Dodaj do ulubionych

Nazie zarzuty wobec koncernu Agora...

25.07.22, 14:59
Jako długoletni obrońca Gazety Wyborczej i Adasia Michnika przekazuję co następuje:

Dziennikarze "GW" oskarżają władze spółki o próbę przejęcia danych subskrybentów "Wyborczej" w celu ich sprzedaży na rynku. Padają także oskarżenia o niekompetencję kierownictwa, złą dystrybucję budżetu, promowanie tekstów przez TVN24. W trakcie rozmowy pada również stwierdzenie o "tropieniu Obajtka". W tamtym czasie prezes PKN Orlen Daniel Obajtek znajdował się pod ciągłym medialnym ostrzałem ze strony "Gazety Wyborczej".

– Ja mam problem z tym, jak wy definiujecie niezależność redakcji. Niezależność redakcji (…) w dzisiejszych czasach to jest to, jak artykuł zostanie wypromowany (...) czy będzie na przykład reklama w TVN24 przed jego publikacją. (...) To jest analiza danych naszych prenumeratorów, ale to jest także nasz budżet roczny. Ja mam w tej chwili dziennikarzy, którzy pracują nad bardzo poważnym, międzynarodowym śledztwem dotyczącym bardzo grubych przewałów. Roman [Imielski] ma w swoim dziale dziennikarzy, którzy non stop tropią pana Obajtka i innych ludzi – mówi na nagraniu Bartosz Wieliński.

"Toksyczny układ"
Na taśmach słyszymy także Pawła Wrońskiego, który stwierdza, że Agora miała być "parasolem, który ochroni «GW» przed polityką". Dziennikarz zaapelował o "zawieszenie broni” między stronami i dodał, że "oburzingiem można wygrywać, ale na krótką metę”.

Z kolei Adam Michnik skarżył się na panującą w spółce cenzurę i przewidywał, że między stronami zapanuje "permanentny toksyczny układ".

– Konflikty będą wybuchały co chwila. Bo nagle ktoś w zarządzie wpadnie na pomysł, że na przykład skandal straszny, bo się ukazał felieton chlaszczący książkę wydaną przez Agorę (...) Jak to możliwe jest, działanie na szkodę spółki – mówi były redaktor naczelny "GW".

Z kolei dziennikarz Piotr Stasiński stwierdził, że zarządowi spółki chodzi tylko "o władzę i pieniądze" i przypomina historię krytycznego wobec spółki Allegro artykułu, który Agora kazała zdjąć z portalu Gazeta.pl. Allegro jest jednym z głównych reklamodawców na portalu Agory.


Adasiu trzymaj się trzymam za Ciebie kciuki, jesteś ikoną i osobą, która w 1968 roku uratowała Polskę od zagłady
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka