Dodaj do ulubionych

Władza jest dla PiS ważniejsza niż Polska :O)

12.06.22, 17:15
Władza PiS ważniejsza niż Polska. Pieniądze z KPO się oddalają

Roman Imielski
9 czerwca 2022


Obóz Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry odrzucił w Sejmie większość poprawek Senatu ws. nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. I tym samym postawił Polskę nad finansową przepaścią.

Sprawa jest prosta. Rząd PiS do końca czerwca ma wprowadzić takie zmiany w wymiarze sprawiedliwości, by wypełnić praworządnościowe "kamienie milowe" zapisane w Krajowym Planie Odbudowy. Bez tego nie będzie uruchomienia pierwszego pakietu z 35 mld euro, o jakie stara się Polska.

"Kamienie milowe" to m.in. likwidacja Izby Dyscyplinarnej (de facto zdecydował o tym w lipcu 2021 r. wyrok unijnego Trybunału Sprawiedliwości) i zastąpienie jej sądem spełniającym unijne wymogi. A także przywrócenie do pracy zawieszonych przez ID sędziów.

Przypominam te dwa kluczowe zapisy, bo w ich przypadku widać jak na dłoni, że PiS żadnego kompromisu z opozycją - w imię dobra nas wszystkich - nie chciał i nie chce.

Senat, w którym opozycja ma większość, zapisał, że w nowej Izbie Odpowiedzialności Zawodowej mogą zasiadać tylko sędziowie z co najmniej siedmioletnim stażem w Sądzie Najwyższym. Pozwala to uniknąć powoływania do niego neosędziów wskazanych przez upolitycznioną Krajową Radę Sądownictwa. Bo status neosędziów podważył Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu i ich zasiadanie w IOZ powinno być dla Komisji Europejskiej deliktem prawnym. Słowem - "kamil milowy" nie zostanie wypełniony.

W przypadku zawieszonych przez ID sędziów Senat doprecyzował, że muszą oni z automatu wrócić na poprzednie stanowisko i przez trzy lata bez ich zgody nie można posłać ich w inne miejsce. By nie powtórzyła się głośna sprawa Pawła Juszczyszyna, który po długiej batalii wrócił do Sądu Rejonowego w Olsztynie. Tyle że prezes Maciej Nawacki - nominat ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry - od razu go upokorzył, przenosząc z wydziału cywilnego do rodzinnego. I w takich przypadkach KE też powinna uznać, że "kamień milowy" nie został wypełniony.

Obóz władzy doskonale to wie. Ale bardziej od miliardów euro - tak potrzebnych Polsce w dobie wojny w Ukrainie, pędzącej inflacji i wszechobecnej drożyzny - woli upajać się własną władzą. A przypomnę, że upór w sprawie "reform" sądowych już doprowadził do tego, że ws. naszego KPO mamy blisko roczne opóźnienie.

- My nie ustępujemy przed UE. Jesteśmy dumnym krajem i negocjowaliśmy jak równy z równym - zapewniał w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Ten sam, który przekonywał, że jako negocjator wywalczył na ostatnim szczycie budżetowym UE, iż zasada "pieniądze za praworządność" nie będzie obowiązywać. Nie pierwsze to i nie ostatnie kłamstwo szefa rządu.

W jednym z Morawieckim się jednak zgadzam: "dziś głosować przeciwko KPO to wielki błąd, może dużo Polskę kosztować". Zresztą tuż przed czwartkową debatą w Warszawie jasno w tej sprawie wypowiedział się w rezolucji europarlament: żadnych pieniędzy przed pełnym wykonaniem wyroków TSUE i Trybunału w Strasburgu.

To właśnie polityka Kaczyńskiego, Morawieckiego i Ziobry doprowadziła do tego, że z pieniędzy w ramach KPO dotąd nie dostaliśmy i jeszcze długo możemy nie dostać. Sprawa praworządności słono kosztuje zaś każdego z nas, bo miliardy euro bardzo pomogłyby w walce z szalejącymi cenami

wyborcza.pl/7,75398,28563180,wladza-pis-wazniejsza-niz-polska-kpo-znow-moze-nie-byc.html

Od lat twierdze, ze pisiory realizuja zlecenie polskich biskupow na wyprowadzenie Polski z demokracji oraz z Unii Europejskiej. Tej ostatniej maja natomiast zaszkodzic na ile jest to mozliwe.
Od lat twierdze tez, ze pisiory nie moga zgodzic sie na praworzadnosc gdyz oznaczalaby na koniec klero-faszystowskich rzadow.
Kilka lat temu powiedzialem tu, ze jesli pisiory jedynie realizuja zamowienie biskupow to wyprowadza Polske z Unii, ale jesli do tego realizuja zamowienie Kremla to w Unii pozostana i bada jej szkodzic jak tylko potrafia.

Jak wam sie wydaje, Najmilsi, zatem - ktory ze scenariuszy pomagacie realizowac teraz Kaczynskiemu?

Bo takze wy, w osobach KretynaLuki, Olega3, Piqa, Monalisy, Sz0ka, Institorisa, osoby pod nickiem Perla, Qwardiana, Boomeranga, Maksymiliana, Falusika i wielu innych szkodnikow przed nimi. Na czele ze zmarlym juz najwiekszym antydemokratycznym gownem tego forum Szkopem/Dachsem/Borsukiem, na ktorego grob juz raz osobiscie naszczalem, takze wy, Najmilsi, pomagacie budowac mafijne panstwo bezprawia zarzadzane przez bande klamcow, oszustow i zlodziei.
Panstwo w ktorym kolejna naczelnik poczty za podobna krytyke dostanie wilczy bilet a szanse na znalezienie pracy straci bezpowrotnie. Panstwo w ktorym wylacznie naczelni zlodzieje beda uzyskiwac od partyjnego kolegi z NBP dostep do specjalnie dla nich wypuszczonych krotkich serii obligacji wysoko oprocentowanych, w odroznieniu od bida-obligacji dla motlochu.
Tak, to takze dzieki wam, Najmilsi, bandyci w policyjnych mundurach nie beda mieli najmniejszych zahamowan przed biciem kobiet i dzieci stalowymi palkami teleskopowymi.
KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka