Dodaj do ulubionych

Powrót sędziego Juszczyszyna do orzekania :O)

24.05.22, 15:58
"To smutne". Męki posłów PiS z powodu powrotu sędziego Juszczyszyna

Justyna Dobrosz-Oracz
24 maja 2022 | 13:34


Nielegalna Izba Dyscyplinarna po ponad dwóch latach przywraca do orzekania sędziego Pawła Juszczyszyna. Politykom partii rządzącej wyraźnie trudno to przełknąć. Choć wiedzą, że na szali jest 58 mld euro.

– Moim zdaniem to nie jest dobrze – stwierdził wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Według posła PiS powrót sędziego "to jest smutna okoliczność". – Dlatego uważamy, że reforma sądownictwa nie jest zakończona. A system dyscyplinarny powinien być zmieniony – stwierdził Horała.

Izba Dyscyplinarna przywróciła Pawła Juszczyszyna do orzekania
Politycy Prawa i Sprawiedliwości nie chcą się przyznać do politycznej porażki. Przez ostatnie lata niepokornych sędziów odsądzali od czci i wiary. Nazywali "przebierańcami w togach". Dziś ziobryści uciekali od komentarzy. – Obowiązuje wykładania ministra Wójcika – powtarzał w kółko Mariusz Gosek z Solidarnej Polski.

Michał Wójcik stwierdził w rządowym radiu, że to jest „niebezpieczeństwo destrukcji całego wymiaru sprawiedliwości". – Jest złe dla państwa, gdy jeden sędzia podważa status innego sędziego – podkreślał wiceszef resortu sprawiedliwości.

Juszczyszyn: Chodzi o to, by KE wypłaciła pieniądze, nie czekając na spełnienie warunków postawionych przez UE
Wczoraj Izba Dyscyplinarną Sądu Najwyższego decyzją sędziego Adama Rocha uchyliła zawieszenie w czynnościach sędziego Pawła Juszczyszyna. Wcześniej został ukarany, bo w wydanym postanowieniu nakazał Kancelarii Sejmu ujawnienie list poparcia kandydatów do neo-KRS nominującej sędziów.

Sam Juszczyszyn uważa, że teraz chodzi o to, by zamydlić oczy Komisji Europejskiej, by ta wypłaciła pieniądze, nie czekając na spełnienie warunków postawionych przez UE. – Postanowienie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego ws. sędziego Pawła Juszczyszyna zostanie wykonane niezwłocznie – powiedział już prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie sędzia Maciej Nawacki. Dotychczas, mimo orzeczeń sądowych, odmawiał przywrócenia zawieszonego sędziego do pracy.

Politycy PiS nie chcą komentować powrotu Juszczyszyna
Politycy PiS przeważnie uciekali przed naszymi pytaniami, czy cieszy ich powrót Juszczyszyna. – Nie chcę się na ten temat wypowiadać – rzucił Zdzisław Sipiera. – Mnie cieszy, że idę na komisję – wydusił z siebie Tadeusz Woźniak. Komentarza odmówili wicemarszałek Senatu Marek Pęk i Jerzy Polaczek. Jedynie Mieczysław Baszko ogłosił, że "z faktami się nie dyskutuje". W piątek w rozmowie z "Wyborczą" szef klubu PiS mówił, że "ma nadzieję, że sędziowie nie wrócą do orzekania".


wyborcza.pl/7,82983,28492278,to-smutne-meki-poslow-pis-z-powodu-powrotu-sedziego-juszczyszyna.html#S.main_topic-K.C-B.3-L.1.maly


Celem tej klero-faszystowskiej bandy bylo ( i jest!) podporzadkowanie sobie takze calego wymiaru sprawiedliwosci - rowniez z udzialem, i przy pomocy, tzw. "Izby Dyscyplinarnej". Po to by pozniej nie miec juz najmniejszych problemow z zamykaniem do wiezien i zastraszaniem wszystkich niechetnych klero-faszystom. Nie o zadna dziejowa sprawiedliwosc chodzilo, nie o przyspieszenie prac sadow, nie o skrocenie czasu oczekiwania na rozprawy, nie o pozbycie sie nieuczciwych sedziow, co goraco popieraly i tutejsze pisiory, lecz wlasnie, i wylacznie, o podporzadkowanie i sadownictwa Kaczynskiemu, Ziobru i klerowi. By sady wyrokowaly zgodnie z oczekiwaniami wymienionych czyli, takze, by rzadzaca kasta znalazla sie ponad prawem, prosze antydemokratycznego gowna - czy to z racji wyrachowania czy tez naiwnosci, badz glupoty.

PS...Ow Marcin Horala to musi byc jakas wyjatkowo paskudna wesz...

KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
Obserwuj wątek
  • benek231 Powrót sędziego Juszczyszyna do orzekania :O) 24.05.22, 23:11
   No wlasnie jakos nie slysze odszczekiwania przez tych wszystkich gardlujacych tutaj przeciwko sedziom, oraz za koniecznoscia wziecia ich za te ich plugawe i zlodziejskie mordy. Gdybyz teraz, dla odmiany, sprobowali pogardlowac troche na aktualnie rzadzace zlodziejskie i plugawe mordy, od poczatku swej "dobrej zmiany" ustawione pod katem skoku na kase - na dojenie skarbu panstwa, spolek, urzedow, ile tylko sie da. Nie uslyszalem ani jednego walniecia sie w klate klero-faszysty, antydemokratycznego gowna, i przyznania, ze jego (jej) napad na sedziow nie do konca byl przemyslany, na przyklad. Badz, ze chodzilo o dokopanie drugiej stronie bez wzgledu na fakty i okolicznosci. Gdzie tam, teraz udaje taki Oleg3, Boomerang, Qwardian, Falusik, Kretyn, Institoris, Sz0k, Perla, Błonka-Hymen01, czy Maksymilian, ze jego wowczas nie bylo, a skurwysynstwo ktorym sie popisal teraz juz nie jest istotne.
   KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
   Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka