Dodaj do ulubionych

Ameryka wraca do konstytucji.

27.06.22, 00:03
Dwa piękne wedykty Sadu Najwyzszego. Pierwszy w kwestii Drugiej Poprawki a drugi w kwestii aborcji.
Pierwszy dotyczy pozwoleń na noszenie broni poza domem. W niektorych stanach trzeba bylo wykazać konieczność uzyskania pozwolenia. Sad odwrocił role. Teraz organ wydajacy pozwolenia musi wykazać konieczność odmowy.
Drugi werdykt unieważnil Roe v. Wade i zwrocił aborcję poszczególnym stanom. Od teraz nie mianowani sedziowie lecz obywatele zadecydują o prawach regulujacych aborcję. I to mnie cieszy. Jako wyborca mogę wplywać na legislaturę i uchwalane ustawy. Jeśli przeciwnicy aborcji przeholują to wyborcy ich wyrzucą i nowi poslowie zmienia ustawy. To samo w druga strone.
I co najśmieszniejsze, sad nie rozpatrywalby żadnej z tych dwoch spraw gdyby nie aktywiści, ktorzy wniesli pozwy i którzy przegrali z kretesem. W przypadku aborcji zakwestionowali stanowe prawo zezwalajace na aborcję na żadanie do 15 tygodni.
Dodam, ze nie jestem przeciwnikiem aborcji. Zaakceptuję nawet do momentu porodu jeśli stanowa legislatura uchwali takie prawo.
Obserwuj wątek
      • felusiak1 Re: Ameryka wraca do konstytucji. 27.06.22, 01:37
        Nie mam z tym problemu tak dlugo jak zależy to od ludzi. Jesli większość tego chce i wybierze sobie posłów którzy takie prawo uchwalą to nie ma sprawy bo istnieje remedium. Ciągle zależy od ludzi. Kiedy sad wydaje wyrok, skazany nie ma wyboru.
        • mlody774 Re: Ameryka wraca do konstytucji. 28.06.22, 04:32
          Felus, tak bardzo wierzysz wyborca? Oczywiście wiesz jak się wmawia im co jest dobre a co złe(sami wyborczy nie rządzą w Republice). Dla wielu z nich zależy tylko od tego kto do nich mówi z propozycja nowego prawa(aktor sławny milioner, duchowny itd). Masz teraz dowody tego na ulicach Stanów, gdzie dems. im wmawiają, ze Sad Najwyższy jest nielegalny itd. Dla dems. jest nie zrozumiale jak amerykański system funkcjonuje. Oni myślą ze jest tylko US Kongres, który ich reprezentuje i ze protestami/straszeniem można zmienić ich opinie. Nie wiedza ze po uchwaleniu nowego prawa w US Kongres, prawo to idzie do prezydenta do podpisu i dalej do Sadu Najwyższego(zawsze myślałem ze SN jest przed Prezydentem, ale on ostatnio coś podpisał zanim widział to SN) celem sprawdzenia czy jest ono zgodne z US Konstytucja. Co jest konieczne w republikańskiej formie rządu jaki jest rzad amerykański(rzad amerykański nie jest demokracja, pomimo ze piszą tak niesłusznie w publikatorach). Oni(protestujący) jednak zachowują się jak mafia: fourwinds10.com/siterun_data/government/us_constitution/news.php?q=1444596924
    • qwardian Re: Ameryka wraca do konstytucji. 27.06.22, 06:32
      felusiak1 napisał:

> Dodam, ze nie jestem przeciwnikiem aborcji. Zaakceptuję nawet do momentu porodu
      > jeśli stanowa legislatura uchwali takie prawo.

Jestem przeciw rytualnym mordom katolickich dzieci więc traktuję proceder w sposób religijny, ale można rozpatrywać w sposób prawny, etyczny, czy medyczny. Gdybym był kobietą życiu nie zaakceptowałbym skalpela we własnej waginie. Wagina powinna być całowana 24/7 w przerwach między stosunkiem i spaniem, zresztą znacie moją opinię w sprawie..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka