Dodaj do ulubionych

Kolejny przyklad odmowy aborcji :O)

04.12.21, 06:21
Płód bez czaszki, kobieta w kryzysie psychicznym. Ale szpital odmawia aborcji, bo tak mówi Ordo Iuris

oprac. Wiktoria Beczek
03.12.2021 17:22

"Wysokie Obcasy" opisały historię 26-latki, której odmówiono przerwania ciąży, choć płód miał wadę letalną, a u kobiety doszło do ciężkich zaburzeń psychicznych. Szpital w Białymstoku odmawiając wykonania aborcji, powołał się na opinię Ordo Iuris.

26-letnia kobieta w połowie listopada dowiedziała się, że jej płód ma wadę letalną, akranię. Oznacza to, że nie doszło do wykształcenia się kości pokrywy czaszki i mózg płodu jest na zewnątrz. Kobieta miała jednak czekać na obumarcie płodu, bo wyrok Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej uniemożliwia przerwanie ciąży z powodu wad płodu'
(...)

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27873890,plod-bez-czaszki-kobieta-w-kryzysie-psychicznym-ale-szpital.html#s=BoxLoCpMT

Mordercy sa wsrod nas.
Obserwuj wątek
   • lumpior Re: Kolejny przyklad odmowy aborcji :O) 05.12.21, 09:02
    benek231 napisał:

    > Czyzby lekarze bali sie, ze - w oparciu wyrok TK - Ordo Iuris wezmie ich pod o
    > bcas, jesli wykonaja aborcje? Ciekawe dlaczego?
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    To katotalibowie ustanawiają prawo,zasady,odpowiedzialność.Obowiązuje etyka wyznaniowa a nie zawodowa. Lekarz ma siedzieć w pierdlu bo świrokatol tak chce.
    • benek231 Kolejny przyklad odmowy aborcji :O) 05.12.21, 16:20
     lumpior napisał:


     >Czyzby lekarze bali sie, ze - w oparciu wyrok TK - Ordo Iuris wezmie ich pod obcas, jesli wykonaja aborcje? >Ciekawe dlaczego?     To katotalibowie ustanawiają prawo,zasady,odpowiedzialność.Obowiązuje etyka wyznaniowa a nie zawodowa. Lekarz ma siedzieć w pierdlu bo świrokatol tak chce.

     **
     Mowia, ze Ordo Iuris finansowane jest przez ruskich, a z Putina zrobil sie ostatnio neoficki chrzescijanin oraz antyaborcjonista. Czyli zarowno podobnie jak pisiory oraz konfederasci. Pewnie wszyscy chca isc do nieba.
  • benek231 Koscielni psychopatyczni mordercy nabrali :O) 06.12.21, 16:05
   wody w swe podle geby. No bo okazalo sie, ze ostatni wyrok TK jednak cos zmienil. W jego mysl kobieta zobowiazana byla do urodzenia dziecka z bezczaszkowiem - aby mozna je bylo godnie ochrzcic i pochowac, jak chcial glowny zboczeniec rzadzacej bandy.

   Przy okazji okazalo sie, ze ta niewinna i przyjazna przykoscielna organizacja pn. Ordo Iuris (ulubiency Kretyna) ma znacznie wiecej do powiedzenia w Polsce niz mogloby sie wydawac, oraz niz mogloby im przyslugiwac. No i zarzadzili sobie psychopaci - co wzial pod uwage szpital - ze depresja nie jest zagrozeniem dla zdrowia kobiety. Najpierw patologiczna ciaza nie byla zagrozeniem, choc znow mogl pojawic sie problem sepsy, jak w przypadku kobiety zamordowanej w Pszczynie, a teraz problemem nie jest depresja. Ciekawe, bo np. u mnie depresja jest powodem by lekarz wystawil recepte na barbiturany z pomoca ktorych pacjent/obywatel moze dokonac samobojstwa w asyscie lekarza. Dla usuniecia ciazy takze bylby to dobry powod, przy czym przy tutejszej kulturze medycznej i prawnej to ci polsko-katoliccy naukowcy i prawnicy sa po prostu Bantustanem.
   • oleg3 Re: Koscielni psychopatyczni mordercy nabrali :O) 06.12.21, 16:50
    Więcej czytaj, mniej pisz Krzysiu.

    1) Wypowiadam się kiedy chcę i o czym chcę. Niekoniecznie na twoje wywołanie do tablicy.
    2) Jeżeli to jest kolejna odmowa aborcji, to podaj przykłady poprzednich.
    3) Już się wypowiedziałem
    oleg3
    Re: Prezentujesz piq klasyczne lewackie stanowisk
    04.12.21, 09:10
    Odmowy dokonania aborcji miały miejsce i za rządów Tuska i jeszcze przed powstaniem OI. Strzeliłeś sobie w stopę. Wyszukaj sobie choćby tagi Alicja Tysiąc czy prof. Chazan.
   • xiazeluka Re: Koscielni psychopatyczni mordercy nabrali :O) 06.12.21, 17:00
    Znowu nie wiesz o co chodzi.

    Szpital w Białymstoku odmówił aborcji na podstawie opinii dwóch psychiatrów, którzy zalecali „rozważenie terminacji ciąży”. Podstawą takiego orzeczenia lekarzy miał być zły stan psychiczny pacjentki, po tym jak dowiedziała się, że jej nienarodzone dziecko ma wadę letalną.

    Rzecz bowiem w tym, że " zły stan psychiczny pacjentki" nie jest wystarczającą podstawą do zastosowania dozwolonej przesłanki o zagrożeniu zdrowia i tylko tego aspekt spray dotyczyła ekspertyza OI:

    "stan zdrowia psychicznego nie stanowi przesłanki dopuszczalności aborcji, o której mowa w art. 4a ust. 1 pkt 1 ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.W odniesieniu do tej przesłanki, uchylenie bezprawności czynu zabronionego, jakim jest odebranie życia dziecku poczętemu, dotyczy sytuacji stwarzających poważne niebezpieczeństwo utraty przez kobietę życia lub zdrowia. Nie obejmuje natomiast przypadków pogorszenia zdrowia psychicznego matki, na co już w 2008 r. zwracała uwagę prof. dr hab. Eleonora Zielińska. Podzielając argumentację prof. Zielińskiej, w swojej opinii Ordo Iuris podkreślał, że terminem „niebezpieczeństwo” ustawodawca posłużył się w art. 157a § 2 Kodeksu karnego wprowadzając konstrukcję uchylenia bezprawności czynu polegającego na spowodowaniu uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia dziecka poczętego w następstwie działań leczniczych, koniecznych dla uchylenia niebezpieczeństwa grożącego zdrowiu lub życiu kobiety.

    W konsekwencji Instytut wskazał, że z jednej strony lekarz jest w pełni uprawniony do interwencji medycznych mających na celu ratowanie życia lub zdrowia matki, z drugiej jednak użyte w przepisach pojęcia „zagrożenie” i „niebezpieczeństwo” wyraźnie wskazują, że sytuacje te nie obejmują dolegliwości zdrowotnych o charakterze psychicznym. Logicznym jest, że interpretacja przeciwna mogłaby prowadzić do nadużyć, wypaczając zasadę prawnej ochrony życia"

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka