Dodaj do ulubionych

Klero-faszysci wciagaja was w bagno, Najmilsi :O)

27.05.22, 15:43
Coraz glebiej was wciagaja, choc przy waszym aplauzie.


W czwartek Sejm przyjął prezydencki projekt zmian w ustawie o Sądzie Najwyższym. W praktyce zapisy nie likwidują Izby Dyscyplinarnej, czego oczekiwała Bruksela, a jedynie zmieniają jej nazwę na Izbę Odpowiedzialności Zawodowej. A to tylko jeden z problemów z ustawą Dudy.Katarzyna Romik
27.05.2022 11:16


wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28506581,izba-dyscyplinarna-zostaje-tylko-z-nowa-nazwa-fikcyjne-zmiany.html

Sposrod tych roznych -istow jedynie nazisci probowali przykladac wage do sensu wlasnych poczynan. Komunistom i faszystom nie przeszkadzaly, natomiast, rozdzwieki, sprzecznosci, konflikty czy paradoksy zarowno w dzialaniach jak i ich objasnianiu oraz uzasadnianiu. Identycznie z klero-faszystami z PiSu - "wazne, ze kierunek sluszny."

Nie tak dawno zwocil sie rzad do TK o orzeczenie w kwestii nadrzednosci prawa krajowego nad prawem unijnym. I Przylebska z Pawlowicz zdecydowaly - wbrew logice oraz zasadom prawa miedzynarodowego - ze pawo polskie jest wazniejsze a unijne mozna olewac.

Aktualnie, z powodu niedoborow kasy, Sejm mial zdecydowac o zakonczeniu zywota tzw. Izby Dyscyplinarnej. No i zdecydowal na rzecz rozwiazania Izby, by wyjsc naprzeciw oczekiwaniom KE, oraz unijnemu prawu, ktore nie przewiduje dyscyplinowania sedziow za ich orzecznictwo. Czyli najpierw zdecydowaly pisiory, ze wazniejsze jest polskie prawo (TK) by niemal natychmiast uznac, ze jednak wazniejsze jest prawo unijne (Sejm).
Tak tak, Najmilsi, decyzja o rozwiazaniu ID to nic innego jak podporzadkowanie sie prawu unijnemu, czyli uznanie jego wyzszosci. Najzupelniej na zlosc Przylebskiej z Pawlowicz i Piotrowiczem oraz calemu tzw. Trybunalowi Konstytucyjnemu. No i jak wy teraz wygladacie?!
Taz, Najmilsi, mozna wrecz pęc ze smiechu na wasz widok.KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
Obserwuj wątek
   • benek231 Jesteś w grajdołku, ale my też.. 28.05.22, 08:30
    qwardian napisał:

    > Stolicą Europy jest Kijów, a nie Moskwa, Berlin und Bruksela..

    **
    Sprawdzilem na mapie i okazalo sie, ze nie ma czegos takiego jak "stolica Europy".
    KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
    Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
  • benek231 Prof. M.Matczak znow mnie poparl :O) 28.05.22, 15:59
   W preambule PiS czci Trybunał, a w treści go lekceważy, żeby wreszcie dostać pieniądze

   Marcin Matczak
   27 maja 2022


   Legislacyjny podstęp, czyli PiS zmienia konstytucję


   Jeśli chodzi o prawo, tydzień zdominowały dwie historie. Solidarna Polska dogadała się z PiS co do ustawy prezydenckiej, mającej odblokować pieniądze z KPO. Ustawa ta ma zlikwidować Izbę Dyscyplinarną w SN i zreformować system dyscyplinowania sędziów, który sądy europejskie uznały za nielegalny. Do parlamentu wróciła także sprawa zmiany konstytucji. Ma ona pozwolić na konfiskowanie majątków osobom i firmom wspierającym reżim Putina, a także umożliwić zwiększenie wydatków na obronność dzięki zniesieniu konstytucyjnego limitu zadłużania w tej dziedzinie.

   Pierwsza sprawa to dowód na legislacyjną schizofrenię rządzących. W ustawie prezydenckiej Solidarna Polska wymusiła dodanie preambuły, w której przypomina, że najwyższym polskim prawem jest Konstytucja RP, a na jej straży stoi polski Trybunał Konstytucyjny. Po co więc zmieniać regulacje dotyczące dyscyplinowania sędziów, skoro polski Trybunał uznał, że ingerencja unijna w tej sprawie jest niekonstytucyjna? Teraz jednak PiS tej, niekonstytucyjnej w swoim mniemaniu, ingerencji z pokorą się poddaje. W preambule czci więc konstytucję i TK, a w treści ten sam TK lekceważy, żeby wreszcie dostać pieniądze.

   Zmiana konstytucji to z kolei legislacyjny podstęp. Nie jest konieczna, by skonfiskować prorosyjskie majątki, bo art. 46 konstytucji wyraźnie mówi, że do przepadku rzeczy (a konfiskata jest takim przepadkiem) wystarczą ustawa i wyrok sądu. Gdyby więc PiS chciał skonfiskować, nie czekałby dwóch miesięcy, tylko uchwalił ustawę w osiem godzin (przecież potrafi).

   Prawdziwym celem jest uwolnienie wydatków na obronność, a sprawa konfiskaty ma służyć wyłącznie szantażowi moralnemu, który już zaczął uprawiać premier.

   A nie dałoby się działać w ramach konstytucji, którą się tak szanuje, i zamiast wszędzie wydawać coraz więcej, gdzieś zaoszczędzić, żeby na obronność starczyło?


   wyborcza.pl/magazyn/7,124059,28498976,w-preambule-pis-czci-trybunal-a-w-tresci-go-lekcewazy-zeby.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.1.glowka

   Fragment mowiacy o sprzecznosci w jaka uwiklaly sie same pisiory, wraz ze swym lipnym TK, pozwolilem sobie zapisac kursywa.
   KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
   Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka