Dodaj do ulubionych

Ale takze z Kaczynskiego Putin nie wyszedl :O)

02.04.22, 09:06
„Orbán sfałszował te wybory” – mówi słynny węgierski socjolog


Maciej Nowicki
Data publikacji: 01.04.2022, 19:54


Jestem naprawdę zadowolony, że wreszcie prawie wszystkie partie w Polsce, nawet PiS, zrozumiały jakie jest prawdziwe polityczne oblicze Orbána. On jest klientem Putina – mówi Balint Magyar, socjolog, polityk, autor książki „Węgry. Anatomia państwa mafijnego”.

Newsweek: Uważa pan, że wybory na Węgrzech już zostały sfałszowane. Dlaczego?

Balint Magyar: Jeśli można wrzucić kartę do głosowania do urny, ale wcześniejszy cały proces jest zmanipulowany i sfałszowany, to jeszcze nie oznacza, że mamy do czynienia z wolnymi wyborami. To tak, jakby związać nogi biegaczowi przed wyścigiem. I powiedzieć mu, że może biec tak szybko jak tylko mu się podoba.

Wydatki ze strony Fideszu i rządu na reklamy polityczne były ośmiokrotnie większe niż zjednoczonej opozycji. Fidesz nie jest tu w żaden sposób ograniczany przez prawo – bo takie prawo ustanowił. To już mieści się w kategorii tradycyjnego oszustwa wyborczego. W lutym, gdy sondaże były wyrównane, rząd zaczął masowo rozdawać pieniądze. Tylko w tym jednym miesiącu rozdano około 4 proc. węgierskiego PKB. Rząd zapłacił podatki za każdego, kto ma dzieci. Po raz pierwszy od 12 lat wypłacono „trzynastkę” emerytom. Pracownicy policji i wojska otrzymali premię stanowiącą równowartość sześciomiesięcznej pensji. Rozdano uczniom 100 tysięcy tabletów w szkołach. Jeszcze raz przypomnę: to wszystko w lutym. W rezultacie mamy największy deficyt budżetowy od upadku komunizmu.

Kolejna sprawa to sytuacja w mediach. Kandydat opozycji na premiera, Péter Márki-Zay, dostał w telewizji państwowej łącznie 5 minut. W ciągu ostatnich czterech lat politycy opozycji nie dostali ani jednej minuty na żywo. Podczas gdy Orbán i politycy Fideszu występują tam nieustannie.

Przemówienie Orbána z 15 marca było transmitowane dziewięć razy. W ciągu jednego dnia. To nie tylko przechył w ich stronę. To wręcz karykaturalna nieproporcjonalność, która stanowi oczywistą ingerencję w wybory.

W gazetach jest podobnie. Wszystkie dzienniki należą do oligarchów i biznesowych kumpli Orbána. Opozycja nie ma żadnych szans, żeby się do nich pojawić. Tak to wygląda. Te wybory są tak zmanipulowane, że opozycji bardzo trudno się w tym znaleźć. Węgry próbują się otrząsnąć z działalności przestępczej Orbána. Ale demontaż i rozbiórka systemu władzy, który ukształtował się w ciągu ostatnich 12 lat, jest zadaniem beznadziejnie trudnym.

Do pewnego momentu wydawało się, że szanse są wyrównane. W ostatnich sondażach Fidesz ma wyraźną przewagę. Czy opozycja popełniła jakieś zasadnicze błędy?

– To jest wielka rzecz, że w tych wyborach wystartowała zjednoczona opozycja. Stworzenie koalicji opartej na tak różnych partiach, tak szerokiej – jest czymś bardzo niełatwym. Pewnie wielu będzie mówić, że to czy tamto mogło zostać zrobione lepiej. Ale nie mam żadnych wątpliwości, że gdyby szanse były równe, opozycja by wygrała.

Dziś w Polsce tematem numer jest wojna Putina z Ukrainą...

– Jestem naprawdę zadowolony, że wreszcie prawie wszystkie partie w Polsce, nawet PiS, zrozumiały jakie jest prawdziwe polityczne oblicze Orbána. On jest klientem Putina, o czym świadczą te wszystkie brudne interesy, które Orbán i jego kolesie prowadzą z Kremlem...

Stąd pytanie: w Polsce ktoś, kto staje po stronie Putina nie może wygrać. Dlaczego na Węgrzech nie ma z tym kłopotu?

– Choćby dlatego, że Orbán nieustannie kłamie. Twierdzi, że opozycja prowadzi sekretne rozmowy z Zełenskim i ukraińskim rządem, żeby Węgry wzięły bezpośredni udział w tej wojnie. To jest jego typowe kłamstwo, obliczone na wzbudzenie strachu w ludziach, wzmacniane wszystkimi możliwymi kanałami medialnymi. Podobnie jak inne jego kłamstwa przedwyborcze: że opozycja chce sprywatyzować szpitale, a przecież w praktyce Fidesz już to zrobił. Albo że tylko kolejna kadencja Orbána może zaradzić temu, że dzieci – od wieku przedszkolnego – będą mogły zmieniać płeć. To kompletna bzdura.

Bycie po stronie Putina uchodzi Orbánowi na sucho również dlatego, że w telewizji podgrzewa się atmosferę przeciwko Zełenskiemu i Ukrainie, dystrybuując bez końca tezy zapożyczone z kremlowskiej propagandy. Fidesz stoi za Putinem. 90 proc. zwolenników opozycji jest zdania, że to Rosja jest agresorem i popełnia zbrodnie wojenne. Ale tylko 45 proc. wyborców Fideszu uważa, że to Rosja jest odpowiedzialna za tę wojnę. W ciągu ostatnich dwóch tygodni odsetek zwolenników Fideszu, którzy są za Rosją, wzrósł dramatycznie. A to głównie z powodu powielania haseł rosyjskiej propagandy.


www.newsweek.pl/swiat/wybory-na-wegrzech-zostaly-sfalszowane-nawet-pis-dostrzegl-prawdziwe-oblicze-orbana/pql234d
Marzeniem Kaczynskiego bylo zrobienie Budapesztu w Warszawie, czyli zmontowanie takiego samego zamordyzmu ktory trwale gwarantowalby utrzymanie sie jego kamaryli przy wladzy. I pod tym wzgledem nic sie nie zmienilo. Jedynie Kaczynski udaje teraz, ze nie jest juz przyjazny Rosji.KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
Obserwuj wątek
   • benek231 Ale takze z Kaczynskiego Putin nie wyszedl :O) 03.04.22, 18:07
    qwardian napisał:

    > Myślę Benku, że dzień jutrzejszy będzie wielkim zwycięstwem Donalda Tuska, który wsparł nazich braci z Jobbiku

    **
    Powaznie? Bo ja mysle, ze oni nie za bardzo sa waszymi bracmi, oraz nazi.


    Czy znudzl ci sie juz pobyt na Kraj? Widzialem, ze Oleg swoim zwyczajem probowal oszukiwac w rozmowie ze Snajperem. Nawet uznal, ze sad w Hajnowce, ktory wydal wyrok na rzecz migrantow, to nie sad bo byl jednoosobowy, ale Snajper wdeptal go w glebe.
    Czy jeden czlowiek moze byc jednoczesnie zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris?
    Moze. To Xiazeluka, znany tez jako Kretyn. Czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego F - ruski troll.
    • oleg3 Re: Ale takze z Kaczynskiego Putin nie wyszedl :O 03.04.22, 18:59
     benek231 napisał:     > Widzialem, ze Oleg swoim zwyczajem probowal oszukiwac w rozmowie ze Snajperem. Nawet uznal, ze sad w Hajnowce, ktory wydal wyrok na rzecz migrantow, to nie sad bo byl jednoosobowy, ale Snajper wdeptal
     > go w glebe.

     Nie było żadnego wyroku Krzysiu. Ty, Snajper i GW to żałośni kłamcy.
     interwencjaprawna.pl/wp-content/uploads/2021/01/postanowienie-ws.-zatrzymania_VII_Kp_203_21.-zanonimizowane.pdf
     • benek231 Ale takze z Kaczynskiego Putin nie wyszedl :O) 04.04.22, 07:56
      Snajper oparl swoj watek na artykule za linkiem, z ktorego wynika, ze sad w Hajnowce wydal wyrok na rzecz migrantow, wiec blaznij sie dalej.      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28279395,push-backi-nielegalne-zapadl-pierwszy-wyrok-w-sprawie-wypychania.html      oleg3 napisał:      KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
      Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
      • oleg3 Re: Ale takze z Kaczynskiego Putin nie wyszedl :O 04.04.22, 08:55
       benek231 napisał:

       > Snajper oparl swoj watek na artykule za linkiem, z ktorego wynika, ze sad w Haj
       > nowce wydal wyrok na rzecz migrantow, wiec blaznij sie dalej.

       Krzysiu. Jeszcze raz. Nie było żadnego wyroku. Ile razy mam ci linkować p o s t a n o w i e n i e.

       interwencjaprawna.pl/wp-content/uploads/2021/01/postanowienie-ws.-zatrzymania_VII_Kp_203_21.-zanonimizowane.pdf
      • benek231 No nakopal ci ten Snajper na spokojnie, Oleg :O) 04.04.22, 17:08
       Oto twoje wpisy:

       * Zapytam z głupia frant.
       Wyrok się uprawomocnił?

       *O sprawie fundamentalnej dla polskiej racji stanu ma decydować Sąd Rejonowy (w jednoosobowym składzie?) .
       Trochę powagi.

       Ktoś czytał uzasadnienie? Pewnie dopiero się robi. Będzie za 2-3 miesiące, realnie po sezonie urlopowym. Wrzesień? Raczej październik.

       *Na razie to mamy jednostronną relację, reprezentującej Afgańczyków, mecenaski Małgorzaty Jaźwińskiej, członkini zarządu Stowarzyszenia Interwencji Prawnej. Wyrok, oczywiście nieprawomocny, wydał VII Zamiejscowy Wydział Karny w Hajnówce. Oczywiście w składzie jednoosobowym. Do końca batalii prawnej jeszcze bardzo daleko.

       *Podaj zatem inne źródło niż relacjonowana przez GW wypowiedź pani mecenas, reprezentującej oskarżonych. Jakiś komunikat Sądu. Link do wyroku z uzasadnieniem.

       Na co Snajper:

       *Ależ proszę bardzo. Relacja Rzepy cię zadowoli?

       "Sędzia Joanna Panasiuk stwierdziła, że działanie funkcjonariuszy straży granicznej było nielegalne, niezasadne i nieprawidłowe."

       www.rp.pl/cudzoziemcy/art35971011-sad-w-hajnowce-wypychanie-migrantow-za-granice-bylo-nielegalne

       A może uważasz że nie ma żadnego wyroku sądu i wszystkie media kłamią?


       No i w koncu wydusil z siebie Oleg

       *Snajper. Nie było żadnego wyroku. Było p o s t a n o w i e n i e.

       ===

       W gazecie nazwali te decyzje wyrokiem wiec dyskutanci uzywali tego samego sformulowania. Czy zawalil sie swiat z tego powodu? Wyrok czy postanowienie, badz decyzja, jak go zwal tak zwal, to jest caly czas rozstrzygiecie jakie zaoferowal sad. A ty, Oleg, kwestionowales prawdziwosc informacji o tym, ze cos podobnego mialo miejsce. Wykazales sie pienactwem.

       Nastepnie kwestionowales, poddawales w watpliwosc, waznosc tegoz wyroku gdyz wydala go sedzia sztuk raz. A pewnie wedlug ciebie powinien to byc pietnastoosobowy sklad sadu. Tymczasem jest jak jest: jeden sedzia to takze sad, panie pieniacz.

       W dodatku nikt nie sugerowal nawet, iz to postanowienie/wyrok jest prawomocne. Ale ty musiales narobic rabanu, ze wyrok nie jest wazny gdyz nie uprawomocnil sie jeszcze. I po co to bylo?


       KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
       Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.


    • qwardian Re: Ale takze z Kaczynskiego Putin nie wyszedl :O 03.04.22, 20:38
     benek231 napisał:

     > Powaznie? Bo ja mysle, ze oni nie za bardzo sa waszymi bracmi, oraz nazi.


     Przynajmniej Tusk się z nimi ściskał kilka tygodni temu, kiedy opozycja prowadziła w sondażach. Czytam tylko rzetelne media na gazecie.pl
     wyborcza.pl/7,75399,12936355,jobbik-chce-listy-zydow-zagrazajacych-panstwu-wegierskiemu.html

     > Czy znudzl ci sie juz pobyt na Kraj?

     Nie potrafię ogarnąć długich wątków, tym bardziej że wykorzystałem trwającą suszę do przekopania całego ogródka i posiania świeżej trawy. Pozbierałem gumowe węże z ogrodu, (Home Depot) trzy czwarte cala, po siedemnastu latach nadal świetnie się mają, ale dzisiaj już modliłem się o deszcz, bo moje studnie są puste i suche
     • benek231 Ale takze z Kaczynskiego Putin nie wyszedl :O 05.04.22, 08:57
      Ten Orban to antydemokratyczne gowno Putina, oraz bratanek bratanka Kaczynskiego, takze antydemokratycznego i antyunijnego gowna.

      Swa antyukrainska wypowiedzia wykazal sie Orban ostatnio jako rzyjaciel Putina.
      Ja wiem, ze oni tak musza grac gdyz np. 90% ich energii pochodzi z Rosji, ale pies ich chap - mogli kupowac gdzies indziej. Takie liski ci Wgrzy. Za rzadow CK Austrii jezdzili na gape i dolaczali do siebie skrawki ziemisasiadow. A pozniej to nawet weszli w sojusz z Hitlerem bo wykombinowali sobie, ze z Hitlerem moga tylko byc wygrani. Teraz tez tylko patrza jak by tu na kim skorzystac - gotowi kurwic sie z kim sie da, byle kasa byla dobra.


      qwardian napisał:

      KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
      Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka