Dodaj do ulubionych

Haniebny wniosek wobec teutońskiego nadczłowieka..

03.12.21, 15:57

Janusz Kowalski:

Zdaniem parlamentarzysty, władze Niemiec powinny uznać żyjących w RFN Polaków za mniejszość, dając im podobne prawa i przywileje, jakie posiada obecnie mniejszość niemiecka w Polsce - zgodnie z zapisami polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy z 1991 r. W ocenie posła, zmniejszenie wydatków Polski na działalność mniejszości niemieckiej w Polsce, jest zwróceniem stronie niemieckiej uwagi na fakt, że do tej pory nie uznaje ona Polaków mieszkających w Niemczech za mniejszość narodową i nie ponosi żadnych nakładów na rzecz nauki języka polskiego dla żyjących tam Polaków.


Niemiec wprowadził Mieszka do Europy, ratował Polskę 500 ciężkozbrojnymi rycerzami niemieckimi, którzy przywrócili Kazimierza Odnowiciela do władzy, uczyli jak budować państwo krzyżacką metodą, jak uczyć nas pruskiej pracowitości i pokory, ostatecznie rozwiązali wszystkie nasze sprawy, a my dzisiaj kąsamy ich dłonie.
Obserwuj wątek
  • polski_francuz Droga na Olimp 04.12.21, 11:34
   qwardian napisał/zacytowal:

   W ocenie posła, zmniejszenie wydatków Polski na działalność mniejszości niemieckiej w Polsce, jest zwróceniem stronie niemieckiej uwagi na fakt, że do tej pory nie uznaje ona Polaków mieszkających w Niemczech za mniejszość narodową i nie ponosi żadnych nakładów na rzecz nauki języka polskiego dla żyjących tam Polaków.

   Brzmi niezle, tyle ze znow glupota u rzadzacych w Polsce histeryko/prawnikow przewaza. Polacy jezdza do Niemiec za praca. Inna kategoria sa slazako-zdrajcy, ktory udaja ze od zawsze byli Niemcami. Ale zapomnijmy o tych bezcharaktiernych tchorzy i wrocmy do ekonomii.

   Niemiecka ekonomia jest silniejsza i rozsadniejsza. Nie globalizowali na potege i ciagle produkuja. Tu i tam dostaja kopa w dupe. Jak ostatnio od Tuska (oh pardon Muska) bo sie opoznili z budowa smochodow o napedzie elektrycznym. Ale tak to juz jest na Olimpie, przychodza inni swieci i trzeba o miejsce obok Zeusa zawalczyc.

   I do durnej glowy szefuncia trza wbic wreszcie, ze swiat sie kreci wokol slona ekonomii i ze "it's economy stupid" i ze trzeba wreszcie znalezc jakas droge na wzrost ekonomii poprzez wlasne, polskie przedsiebiorstwa z wlasnych polskich pomyslow. I by zaczac wreszcie z tych polskich pomyslow byc dumnym!

   I zostawmy walke na slowa Latynosom wsrod ktorych zyje. Sa w tym i lepsi i bardziej przekowujacy. Tedy nie prowadzi polska droga na Olimp!

   PF
   • boomerang Re: Droga na Olimp 04.12.21, 20:24
    > trzeba wreszcie znalezc jakas droge na wzrost ekonomii poprzez wlasne, polskie przedsiebiorstwa z wlasnych polskich pomyslow

    a nie mógłbyś dać im przykład i założyć takie przedsiębiorstwo?
    • polski_francuz Re: Droga na Olimp 04.12.21, 20:41
     boomerang napisał:


     " a nie mógłbyś dać im przykład i założyć takie przedsiębiorstwo?"

     Po powrocie z Australopitecji w latach 90-tych zalozylem z kolegami taka spolke. Ale wyprodukowalismy jeden produkt i nie bylo rynku na sprzedaz. I dlatego zaakceptowalem zaproszenie do Francji.

     A dzis? Troche, dla mnie za pozno. Rozwazalem te mozliwosc ale pozostane w sektorze w ktory bylem przez ostatnie lata.

     PF
    • qwardian Re: Droga na Olimp 05.12.21, 11:47
     boomerang napisał:

     > a nie mógłbyś dać im przykład i założyć takie przedsiębiorstwo?


     Ja mógłbym, polskie służby są najlepsze na świecie w ochronie granic przed inwazją miliardów pasożytów, moglibyśmy chronić je wszystkie i ocalić naszą cywilizację od zagłady, stawiając wieżyczki strażnicze obsadzone Banderowcami, żelaznym płotem i zasiekami pod napięciem zasilanym zdrowym polskim węglem i obozami prawdziwie polskimi, nie mylić z tymi niemieckimi, które deprawowały mieszkańców nie traktując sprawy poważnie, cytuję: "w czasie istnienia obozu (1940-1945) w imprezach artystycznych brało udział co najmniej kilkuset aktorów, muzyków, śpiewaków i pisarzy."
     auschwitz.org/muzeum/aktualnosci/auschwitz-na-wesolo-albo-zycie-kulturalne-ss-w-obozie-smierci,343.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka