Dodaj do ulubionych

A Kaczynski i tego wyroku sadu nie uzna :O)

16.06.22, 16:22
po czym jednym tchem stwierdzi, ze Polska jest praworzadna.

Tym razem pisiorskie bandziory przegraly przed ETPCZ z sedzia Waldemarem Zurkiem.

Sędzia Żurek wygrywa w Strasburgu. Jest wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

Tomasz Bielecki
16.06.2022 11:59

Polska naruszyła prawo sędziego Waldemara Żurka do rzetelnego sądu oraz prawo do swobody wypowiedzi - orzekł Trybunał Strasburski. Władze chciały go zastraszyć, bo bronił praworządności.

(...)

Obowiązek bronienia praworządności
Żurek był członkiem Krajowej Rady Sądownictwa (i jej rzecznikiem), którego - jak wskazywał w skardze - konstytucyjna kadencja została przerwana w 2018 roku (powołano wtedy nową "neo-KRS"), a jemu nie zagwarantowano sądowej drogi odwoławczej od tej decyzji. Ponadto Żurek w skardze do ETPC opisał szykany, które - jak tłumaczył - były następstwem jego działań na rzecz praworządności.
Trybunał Strasburski przyznał Żurkowi rację, tłumacząc w uzasadnieniu wyroku, że działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA), ministerstwa sprawiedliwości oraz prezes Sądu Okręgowego w Krakowie miały na celu zastraszenie, a nawet uciszenie Żurka, który "próbował bronić rządów prawa i niezawisłości sędziowskiej". Żurek stracił funkcję rzecznika sądu krakowskiego, a CBA w 2017 roku zainicjowało wielomiesięczną kontrolę jego oświadczeń majątkowych. "Był to rodzaj pokazu, który miał na celu zwrócenie uwagi innych sędziów na rzekome problemy z prawem" - tłumaczył Żurek w swej skardze do Strasburga.

ETPC zasądził Żurkowi 25 tysięcy euro tytułem zadośćuczynienia. I wskazał, że działania polskich władz miały na celu wywołanie "efektu mrożącego" nie tylko w stosunku do Żurka, ale również w stosunku do innych sędziów uczestniczących w debacie publicznej. Trybunał Strasburski podkreślił, że swoboda wypowiedzi sędziów co do działania wymiaru sprawiedliwości czasami powinna wręcz przekształcić się w ich obowiązek wypowiadania się w obronie rządów prawa i niezawisłości sędziowskiej, gdy te wartości są zagrożone.
(...)

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,127561,28588464,sedzia-zurek-wygrywa-w-strasburgu-jest-wyrok-europejskiego.html#do_t=32&do_g=8&do_s=A&do_w=46&do_v=644&do_st=RS&do_sid=717&do_a=717&s=BoxNewsImg2

Doskonale zdaje sobie sprawe z tego, Najmilsi, ze i ta historia splywa po was jak woda po kaczce i nie macie najmniejszego zamiaru poczuc sie zle z tego powodu, ze jestescie banda obrzydliwych i podlych skurwysynow.
Gdyby mialo byc inaczej sprobowalibyscie zrozumiec na czym polegaly wasze blecy i naprawic je. Wybraliscie jednakze droge tchorzy i podlecow - zniakajac z tego forum. Tylko dlatego, ze otaczajacy was swiat co i rusz dostarcza wam informacje, ze to nie wy i wasi idole mieliscie racje, lecz ja oraz ci ktorych ja popieralem, prosze antydemokratycznego i antyunijnego gowna.

KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
Obserwuj wątek
    • benek231 O szykanowaniu sędziego Żurka :O) 19.06.22, 16:09
      "Drugi moment to słynne wejście CBA do KRS. CBA prowadzi postępowanie w mojej sprawie i specjalnie występuje do mojego sądu po moje oświadczenia majątkowe, chociaż bez mojej wiedzy może je pobrać z urzędu skarbowego. Funkcjonariusze wchodzą bezprawnie w strefę zamkniętą Biura KRS. Noga w drzwi, jak w filmach. Przerywają moją naradę z przewodniczącym i wręczają mi zawiadomienie o wszczęciu kontroli, które mogli wysłać pocztą. Wtedy zrozumiałem, że to państwo chce mnie zastraszyć i wywołać efekt mrożący również wobec innych sędziów."

**
      tego jest duzo duzo wiecej ale juz ten jeden przyklad pokazuje jakie to bandyckie panstwo popieracie, Najmilsi, oraz jakich skurwysynow we wladzach tego panstwa. Co swiadczy takze o was, oczywiscie. Bardzo zle swiadczy, nawiasem mowiac. Bo widac jak na dloni, ze i wy musicie byc nie mniejszymi skurwysynami i zgnilizna, Najmilsi, oraz wszelkim nieszczesciem jakie moglo sie tej naszej biednej ojczyznie przytrafic.
      To jestes ty Kretyn, ty Olegu3, Sz0ku, Piqu, Qwardianie, Boomerangu12, Falusiku, osobo podajaca sie za Perle z Roztocza, Błonko-Hymenie1. To wy, wy antyunijne antydemokratyczne gowno.

KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
      Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka