Dodaj do ulubionych

"Rosyjska propaganda o Zagładzie Żydów" :O)

07.05.22, 18:27
Jan Grabowski
5 maja 2022 | 12:35


(...)

Z punktu widzenia historyka jest rzeczą uderzającą, że w celu fałszowania historii Zagłady rosyjscy propagandyści odwołują się do przykładów wziętych z naszego, polskiego, podwórka. W dziedzinie szeroko pojętej „walki o wartości" polscy nacjonaliści oraz rosyjscy autokraci mówili (i nadal mówią) jednym językiem. Obrona rodziny, walka z mniejszościami seksualnymi, ograniczanie praw obywatelskich, rozprawa z niezależnymi sądami oraz - last but not least - frontalny atak na „niewłaściwą" historię - przykłady ideologicznej wspólnoty można by mnożyć. Nie jest rzeczą przypadku, że aż do rosyjskiej inwazji na Ukrainę polskie władze ochoczo wspierały najbardziej wsteczne i antydemokratyczne siły wewnątrz Unii Europejskiej, w sposób świadomy czy też nieświadomy, ułatwiając rosyjską politykę destabilizacji wspólnoty.

Możemy się jedynie obawiać, że w miarę przedłużania się wojny w Ukrainie z ust rosyjskich oficjeli coraz częściej będą padać coraz to bardziej absurdalne wypowiedzi dotyczące historii Zagłady w kontekście rzekomej „denazyfikacji". I nie powinno nas dziwić, jeżeli rosyjscy „eksperci" odwoływać się będą do absurdalnych wypowiedzi polskich polityków oraz wiernych „linii partyjnej" historyków. Niestety, rosyjscy „spece" będą mieli z czego czerpać....


wyborcza.pl/alehistoria/7,162654,28413067,aby-falszowac-historie-rosyjska-propaganda-siega-po.html#S.tylko_na_wyborcza.pl-K.C-B.3-L.1.maly


Takze na tym poboznym forum nadal funkcjonuja entuzjasci tezy o mordowaniu Zydow przez Zydow. Przy okazji bardzo czesto chadzajacy pod reke z rosyjska nacjonalistyczno-faszystowska propaganda.

KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka