Dodaj do ulubionych

Ma ktoś link do mitologii Macierewicza?

11.04.22, 15:15
Ponoć gdzieś w soszjalmediach można te bajki poczytać.
Obserwuj wątek
    • xiazeluka Rozrywka dla religiantów zamachowych 11.04.22, 18:49
     Czego oczywiście można się było spodziewać.

     Wywód tego protokołów mędrców Syjo... tego... protokołów mędrców wybuchowych idzie mniej więcej tak:

     Sowieci w porozumieniu z Tuskami przygotowali zamach podczas remontu tupolewa w Samarze, dlatego nie chcieli dopuścić Kaczyńskiego do tego samolotu, bo jego wizyta w Katyniu była im niemiła. Kaczyński jednak, nie zważając na rozliczne kłody rzucane mu pod nogi przez zamachowców, do zaminowanego aeroplanu jednak się wepchnął i poleciał. W związku z tym postanowiono się z nim rozprawić w Smoleńsku, dlatego kontrolerzy z tegoż Smoleńska informowali załogę, iż "warunków do lądowania nie ma" i fałszowali dane pogodowe zaniżając ich wartości, aby zniechęcić pilotów do wpadnięcia w pułapkę. Mogli prowadzić tupolewa na bezpieczne 50 m, ale podjęli decyzję o sprowadzaniu na niebezpieczne 100m i zmuszenia do szukania lotniska zapasowego. Polacy, nie zważając na ostrzeżenia, pakowali się jednak z uporem w potrzask, co Macierewicz opisał jako "prawidłowe działania i decyzje załogi". Załoga prawidłowo zeszła na 60 m (mając uprawnienia na 100), potem prawidłowo próbowała odejść w automacie, następnie te prawidłowe decyzje (z jakiegoś powodu sprzeczne z instrukcją HEAD, więc żadnych cytatów z tejże instrukcji mędrcy Syjon... mędrcy eksplozji również słusznie nie zamieścili) finalizowali odejściem na drugi krąg, ale wówczas wybuchła bumba w skrzydle, a po 6 sekundach druga bumba w centropłacie. Dlaczego przez 6 sekund nikt w kokpicie nie zapytał "A co to za wybuch?" tego Mła nie doczytał, pewnie nie jest to istotne. Ta druga bumba unicestwiła samolot, niszcząc dokładnie salonkę nr 3 i oddalony od niej znacznie kokpit - pewnie był to ładunek tandemowy. Dowodem wybuchu bumb są ślady heksogenu, pentryt i trotylu. Bumba złożona z trzech ładunków wybuchowych to nowość, no ale mędrcy Syjon... mędrcy od bum bum sami napisali, że podkładanie bumb w skrzydle i kadłubie to metoda "nietypowa i nowatorska, ale najbardziej efektywna i prawdopodobna", więc zapewne koktajl trzech materiałów wybuchowych to także przedsięwzięcie nowatorskie. Równie nowatorskie jest naukowa metoda wnioskowania stosowana przez mędrców Syj... mędrców Świętego Granatu Ręcznego rodem z Monty Pythona, to znaczy uparte dowodzenie wybuchów i ich skutków przy jednoczesnym przemilczeniu zbadania ich siły - skoro bumba w skrzydle oderwała tylko skrzydło, to była słaba, a skoro ta druga w centropłacie zniszczyła samolot była silniejsza. Proste i odejmujące czasochłonnych badań: dwie bumby z drinku materiałów wybuchowych, duża i mała, koniec kropka.

     Protokoły mędrców S... mędrców mikstu eksplozywnego noszą tytuł "Raport z badania zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu Tu 154M nr 101 z dnia 10 kwietnia 2010 r. nad lotniskiem Smoleńsk-Siewiernyj na terytorium Federacji Rosyjskiej", ale to tylko zmyłka dla naiwnych. W rzeczywistości - czego od pierwszych stron autorzy nie kryją - nie jest jakie nudne badanie katastrofy lotniczej, lecz bardziej ekscytująca zabawa polegająca na znalezieniu dowodów na zamach. Każda wypowiedź, zachowanie, decyzja Rusków jest interpretowana jako współudział w spisku (w przypadku kontrolerów to wręcz ekstrapolacja - oni wiedzą, że będzie zamach, więc zawczasu mówią tak, aby nikt ich w przyszłości nie podejrzewał, a chaos w ich działaniu to istocie kreowanie alibi na przyszłość. Wiedząc, że będzie zamach, starają się zniechęcić załogę tupolewa do lądowania, a więc... eee... chwileczkę, czy to nie są aby cisi bohaterowie tej ponurej sprawy?! Zamiast zgodnie z poleceniami "Logiki" sumiennie "fałszywie naprowadzać" zachowują się tak, jakby odbudowa Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich ich nie interesowała! Panie Macierewicz, chyba należy ich przeprosić, zaprosić do Polski i odznaczyć orderami Orła Białego, co nie?). Tak, to nie ruski bardak, lecz kagiebowska precyzja. Na przykład Ił-76 przyleciał sprawdzać działanie (a raczej brak działania) przyrządów nawigacyjnych lotniska, co było bardzo ważne, bo tupolewa chciano zniszczyć bumbami. I tak dalej.
     • t_ete Utwardzanie elektoratu? 11.04.22, 21:32
      xiazeluka napisała:


      > Sowieci w porozumieniu z Tuskami przygotowali zamach podczas remontu tupolewa w
      > Samarze

      ..................... w przedsiebiorstwie, ktorego wlascicielem jest oligarcha Oleg Deripaska.

      I to wlasciciwe najtwardszemu elektoratowi wystarczy. Raport szczegolowy jest zbedny.

      Przeciez od pytan ws. watpliwosci jakie budzi raport Macierewicza odganiaja sie stwierdzeniem :
      skoro Putin zdolny jest do ludobojstwa np. w ukrainskiej Buczy - zdolny jest i do zamachu.
      A jesli masz watpliwosci - tos wielbiciel Anodiny, Tuska, Putina i 'ruska onuca'.

      Ja wlasciciwe nie musialam ogladac tej dzisiejszej konferencji.
      Sam fakt, ze raport (opisujacy na kilkuset stronach 'zamach' na prezydencki samolot)
      - byl gotowy w sierpniu 2021 - a prokuratura go 'przemilczala' - swiadczy, ze nie ma w nim
      niczego co mogloby byc traktowane powaznie.
      Przemilczala prokuratura, przemilczal Kaczynski, przemilczeli 'dziennikarze niepokorni' oraz
      najbardziej wyrywni politycy Zjednoczonej Prawicy. Ot kolejne macierewiczowskie wersje
      zamachowe.

      I oto nadszedl moment dogodny.

      Prezes PiS - po 8 miesiacach 'odlezenia sie' raportu - w 12 rocznice katastrofy w Smolensku
      - stwierdzil :

      "Dzisiaj wiemy, co się stało. Mamy tę odpowiedź. Mamy tę odpowiedź, po raz pierwszy pełną, konsekwentną, odpowiadającą na wszystkie pytania, a także zweryfikowaną przez wiele różnych także będących poza Polską ośrodków."

      Mial na mysli - ten raport?

      Byc nie moze ....

      Albo uwaza swoj elektorat za kompletnych idiotow.


      tete
       • hymenos01 Raport, który nie jest raportem. 12.04.22, 08:45
        boomerang napisał:

        > Popieram ten raport. Putina należy pogrążać w każdy możliwy sposób. Najlepszy b
        > yłby sznur.

        Sznur, bez wątpienia, to niezłe rozwiązanie. Jeśli chodzi o to coś, co zostało nazwane raportem, to mam nadzieję, że niemal natychmiast zostanie zakopany i zapomniany. Prawdziwy raport jest podstawą do zgłaszania przed sądem roszczeń o odszkodowania oraz stanowi podstawowy dowód oskarżania winnych zamachu czy katastrofy. Tymczasem tekst wygląda jakby był pisany pod rosyjską propagandę, która może go wykorzystać do oskarżeń Polaków i Ukraińców o manipulacje w sprawach Smoleńska i Buczy, twierdząc, że to są specjalnie spreparowane materiały, z którymi Rosja nie ma nic wspólnego. Nie ma w tym "raporcie" żadnych dowodów na zamach i wynika z niego, że jedynie Rosjanie usiłowali zapobiec zamachowi usilnie przekonując pilotów do rezygnacji z lądowania.
      • polski_francuz Nie damy sie nikomu! 12.04.22, 07:57
       t_ete napisała:


       " Albo uwaza swoj elektorat za kompletnych idiotow."

       Moze nie idiotow. Ale ludzi, ktorzy wierza ze sa ofiarami manipulacji, ze to Ruscy czy Niemcy czy Brukselka narzucaja im swoja wole. Ze takim nie mozemy sie dac! Nigdy!

       Bo jestesmy Polakami a Polak sie nigdy obcym wladzom nie da!

       I tak gdzies, jakos zanika logika, zanika rozsadek...i ci ktorzy Polakow znaja jak to scierwo na Kremlu, tu czy tam podrzuca drzewa do tego "ognia patriotycznego" i nie odda samolotu na ten przyklad. A jak odda to doda kilka sladow wybuchow, cwaniaczek jeden?

       Moze poduczyc lepiej polskiej historii? A moze przestac uczyc historii? Moze zamknac koscioly i narzucic zgorny protestantyzm?

       Jak uzdroworozsadkowac narod? To trudne pytanie...

       Pozdro

       PF
       • xiazeluka Re: Nie damy sie nikomu! 12.04.22, 09:38
        "To trudne pytanie..."

        Skądże znowu. Wystarczy mianować Messje Naczelnym Bakałarzem Narodu, oddać mu najlepszy czas antenowy i dać mówić. Mła jest pewny, że Ciecia Osoba w Państwie po pierwszej pogadance zaproponuje, aby Messje objął także jej stanowisko. A potem to już kostki domina.
        • polski_francuz Re: Nie damy sie nikomu! 12.04.22, 10:18
         xiazeluka napisała:


         "A potem to już kostki domina."

         Pierwsza kostka domina: pielgrzymki do Czestochowy doprowadza do drzwi w Norymberdze. Bez zwracania uwagi na protesty torunskiego konkurenta. A torun/ianina/czyka: (a) przymusowo odchudzic (na kuracje ma pojechac z szefunciem); (b) zabronic mu sie przebierac w suknie - ma nosic dzinsy i ma mu towarzyszyc zawsze domina!


         PF
  • qwardian Re: Ma ktoś link do mitologii Macierewicza? 12.04.22, 09:03
   Trzeba być kretynem, żeby czytać jakiekolwiek raporty działaczy partyjnych, bo polityka jest grą pozorów i iluzji. Pod tym kątem Antoni Macierewicz wykonuje swój obowiązek, po to przyzwoity podatnik płaci mu pensję, żeby skopał ryje zdrajczyków.
   Druga sprawa to wyniki niezależnych laboratoriów, które odkryły ładunki wybuchowe, tego nie da podważyć się dryblowaniem wokół twardych faktów..
   • xiazeluka Re: Ma ktoś link do mitologii Macierewicza? 12.04.22, 10:39
    Nie ładunków wybuchowych, lecz materiałów wybuchowych. Materiałów wybuchowych a nie śladów wybuchu materiałów wybuchowych. O ile to w ogóle prawda.

    No i koktajl trzech różnych materiałów wybuchowych to kompletny nonsens. Przy okazji - ładunek termobaryczny (o takim bredził Macierewicz) ma w swoim kładzie jeden materiał wybuchowy, który stanowi 30-60% składu bumby. W celu zwiększenia siły rażenia jest metalizowany sproszkowanym magnezem albo aluminium. Czy bajkopisarz Macierewicz odnalazł ślady spalonego aluminium lub czegoś w tym rodzaju?
      • polski_francuz Pomoc uchodzcom 12.04.22, 11:29
       qwardian napisał:

       " Utlenianie to jest proces spalania.."

       Nu Helmut, spalanie to zmiana ze stanu stalego, poprzez reakcje z tlenem, w gaz. Aluminium w atmosferze tlenu ze wzrostem temperatury przejdzie przez nastepujace procesy:
       a) pokryje sie warstewka tlenku;
       b) a ze wartewka gesta i dyfuzja wolna to temperatura bedzie rosla az to temperatury topnienia (okolo 660°C o ile pamietam);
       c) z dalszym wzrostem temperatury aluminium zacznie odparowywac az do temperatury parowania i wonczas sie zamieni w gaz i odparuje calkowicie zaniczyszczajac atmosfere;
       d) pozostaly tlenek aluminium zacznie sie topic w temperaturze 2050°C okolo (o ile pamietam).
       e) az dojdziemy do temperatury odparowania i wonczas caly odparuje zanieczyszczajac atmosfere.

       Uwagi: duzo zalezy od naczynia do reakcji. W szkle to naczynie zmieknie. I otoczy i zamknie probke i dyfuzja zwolni powyzsze procesy. Czyli bedzie jak wyzej jak umiescimy to w naczyniu z tlenku cyrkonu.

       Oplaty za te lekcje na konto uchodzcow ukrainskich.

       PF

       • boomerang Re: Pomoc uchodzcom 12.04.22, 12:10
        Zupełnie inaczej zachowuje się aluminium w termicie, który jest mieszanina proszków aluminium i żelaza. Trzeba tylko dostarczyć temperatury 1000 stopni C, do czego potrzebny jest m.in. magnez, a w rezultacie uzyskamy tlenek aluminium i żelazo + temperaturę powyżej 3000 stopni C. Widzę że pirotechniki nie uczą na francuskich uniwersytetach.
         • oleg3 Re: Pomoc uchodzcom 12.04.22, 12:40
          boomerang napisał:

          Czytam to wszystko z pewną nutką rozweselenia. W spór się nie mieszam. Moja wiedza teoretyczna pochodzi z podręcznika licealnego, z początku ery Edwarda Wspaniałego, a i tak jest w zaniku. Lata lecą.
           • oleg3 Re: Pomoc uchodzcom 12.04.22, 14:08
            boomerang napisał:

            > Za Edwarda Wielkiego nie wykorzystaliśmy wszystkich tkwiących w nas możliwości.

            Sylwia Szpurek urodziła się za późno. Wtedy naród był przywiązany do kiełbasy i schabowego. Gdyby wtedy wegetarianizm (na początek) czy weganizm (docelowo) został oficjalną linią partii i rządu, historia potoczyła by się inaczej. Nie ma pewności czy Wielki Brat zrezygnowałby ze słoniny (na Syberii weganie raczej nie przetrwają).
    • qwardian Re: Ma ktoś link do mitologii Macierewicza? 12.04.22, 11:31
     xiazeluka napisała:

     Nie zamierzam czytać, ani się odnosić do referatu Antoniego Macierewicza..

     > Nie ładunków wybuchowych, lecz materiałów wybuchowych. Materiałów wybuchowych a
     > nie śladów wybuchu materiałów wybuchowych.


     Na wasze nieszczęście nie eksploduje cały materiał wybuchowy, zwłaszcza jeżeli nie jest zamknięty. To nie proch w szczelnie zamkniętej łusce, albo granacie. To się zapytajcie innych sztygarów ile lasek ładunków zaśmieca miejsca po wystrzale.

     > O ile to w ogóle prawda.

     Faktycznie opinie niezależnych laboratoriów powinny być traktowane na końcu smile Rozumiem, że wstawka o koktajlu ma sugerować falszowanie próbek i w tym temacie nie potrafię się wypowiedzieć, ani laboratoria też
     • xiazeluka Re: Ma ktoś link do mitologii Macierewicza? 12.04.22, 12:48
      "Na wasze nieszczęście nie eksploduje cały materiał wybuchowy"

      Świetnie. Mła się domaga pokazania tej wyeksplodowanej części materiału. Bo chodzi tu o wybuch, a nie obecność, nieprawdaż?

      "Rozumiem, że wstawka o koktajlu ma sugerować falszowanie próbek i w tym temacie nie potrafię się wypowiedzieć, ani laboratoria też"

      To też jest bardzo proste. Pokażcie Mła bumbę złożoną z trzech różnych materiałów wybuchowych i Mła się zamknie.
      • qwardian Re: Ma ktoś link do mitologii Macierewicza? 12.04.22, 13:47
       xiazeluka napisała:

       > Świetnie. Mła się domaga pokazania tej wyeksplodowanej części materiału. Bo cho
       > dzi tu o wybuch, a nie obecność, nieprawdaż?

       Doceńcie moją cierpliwość, bo reakcję musiałem przekazać w postaci obrazu

       https://images89.fotosik.pl/585/d8142c98945dd27bmed.gif

       A więc co my tu mamy po eksplozji, azot, którego jest 78 procent w powietrzu i karmi moje warzywka w ogródku, dlatego XL ja nigdy nie nawożę azotami (przekopuję grządki und ogródek), których cena wzrosła ostatnio czterokrotnie. No jest siedem cząsteczek zabójczego tlenku węgla, ten ucieka wprost do góry, dlatego przestrzegam forumowiczów, żeby podczas palenia w piecu na wszelki wypadek uchylać okna górnych pomieszczeniach jak to robiły nazie babcie. Oho, siedem cząsteczek węgla, czyli smogu, ten jest widoczny i rujnuje mój sufit podczas rozpałki.

       > To też jest bardzo proste. Pokażcie Mła bumbę złożoną z trzech różnych materiał
       > ów wybuchowych i Mła się zamknie.


       Narodowy Robotnik nie zna się na bombach, bo całe życie strzelałem złoża, które zaspakajały próżniacze pożądanie złota, poza tym platyny i palladium do katalizatorów, uranu do elektrowni jądrowych i moim zdaniem najlepszego pierwiastka na naziej planecie, którym jest chrom, który uszlachetnia żelazo.
       • xiazeluka Re: Ma ktoś link do mitologii Macierewicza? 12.04.22, 15:01
        Mła docenia wysiłek Narodowego Robotnika i naprawdę Mła przykro, że taki życzliwy trud poszedł na marne. Co jest na tych blaszkach Macierewicza: ślady materiałów wybuchowych czy ów wzorek?

        Mła nie słyszał o bumbie heksagenowo-pentrytowo-trotylowej, a może Mła ma za dużo wosku w uszach. Jest tu jakiś pirotechnik, który może się kompetentnie wypowiedzieć?

        W bumbie termobarycznej inicjator wybuchowy powoduje reakcję - wystarczy więc heksogen (tego używają Ruscy w swoich ustrojstwach TB), na cholerę jeszcze trotyl i pentryt? Gaz w kuchence wywołuje się jedną metodą, a nie zapałkami, zapalarką i miotaczem ognia jednocześnie.
   • hymenos01 Re: Ma ktoś link do mitologii Macierewicza? 17.04.22, 09:33
    xiazeluka napisała:

    > Od fachowca:
    >
    > www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/2161865,1,zagmatwany-raport-czego-nie-mowi-macierewicz.read

    Wydaje się, ze nie trzeba fachowca, by stwierdzić, że teoria dwóch wybuchów bomb termobarycznych nijak ma się do rzeczywistości. Wybuch w końcówce skrzydła zgodnie z tym jak działa tego typu ładunek powinien całkowicie zniszczyć tą końcówkę. Nie ma odpowiedzi na pytanie co robi równo odcięta i zachowująca swój kształt ta część skrzydła na pobojowisku "po wybuchu". Drugi wybuch ta kompletne nieporozumienie. Nie ma precyzyjnego określenia, kiedy on nastąpił. Jeśli bezpośrednio jeden z drugim, to samolot musiał się rozlecieć przed brzozą. Jeśli po odwróceniu się samolotu, czyli tuż przed wybuchem, to symulacja uderzenia o ziemię z w całości zachowanym korpusem samolotu, gdzie jedynie drzwi zostały wyrwane jest bez sensu.
    Zakopać raport z Macierewiczem, to najrozsądniejsze wyjście.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka