Dodaj do ulubionych

Glupcow i prawicowych bydlakow nalezy tepic :O)

09.12.21, 08:39
>> (...)
Część środowiska dziennikarskiego, odległa od antyszczepionkowców, kwestionuje prawo i sens ich potępiania, także w osobach pracowników mediów. "Mają prawo do swoich poglądów oraz prezentowania różnych punktów widzenia" – tak streścić można stanowiska ich obrońców, niepodzielających bynajmniej tych poglądów i punktów wiedzenia.

Czyżby? Czy każdy, najbardziej absurdalny i niebezpieczny pogląd ma prawo do manifestowania i upowszechniania go? Zwłaszcza przez dziennikarzy, dysponujących instrumentami szerokiego oddziaływania na opinię publiczną?
Od kilku lat media i redakcje mają też problem z udzielaniem głosu przedstawicielom skrajnych, antydemokratycznych, autorytarnych środowisk politycznych. W Polsce nabrzmiał on, odkąd zdobyli oni władzę.

Niektórzy dziennikarze niezależnych mediów uparcie hołdują naiwnie, symetrystycznie rozumianej zasadzie bezstronności i zapraszają do radiowych czy telewizyjnych audycji funkcjonariuszy autorytarnej władzy jako rozmówców traktowanych ex aequo z przedstawicielami demokratycznych partii i niezależnych organizacji społecznych.

Autorytarna, ksenofobiczna, antyeuropejska, homofobiczna, antydemokratyczna demagogia wygłaszana jest w takich audycjach w formie partyjnych przekazów dnia jako pełnoprawny głos w publicznej debacie, degenerując ją.
Są poglądy i przesądy, które nie mogą być traktowane jako równoprawne w dyskursie publicznym i dopuszczane do niego na równi z innymi. Zgodnie z typową dla demagogów operacją odwracania znaczeń, nazywane to jest cenzurą, tłumieniem wolności słowa, niszczeniem debaty publicznej, zakłamywaniem rzeczywistości.
Nie należy ulegać takiej presji i szantażowi. Aprobata nieskrępowanej prezentacji „różnych punktów widzenia” oznacza, że i ten forsowany przez media narodowe oraz wyrażany przez propagandowy aparat PiS jest równoprawny, a jego propagatorzy są dziennikarzami jak inni. Nie są.

natemat.pl/387595,czy-kazdy-poglad-ma-prawo-do-upowszechniania
Od lat zwalczam tu rozne Borsuki, oraz Kretyna i jego poplecznikow. Bo ich plaskoziemskie, rasistowskie, antysemickie, ksenofoiczne, homofoiczne, mizoginskie, antyszczepionkowe, antymaseczkowe, antyunijne, antydemokratyczne, poglady nie sa rownouprawnionymi w cywilzowanym dyskursie.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka