Dodaj do ulubionych

Wasz Adolf przeprowadził się z Berlina zum Posen..

29.06.22, 10:27

rmx.news/article/video-mass-migrant-brawl-in-berlin-outdoor-pool-triggers-huge-police-response/
Powyżej odpowiedź na pytanie "warum". Zamiast w berlińskim bunkrze, siedzę sobie teraz na tronie Wilusia II..
Obserwuj wątek
     • qwardian Re: Wasz Adolf przeprowadził się z Berlina zum Po 01.07.22, 11:20
      Jestem katolikiem, Słowianinem und stinky Jude więc znaki z Nieba traktuję poważnie. Na ulicy Wilhelmowskiej im Posen, cytuję: na Placu Działowym, w 1889 r. powstał okazały gmach zbudowany w formach neorenesansowych dla Dowództwa Generalnego (General –Kommando des V Armee-Korps). Z tamtym piątym korpusem się identyfikuję i gotów byłbym zginąć, ale nie ten anglosaski, który nazywam krótko, okupantem..
        • boomerang Re: Wasz Adolf przeprowadził się z Berlina zum Po 01.07.22, 23:46
         Ten pierwszy wszedł do legendy tym że zabił z procy rosłego uzbrojonego filistyńskiego żołnierza Goliata. Ten drugi wszedł do legendy tym że zbudował świątynie, po której nie ma żadnego archeologicznego śladu. Opis tej świątyni żywcem przypomina świątynię Fenicjan. Gdy dodamy jeszcze Samsona, który szczęką osła zabił 1000 żołnierzy filistyńskich, to zobaczymy obraz zakompleksionego narodu.
         • qwardian Re: Wasz Adolf przeprowadził się z Berlina zum Po 02.07.22, 10:18
          Religia łagodzi obyczaje, klęski są najbardziej pouczające i wierzytelne w Starym Testamencie. Jako katolik nie mogę buntować się przeciw Duchowi Świętemu. Każdy ma swój unikalny świat. W [przeciwnym razie musiałbym strzelać rewolucjonistom w głowę jak Sowieci w Katyniu. Ja zbawiam ateistycznych Jude pracą i pokorą, ewentualnie płomieniem oczyszczającym dusze grzeszników. Żydzi nie mają większych przyjaciół niż Narodowy Robotnik w mojej osobie..
           • qwardian Re: Wasz Adolf przeprowadził się z Berlina zum Po 02.07.22, 17:03
            Żadne badania archeologiczne nie potwierdzają wielkich bitew w dobie epoki brązu za wyjątkiem wydarzeń nad Dołężą (Tollense) zaraz za polską granicą u nazich teutońskich braci. Nad Dołężą znaleziono więcej szczątków trupów i oręża niż pod Grunwaldem. Na pewno mykeńscy Achajowie wyparli Minojczyków, bo kulturowo nastąpiła spora zmiana, ale odbyło się z racji wybuchu wulkanu na Therze, a nie wielkich podbojów.
            • boomerang Re: Wasz Adolf przeprowadził się z Berlina zum Po 02.07.22, 23:15
             W kwestii Troi coś jednak archeologia znalazła, a konkretnie Heinrich znalazł i zakosił Turcji t.zw. skarb króla Priama. Iwan z kolei zakosił to złoto z muzeum w Berlinie, bo mu się należało, bo Priam to był priamoj karol, a w dzieciństwie wołano na niego Podarek. Podobno Trojanie mówili językiem indoeuropejskim, zbliżonym do słowiańskiego, a Achajowie porozumiewali się z nimi bez problemów, więc Troja faktycznie mogła leżeć nad rzeką Dołężą. Liczę na to że skarb króla Priama wcześniej czy później trafi do polskiego Szczecina.
             • qwardian Re: Wasz Adolf przeprowadził się z Berlina zum Po 03.07.22, 05:57
              Pięknie opisana historia i skarb był imponujący

              www.granice.pl/publicystyka/jak-odnaleziono-skarb-priama/694/1

              Ale trzecia warstwa odpowiadająca okresowi dziejów Troi była nader skromna..

              Opierając się na tego rodzaju rozumowaniu, doszedł do przekonania, że poszukiwaną Troją Homera jest trzecie od dołu osiedle. Utwierdziły go w tym jeszcze okopcone ruiny, świadczące wyraźnie o gwałtownym pożarze, jaki strawił miasto. Ale osiedle to w żadnym wypadku nie przypominało wspaniałego Ilionu, opisanego przez Homera. Okopcony zameczek był bardzo skromną budowlą, podczas gdy rezydencja króla Priama liczyła – jak podaje Homer – 62 sale i komnaty. Słabe mury warowne, nędzne domy i prymitywna ceramika świadczyły o niskim rozwoju kulturalnym mieszkańców.
              • boomerang Re: Wasz Adolf przeprowadził się z Berlina zum Po 03.07.22, 09:49
               W Iliadzie Odyseusz, czyli Ulisses, nosił hełm z kłów dzika. W takich hełmach przedstawiani są Ludzie Morza, Sea Peoples, odpowiedzialni za zagładę centrów cywilizacji epoki brązu we wschodnim regionie Morza Śródziemnego, około roku 1200 pne, poczynając od upadku państwa Hetytów. Tylko Egipt się uratował. Nie wiadomo skąd przybyli Ludzie Morza, a mogli przybyć z kultury łużyckiej, czego historycy, jak to historycy, nie biorą pod uwagę. Bohaterowie wojny trojańskiej walczą co prawda bronią z brązu, ale po śmierci są kremowani, co było praktyką z epoki żelaza, a epoka żelaza zacząła się w późnej kulturze łużyckiej. Jednymi z Ludzi Morza byli opisani w Biblii Filistyni. Giancarlo Tomezzoli odczytał napis filistyński i twierdzi że Filistyni mówili językiem pokrewnym językom słowiańskim.
               • qwardian Re: Wasz Adolf przeprowadził się z Berlina zum Po 03.07.22, 11:18
                Byli Indoeuropejczykami, Achajami, którzy tworzyli zalążek kultury hellenistycznej, ale trudno zaakceptować słowiańskość tej kultury, nawet jeżeli tworzyli haplogrupę R1a i ich rydwany, włócznie i groty są identyczne do kultury Sejma Turbino z północnych rosyjskich stepów. Słowianie naziego terytorium mieli wielki problem z lepieniem garnków na kole garncarskim, brąz importowaliśmy, a żelazo odlewaliśmy z rud darniowych dopiero 300 lat przed Chrystusem. To tyczy naziej Wielkopolski, Kujaw i Pałuków, bo Śląsk i Galicja wygląda zupełnie inaczej pod tym względem.
                • boomerang Re: Wasz Adolf przeprowadził się z Berlina zum Po 03.07.22, 11:42
                 Dzisiejszy język słowiański to zamrożony starożytny język indoeuropejski, jakim mówili Trojanie, Minojczycy, a później Etruskowie, zanim wykształcił się język grecki i łacina. Słowianie byli zasiedziali na swoim terytorium od tysiącleci, nie podróżowali, stąd ich język nie podlegał takim ewolucjom i uproszczeniom jak języki na zachodzie, których najlepszym przykładem jest angielski.
                 • qwardian Re: Wasz Adolf przeprowadził się z Berlina zum Po 03.07.22, 18:41
                  Wątpię, że ktokolwiek kojarzy kulturę minojską i Troję z Indoeropejczykami, a tę łatwo ustalić, bo starszyznę plemienną chowano w mogiłkach z głową konia. Mykeńczycy to inna para kaloszy, tam archeologia potwierdza nowy kulturowy dryft. Słowiański język jest najbliższy sanskrytowi, ale na wydawanie tak kategorycznych opinii musiałbym otworzyć kilka kolejnych butelek wina, a nadużywania unikam.
                  • boomerang Re: Wasz Adolf przeprowadził się z Berlina zum Po 05.07.22, 00:20
                   Zamiast Minojczycy mało stać Mykeńczycy.
                   Co do Minojczyków, to wszystkich pobił amerykański profesor węgierskiego pochodzenia, który na podstawie badań komputerowych minojskich tekstów oraz mt-DNA, udowodnił że Minojczycy przypłynęli na Kretę z Węgier, poprzez cieśninę Dardanele.
                   • qwardian Re: Wasz Adolf przeprowadził się z Berlina zum Po 05.07.22, 07:02
                    Na pewno, bo Minojczycy należeli do najstarszych kultur prehistorycznych, których grupki również odbiły swój ślad na terytorium Kujaw gdzie pozostawili trochę garnków z ornamentami wstęgowymi (stąd ich nazwa, kultura wstęgowa). Chyba przybyli do nas z terytorium obecnych Węgier i mieli bardzo bardzo egzotyczne grupy genetyczne od śródziemnomorskich po kaukaskie, które potem zupełnie zniknęły z naziego terytorium.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka