Dodaj do ulubionych

"Zamiast inwestycji posady dla swoich" :O)

31.05.22, 07:20
>>
- Były szumne obietnice budowy mieszkań czy giełdy rolniczej, a są tylko posady dla swoich - tak skwitowali posłowie KO Izabela Leszczyna i Dariusz Joński powód swej kontroli poselskiej w Regionalnym Funduszu Gospodarczym w Częstochowie. Od 2016 r. państwową spółką rządzą ludzie związani z PiS.
(...)

- Od kilku lat słyszymy, że spółka przeprowadzi ogromne inwestycje, zadba o rolników z Częstochowy i okolic, słyszeliśmy, że w ramach programu Mieszkanie Plus powstanie 600 mieszkań. Program zakończył już swój żywot, w Częstochowie nie zbudowano ani jednego mieszkania, powstała za to kolejna spółka o wdzięcznej nazwie „Częstochowa Wiolinowa". Jedynym, co się udało zrobić, to wyciąć 840 drzew i posadzić tam bodajże grykę - mówiła Izabela Leszczyna. - O tak, jedynym sukcesem spółki Wiolinowa jest przenośna pasieka - ironizowała.
(...)

Jak zaznaczali posłowie KO po swej kontroli, publiczne pieniądze muszą być wydawane w sposób przejrzysty i choć nepotyzm PiS oraz rozdawnictwo posad w spółkach skarbu państwa są powszechne, to niech chociaż przynoszą korzyści lokalnej społeczności. - Odnoszę wrażenie, że już od kilku lat powoływane spółki córki i cały RFG funkcjonuje tylko po to, żeby były intratne posady dla działaczy PiS i ich rodzin - podkreślała Izabela Leszczyna.
(...)

Poseł Wolski prosił też o informację, jakie nagrody, premie i dodatki do wynagrodzeń zostały wypłacone lub przyznane przez RFG w latach 2020-2021. Oraz czy członkowie zarządu otrzymują inne świadczenia, np. ekwiwalent za wykorzystanie samochodu prywatnego do celów służbowych, dofinansowanie do studiów, szkoleń, kursów itp.

W odpowiedzi na pytanie o zadania i cele RFG oraz spółek z kapitałowym udziałem Funduszu, odpowiedź Karola Rabendy, podsekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, była identyczna: „W zakresie celów zarządczych, w szczególności uchwał Rady Nadzorczej dotyczących ich ustalenia, z uwagi na dane wrażliwe dotyczące realizacji określonych zadań, jak i oczekiwanych parametrów objęte są tajemnicą przedsiębiorstwa w oparciu o Procedurę Ochrony Tajemnicy Przedsiębiorcy i nie mogą zostać udostępnione".


czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,48725,28519438,do-panstwowej-firmy-rfg-zawitali-poslowie-ko-leszczyna-i-jonski.html?_ga=2.237908480.1214742342.1652259257-873628612.1652083396#S.main_topic_3-K.C-B.1-L.2.maly


Oczywiscie suweren nie przejmuje sie takimi duperelami. Najwazniejsze, ze nie zarli osmiorniczek, wiec wszystko inne sie nie liczy.
KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
Obserwuj wątek
  • benek231 Moze opozycja nie powinna przeszkadzac pisiorom:O) 01.06.22, 07:49
   Bo jesli nie beda napotykac przeszkod to rozkradna Polske szybciej, a to oznacza szybsze odwrocenie sie od nich wiekszosci tego przyglupiego elektoratu, czyli szybszy koniec klero-faszystowskiej bandy.   KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
   Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka