Dodaj do ulubionych

18 symbolicznych dni

21.04.22, 10:08
Dla kazgego z nas symbole historyczne wiele znacza a ich wybor wiele mowi o narodzie o tym czego chce i jaki jest.

Zacznijmy od symbolu 9 maja za 18 dni. Swieci sie zwyciestwo nad faszyzmem i nad niemieckimi ludobojcami. Piekny symbol. Chce z niego skorzystac lysawy blondyn. I chce uczcic to zwyciestwo pokonujac ukrainska armie w regionie Donbasu czy Luganska. Ale sa tam i cywile i dzieci a nie tylko armia. Mowi sie trudno jednak symbol to symbol i jak trzeba wymordowac troche ludzi by moc uczcic zwyciestwo nad ludobojcami to trzeba.

W zanadrzu jest wiele innych symboli, ktore trzeba bylo uczcic. Przychodzi to na mysl morderstwo polskich oficerow w Katyniu przez rosyjskich ludobojcow. I to ludobojstwo trzeba bylo uczcic. I uczczono jak uczczono.

Co z tymi symbolami zatem? Trzeba je swiecic czy nie? Trudno powiedziec. Tyle z tych historycznych symboli zostalo juz naduzytych dla poitycznych kalkulacji, ze moze lepiej o nich zapomniec? Albo obchodzic juz tylko pokojowo?

PF

Obserwuj wątek
    • oleg3 Konkretnie 21.04.22, 10:18
      to idzie o polityczną presję wywieraną na siły zbrojne FR coby 9 V dało się zrobić defiladę zwycięstwa? Przecież 9 V można zrobić defiladę wojenną, a defiladę zwycięstwa 12 czerwca z Polakami w roli głównej.

polski_francuz napisał:

> Dla kazgego z nas symbole historyczne wiele znacza a ich wybor wiele mowi o narodzie
      • polski_francuz Defilada w ierpniu 21.04.22, 11:19
        oleg3 napisał:

"...a defiladę zwycięstwa 12 czerwca z Polakami w roli głównej."

Poczekajmy do sierpnia i Zelenski zrobi w Kijowie defilade na 102 rocznice pogonienia ruskich spod Warszawy?. Tylko musi se przynajmniej wasy zapuscic. A lysawy blondyn spadnie do roli Tuchaczewskiego.

PF
    • qwardian Re: 18 symbolicznych dni 21.04.22, 11:23
      Czasami mam wyrzuty sumienia, że zdradziłem Stalina i wrzuciłem go w objęcia anglosaskich pedałów und polnische kosmopolitów. Może da się jeszcze naprawić, zamierzam powstać z mojego bunkra i uczestniczyć w obchodach ostatniej nadziei białego człowieka 9 maja. Jude z Kijowa zdradziły nazi oddział Azow, to punkt zwrotny
    • hymenos01 Re: 18 symbolicznych dni 21.04.22, 16:58
      9 maja to symbol w świadomości Rosjan dużo silniejszy i bardziej działający na wyobraźnię niż chociażby nasze symbole z 11 listopada włącznie. Niestety utrwala on konieczność wojennych okrucieństw w walce z nazizmem a tak rozumieją napaść na Ukrainę Rosjanie z Rosji. Dotyczy to zarówno ataków na ludność cywilną jak i zabijanie swoich przez komisarzy pilnujących, żeby przypadkiem ktoś się nie wycofał.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka