Dodaj do ulubionych

"PiS powinien to wiedzieć - karma wraca" :O)

13.03.22, 08:01
Bartosz Wieliński
13 marca 2022 | 06:03

Polityka PiS i Ziobry zbankrutowała. W dobie wojny na Ukrainie Polska stoi przed problemami, z którymi nie poradzi sobie sama.

Karma wraca. W 2015 r. Polska miała przyjąć 7 tys. syryjskich uchodźców, by odciążyć nieradzące sobie z napływem ludzi Włochy i Grecję. PiS w kampanii wyborczej szczuł na przybyszów. Jarosław Kaczyński, uderzając w podobne tony jak nazistowska propaganda, straszył, że uchodźcy przyniosą do Polski pasożyty i zarazki. PiS wygrał wybory, nowy rząd odmówił przyjęcia choćby osoby.

W 2022 r. w ciągu dwóch tygodni do Polski przybyło 1,5 mln uchodźców. To więcej niż siedem lat temu dotarło w ciągu roku do Niemiec. Pod tym ciężarem nasz kraj może się zawalić. Czy ktoś Polsce pomoże? Odciąży? Dlaczego miałby to robić? Polityków PiS przestrzegano, że unijna solidarność to nie jest droga jednokierunkowa. Wybrali szczucie na uciekinierów i kręcenie obrzydliwych klipów wyborczych.

Wysoki koszt głupoty
Jesienią 2018 r. prezydent Andrzej Duda mówił, że Unia Europejska jest „jakąś wyimaginowaną wspólnotą, z której dla nas nic nie wynika". Trzy lata później premier Mateusz Morawiecki groził Unii Europejskiej „trzecią wojną światową", jeśli odważy się przykręcić Polsce kurek z pieniędzmi.

W 2022 r. Duda i Morawiecki stali się orędownikami jak najszybszego przyjęcia Ukrainy do Unii Europejskiej. Karma wraca. Politycy, którzy przez ostatnie lata karmili się atakami na Unię Europejską, zupełnie nie są wiarygodni jako promotorzy eurointegracji.

Gdyby Polska przyjęła tę garstkę uchodźców w 2016 r., dziś byłoby nie tylko łatwiej o solidarną pomoc dla naszego kraju. Nauczylibyśmy się ponadto nimi opiekować, wyszkolilibyśmy więcej specjalistów, stworzylibyśmy potrzebną infrastrukturę. Gdyby rządzący Polską nie prowadzili do ostatniej chwili przed rozpoczęciem rosyjskiej inwazji na Ukrainę antyeuropejskiej kampanii, mieliby dziś przemożny wpływ na reakcję UE. A gdyby Polska przyjęła euro, problemy gospodarcze, przed jakimi stoi nasz kraj, byłyby o wiele mniejsze.

PiS i Solidarna Polska na sztandarach wypisały sobie hasło obrony suwerenności przed Brukselą. Rozumiały je w perwersyjny sposób: polski rząd miał mieć prawo łamać zapisane w unijnych traktatach zasady, dewastować praworządność, ograniczać swobody, naruszać demokrację. Miał też prawo razem z powiązanymi z Putinem europejskimi politykami próbować rozsadzać UE od środka. Unia miała zaś wypłacać mu pieniądze, które rząd PiS rozdzielałby między swoich.

Ta polityka zbankrutowała. W dobie wojny na Ukrainie Polska stoi przed problemami, z którymi nie poradzi sobie sama. Potrzebujemy Unii Europejskiej bardziej niż kiedykolwiek.


wyborcza.pl/7,75399,28215934,pis-powinien-to-wiedziec-karma-wraca.html#S.DT-K.C-B.3-L.2.maly


Zal mi Polski i Polakow, ale jedynym sposobem na uratowanie w/w jest odpilowanie pisiorom ryjow od koryta. Jest to mozliwe poprzez odciecie unijnych pieniedzy. Bo jesli odciete nie zostana to pisiory znow je rozkradna i beda w stanie trzymac sie koryta jeszcze dluzej.
A im dluzej tym bedzie wam gorzej, Najmilsi.

To wlasnie jest ta budowa nowych elit zapowiadana przez Kaczynskiego - elit zlodziejskich.

KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
Obserwuj wątek
  • qwardian Re: "PiS powinien to wiedzieć - karma wraca" :O) 13.03.22, 08:37
   benek231 napisał:

   > Pod tym ciężarem nasz kraj może się zawalić. Czy ktoś Polsce pomoże?


   Kosmopolitycznej Polsze mogą pomóc tylko nazi banderowscy bracia, czarne sotnie i świeży powiew wiatru (fresh air), bo dusi się w pedalsko-zdemoralizowanej UE, kontrolowanej przez semitów Państwa Islamskiego.
  • xiazeluka Re: "PiS powinien to wiedzieć - karma wraca" :O) 13.03.22, 11:07
   Kłamstwa wracają:

   "miała przyjąć" - Mumia usiłowała zmusić wszystkie państwa do legalizacji bezprawnej decyzji Makreli
   "7 tys. syryjskich uchodźców" - to nie byli uchodźcy
   "straszył, że uchodźcy przyniosą do Polski pasożyty i zarazki" - obecnie różne Kretyny52 straszą, że uchodźcy ukraińscy są niezaczepieni i będzie enta fala kataru C19
   "Polityków PiS przestrzegano, że unijna solidarność to nie jest droga jednokierunkowa." - to może nie kłamstwo, lecz nieludzka bezczelność. Zorganizowane bandy jurnych młodzieńców "z Syrii", szukających wygodnego życia na cudzy koszt kontra tłum kobiet i dzieci przechodzących normalnie przez przejścia graniczne. Wieliński, jesteś śmieciem (to nie Mła, to Frasyniuk).
   "uciekinierów " - astronomów z Syrii, chirurgów z Libii oraz fizyków kwantowych z Nigerii.
   "Morawiecki groził" - tak groził, że posłusznie podpisał wszystkie podsunięte mu przez brukselskich kanciarzy papierki. Powinien odpowiadać za zdradę przed Trybunałem Stanu.
   "Duda i Morawiecki stali się orędownikami jak najszybszego przyjęcia Ukrainy" - typowa polska polityka, niezmienna od wieków: emocje zamiast rozumu.
   "Nauczylibyśmy się ponadto nimi opiekować" - twoja córka, Wieliński, świetnie nadawałaby się na opiekunkę ogierów z Sudanu. No i 7 000 kontra 1 500 000 - porównaj te liczby, debilu.
   "wpływ na reakcję UE" - reakcja Mumii = reakcja IV Rzeszy. Co mówi wszystko o eurosolidarności.
   "A gdyby Polska przyjęła euro" - Wieliński ujawnił się jako agent Berlina. Przynajmniej tu jest uczciwy.
   "zapisane w unijnych traktatach zasady" - czyli osławiona "praworządność", pustosłowie używane w charakterze maczugi.
   " Miał też prawo razem z powiązanymi z Putinem europejskimi politykami próbować rozsadzać UE od środka" - o, PiS budował NS2 i nie reagował na aneksję Krymu.
   "Unia miała zaś wypłacać mu pieniądze, które rząd PiS rozdzielałby między swoich." - Mumia daje na autostradę, a Sasin chowa ten kesz do kieszeni. Tak obie wyobrażasz, Wieliński, ów proceder?
   "Ta polityka zbankrutowała" - mowa o NS2? Czy o czym, Herr Wieliński?
   "Potrzebujemy Unii Europejskiej bardziej niż kiedykolwiek." - znaczy potrzebujemy bardziej niż kiedykolwiek Niemiec. Aż strach zapytać "do czego?".
   • benek231 "PiS powinien to wiedzieć - karma wraca" :O) 13.03.22, 16:50
    kretynaluka napisała:

    > Kłamstwa wracają:
    >
    obecnie różne Kretyny52 straszą, że uchodźcy ukraińscy są niezaczepieni i będzie enta fala kataru C19

    **

    Wlasnie wlasnie - wracaja klamstwa Kretyna.

    To co napisales, Kretyn jest insynuacja, klamstwem, oraz oszczerstwem.

    Dalej nawet nie probowalem czytac, z cala pewnoscia takie samo klamliwe gowno, ty ruski smierdzielu.    KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
    Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
    • benek231 PS.... Łżesz Kretynie niczym Ławrow, :O) 13.03.22, 17:20
     gdy ten spokojnie stwierdzil, skurwiel, ze Rosja nie najechala na Ukraine. Widze, ze klamstwo to u was specjalnosc narodowa, ty bobku Putina.     >
     > **
     >
     > Wlasnie wlasnie - wracaja klamstwa Kretyna.
     >
     > To co napisales, Kretyn jest insynuacja, klamstwem, oraz oszczerstwem.
     >
     > Dalej nawet nie probowalem czytac, z cala pewnoscia takie samo klamliwe gowno,
     > ty ruski smierdzielu.
     >
     >
     >
     >     KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
     Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka