Dodaj do ulubionych

Jak rozumieć niezawisłość sądów?

17.04.22, 21:07
Istotą sporów o wymiar sprawiedliwości jest między innymi różne rozumienie/prezentowanie problemu niezawisłości sądów. Różnicę przedstawię jako niezawisłość orzecznictwa kontra autonomiczność sądów. Pierwsze oznacza niezależność wyrokowania przez sędziów z możliwością budowania funkcji kontroli prawidłowości ich orzekania. Drugie to całkowita niezależność sądów od pozostałych organów konstytucyjnych państwa. Ważne są tu szczegóły, takie jak finansowanie funkcjonowania sądów lub immunitet sędziów. Mam wrażenie, że linia rzeczywistego sporu o sądownictwo w Polsce przebiega według zupełnie innego podziału. Nikt nie ma żadnego prawa wkraczania w sprawy dotyczące działalności sądów kontra sądy muszą podlegać pełnej kontroli organów państwowych, bo tylko taka kontrola może usprawnić działanie sądów, po to, żeby sprawiedliwość była sprawiedliwością.
Obserwuj wątek
    • benek231 Lepiej wez sie, Błonka, np. za szpadel :O) 17.04.22, 23:11
      Błonka-hymen napisała:

Nikt nie ma żadnego prawa wkraczania w sprawy dotyczące działalności sądów kontra sądy muszą podlegać pełnej kontroli organów państwowych, bo tylko taka kontrola może usprawnić działanie sądów, po to, żeby sprawiedliwość była sprawiedliwością.
      **
      Ty, Błonka, jestes forumowym specjalista od "wymyslania prochu". Przeciez wszyscy wiedza gdzie, z grubsza przebiegaja te linie podzialow. Tyle, ze to co zaprezentowales ty jest przegieciem do absurdu, gdyz w poprawnie funkcjonujacym systemie nie ma opcji "wszystko albo nic", a sa ograniczone obszary wzajemnej kontroli, na ktorych legislatura i egzekutywa kontroluja sadownictwo, oraz sa kontrolowane przez sadownictwo. A my, demokraci, tak wlasnie to sobie wyobrazamy, czyli np. na wzor amerykanski, a nie rosyjski - jak ty z Kaczynskim. Co jednoznacznie wskazuje, iz masz blade pojecie w temacie.

Jesli chcesz miec poprawnie funkcjonujacy system, w ktorym sadownictwo ma byc autonomiczne, a sedziowie niezawisli w orzekaniu, to nie mozesz pozwolic na to by "sądy musialy podlegać pełnej kontroli organów państwowych", gdyz wkrotce musialbys pozegnac sie z niezawisloscia orzecznictwa. Poniewaz taki Ziobro z Kaczynskim wprowadziliby Izbe Dyscyplinarna a wkrotce sedziowie musieliby zaczac sie jej bac czyli orzekac na telefoniczne zamowienie z Grodzkiej, aby nie stracic pracy, badz uniknac przeniesienia na kilkaset kilometrow od miejsca zamieszkania, czy uniknac innych szykan. A w konsekwencji nalezaloby takze pozegnac sie z praworzadnoscia, o ktora wlasnie toczy sie spor z innymi krajami Unii.

Czyli linia podzialu przebiega pomiedzy zwolennikami demokracji i demokratycznych rozwiazan, a antydemokratycznym gownem, do ktorego zaliczasz sie przeciez i ty, Blonko Dziewicza. Przebiega takze pomiedzy zwolennikami przynaleznosci Polski do UE a przeciwnikami Unii, ty antyunijne gowno.

KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
      Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.

• hymenos01 Standardowy bełkot Kretyna52 18.04.22, 12:23
        benek231 napisał:

> gowno.

Gówniarz swój bełkotliwy wywód oparł wyłącznie o tytuły nędznych artykułów. Mimo to da się wyciągnąć z tego co gówniarz ma namyśli, kompletnie nie pojmując pierwszego wpisu w wątku. Po pierwsze dla idioty w Europie nie ma demokracji, gdyż we wszystkich państwach europejskich z Niemcami na czele wpływ osób zajmujących podobne stanowisko jak Kaczyński na wyroki sędziów jest taki jak samego Kaczyńskiego , czyli zerowy. Po drugie zboczeniec wielbi Putina, więc dla niego w Rosji jest demokracja i nienawidzi Kaczyńskiego, co oznacza, że zdaniem debila w Polsce demokracji nie ma.

Prosiłem Cię mendo putinowska, żebyś nie zabierał głosu w sprawach, o których nie masz bladego pojęcia.
        • gerlalt Re: Standardowy bełkot Kretyna52 19.04.22, 13:33
          Co ci się w Putinie nie podoba? Ba powinniśmy się cieszyć, że kasuje Ukrainę. Banderowców trzeba tępić Polska była wymieniana obok Rosji jako wróg. Do tego banderowcy zaczęli coś poszczekiwać o pozyskaniu broni atomowej. A dzięki Rosjanom mamy Ukrainę jako klienta. Gorzej że tą operacją zaczął dowodzić kompetentny generał i jak zamkną worek donbaski to banderoza ma pozamiatane. Wojna dziwna choć z drugiej strony Rosją szykowała się do niej od 2014.
          • hymenos01 Re: Standardowy bełkot Kretyna52 19.04.22, 15:26
            gerlalt napisał(a):

> Co ci się w Putinie nie podoba?

W Putinie nie podoba mi się całe mnóstwo rzeczy, poczynając od nieuczciwości, poprzez zadufanie w sobie i zamordyzm a kończąc na komuszych ciągotkach. W połączeniu z dostępem do nuklearnego guzika i wielkorosyjskiej mentalności stanowi on zagrożenie dla mnie.

> Ba powinniśmy się cieszyć, że kasuje Ukrainę.

Nie ma z czego. Likwidacja Ukrainy jest ściśle związana z ideą Wielkiej Rosji.

> Banderowców trzeba tępić Polska była wymieniana obok Rosji jako wróg.

Nie do końca. Polska jako mało przyjazny kraj, Rosja z dużym sentymentem. Tak było i do tego nie ma już powrotu.

> Do tego ba
            > nderowcy zaczęli coś poszczekiwać o pozyskaniu broni atomowej. A dzięki Rosjano
            > m mamy Ukrainę jako klienta.

Napaść na Ukrainę wszystko zmieniła. Jakoś trudno wyrazić mi wdzięczność dla Rosjan z tytułu uzyskania z Ukrainy klienta. Dużo więcej sympatii dla banderowców mam z tytułu ich determinacji w obronie swojej państwowości niż z do chęci Rosjan przekształcenia Ukrainy w sowiecką republikę.

> Gorzej że tą operacją zaczął dowodzić kompetentny
            > generał i jak zamkną worek donbaski to banderoza ma pozamiatane. Wojna dziwna c
            > hoć z drugiej strony Rosją szykowała się do niej od 2014.

Z wojny oba kraje wyjdą mocno osłabione, co w rezultacie oznacza, że nie będą stanowić zagrożenia dla nikogo. Przynajmniej przez kilkadziesiąt lat.
            • gerlalt Re: Standardowy bełkot Kretyna52 19.04.22, 16:21
              Rosja komunistyczna? Powiem po młodzieżowemu LOL. Putin skorumpowany władzą ok. Nieuczciwość? A w którym miejscu? Nie ma powrotu do czego? Z punktu widzenia Rosjanina to wojna domowa a naprzeciwko stoją kuzyni czy szwagrowie. Większość Ukraińców walczy dla pieniędzy i a ci z samoobrony dodatkowo parają się mordami kradzieżami i podobnym maruderstwem. Tia Rosją i zamordyzm. Widzę u nich ogłoszenia i zachęty do podjęcia służby kontraktowej i do udziału w wojnie. To jest zamordyzm? Po prośbie a nie zapierd...j z karabinem tam gdzie poślemy.
              • hymenos01 Re: Standardowy bełkot Kretyna52 19.04.22, 17:23
                gerlalt napisał(a):

> Rosja komunistyczna? Powiem po młodzieżowemu LOL. Putin skorumpowany władzą ok.
                > Nieuczciwość? A w którym miejscu? Nie ma powrotu do czego?

Zadajesz kolego pytanie, na które otrzymałeś już odpowiedzi. Mowa była o Putinie, który 20 lat działał w KPZR i nigdy z niej nie wystąpił, był oficerem KGB a jedno i drugie ułatwiło mu uzyskanie stanowiska szefa FSB. Jego wojska obnoszą się z komunistyczną flagą wieszając ją na zdobytych obiektach obok flagi rosyjskiej a jedną z pierwszych rzeczy na okupowanych terenach jest odbudowa pomników Lenina. Patrzysz, patrzysz i nie widzisz, więc skup się a dostrzeżesz nieuczciwość, miejsce i to, do czego powrotu już nie ma. A już nieumiejętność połączenia korupcji z nieuczciwością to ewenement w skali światowej.

> Z punktu widzenia Rosjanina to wojna domowa a naprzeciwko stoją kuzyni czy szwagrowie.

Nonsens. To jest wojna przeciw nazistom. Taki mają przekaz i w to wierzą.

> Większość
                > Ukraińców walczy dla pieniędzy i a ci z samoobrony dodatkowo parają się mordami
                > kradzieżami i podobnym maruderstwem. Tia Rosją i zamordyzm. Widzę u nich ogłos
                > zenia i zachęty do podjęcia służby kontraktowej i do udziału w wojnie. To jest
                > zamordyzm? Po prośbie a nie zapierd...j z karabinem tam gdzie poślemy.

Ziejesz ruską propagandą. Prośby, którym nie można odmówić, kary z odmienne stanowisko od rządowego i wiele innych rzeczy świadczą o zamordyzmie w Rosji. Trzeba olbrzymiego zacięcia i całkowitej uległości kremlowskiej propagandzie, żeby wyskakiwać z walką dla pieniędzy i mordowaniem swoich w samoobronie w sytuacji barbarzyńskiego napadu na kraj.
                • gerlalt Re: Standardowy bełkot Kretyna52 19.04.22, 19:05
                  Jest dużo relacji z kradzieży przeprowadzanych przez jak oni to nazywają "żołnierzy" z terytorialnej obrony. Był czas gdy wszyscy dostali broń i wyjazd lepszym samochodem był bardzo ryzykowny dla Ukraińca. Rabunki też są udokumentowane. To jest wojna ja wiem, że gdy my napadamy z Amerykanami na kogoś to niesiemy demokrację a gdy Rosja zaczyna wojnę to zło i zło. A flaga czerwona? Jak powiedziała jedna babka pod tą flagą moi rodzice wojowali. To już nie jest symbol komunizmu tylko walki zwycięskiej z wrogiem. Tak to u nich jest i tak sobie umyślili mit założycielski. Najzabawniejsze dla mnie z czytania różnych for i komentarzy jest to, że lewactwo bardzo popiera Ukrainę chociaż zasadniczo nienawidzą nacjonalizmu i 11 listopada to popis polskich faszystów dla nich. Ukraina i Rosja to jest ten sam medal ta sama mentalność. Chociaż jeśli chodzi o praworządność to Rosja stała o niebo wyżej niż Ukraina. A co do oficjalnej propagandy jest wojna malkontenctwo i głośne sprzeciwy nie są mile widziane wszędzie. Nic na to nie poradzisz.
                  • hymenos01 Re: Standardowy bełkot Kretyna52 19.04.22, 20:42
                    gerlalt napisał(a):

> Rabunki też są udokumentowane.

Znam dokumenty okrutnego traktowania żołnierzy rosyjskich, o rabunkach na taką skalę jak to ma miejsce w przypadku Armii Wielkiej Rosji nie słyszałem. Jestem bardzo zainteresowany owym udokumentowaniem. Komunistycznych ciągotek nie usprawiedliwisz frazesem o wojujących rodzicach, którzy walczyli za "Rodinu i Stalinu". Brednie o poziomie praworządności w Rosji i na Ukrainie pomijam jako chwyt erystyczno prowokacyjny, podobnie jak nie wiadomo skąd nagle przyciągniętych tu nacjonalistów, lewaków i święta 11 - listopada.
                    • gerlalt Re: Standardowy bełkot Kretyna52 19.04.22, 21:35
                      To był taki wtręt bo akurat czytałem na forum Historycy.org jak piał jeden taki na temat Ukrainy gdy jeszcze pół roku temu wyzywał uczestników Marszu Niepodległości od parszywych faszystów smile Ja wiem że żyjemy w pedałowatych czasach gdy wojna służy niesieniu demokracji(czytaj trzymaniu dolara na powierzchni by John z Kathy nie musieli rezygnować z 3 jachtu) ale były czasy gdy żołnierza zwabiało się możliwością rabunku. Stąd muzea pełne wszelkiego dobra które wpadło w ręce zwycięzców a miasta były oddawane w plądrowanie żołdactwu. Ludzie przyzwyczaili się do czystych wojenek a la CNN ładnie sprokurowane materiały gdzie jedziemy zwyciężamy bla bla. Ludzie zapomnieli, że wojna to brud wszy smród i śmierć. A naprawdę war never changes. Widziałem parę filmików gdy opołczenie wchodziło do domów i pod groźbą broni rabowało. A najlepszy chyba gdy zatrzymali żołnierza ukraińskiego i zabrali mu samochód Kia Sorento i kazali spi...ć. Był jeszcze inny gdy rozstrzelali gościa, który postanowił wyjechać z ojcem i psami na spacer. Samochód mercedes vito ukradli. W Rosji nie ma komunizmu ale są komuniścismile widziałem przeuroczy materiał Polaków podróżujących po Rosji od zasranego i zadymionego Norylska po Moskwę. I z obrazu wynikało, że w Rosji jest kapitalizm i to bardzo drapieżny ale natykali się zwłaszcza w moskwie na komunistów. Kochajmy się internacjonalizm itp. A jak pomstowali na oficjalnych partyjnych "komunistów" nazywając ich zafajdanymi kapitalistami i sprzedawczykamismile
                      • gerlalt Re: Standardowy bełkot Kretyna52 19.04.22, 21:49
                        Na telegramie ichnim komunikatorze prezentuje materiały niejaki Sładkow. Nie wiem co to za człowiek czy korespondent czy "korespondent". Znaczy związany z rosyjskimi specsłużbami. Ma na kanale film gdy przechodzi przed kolumną jeńców ukraińskich i nagle stoi jak wryty bo w kolumnie stoi dziadzio siwiuteńki jak gołąbek tak na oko z 60 lat. Dzidzia a Ty co? Dla pieniążków. No to ten pyta co robił a dziadzio kierowca mechanik. Nie mam siły tego szukać.
                        • hymenos01 Re: Standardowy bełkot Kretyna52 20.04.22, 10:59
                          Ma na kanale film gdy przechodzi przed kolumną jeńców ukraińskich i nagle stoi jak wryty bo w kolumnie stoi dziadzio siwiuteńki jak gołąbek tak na oko z 60 lat. Dzidzia a Ty co? Dla pieniążków. No to ten pyta co robił a dziadzio kierowca mechanik.

Czy chcesz przez to powiedzieć, że żołnierze rosyjscy i całe ich zaplecze wojuje wyłącznie za ideały?
                      • hymenos01 Re: Standardowy bełkot Kretyna52 20.04.22, 10:56
                        Jest mniej więcej tak, jak napisałeś. Wojna nigdy nie była przykładem szlachetności i wierności ideałom. Tu różnica polega na systematycznym i planowym niszczeniu miejscowej ludności i infrastruktury przez Rosjan a pojedynczymi przypadkami zbrodni. Rosja to kraj kontrastów. Różnica między Moskwą, Petersburgiem a prowincją jest olbrzymia a sentyment do komuny widoczny jest wszędzie. Symptomatyczne jest to, że w wojnie na Ukrainie nie biorą udziału poborowi z Moskwy i uzupełnienia armii rosyjskiej pochodzą wyłącznie ze wschodnich prowincji.
                        • oleg3 Re: Standardowy bełkot Kretyna52 20.04.22, 11:36
                          hymenos01 napisał:

> . Symptomatyczne jest to, że w wojnie na Ukrainie nie biorą udziału poborowi z Moskwy i uzupełnienia armii
                          > rosyjskiej pochodzą wyłącznie ze wschodnich prowincji.

Według ekspertów, których słuchałem na youtube sprawy mają się podobno tak. Od lat w Rosji funkcjonował system wykupu od poboru. Jak ktoś miał kasę (wysokie zarobki czy pomoc rodziców) to płacił za to, by nie iść w kamasze. Jak nie miał kasy to wiadomo. Kto w Rosji ma kasę? Mieszkańcy obu stolic i jakiś tam enklaw. Stad siły zbrojne mają do dyspozycji zapóźnionych cywilizacyjne i mało kumatych rekrutów. Zasobny z domu mieszkaniec Moskwy nie kradłby wysłużonej pralki czy używanej odzieży. Może skusiłby się na jakąś odzież super marki.
                        • gerlalt Re: Standardowy bełkot Kretyna52 25.04.22, 08:16
                          Ja tam nie zauważam sentymentu do komuny za to sentyment do tamtych czasów potęgi to i owszem. Ja też odczuwam sentyment do czasów komuny bo to i owo stało twardo i nie trzeba było prostaty badać co jakiś czas. Wrócić do tamtych czasów bym jednak nie chciał. Przepraszam, że tak późno jednak praca ważniejsza.
                          • gerlalt Re: Standardowy bełkot Kretyna52 25.04.22, 08:59
                            A pro po rzekomych zbrodni rosyjskich. Już po pierwszych tytułach w prasie widziałem łapkę propagandy Europejskiej. Na broń chemiczna się nie dało to masowe groby zawsze zadziałają. A wychodzi powoli, że większość zabiła artylerią ukraińska. Coś brytyjski Guardian napisał ostatnio.
                            • hymenos01 Czy ruska agentura z samych idiotów się składa? 25.04.22, 13:51
                              Z Twojego gerlalt pisania wynika, że Ukraińcy sami sobie zniszczyli Kijów, Charków i Mariupol nie oszczędzając przy tym pomniejszych miejscowości takich jak Bucza czy Chersoń. Zrobili to za pieniądze, które wypłaca im państwo ukraińskie, przy okazji gwałcąc kogo się da i rabując co się da dla przyjemności. Rosjanie zaś wkroczyli do Ukrainy, żeby zapobiec użycia broni biologicznej, której oni w żadnym wypadku nie użyją. Ponadto niosąc pomoc ludności cywilnej są mordowani, torturowani przez nie okazujących żadnej wdzięczności tubylców. A, że agent gerlalt dostrzega u siebie sentyment do komuny a nie widzi komuny w dziele zakładania demokratycznych republik ludowych przez Rosjan to oczywista propagandowa głupota. Nie dziwi zatem ślepota na zbrodnie najeźdźców na niepodległy kraj. Nawet nachalna i kłamliwa propaganda, gerlalt, wymaga odrobiny inteligencji.
                              • gerlalt Re: Czy ruska agentura z samych idiotów się skład 25.04.22, 22:21
                                t.me/s/RVvoenkor maruderzy czyżby rosyjscy? Ależ skąd.Tia agent Putina; lepiej być agentem i myśleć samodzielnie niż łykać wszystko co mi propagit jednej czy drugiej strony podsuwa. To jest wojna i wszystkie chwyty dozwolone ale czy mam się na nie nabierać? Nie rozumiem tej wojny, nie rozumiem po co ona wybuchła co Rosja chce osiągnąć. Ale ja nie siedzę w głowie Rosjan. A co do masowych grobów po Serbii i pierdyliardzie "zamordowanych" Kosowarów ostrożnie podchodzę do takich wiadomości. Nie wiem czy kolega pamięta w 2019 chyba córuś jednego z udzielnych książątek ukraińskich jeździła sobie po ludziach w Kijowie 8 trupów. 20 godzin prac społecznych i tatuś zapłacił rodzinom. Taki szacunek do ludzi i ich życia. Zresztą Rosja nie lepsza tylko Putin tam za pysk mocno księciuniów trzyma.
                                • hymenos01 Re: Czy ruska agentura z samych idiotów się skład 25.04.22, 23:52
                                  Cytat:
                                  Precyzyjna broń dalekiego zasięgu zniszczyła 6 podstacji trakcyjnych w pobliżu stacji kolejowych Krasnoje, Zdolbunów, Żmczerynka, Berdyczów, Kowel i Korosteń, przez które dostarczana jest zagraniczna broń i sprzęt wojskowy ukraińskiej grupy wojsk w Donbasie.

▪️Precyzyjne pociski wystrzeliwane z powietrza zniszczyły 27 obiektów wojskowych Ukrainy: 4 punkty kontrolne, skład amunicji w pobliżu Słowiańska (DRL), kwaterę główną terrorystów "Prawego Sektora" * w Nowogródówce, 16 twierdz i miejsc koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego.

▪️ Lotnictwo operacyjno-taktyczne i wojskowe Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych w ciągu dnia uderzyło w 82 obiekty wojskowe Ukrainy.
                                  Wśród nich: 4 stanowiska dowodzenia, 76 obszarów koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego wroga, a także dwa składy paliwa.

▪️ Siły rakietowe przeprowadziły 15 uderzeń.
                                  Pokonany: pozycja startowa taktycznego systemu rakietowego "Tochka-U", trzy punkty kontrolne, bateria artylerii i 10 obszarów koncentracji siły roboczej i sprzętu wojskowego. Zniszczono do 40 osób i 17 jednostek pojazdów opancerzonych i pojazdów Sił Zbrojnych Ukrainy.

Tak jak wcześniej napisałem, wynika z tego, że Ukraińcy sami sobie zniszczyli Mariupol i Charków, gdyż zgodnie z ruską informacją, alianckie wojska atakowały wyłącznie cele wojskowe i wyzwalały kolejne miejscowości spod okupacji ukraińskiej. Cytat:

W przeddzień okazało się, że w wyniku udanego rzutu z Kremennaya NM ŁRL i Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej wyzwolił Zarechnoye i zbliżył się do Liman.

Natarcie na ziemi przeprowadzono pod "dachem" samolotów szturmowych.
                                  Przejęcie limanu pod kontrolę sił alianckich zapewni bezpośrednią drogę do Słowiańska od wschodu. Biorąc pod uwagę fakt, że ofensywa na pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy toczy się również od strony Izyum, dla ukraińskiego ugrupowania perspektywy tutaj są bardzo nie do pozazdroszczenia.

Podstawowe pytanie, co armia rosyjska robi na Ukrainie pozostaje bez odpowiedzi albo co śmieszniejsze dowiem się zaraz, że niesie pomoc humanitarną, bo to właśnie wynika z zalinkowanego materiału. Jak się wierzy w brednie, że ludzie broniący swoich domów, rodzin i miast to terroryści, bandyci i szabrownicy to pisanie, że nie rozumie się tej wojny i nie wie po co ona wybuchła jest kompletnie pozbawione sensu.
                                  • gerlalt Re: Czy ruska agentura z samych idiotów się skład 26.04.22, 00:21
                                    Co robi armia Rosji na Ukrainie jest dość oczywiste: zabezpiecza interesy Rosji jakie one by nie były. Ja po prostu nie rozumiem tej wojny, nie potrafię wyłapać jej sensu. Źle wrzuciłem linka tam był film Ukraińców, którzy złapali 2 ukraińskich maruderów którzy napadli na kobiety a gdy te zaczęły się bronić rzucili w nie granatem. Z każdym dniem ta wojna robi się bardziej brutalna. Jest gdzieś w czeluściach netu film o dzielnych opołczeńcach którzy na apel Kijowa ruszyli na Ruska z mołotowami i rpg. Niestety dla nich Ruski wykrył ich i dosłownie rozsiekał ogniem z BTR i bwp. Wszyscy w cywilnych ubraniach. Powiedz mi czy to byli kombatanci czy cywile? Amerykanie w Iraku i Afganistanie strzelali do wszystkiego co wydawało im się podejrzane. Rosjanie do pewnego momentu działali inaczej bardziej cywilizowanie ale jak im straty zaczęły rosnąć w wyniku takich ataków przestali i walą do wszystkiego co im się wyda podejrzane. Maruderstwo jest po obu stronach myślisz, że tam walczą intelektualiści? Jest filmik rosyjski gdy tak sobie rozmawiają i pyta się jeden drugiego kim był w cywilu i facet mówi nauczycielem a wszyscy wokół OOOO. A mordy takie, że normalnie na sam widok przeszedłbym na drugą stronę ulicy. Chyba nie służyłeś w wojsku. Ja odsłużyłem swoje w Żarach i moje wspomnienia związane z naszymi piechocińcami było takie, że co 3 po kryminale a zawodowe wykształcenie to miał mało który. Dobry żołnierz niekoniecznie jest dobrym człowiekiem.
                                    • hymenos01 Re: Czy ruska agentura z samych idiotów się skład 26.04.22, 00:30
                                      Sorry, ale nie wiem co chcesz wykazać. Jest rzeczą oczywistą, że ochrona interesów jednego państw przy pomocy armii niszczącej wszystko co staje na jej drodze w drugim państwie to absurd. O tym, że wojna jest związana z okrucieństwem zgodziliśmy się już przedtem. Celem propagandy, na którą tu się powołujesz jest obciążenie winą napadniętego i usprawiedliwienie napadającego. Nie chcesz tego pojąć, trudno.
                                      • gerlalt Re: Czy ruska agentura z samych idiotów się skład 26.04.22, 00:58
                                        Szczerze to Rosjanie chyba na początku zapomnieli jak się prowadzi wojnę. Te wszystkie węzły kolejowe i lotniska powinny być niszczone od pierwszych dni wojny i co Ukraińcy by naprawili od nowa rozwalać. A Rosjanie jakby chcieli na pół gwizdka walczyć. Tak się nie da zwłaszcza przeciwko zdeterminowanemu przeciwnikowi a tej Ukraińcom nie można odmówić. Przykład Serbii przeciwko całemu NATO. Dopiero atak na sieci przesyłu energii elektrycznej i na elektrownie doprowadził do załamania oporu serbskiego. Aktualna propaganda nie ma znaczenia. Irakijczycy dostawali takie baty a oficjalnie ich propaganda mówiła jak to jest dobrze. Przecież jest oczywiste, że historia będzie taka jak ją napiszą zwycięzcy.
                                        • felusiak1 Re: Czy ruska agentura z samych idiotów się skład 26.04.22, 06:09
                                          Ładnie piszesz. Czy możesz podać jakieś linki do tych swoich "Do tego banderowcy zaczęli coś poszczekiwać o pozyskaniu broni atomowej." albo "Nie wiem czy kolega pamięta w 2019 chyba córuś jednego z udzielnych książątek ukraińskich jeździła sobie po ludziach w Kijowie". Chciałbym wiedzieć.
                                          Czytanie po rosyjsku sprawia mi trudności ale ogladam sporo propagandy a tam w programie Solowiowa nawołują do ataku bronią jadrowa Kijowa a potem Londyn, Paryż i Warszawa i wszystkie stolice. Abo o ataku na Polskę z Kaliningradu i Bialorusi i szybkim rozbiciu Litwy, lotwy i Estonii. Bo to też "nasze".
                                          Powiem ci jaki jest twój problem. Jako dmowczyk szzerze nienawidzisz ukraińcow.
                                          • gerlalt Re: Czy ruska agentura z samych idiotów się skład 26.04.22, 09:09
                                            Jesteś emerytem prawda? To sobie szukaj było w wyborczej chyba nawet. Ja jeszcze zapierdalam na 1,5 etetu i szkoda mi czasu na zachcianki emerytowanego amerykańskiego imperialisty. 🤣🤣🤣🤣 Moja babcia nienawidziła Ukrów i ich przeklinała bo została sama jak palec po wymordowaniu ich wioski koło Sądowej Wiśnii. Ja mam ich głęboko w, ekhm, poważaniu. Mogę wiedzieć skąd u Ciebie miłość do Banderowców? Tata horodniczy? Prystawnik a może pod sotennym na Lachiw chodził jako strilec? Też mogę być złośliwy. A pro po Ukraińców pochodzę że wsi i urodziłem się na ziemiach poniemieckich. Osiedli tam ludzie z poznańskiego szukający szczęścia na dzikim wówczas zachodzie. Po sąsiedzku Ukraińcy z akcji Wisła. Zgadnij gdzie czerwony kur zaglądał częściej?
                                          • xiazeluka Re: Czy ruska agentura z samych idiotów się skład 26.04.22, 09:25
                                            Pierwszą ofiarą każdej wojny jest zawsze prawda.

Ukraińcy propagandowo rozgrywają ten konflikt wzorowo. To oni są zabijani, mordowani, gwałceni, okradani, torturowani, to im ruskie niszczą miasta, wsie i infrastrukturę. Cały świat o tym wie, co nie?

To prawda, a raczej część prawdy.

Cały świat powtarza z zapamiętaniem "Idi na chuj", choć to bajka. Codziennie nasza propaganda powtarza za ukraińską propagandą, że orki straciły 300 samolotów i śmigłowców, a przecież to całkowity nonsens. Dowiedzione straty rusków to 22 samoloty i 36 śmigłowców. Nawet przyjmując, że "dowiedzione" to dwa-trzy razy mniej od "faktycznych" - to nadal propaganda. Kiedy Mła zauważył to całkowicie bezstronnie w komentarzu, spadła na Mła nawała wyzwisk i żądań powrotu na Kreml. Jak widać propaganda skutecznie zatruwa umysły - taka jej rola - uniemożliwiając chłodną analizę faktów. Wyzwiska zakończyły się, kiedy Mła zażądał dowodów: "Pokażcie fotki 300 wraków", zamieniając się w anonimowe minusowanie.

Faktem jest, że upaińcy obronę oparli o miasta, blokując w ten sposób najdogodniejsze szlaki komunikacyjne. Faktem jest, że stanowiska ogniowe mają w blokach mieszkalnych (sami pokazywali filmy a propos), więc nie należy się dziwić, że ruskie małpy do takich celów otwierają ogień. Walki miejskie mają to do siebie, że niezależnie od tego, jak bardzo walczące strony chciałyby cackać się z cywilami, nieuchronne jest, że i tak polecą z nich wióry.

Właśnie, wióry. Ukraińcy wielokrotnie chwalili się filmami pokazującymi rozbite sowieckie kolumny. Rozbite i spalone kolumny. Rozbite i spalone kolumny na ulicach dużych i mniejszych miejscowości. Kto to sprawił? Najczęściej za taką rozpieprzoną w proszek kolumnę odpowiada bóg wojny - artyleria. Artyleria lufowa i rakietowa. Istnieje oczywiście artyleryjska amunicja precyzyjna, lecz sądząc po zdjęciach i filmach, pokazujących stan okolicy, takich zniszczeń często dokonuje amunicja klasyczna, niekierowana. A po obu stronach takiej drogi mieszkają cywile. Ukraińcy.

No i powiedzmy, że widzimy trupa. Kto tego trupa spreparował? Obie strony używają tych samych lub zbliżonych systemów uzbrojenia, jak więc ocenić czy takiego cywila zabiła rakieta ukraińska/rosyjska? Albo weźmy film z pobojowiska w Hostomlu. Wraki, leje, zniszczenia, niewybuchy pocisków artyleryjskich... Obie strony waliły w to miejsce z armat, ale historię napiszą zwycięzcy, czyli banderowcy, bo to oni finalnie bitwę o lotnisko wygrali.
                                            • hymenos01 Pokazywanie strat wroga i ukrywanie własnych 26.04.22, 11:42
                                              Pokazywanie strat wroga i ukrywanie własnych to abecadło propagandy wojennej. Jak to jest z Ukrainą:

22 000 Rosjan wg ministerstwa UA

43 000 Ukraińców wg źródeł rosyjskich

Przyznanie się Rosjan do poniesienia znaczących strat

Jedni i drudzy twierdzą, że możliwości uzupełnienia strat przeciwnika są mocno ograniczone.
                                              • xiazeluka Re: Pokazywanie strat wroga i ukrywanie własnych 26.04.22, 12:15
                                                Sowieci podają, że zniszczyli banderowcom:

501 czołgów
                                                137 samolotów
                                                100 śmigłowców
                                                329 aparatów bezzałogowych

W rzeczywistości potwierdzone dane wyglądają tak:

138 czołgów
                                                16 samolotów (+3 transportowe)
                                                13 śmigłowców
                                                15 aparatów bezzałogowych

Oczywiście to dane zaniżone, ale nie aż o tyle, aby sowieckie dane były bliższe prawdzie. Sowieci zapewne do strat upaińskich wliczają zniszczone samoloty nieoperacyjne, ponadto trudno zrozumieć, o co chodzi z 329 aparatami bezzałogowymi. Bayraktarów Ukraińcy mieli 36 (ponoć wszystkie stracili, ale udokumentowano na razie tylko 4 wraki), do tego dochodzą inne, mniejsze drony obserwacyjne, ale aż tyle? A może Sowieci wliczają wszystkie drony, także używane przez Ukraińców aparaty komercyjne (zabawkowe)? Nie wiadomo.

Co do czołgów: Ukraińcy stracili co najmniej 138 własnych, ale 214 zdobyli. Te zdobyczne mogły zostać zniszczone lub ponownie zdobyte przez Rusków - jak to liczyć? A chodzi tu o policzalne czołgi, a nie tysiące BWP, transporterów, ciężarówek, Tigrów i wszelkiego sprzętu na kołach czy gąsienicach.

Wydaje się, że straty osobowe są mniej więcej równe. Na początku znacznie wyższe mieli agresorzy, obecnie albo się wyrównało, albo przechyliło na niekorzyść obrońców. W sprzęcie na pewno Sowieci tracą więcej.
        • benek231 Twoja perfidie, Błonka, znam od wielu lat :O) 19.04.22, 18:23
          I pod tym wzgledem nic sie nie zmeniles. Tradycyjnie zakladasz watek w temacie ktorego ogarnac nie jestes w stanie ale masz swoja teze, ktora koniecznie musisz zaprezentowac jako te najbardziej poprawna. Do tej pory probowales osiagac swoje cele poprzez "naprowadzanie" swych polemistow na wlasciwe tory. Czyli odrzucales to wszystko z czym twojej tezie nie bylo po drodze a dyskutujac jedynie obiecujace dla swej tezy aspekty problemow. Uparcie i konsekwentnie, jak muł, ciagnales te swoje nudne do zerzygu dochodzenia by czasem, gdy trafiles na frajera, moc "udowodnic", ze to ty wiedziales oraz, ze to ty miales racje. Czyli operujesz dokladnie tak samo jak Macierewicz w tej swojej zasranej komisji smolenskiej, odrzucajacy wszelkie konkurencyjne hipotezy oraz wszystko co mogloby przemawiac na niekorzysc jedynie poprawnej hipotezy o zamachu. Najwyrazniej wy pisiory tak juz macie. Ja zazwyczaj nie wtracalem sie do twojej ambitnej tworczosci, ale teraz sprowokowales mnie swym glupawym wpisem na koncu postu, oraz poruszeniem tematu ktorego, jako antydemokratyczne gowno, lepiej bys nie poruszal.
          Jak znam ciebie, mendoweszko, miales na celu dojscie do takiego rozumienia niezawislosci sadow ktore uwzglednialoby taka ich kontrole jaka pragnie osiagnac PiS. Wolalem wiec nie czekac na 184y post w twoim watku - bo ty takze upajasz sie dlugosia swoich watkow, jak to osoba mocno zakompleksiona - i juz na wstepie zareagowalem na twoja perfidie, ty antydemokratyczne i antyunijne gowno, z sieczka we lbie.

Błonka-hymen napisała:

tradycyjnie nic madrego

KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow.
          Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.

• piq u nas sądy działały na zasadzie korporacyjnej... 18.04.22, 20:01
      ...przez wiele lat do 2015, czyli niech im się nikt nie wtrąca, a w razie czego korporacja nie zezwala na ukrzywdzenie swojego członka. Nawiasem mówiąc Gowin chciał ongiś rozbić system korporacyjny, bo raczej służył ochranianiu dup członków korporacji, a nie pilnowaniu rzetelności i uczciwości wykonywania zawodu, a jest tych korporacji w RP trochę.

Od 2015 przeważa w praktyce drugi system, czyli podporządkowywania sądownictwa pośrednio najpierw władzy wykonawczej, a w rzeczywistości władzy politycznej (a tak w istocie to bezpośrednio tawariszczu "Z") poprzez brutalną politykę personalną jak w CCCP. Co także jest nie do przyjęcia. Zwłaszcza że praca sądów nie uległa żadnemu przyspieszeniu, tylko wręcz przeciwnie (w mojej sprawie cywilnej za tawariszcza "Z" nie było ani jednej rozprawy od początku roku 2015 do jesieni 2021; wcześniej były rocznie średnio dwie).

Co ciekawe czytałem kiedyś ankiety wśród sędziów na temat reformy sądownictwa i wobec zmiany pokoleniowej (obserwuję ją w długich procesach cywilnych, które toczę) - oni byli bardzo za reformą sądownictwa polskiego, tylko sensowną i rozsądną, bo młodzi sędziowie okazali się dość wrażliwi na status społeczny i moralny zawodu sędziego, który wyraźnie podupadał zarówno za poprzedniego, jak i obecnego reżimu, i widzieli potrzebę jego ponownego mocnego ukonstytuowania w obydwu kategoriach.

To tytułem glossy, bo oczywiście nie podam konkretnych rozwiązań, ale dałoby się dogadać i ze środowiskiem sędziowskim, i z opinią publiczną, byle tylko ktoś zajął się rozwiązaniem problemu, a nie ubijaniem własnych podejrzanych interesów z gromkimi wrzaskami, że to dla dobra Polski albo/i demokracji. Na pewno nie powinno być w tym procesie ani Ziobrów, ani Matczaków.
        • piq łomatko, nie jestem wszechbelfrem,... 19.04.22, 00:51
          ...no ale dobra. Zadanie domowe: Prześledź tryb wyboru członków KRS, status prawny Izby Dyscyplinarnej SN w kontekście art. 175 p. 2 konstytucji, zakres władzy prezesów sądów, a następnie sprawdź, kto objął stanowiska w tych organach.

Dodam od siebie, że te procedury nie byłyby jakoś strasznie złe, gdyby podlegały tzw. dobrej praktyce lub obyczajowi politycznemu, czyli niepisanym zasadom przyzwoitości, na których stała ongiś praktyka demokracji. Tymczasem Obóz Zapuszczonej Próchnicy poszedł na rympał na zasadzie "dlaczego pan to robi?" "bo mogę", a ponieważ sprawiedliwość dostał w tłuste łapki towarzysz "Z", więc siedzą tam głównie jego ludzie.

ZZ zwany "Z" ma zresztą - póki jest prokuratorem generalnym - moc zatrzymania bądź wszczęcia postępowań i dlatego może sobie w Obozie Zawleczonej Pryszczycy pozwolić na bardzo wiele, bo mu leżą na biurku doniesienia do prokuratury na wielu członków Pederastii i Sodomii, w tym na tawariszcza prezessimusa w związku z tzw. aferą dwóch wież (w tej sprawie tawariszcz prezessimus udał się osobiście i pokornie w nocy do tawariszcza ZZ zwanego "Z", co mu się nigdy poza tym nie zdarza, bo zawsze wzywa żądanego kolesia do siebie na Nowogrodzką). Tawariszcz "Z" skrzętnie z tego swojego statusu korzysta przy praktycznej bezkarności ze strony większego koalicjanta, czyli Poputczyków i Sprzedawczyków.
          • felusiak1 Re: łomatko, nie jestem wszechbelfrem,... 19.04.22, 02:02
            Strasznie kryptyczne dla kogoś kto od lat nie mieszka w Polsce. Terminy Obóz Zapuszczonej Próchnicy, Obóz Zawleczonej Pryszczycy, Poputczycy i Sprzedawczykcy oraz członkowie Pederastii i Sodomii nic mi nie mówią. Wymagają rozszyfrowania.
            Prześledzilem tryb wyboru czlonkow KRS i nie mam zastrzeżeń. Nie mam zastrzeżeń do Izby Dyscyplinarnej w świetle Art 175 punkt 2. Tylko stosując pokretną logikę można insynuować, ze Izba Dyscyplinarna jest sadem wyjątkowym lub doraźnym trybunałem.
            Rozumiem, że walka trwa. Z KRS nie wyszło to może Izba Dyscyplinarna przyniesie sukce i przyniosla.
            Jednak rozwiazanie może okazać się w efekcie gorsze dla opozycji. No ale oni nie myślą w kategoriach dluższych niż najbliższe wybory.
                • oleg3 Re: chciałeś wiedzieć, jak Ziobro zwany "Z 19.04.22, 19:07
                  W Polsce mamy do czynienia z rokoszem. Sędziowie (ci co brylują w mediach) nie uważają się za sędziów polskich tylko za europejskich. I kwestionują sędziowski status kolegów powołanych przez Prezydenta RP po 2016 (data pewnie nieprecyzyjna). To są oczywiście jaja, ale nie można ich wysłać do karnej kompanii, bo UE. Tyle, że z roku na rok tych "niewłaściwie powołanych sędziów" przybywa. Jak PiS załapie kolejną kadencję to będą już najważniejszą grupą interesów w tej kaście.

felusiak1 napisał:

> I co w tym dziwnego? Wszyscy obsadzają swoimi. W całym demokratycznym świecie.
                  > PiS przegra wybory i dzisiejsza opozycja wejdzie na stołki i bedzie obsadzać sw
                  > imi przydupasami.
                  • felusiak1 Absolutnie rokosz 25.04.22, 23:32
                    oleg3 napisał: W Polsce mamy do czynienia z rokoszem.

Nie ulega kwestii. Moim zdaniem wszyscy sędziowie zaangazowani w politykę powinni być wyrzuceni .
                    Niech stają do sejmowych wyborow. Niech zdobedą poselskie mandaty albo niech zasilą szerego adwokatów.
    • felusiak1 Re: Jak rozumieć niezawisłość sądów? 18.04.22, 20:07
      To nie jest spór o wymiar sprawiedliwości. To jest spór koterii o stołki sprzedawany widzom TVN jako walka o demokrację i praworządność.
      Konstytucja mowi wyraźnie, ze sędziów powołuje prezydent.
      Krajowa Rada Sadownictwa nie powinna istnieć jako organ konstytucyjny, może jedynie jako cialo doradcze.
      Sędziowie nominowani przez prezydenta powinni być zatwierdzani przez Sejm i Senat bo są to ciala pochodzace z wyboru i sędziowie sa dożywotni. W tym kontekście Izba Dyscyplinarna jest niepotrzebna. Parlament mógłby odwoływać sadziów ale musialby to być cały zawiły proces ale jawny, otwarty i umocowany w prawie i tylko w ciężkich przypadkach i nie o ferowanych wyrokach lecz na przyklad o wziecie lapówki itp.
      • hymenos01 Re: Jak rozumieć niezawisłość sądów? 19.04.22, 08:59
        Wystarczy, że przy okazji rozpatrywania sprawy zawierającej tzw. aspekt unijny, np. dotyczącej ochrony środowiska, sędziowie wystąpią do Trybunału Sprawiedliwości UE z zapytaniem, czy po zmianach wprowadzonych przez PiS nadal są niezależnym sądem i mogą taką sprawę rozpatrywać

Powyższy cytat jest świadectwem walki politycznej, w której nie chodzi o sądy, tylko kto nad nimi ma kontrolę. Inaczej nic się w tym zakresie nie zmieni, gdy PIS straci większość parlamentarną. Teoretycznie Izba Dyscyplinarna miała ograniczyć bezkarność i samowolę sędziowską, chociażby w takich sprawach jak wypadki drogowe z udziałem sędziów. Polityczne uzależnienie sądów dało efekt rozszerzenia "prawnej" ochrony na polityków. W tej sytuacji mało kto jest zainteresowany rzeczywistą reformą sądowniczą.
        • felusiak1 Re: Jak rozumieć niezawisłość sądów? 19.04.22, 18:59
          To jest jedyne pole walki politycznej dla opozycji. Nie potrafią wygrać wyborów do Sejmu to zostaje im tylko sianie zamętu w sadownictwie. To filar wladzy niepochodzacy z wyboru spolecznego.
          W Polsce sedziowie są państwem w państwie. Disiejsza opozycja tak im sprzyjajaca po zdobyciu wladzy bedzie miala z nimi ciezki problem. Nie bedzie latwo posadzić ich tam gdzie ich miejsce w systemie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka