Dodaj do ulubionych

Już miałem pochwalić rząd za

25.11.21, 11:01
obniżkę podatków w celu obniżenia presji inflacyjnej (postulaty Konfederacji), ale po dokładnym przeczytaniu (może GW coś przekręciła?) okazało się, że Morawiecki żartuje.


Główne działania, które chce podjąć rząd, to obniżenie podatku VAT na energię elektryczną. Stawka spadnie z 23 do 5 proc., w przypadku gazu wyniesie 8 proc. Rządowa promocja nie potrwa jednak długo, bo ograniczenia mają potrwać trzy tygodnie.
Obserwuj wątek
  • oleg3 Rząd obniży ceny paliw, energii, gazu 25.11.21, 12:28
   Gazeta jednak coś w poprzednio cytowanym tekście przekręciła.

   Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował podczas konferencji prasowej tarczę antyinlfacyjną. Zakłada szereg działań, które mają doprowadzić do obniżenia cen paliw, energii elektrycznej, gazu i żywności. Celem jest niższa inflacja.

   - Po pierwsze wprowadzamy obniżkę cen paliw. Już od 20 grudnia na pięć miesięcy wdrażamy obniżkę cen paliw poprzez wysokość akcyzy - stwierdził szef rządu. Dodał, że akcyza zostanie obniżona do minimalnego poziomu dopuszczalnego w UE.

   - Od stycznia na trzy najtrudniejsze, zimowe miesiące, zwłaszcza dla tych, którzy ogrzewają mieszkania i domy gazem, obniżamy VAT z 28 na 8. {Nie ma VAT 28 - przypis oleg}

   - Całkowicie znosimy akcyzę na energię elektryczną. W kieszeniach obywateli zostanie więcej środków. Pakiet 10 mld zł, pakiet, który składa się z obniżki podatków. Tak jak zrealizowaliśmy tarczę covidową, tak zrealizujemy tarczę antyinflacyjną - zapewnił premier.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka