Dodaj do ulubionych

Prof. Matczak wyrąbał wam to w twarz, Najmilsi :O)

10.04.22, 18:31
Wirus TVP, ziobroza i czarnkizm nieleczone kończą się putinizmem

Marcin Matczak
4 marca 2022 | 15:00


U zarania procesu, który kończy się mordowaniem ludzi, morduje się instytucje prawne

Mówią, że samobójstwo jest tragicznym końcem długiego procesu, który niszczy człowieka od środka. Podobnie jest z decyzją o napaści na sąsiada – to przerażający finał czegoś, co długo niszczy społeczeństwo i państwo. Tak było z wojną Hitlera, straszliwym zakończeniem nazistowskiej destrukcji wszelkich zasad. Tak samo jest z wojną Putina.

Auschwitz nie spadło z nieba właśnie w tym sensie, że droga do niego miała początki wiele lat przed wybudowaniem pierwszej komory gazowej. Jakieś ścieżki doprowadziły do tego miejsca i jacyś ludzie nimi szli. Do miejsca, które jest symbolem naszego upadku – spełnienia się chorego marzenia o totalnej dominacji jednego nad drugim. Dzisiaj jacyś ludzie doszli podobnymi ścieżkami do Kijowa.

Jak ten proces się zaczyna? Od kogoś, kto jest przekonany, że ma rację i może ją narzucić innym siłą. Ta sama chęć dominowania, która prowadzi do gwałtu, morderstwa, masakry w szkole, rośnie do rozmiarów zła państwowego i każe zaatakować inny kraj. To zło przybiera różne twarze – zakompleksionego austriackiego malarza albo byłego kagebisty. Siedzi ono w nas od niepamiętnych czasów, mówią o nim nasze wielkie opowieści – o zawiści Kaina, o pragnieniu władzy Makbeta. Mówi o nim Margaret Atwood, gdy pokazuje nam Gilead.

Autorytaryzm rodzi się w głowie kogoś, kto chce przekroczyć granicę autonomii innego. Tej granicy strzegą prawo i jego instytucje.

Stąd autorytaryzm musi złamać prawo – tę niewidzialną osłonę ludzkiej godności. Praworządność nie jest kaprysem prawników, ale instytucjonalną reakcją na zło, które drzemie w duszy każdego człowieka. Wymaga podzielenia się władzą zamiast egoistycznego jedynowładztwa, partnerskiej dyskusji, a nie przekonania o własnej wszechwiedzy. Instytucje prawne wyrastające z podziału władz mają jeden cel – hamować ludzką potrzebę dominacji.

Marcin Matczak: Rosja miewała liberalne odruchy
U zarania procesu, który kończy się mordowaniem ludzi, morduje się instytucje prawne, bo to one chronią przed arbitralną przemocą. Aby zrealizować Hitlerowską wizję Lebensraum czy Putinowskie marzenie o imperium, trzeba złamać innych ludzi. A jeśli prawo, krajowe czy międzynarodowe, na to nie pozwala, to łamie się prawo, aby móc bezkarnie to zrobić.

Dlaczego Putin najechał Ukrainę? Mówi się, że Rosja jest z natury autorytarna. Bo jest zbyt wielka, by była demokratyczna, bo posiada zbyt dużo bogactw naturalnych, a to sprzyja rządzeniu przez wąską kastę, bo od zawsze żyła pod autorytarnym butem. Tej wizji sprzeciwia się Leonid Gozman. W artykule „Demokratyczna Rosja: dlaczego to nie oksymoron" pokazuje, że jego kraj w historii doświadczył wielu liberalnych odruchów. Nieprawdą więc jest, że na demokrację go nie stać. Jednak w sensie instytucjonalnym Rosja, by użyć porównania socjologa Vladimira Shlapentokha, ciągle miota się między Paryżem a Karakorum, stolicą imperium mongolskiego z XIII wieku.

Paryż symbolizuje wartości oświecenia: wolność, równość, praworządność. Karakorum symbolizuje marzenie o totalnej dominacji.

Gozman pokazuje, że każdy rosyjski zwrot w kierunku Paryża kończył się szybko odwrotem w stronę Karakorum. Anna Romanowa, która w 1730 podpisała „Kondycje" gwarantujące swym ludziom prawa, wycofała się z nich. „Po Aleksandrze II nastał Aleksander III, luty 1917 roku uległ rewolucji październikowej, a Putin cofnął reformy Jelcyna". Gdyby dzieło liberalne nie było tak szybko niszczone, być może zdołałoby wyrosnąć nawet na nieprzyjaznej glebie. Ale zawsze pojawiał się ktoś, kto wolność zadeptał, zanim zdołała wykiełkować.

Nie mówcie o faszyzmie, przecież nie ma czołgów na ulicach
Polska w ostatnich 200 latach przypomina Rosję: nasza demokratyczna tradycja jest nikła. Najpierw zabory, później PRL, a między nimi II RP, z antydemokratycznym przewrotem w środku. Rok 1989 to wolnościowy odruch, po którym zaczęliśmy budować nasze instytucje. I to się udawało aż do roku 2015, gdy ten wysiłek zaprzepaszczono. Władza, zamiast wychowywać do demokracji i praworządności, finansowała propagandowe ataki na instytucje prawne. Przekonywała, że ponad prawem jest „dobro narodu", które definiuje niepodlegający nikomu władca. Instytucjonalny cud, ukoronowany wejściem do Unii, został przerwany.

Im bardziej kruche są instytucje, tym większej troski potrzeba, aby wzrastały. Bo instytucje to stworzenia historyczne. Zbiory powtarzalnych zachowań, które realizują ważne dla społeczeństwa funkcje. Są jak wino – im starsze, tym lepsze, bo im dłużej przynoszą nam korzyść, tym bardziej wchodzą w nawyk. Jeżeli ktoś je osłabia, manipuluje nimi i nadużywa, doprowadza do upadku ich autorytetu. A to przygotowuje drogę dla dominacji.

Przykład: 28 lutego 1933 w Niemczech wydano „Dekret o ochronie narodu i państwa", pozwalający Hitlerowi rządzić bez Reichstagu. Dekret był oparty na art. 48 konstytucji weimarskiej, pozwalającym czasowo ograniczyć wolności obywatelskie. Ten dekret nie spadł z nieba. W latach 1923-24 prezydent Ebert wykorzystał ten sam artykuł do ograniczenia praw Niemców 63 razy. Tylko w roku 1932 Hindenburg wykorzystał go 60 razy. Nie myślimy o Ebercie czy Hindenburgu jako o masowych mordercach. Ułatwili jednak realizację morderczego planu, nadużywając groźnej instytucji.


KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
Obserwuj wątek
  • benek231 Matczak wyrąbał wam to w twarz, Najmilsi :O) - 2 10.04.22, 18:37
   Wbrew głupim komentarzom ludzie PiS to żadne Hitlery czy Putiny. To raczej Eberciki i małe Hindenburgi. Każdy Hitler potrzebuje swojego Eberta i Hindenburga, bo nie tylko mesjasze, ale także antychryści potrzebują kogoś, kto przygotuje ludzi na ich przyjście.

   Dlatego nie ma bardziej denerwującego zdania jak „nie mówcie o faszyzmie, przecież nie ma czołgów na ulicach".

   Jak są czołgi, to mówienie już nic nie zmienia, bo słowo to nie koktajl Mołotowa. Trzeba działać dużo wcześniej.

   Wirus TVP, ziobroza, czarnkizm – ta choroba zaczyna się niewinnie
   Juliusz Machulski ma znajomego Bułgara, który powiedział kiedyś o Polakach, że to tacy Ruscy, którym się wydaje, że są Francuzami. Niby śmieszne, ale dające do myślenia. Może jesteśmy jak Rosjanie kuszeni wizją Karakorum, ale mamy aspiracje, by patrzeć na Zachód i czerpać z francuskiej myśli Monteskiusza? Tej dającej początek instytucjom prawnym, które dominację chciały uczynić niemożliwą.

   Jeśli tak jest, kim w głębi duszy są ci, którzy Zachodem gardzą, którzy agresję czynią istotą naszej dumy narodowej, maszerując w stronę Karakorum i przypominając, że uczyliśmy Francuzów jeść widelcem? Oni za to nauczyli nas, jak urządzić społeczeństwo, żeby nie wbić drugiemu tego widelca w oko, nawet jeśli bardzo chce się to zrobić. Może ci ludzie są w głębi duszy Rosjanami, którym wydaje się, że nimi nie są?

   Wojna Putina jest ostatnim stadium choroby, która zabija społeczeństwa. Nie ważcie się na tę drogę wchodzić, polscy mentalni Rosjanie. Nie można zwalczać Putina i kazać mu iść na chuj, jeśli jednocześnie każe się iść na chuj naszej instytucjonalnej mądrości, która przed następnym Putinem ma nas ochronić.

   Popieraliście nieliberalną demokrację Orbána, udawaliście, że nie widzicie chorej potrzeby dominacji Trumpa, i tej instytucjonalnej, i tej osobistej, wobec kobiet. Podawaliście sobie ręce z Le Pen, choć jej ręce poklepywały Putina. Być może w ten sposób mikroby dominacji i autorytaryzmu przeszły na was. Dlatego wasza krytyka Putina jest nieprzekonująca – mówicie, że godne potępienia jest ostatnie stadium choroby, której początkowe symptomy sami wywołujecie.

   Wiecie, dlaczego tam, gdzie pali się książki, będzie się palić ludzi? Bo jeśli ktoś nienawidzi słowa, w końcu posunie się do tego, żeby zamknąć komuś usta. Jeśli ktoś chce dominować nad innymi w sprawach małych, ostatecznie będzie chciał dominować w sprawach wielkich. Wiecie, że pozornie niegroźny wirus (np. HPV), który działa odpowiednio długo, może powodować raka? Putin jest jak czwarte stadium raka, z przerzutami. Ten rak nazywa się autorytaryzm, pogarda dla człowieka, arbitralność. Myślicie, że nam to nie grozi?

   Cały zachodni świat mówi wam, że zachorowaliście: na wirusa TVP, zarażającego rzeczywistość propagandą, na ziobrozę degenerującą szacunek dla prawa międzynarodowego, na czarnkizm, który zastępuje myślenie ślepym posłuszeństwem.

   Ta choroba zaczyna się niewinnie. Ale na końcu czeka pełna wersja tego samego szaleństwa, które dziś powoduje cierpienie Ukrainy. Jedynie instytucjonalna higiena – bezwarunkowy szacunek dla wolności słowa, dla godności i dla równowagi władz może nas przed tym szaleństwem uchronić.

   Dzisiaj chcecie być nagle w Paryżu, nie na mongolskim stepie
   O naszych władcach mówiono kiedyś, że zastali Polskę drewnianą, a zostawili murowaną. Co powiedzą o was? Że zastaliście ją praworządną, a zostawiliście nierządną? Czy po siedmiu latach waszych rządów jest lepiej przygotowana na zamach, który może zechce przeprowadzić na nią kiedyś jakiś kremlowski agent, dzisiaj poseł z partii o nazwie zaczynającej się na K? Czy nie rozumiecie, że zwiększyliście ryzyko zamachu na naszą wolność, tworząc użyteczne precedensy?

   Dzisiaj chcecie być nagle w Paryżu, nie na mongolskim stepie. Chwalicie ten sam Zachód, który opluwaliście, nagle w tych wartościach, które podeptaliście, widzicie siłę. Ten Zachód, którego instytucjonalną tradycję, stojącą na straży pokoju, deptaliście, wzywacie do obrony przed dominacją. Tego samego Bidena, któremu życzyliście przegranej, wzywacie do wsparcia walki z imperium zła.

   Ogłaszacie całemu światu, że teraz jesteście z nim solidarni. To tylko słowa. W czasie gdy na Kijów spadają bomby zrzucane przez człowieka, który gardzi prawami człowieka, Andrzej Duda mianuje prezesem Izby Dyscyplinarnej SN Adama Rocha. Tego, którego decyzję Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał za prowadzącą do torturowania ciężarnej kobiety. Jeżeli robicie takie rzeczy, gdy jeszcze nie dopaliły się budynki Charkowa, co zrobicie, jak wojna się skończy? Powiem wam. Dalej będziecie prześladować społeczność LGBT – tak jak robi to Putin. Dalej będziecie oskarżać Unię o wszelkie zło – tak jak Putin. I będziecie dalej podważać wyroki ETPC – tak jak Putin. Bo jak Putin wydumaliście sobie, że was prawo nie obowiązuje.

   Szerzyliście tę samą chorobę, której skutki zabijają teraz Ukraińców. Tylko u nas nie zdążyła się ona rozwinąć. Może dlatego, że Polacy na to nie pozwolili. Nie zdołaliście wspaniałego polskiego narodu zarazić waszym gadaniem o wirusach, które jakoby obcy przynoszą.

   Jest tylko wolność i praworządność z jednej strony i imperium zła z drugiej. Nie ma „demokracji nieliberalnej" waszego przyjaciela Orbána – proputinowskiego w każdym calu. Nie ma „konserwatywnego prezydenta Trumpa" – jest sługus Kremla.

   Każdy, kto niszczy wolność i praworządność, otwiera drzwi temu złu – jak zdrajca, który osłabia systemy obronne. Nie będziemy na to spokojnie patrzeć i pocieszać się najgłupszą myślą świata – że przecież na ulicach nie ma czołgów. Czekajcie sobie na te czołgi sami.

   Andrzeju Dudo, Zbigniewie Ziobro, Jarosławie Kaczyński: jeśli nadal będziecie niszczyć wartości i instytucje, które są barierą dla wszystkiego, co reprezentuje Putin, będziemy was traktować jak pomocników Putina.

   Dla polskiego społeczeństwa od 24 lutego 2022 roku wojna nie jest już bajką o żelaznym wilku. Jest realnym, ryczącym i cuchnącym złem, które właśnie podniosło łeb. Każdy, kto rozmontowuje system, który przed tym złem nas chroni, jest sojusznikiem tego zła.


   wyborcza.pl/magazyn/7,124059,28182372,marcin-matczak-wirus-tvp-ziobroza-i-czarnkizm-nieleczone-koncza.html

   KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
   Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
   • hymenos01 Dawno nikt czegoś tak nędznego nie napisał. 10.04.22, 19:04
    benek231 skopiował:

    > Andrzeju Dudo, Zbigniewie Ziobro, Jarosławie Kaczyński: jeśli nadal będzieci
    > e niszczyć wartości i instytucje, które są barierą dla wszystkiego, co reprezen
    > tuje Putin, będziemy was traktować jak pomocników Putina.


    Kto to są ci "będziemy"? Kretyni nie mający własnego zdania i opierający się na wyssanych z palca opiniach, nie mających żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Cały ten wkopiowany tu tekst jest tak beznadziejny, że nie ma co go komentować. Dasz radę Kretynie52, potwierdzić choć jeden akapit rzeczywistymi faktami z realu?
    • benek231 Ty Blonka jestes najglupsza noga :O) 10.04.22, 19:23
     na tym forum, a w dodatku antydemokratyczne gowno. Czyli twoje opinie mozesz sobie wetknac, zamiast papieru toaletowego, glupku.     hymenos01 napisał:     KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
     Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.     • xiazeluka Re: Ty Blonka jestes najglupsza noga :O) 10.04.22, 22:10
      Matczak też może swoje brednie wetknąć w tyłek. Najlepiej Twój, Kretynie52.
      • benek231 Ty Blonka jestes najglupsza noga :O) 10.04.22, 22:58
       Takze Matczak uznal, ze jestes czescia ruskiej agentury, Kretyn - ze jestes antypolski, ormowcu tego forum.
       kretynaluka napisała:


       KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
       Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
       • xiazeluka Re: Ty Blonka jestes najglupsza noga :O) 11.04.22, 00:29
        Ustalenia Matczaka są na poziomie Trójki NKWD.
        • benek231 Ty Blonka jestes najglupsza noga :O) 11.04.22, 15:44
         "Jeśli tak jest, kim w głębi duszy są ci, którzy Zachodem gardzą, którzy agresję czynią istotą naszej dumy narodowej, maszerując w stronę Karakorum i przypominając, że uczyliśmy Francuzów jeść widelcem? Oni za to nauczyli nas, jak urządzić społeczeństwo, żeby nie wbić drugiemu tego widelca w oko, nawet jeśli bardzo chce się to zrobić. Może ci ludzie są w głębi duszy Rosjanami, którym wydaje się, że nimi nie są?"

         Ja wiem, ze jednym z tych ludzi jestes ty, Kretyn. I to wcale nie w glebi duszy gdyz jest to dosc wyraznie widoczne, iz jestes ruskim naziolem.
         kretynaluka napisała:

         kretynizmy
         >
         KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
         Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
         • benek231 Jako antydemokratyczeG jestes z Putinem, Kretyn:O) 12.04.22, 07:04
          "Wojna Putina jest ostatnim stadium choroby, która zabija społeczeństwa. Nie ważcie się na tę drogę wchodzić, polscy mentalni Rosjanie. Nie można zwalczać Putina i kazać mu iść na chuj, jeśli jednocześnie każe się iść na chuj naszej instytucjonalnej mądrości, która przed następnym Putinem ma nas ochronić."

          Doskonale wiesz, Kretynie, ze Matczak o tobie pisze, ze apeluje do ciebie. A ja wiem, ze poruszyl on toba, i stad ta twoja szczeniacka reakcja.

          Ale Matczak nie wie, ze ty, Kretyn, nie jestes jednym z tych ktorzy ulegli chamskiej propagandzie TVP lecz jednym z tych ktorzy sie na nia zlozyli. Nie wie tez, ze ty nigdy nie byles antyputinowski, a co najwyzej bardzo wstrzemiezliwy w opiniach na temat ruskich.          KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
          Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
          • xiazeluka Re: Jako antydemokratyczeG jestes z Putinem, Kret 12.04.22, 09:32
           Kiedy w Polce szalała demotfukacja szlachecka, we Francji wchodziło i zachodziło jednoimienne słońce. W chwili uchwalania w Warszawie pierwszej konstytucji w Europie w Paryżu tamtejsze dzikusy zajęte były masowymi morderstwami. Więc ciemną żabojadzką dzicz to my możemy uczyć zasad demotfukracji, a nie odwrotnie.

           Matczak to warchoł, który w bezkarności i rozwydrzeniu przekracza granice zdrady stanu. Taka Antifa w todze. Idealny idol dla barbarzyńcy moralnego Twojego pokroju.

           A polityka, nadal nienauczalny Kretynie52,to nie jest "anty" czy "pro" - co obecnie na wyścigi uprawiają jednocześnie debile reżimowe i totalnotargowickie - "opłaca się" lub "nie opłaca się".

           Jak zatem widzisz - jesteś za głupi, by cokolwiek zrozumieć. Niech Cię Twój Murzyn wyprowadzi do parku na siusiu.
           • benek231 Jako antydemokratyczeG jestes z Putinem, Kretyn:O) 12.04.22, 15:36
            Kup sobie Kretyn drewniana noge to nie bedziesz musial podpierac sie nic nie znaczaca teraz historia. A druga zastapi ci podpieranie sie zdrada stanu, bo nie masz zielonego pojecia co to jest i czym to sie je.

            "Popieraliście nieliberalną demokrację Orbána, udawaliście, że nie widzicie chorej potrzeby dominacji Trumpa, i tej instytucjonalnej, i tej osobistej, wobec kobiet. Podawaliście sobie ręce z Le Pen, choć jej ręce poklepywały Putina. Być może w ten sposób mikroby dominacji i autorytaryzmu przeszły na was. Dlatego wasza krytyka Putina jest nieprzekonująca – mówicie, że godne potępienia jest ostatnie stadium choroby, której początkowe symptomy sami wywołujecie."

            Czyli kolejny fragment adresowany jest do ciebie, Kretyn, oraz twojej formacji. Nie mogacej zrozumiec, ze dodajac do autorytaryzmu ustawiacie sie po stronie Putina. Choc, nawet pomijajac zagrozenie ze strony Rosji, opowiadacie sie za systemem na podobienstwo rosyjskiego, tureckiego, czy pln. koreanskiego. Wiem wiem, Kretyn, tak daleko to wy swoimi rozumkami nie siegacie by moc wybrazic sobie skutki waszych poczynan, w postaci odebrania ludziom ich wolnosci, dysydentow zapelniajacych wiezienia gdyz odwazyli sie cos powiedziec badz, po prostu, wyrwalo im sie cos niechcacy, braku wolnej prasy i innych mediow, niemoznosci legalnego demonstrowania, braku wolnosci slowa, niemoznosci swobodnego zrzeszania sie... Oczywiscie wy chcecie i bedziecie chcieli dobrze i tylko... wyjdzie zle. Samo. Tak jakos. Wyjdzie zamordyzm jakich wiele juz bylo, a moze i gorszy. Wy macie talent, Kretyn, ty antydemokratyczne gowno.

            A przy Matczaku to lepiej nawet nie wspominaj o swoich wypracowaniach nt. Hitlera, Kretyn.            kretynaluka napisała:

            kretynizmy
            KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
            Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
            • oleg3 Re: Jako antydemokratyczeG jestes z Putinem, Kret 12.04.22, 16:27
             "Popieraliście nieliberalną demokrację Orbána...."
             Jak to? Orban jest demokratą?

             "udawaliście, że nie widzicie chorej potrzeby dominacji Trumpa, i tej instytucjonalnej, i tej osobistej, wobec kobiet"

             To my głosowaliśmy w amerykańskich wyborach?
             A co to jest Kretynie "potrzeba dominacji instytucjonalnej"? Wybieracie sobie w USA malowanego prezydenta? Co do "potrzeby dominacji osobistej wobec kobiet", to nie wiem jak to jest w USA. W Polsce nikt tego nie zarzucił J. Kaczyńskiemu. Na Tuska są notatki milicyjne (bijał Małgośkę), a na Biedronia nawet wyrok za pobicie matki.
             • benek231 Jako antydemokratyczeG jestes z Putinem, Kretyn:O) 12.04.22, 17:52
              Bardzo to ladnie, Kretynku, ze zaoferowales sie w charakterze trzeciej protezy Kretyna. Ale powinienes pamietac, ze twoja misja zaczyna sie gdy Kretyn zaczyna kombinowac jak kon pod gore, ty antydemokratyczne gowno.              oleg3 napisał:

              kretynizmy, jak to kretyn

              KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
              Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.

              • oleg3 Re: Jako antydemokratyczeG jestes z Putinem, Kret 12.04.22, 18:09
               benek231 napisał:

               > Bardzo to ladnie, ...

               Pochwały Kretyna na mnie działają.
             • xiazeluka Re: Jako antydemokratyczeG jestes z Putinem, Kret 12.04.22, 18:39
              Małgośka odwinęła się swojemu folksdojczowi i przyprawiła mu rogi, więc wygląda na to, iż sytuacja kobiet w Polce wygląda zdecydowanie lepiej, nie poddają się łatwo dominacji. Z drugiej strony gdyby Trump dał Kretynowi52 ze trzysta dolarów, to Kretyn52 za taki majątek gnębiłby kobiety z tym samym zapałem, z którym propaguje faszyzm.
            • xiazeluka Re: Jako antydemokratyczeG jestes z Putinem, Kret 12.04.22, 18:43
             O Francuzach sam żeś Kretynie52 wspomniał, więc podziękuj za gratisowe korepetycje, zamiast próbować kąsać rękę pana.

             Przypomnij może - czyje dłonie potrząsały dłonie Putina przyklepując deal z N2? To były dłonie Maryny Lepę, Orbana, Kaczyńskiego czy raczej przełożonych Herr Tuska?
            • benek231 Jako antydemokratyczeG jestes z Putinem, Kretyn:O) 12.04.22, 20:49
             >> Jest tylko wolność i praworządność z jednej strony i imperium zła z drugiej. Nie ma „demokracji nieliberalnej" waszego przyjaciela Orbána – proputinowskiego w każdym calu. Nie ma „konserwatywnego prezydenta Trumpa" – jest sługus Kremla.

             Każdy, kto niszczy wolność i praworządność, otwiera drzwi temu złu – jak zdrajca, który osłabia systemy obronne. Nie będziemy na to spokojnie patrzeć i pocieszać się najgłupszą myślą świata – że przecież na ulicach nie ma czołgów. Czekajcie sobie na te czołgi sami. >>


             Oczywiscie nie robi na was najmniejszego wrazenia ciagle was demaskowanie. A koncu jestescie w swoim gronie wiec nie ma sie przed kim wstydzic, jesli nawet stac was na wstyd, wy podle kreatury. Bo skoro nie wstydzicie sie mnie, ktory przylapalem was "wolnosciowcow" na tym, ze - w najlepszym przypadku - jestescie antydemokratycznymi bezmozgowiami, odchodami J*M, czy innymi bezmyslnymi szkodnikami. A w gorszym jestescie ruska agentura, wrogami Polski i Polakow. Tak was widze, tak was widzimy, tak widze ciebie, Kretyn, ty antydemokratyczne gowno.
             KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
             Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
             • xiazeluka Re: Jako antydemokratyczeG jestes z Putinem, Kret 12.04.22, 20:59
              Maestro od zwalczania wolności to Twoja odrażająca człekokształtna osoba, Kretynie52.
              • benek231 Jako antydemokratyczeG jestes z Putinem, Kretyn:O) 12.04.22, 21:48
               Matczak bardzo trafnie uchwycil ten problem, ktorym jest starcie sie demokracji z autorytaryzmem - sil dobra z silami zla. A ty, Kretyn, oraz twoi antydemokratyczni koledzy (Oleg3, BlonkaDziewicza-Hymen, Institoris, Perla...) jetescie po tej samej stronie co Putin, wy putinowskie pomioty - wy antydemokratyczne gowno.


               kretynaluka napisała:

               debilizmy


               KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
               Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
               • xiazeluka Re: Jako antydemokratyczeG jestes z Putinem, Kret 12.04.22, 22:59
                Tusk to człowiek Putina w Warszawie, a Kretyn52 jest kretynem Putina w Portland.
                • benek231 Jako antydemokratyczeG jestes z Putinem, Kretyn:O) 13.04.22, 06:28
                 Sprawa jest prosta gdyz ty, Kretyn, oraz twoj antydemokratyczny gatunek, gracie do tej samej bramki co Putin. I odwracanie oskarzen, odwracanie kota ogonem, ktore uprawiasz, niczego tu nie zmieni. Jestes antydemokratyczne gowno a wiec jestes z Putinem. Jestescie po stronie zla, pisiorku.

                 xiazeluka napisała:

                 szczeniackie pomowienia
                 KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
                 Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze
                 • xiazeluka Re: Jako antydemokratyczeG jestes z Putinem, Kret 13.04.22, 08:46
                  Lustro, Kretynie52.
                  • benek231 Jako antydemokratyczeG jestes z Putinem, Kretyn:O) 13.04.22, 20:30
                   Popatrzylem i zobaczylem tego samego demokrate co 50 lat temu czy przedwczoraj. Demokrate zwalczajacego antydemokratyczne i autorytarne gowno, czyli ciebie Kretyn i tobie podobnych.
                   Zapomniales? Przeciez to ty, nie ja, wielokrotnie reklamowales sie tutaj jako antydemokrata, przy czym opluwales demokracje i demokratow jak najobficiej.

                   Ja nie mam ani obowiazku ani ochoty szanowac antydemokratyczne gowno. Was nalezy zwalczac zanim stworzycie tyranie zla. Tak jak nalezalo zwalczac Hitlera gdy jeszcze niewinnie popijal sobie piwo w Monachium.

                   Zatem w lustro spojrzyj ty, Kretyn, i dokladnie przyjrzyj sie swemu ponuremu brunatnemu ryjowi, na lbie na tyle tepym, ze az nieprzemakalnym dla wymowy faktow i dla argumentow.

                   kretynaluka napisała:

                   klamstwa, oszczerstwa, insynuacje                   KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
                   Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze
                   • xiazeluka Re: Jako antydemokratyczeG jestes z Putinem, Kret 13.04.22, 22:34
                    Nie kłam, że po spojrzeniu w lustro coś zobaczyłeś - na widok Twojej odrażającej mordy każde zwierciadło pęka.

                    Demotfukracja nie jest gwarancją wolności, a "demokracja" w Twoim wykonaniu to regularny faszyzm opakowany w kłamliwe deklaracje i prawdziwy zamordyzm.
    • boomerang Re: Dawno nikt czegoś tak nędznego nie napisał. 10.04.22, 23:41
     Kto to są ci "będziemy"?

     Bolszewicy zawsze zakładali że są większością.
  • boomerang Re: Prof. Matczak wyrąbał wam to w twarz, Najmils 10.04.22, 20:18
   Matczak to patointeligent i szkoda czasu go czytać.
  • boomerang Re: Prof. Matczak wyrąbał wam to w twarz, Najmils 10.04.22, 23:47
   Rosja, by użyć porównania socjologa Vladimira Shlapentokha, ciągle miota się między Paryżem a Karakorum, stolicą imperium mongolskiego z XIII wieku.

   Rosja się nie miota. Rosja twardo stoi za Putinem. Kreml to Karakorum. Nie ma to jak podpierać się socjologiem Vladimirem w swoich mataczeniach.
  • boomerang Re: Prof. Matczak wyrąbał wam to w twarz, Najmils 10.04.22, 23:54
   Polska w ostatnich 200 latach przypomina Rosję:

   Pudło. Nawet te 44 lata PRLu nie przypominały Rosji.
   • xiazeluka Re: Prof. Matczak wyrąbał wam to w twarz, Najmils 11.04.22, 00:30
    Może kretynowi Matczakowi chodzi o to, że zabór austriacki przypominał Rosję.
  • oleg3 Poczytaj sobie Kretynie 13.04.22, 10:40
   To jest z gazeta.pl

   Apogeum straszliwości dziejących się w Czeczenii – tzw. zaczystek, kiedy wojsko otaczało wsie, mężczyzn zabierało do tzw. punktów filtracyjnych, gdzie poddawano ich torturom, kobiety gwałcono, dzieci zabijano – przypadło na lata 2000–2002. 130 intelektualistów z całego świata, między innymi Günter Grass czy Leszek Kołakowski, zamieściło wtedy w "Le Monde" apel do prezydenta Chiraca o wystąpienie do Putina, by zakończył tę masakrę. Chirac nie zrobił nic, a po paru latach wręczył Putinowi order Legii Honorowej, najwyższe odznaczenie dla cudzoziemców. A w roku 2000 Tony Blair popędził do Petersburga razem z żoną, by wesprzeć kandydata Putina w wyborach prezydenckich. W 2003 roku angielska królowa przyjęła go w Pałacu Buckingham, jako pierwszego gospodarza Kremla od 129 lat, czyli od czasu carów. A co wyrabia kanclerz Gerhard Schröder? Przyjaźni się z Putinem, gości u niego 47 razy. Świętuje na statku na Newie razem z Putinem swoje 50. chyba urodziny w tym samym czasie, kiedy rosyjscy żołnierze bombardują Aleppo. A co zrobił prezydent Obama w 2009 roku?

   Już po ataku Rosji na Gruzję…
   Reset w stosunkach z Rosją! A ciągłe łagodzenie dyktatorskich zapędów Putina, nawet po 2014 roku, nawet przez kanclerz Merkel, która stwierdziła przecież w rozmowie z Obamą, że Putin żyje w nierealnym świecie, oderwany od rzeczywistości? To słabość liderów Zachodu umocniła tyrana na kremlowskim tronie i spotęgowała – znany u władców zbyt długo dzierżących jednoosobowo władzę – syndrom pychy, tzw. hubris, syndrom zamykający rządzącego w jego ciasnym, własnym świecie. To oni poniekąd zgotowali Ukrainie taki los. Hołdowali Putinowi, uzależnili się od jego gazu, od jego ropy, od jego węgla… Nie dziwmy się umysłowi rosyjskiemu, miażdżonemu przez wieki propagandą, jeżeli umysł niby światłych liderów Zachodu pozwalał na aprobatę takiego potwora. A Putin raczej się nie maskował. Zabrakło w XXI wieku tak silnych postaci, jak Reagan, jak Thatcher czy Havel.
   • xiazeluka Re: Poczytaj sobie Kretynie 13.04.22, 10:54
    Próżny trud, Kretyn52 przecież nie czyta niczego dłuższego od leadu.
   • benek231 Poczytalem sobie Kretynie - :O) 13.04.22, 16:33
    - no i?


    PS...Niestety ale tekstu za linkiem nie otwieralem, bo ty robisz swinstwa, ty antydemokratyczna mendo.

    oleg3 napisał:

    jak to Oleg3 - nic madrego


    KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
    Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze
    • benek231 Poczytalem sobie Kretynie - :O) - 2 14.04.22, 15:36
     - no i?

     Zabraklo ci jezyka w gebie czy szarych? Ale obydwu?!

     oleg3 napisał:

     KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
     Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
     • oleg3 Re: Poczytalem sobie Kretynie - :O) - 2 14.04.22, 17:00
      Chwaliłeś się, że przeczytałeś. Nie da się w to uwierzyć.
      • benek231 Poczytalem sobie Kretynie - :O) - 2 14.04.22, 18:47
       oleg3 napisał:

       > Chwaliłeś się, że przeczytałeś. Nie da się w to uwierzyć.
       **

       Wierzysz w Boga, rozne duszki, oraz inne kretynizmy, a masz problem z prosta prawda, ty antydemokratyczna gnido?


       KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
       Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
       • hymenos01 Re: Poczytalem sobie Kretynie - :O) - 2 14.04.22, 19:01
        benek231 popisał się chamstwem, gdyż meritum jest poza percepcją upośledzonego umysłowo agenta Putina, który wbił sobie do łba, że jest demokratą.
   • benek231 Ty jestes kupa podlaskiego durnia, Olegu3 :O) 16.04.22, 06:51
    "To słabość liderów Zachodu umocniła tyrana na kremlowskim tronie i spotęgowała – znany u władców zbyt długo dzierżących jednoosobowo władzę – syndrom pychy, tzw. hubris, syndrom zamykający rządzącego w jego ciasnym, własnym świecie."
    **

    Nie jestem pewien czy to slabosc, choc tak to moze wygladac w oczach osob niechetnych Rosji, ktore chcialyby wylacznego traktowania Rosji z "grubej rury", przez Zachod. Ten zas probowal cywilizowac Putina. Oczywiscie we wlasnym interesie ale nie tylko we wlasnym interesie. To ze Matczak nie mowi o wplywie zachodu na "wyrastanie" Putina nie swiadczy o tym, ze on tego nie wie. Po prostu zajal sie on sprzymierzencami Putina oraz autorytaryzmu. Jedno nie przeczy drugiemu, Oleg. Z jednej strony rosnie Putin takze dzieki dzialaniom Zachodu, a z drugiej rosnie fala zwolennikow autorytaryzmu, grajacych do tej samej bramki co Putin. Mamy wiec do czynienia z Le pen, Orbanem, Kaczynskim, Erdoganem, ale wczesniej byl to takze J*M i jego poplecznicy, pro-rosyjski Kornel Morawiecki z synem, czy tutejszy Kretyn wraz z reszta antydemokratycznego gowna, czyli i z toba, Oleg3.

    W tej wojnie z silami zla Zachodnie demokracje nigdy nie przyklasnely Putinowi, na jego dyktatorskie zapedy, nigdy nie opowiedzialy sie po stronie antydemokratow - po stronie Kaczynskiego, Orbana, Le Pen czy Erdogana. W przeciwienstwie do was, Oleg3. Wy caly czas stoicie po stronie zla, caly czas oslabiacie Zachod, caly czas oslabiacie Polske. Tym samym ustawiliscie sie po stronie Putina - gracie w jego druzynie. Chocbyscie nie wiem jak udawali, ze tak nie jest.


    KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
    Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka