Dodaj do ulubionych

Kiedy minelo te 200 lat kopania wegla? :O)

20.06.22, 07:11
>>
Kiedy minęło te 200 lat? - mogą zapytać ci, którzy pamiętają słowa prezydenta Andrzeja Dudy na szczycie klimatycznym w Katowicach w 2018 roku. Na forum, którego celem jest zaplanowanie końca paliw kopalnych, polski prezydent przekonywał:


Węgiel jest naszym strategicznym surowcem, jak podają eksperci, mamy zapasy na 200 lat. Trudno, żebyśmy z naszego surowca, dzięki któremu mamy zapewnioną suwerenność energetyczną, całkowicie zrezygnowali. Byłoby to z punktu widzenia polityki, którą realizuje nasze państwo, dziwne. Suwerenność energetyczna jest tutaj priorytetem.


W czerwcu 2022 r. można zapytać: gdzie ten węgiel na 200 lat? I gdzie ta "suwerenność energetyczna"?
>>


next.gazeta.pl/next/7,172392,28586423,pekla-banka-wegla-na-200-lat-i-opieraniu-na-nim-suwerennosci.html#do_w=55&do_v=227&do_st=RS&do_sid=609&do_a=609&s=BoxZieImg4

No i gdzie podziali sie nasi forumowi potakiwacze, wiernie klepiacy za swym wodzusiem bzdury o ogromnych ilosciach tego "naszego czarnego zlota"?
W z wiazku z czym nawolujacy takze do olewania wszelkich ekologicznych zrodel energii elektrycznej. Czym wspolnie doprowadzili do skarlowacenia fotowoltaiki oraz upadku elektrowni wiatrowych.
To nic, ze powietrze jest czarne. Bo jest czarne od naszego kochanego wegla. Ktory nalezy z luboscia wdychac.

Polsko-katolicki debilizm genetyczny.
KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
Obserwuj wątek
    • qwardian Re: Kiedy minelo te 200 lat kopania wegla? :O) 20.06.22, 09:14
      Ten węgiel to nazie czarne złoto, który był niekonkurencyjny cenowo do rosyjskiego, teraz sytuacja się zmieniła, 200 lat Rosja będzie spłacać odszkodowania, obudziliśmy się w nowej rzeczywistości. Wyngiel będzie gazowany, oraz poddany suchej destylacji do produkcji benzyny, taka rafineria będzie przydatna do różnych procesów chemicznych i produkcji polimerów, czyli tworzyw sztucznych. Anie jedna kropla gazu ani ropy nie przepłynie do Zachodniej Europy, musi zostać ukarana za rękę podniesioną na polskich katolików, również żadna ciężarówka nie przejedzie przez terytorium Polski na wschód, bo trzeba odciąć Brukselę od tlenu, znowu dlatego, że podniosła rękę na katolicką Polskę. Więc trzeba im tą rękę odrąbać..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka