Dodaj do ulubionych

Kaczynski umiescil was w psychiatryku, Najmilsi:O)

27.07.22, 07:18
ktory wczesniej wam zorganizowal.


Krętactwo wpisane w rządzenie Polską. Lekceważenie i poniżanie wynikają z wiedzy. PiS ma to dokładnie przemyślane


Dorota Roman Weronika Fabjańska montażPiS domaga się podporządkowania i uległości. Obywatele nie zauważają, że nie tylko ich prawa, ale i naturalne potrzeby nie będą przestrzegane ze względu na budowany system autorytarny. Bo tak należy nazwać obecnie panujący system w Polsce. Bo gdy rządzący przeganiają niezgadzających się z nimi obywateli, a na spotkaniach gromadzą tylko "swoich", zachowują się jak sekta albo mafijny układ - mówi psycholog dr Leszek Mellibruda.
Dorota Roman: Jak funkcjonować w państwie, którego premier jest kłamcą?

Dr Leszek Mellibruda, psycholog społeczny i biznesu: - Cały nasz naród jakoś sobie z tym radzi. Niektórzy, powiedziałbym tak, cicho akceptują. Inni wyrzucają ze świadomości i nie pamiętają tego. Pamięć jest obszarem naszego mózgu i psychiki, która bardzo łatwo ulega różnego typu zniekształceniom. Nie jest prawdą, że pamiętamy szczegółowo i precyzyjnie przeszłość.

Zaufanie na linii państwo - obywatel w Polsce to mrzonka, z którą powinniśmy sobie dać spokój, bo są sprawy ważne, ważniejsze, bieżące?

- Absolutnie nie możemy odpuszczać. Zwłaszcza teraz, w Polsce, w której naruszane są dobra obywatelskie. Te formalne, w odniesieniu do konstytucji, ale i psychologiczne. Te, które powodują, że nasz dobrostan będzie malał i ubożał. I, co ważne i bardzo niebezpieczne dla nas, jeśli nic z tym nie zrobimy, przejdzie to na następne pokolenia. To kwestia niezwykle ważna, istotna dla naszego życia codziennego, osobistego, indywidualnego, ale również i życia naszych najbliższych w przyszłości.

Dlaczego?

- Obecna sytuacja w Polsce, daleka od standardów demokratycznych, powoduje pełzające zagarnianie wolności przez rządzących.

Obywatele nie zauważają, że nie tylko ich prawa, ale i naturalne potrzeby nie będą zaspokajane ze względu na budowany system autorytarny. Tak należy nazwać obecnie panujący system w Polsce.
Sytuacja jest niezwykle niebezpieczna, bo dla wielu osób jest to zbyt trudne do zrozumienia . Dla wielu osób jest, a przynajmniej wydaje im się odległe. Myślą, że ich to nie dotyczy. A dla osób obciążonych codziennością, to sprawy, wobec których nie mają nic do powiedzenia, nic do zrobienia. Często myślenie na ten temat kwitują decyzjami: nie pójdę na ulice, bo już wychodziłem albo wychodzili inni i nic. W naszym kraju to zagadnienie egzystencjalne.

Polska PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Dr Mellibruda: To system autorytarny

Nie ma w nas poczucia konieczności walki o swoje prawa, domagania się wolności obywatelskich. Nie nauczono nas, że trzeba od władzy wymagać i ją rozliczać?

- Mieliśmy okazję nauczyć się, co znaczy wolność, co znaczy bronić wolności i to w różnych pokoleniach, w różny sposób. Pokolenie seniorów pamięta czasy wojny i powojenne. Pokolenie milenialsów urodzonych po wojnie pamięta zmagania się z PRL, pamiętają, co to znaczy dbanie o wolność, walka o wolność. I w końcu pokolenie średniego wieku - to ludzie, którzy pamiętają pewne podrygi w kierunku wolności, jakie mieliśmy w okresie ostatnich kilkunastu lat, kiedy ludzie rzeczywiście wychodzili na ulice, buntowali się, kiedy były organizowane strajki. Czyli to nie jest tak, że nie mieliśmy okazji się nauczyć.

To może nam się nie chce albo były i są sprawy dla nas ważniejsze?

- Potężnym czynnikiem dławiącym domagania się wolności jest wyciszanie w naszej mentalności dobrych nawyków wolnościowych. To wyciszanie czy kastrowanie polega głównie na wykorzystywaniu przez rządzących wiedzy psychologicznej i socjologicznej dotyczącej natury człowieka, jego psychiki i mentalności.

Mamy więc rzeczywistość, w której 70 proc. Polaków nie ma zaufania do obecnie rządzących, a 60 proc. uważa, że jesteśmy okłamywani. Jednocześnie wysokie odsetki obywateli nie mają poczucia, że mogą coś zrobić.
W większości przypadków nic nie robią. To dowód, że środki wpływu społecznego, realizowane głównie przez media podległe rządzącym, ale też przez różnego typu posunięcia i zabiegi o charakterze psychologicznym ze strony władzy, znalazły podatny grunt. Trwa zagarnianie dusz różnych grup społecznych po kolei. To obezwładnianie dusz seniorów, zagarnianie dusz młodych rodziców, zwłaszcza matek 500+. To różne zabiegi mentalne, które zawłaszczają percepcję społeczników, samorządowców, itd.

Podatek węglowy, 500+, 13.,14. emerytura. PiS rozdaje pieniądze. Inflacja szybuje

PiS chętnie rozdaje pieniądze, nie swoje przecież, tylko obywateli. Kupuje sobie spokój i bierność Polaków?


- Pieniądze zawsze uzależniały, od początku ich powstania. Nasi rządzący bardzo dobrze o tym wiedzą i wykorzystują to w sposób. .. najlepszym słowem będzie - bezczelny. Jaskrawo nie pasujący do obecnych realiów, bo wszyscy wiemy, że jest za dużo pieniędzy i ludzie powinni oszczędzać. Nie tylko my na jedzeniu, ale również i rządzący na rozdawnictwie. To są działania, które mogą mieć miejsce w sytuacji intensywnego zawłaszczania mentalnością społeczną. I z tym mamy obecnie do czynienia w Polsce pod rządami PiS.

Nie chce nam się władzy kontrolować, protestować, a rządzący potrafią nami tak sterować, aby osiągnąć taki właśnie stan.

- Niektórzy członkowie, liderzy władzy rzeczywiście korzystają z bardzo dobrych specjalistów, którzy opracowują różnego typu programy. To nie są tylko programy PR-owskie, marketingowe czy z marketingu politycznego. Chodzi również o programy indywidualnego wpływu.

Przykład.

- Zaczynając od pana premiera Morawieckiego, który przecież uczestniczył w różnego typu szkoleniach dotyczących jego ekspresji. Zostało mu z tego machanie dłońmi, ale większość polityków przeszła również i indywidualne przygotowanie do wpływania na innych ludzi i bardzo często towarzyszy temu konkretna ideologia. W ekipie rządzących jest kilku ideologów, którzy rzeczywiście produkują to, co staje się potem miałką, ale właściwie ukierunkowaną już treścią powtarzaną przez wszystkich członków władzy i partii. Przez wszystkich tych, którzy w ten sposób wykazują to, o co zresztą w dużym stopniu chodzi w sytuacji zarządzania autorytarnego - podporządkowanie i uległość.

Podporządkowanie i uległość są jednymi z ważnych, ukrytych celów działań, które zmierzają do wygaszenia wszelkich protestów.

Celem jest wygaszenie myślenia w kategoriach: muszę coś zrobić, a nie tylko jest mi źle.


wyborcza.pl/7,82983,28716536,kretactwo-wpisane-w-rzadzenie-polska-lekcewazenie-i.html#S.TD-K.C-B.8-L.1.duzy


KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
Obserwuj wątek
  • qwardian Re: Kaczynski umiescil was w psychiatryku, Najmil 27.07.22, 07:52
   benek231 napisał:

   > Jednocześnie wysokie odsetki obywateli nie mają poczucia, że mogą coś zrobić.W większości przypadków nic nie robią.


   Wspólnie z Erichem Ludendorffem, najwybitniejszym Posenerem, zorganizowaliśmy pucz piwny w Monachium, na marginesie nie można zapominać, że w listopadzie przyszłego roku będziemy obchodzili setną rocznicę tego doniosłego wydarzenia..
  • boomerang Re: Kaczynski umiescil was w psychiatryku, Najmil 27.07.22, 08:11
   Nasz naród jak lawa, Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa, Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi; Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi.
   A ty Krzyżtopie miej serce i patrzaj w serce.
  • benek231 Kaczynski umiescil was w psychiatryku, :O) - 2 27.07.22, 15:35
   Mateusz Morawiecki. Kłamstwa premiera i afera mailowa ministra Dworczyka

   Mówimy chociażby o przekazach dnia powtarzanych przez polityków, zalecanych im reakcjach i odpowiedziach na spodziewane pytania.

   - Na przykład reakcje na ich kłamstwa, nadużycia. Obserwuję bardzo przemyślany, nieprzypadkowy sposób działania władzy w postaci wystąpień publicznych ważnych osób i działaniach medialnych, głównie tak zwanej telewizji publicznej. Te wszystkie aktywności podporządkowane są zjawisku, które jest dobrze znane i opisane w psychologii, a które odwołuje się do nawykowego i odruchowego reagowania naszej psychiki. Chodzi o dysonans poznawczy Leona Festingera.

   Eksperyment polegał na tym: były dwie grupy studentów, uczestniczących w spotkaniu z profesorem, w bardzo nudnym wykładzie. Następnie zaproponowano im, żeby kłamali, przekonując innych, że wykład profesora będzie inteligentny, ciekawy, interesujący. Pierwsza grupa dostawała dolara za każdą osobę, którą chciała przekonać, ale niekoniecznie musiała. Druga dostawała 20 dolarów. Okazało się, że osoby, które kłamały na zamówienie i dostawały mało pieniędzy, zaczęły wierzyć w to kłamstwo. Kłamstwo stało się ich prawdą. Natomiast ta druga grupa, która dostawała więcej, zaczęła przejawiać bardzo intensywne zachowania cyniczne.

   Cynizm był formą oswajania kłamstwa, nie wierzyli, ale kłamali i to jeszcze w sposób perfekcyjny. Często lepiej niż ci pierwsi, ponieważ mieli dla siebie, dla swojego honoru, poczucia wartości wyjaśnienie - przecież mi za to dobrze płacą. To zjawisko badano w różnych konstelacjach. Nie dotyczyło tylko i wyłącznie pieniędzy. Chodzi o różnego typu naciski, które pokazywały, jak przekształca się mentalność człowieka, kiedy jest wzmacniany nie tylko pieniędzmi, ale też uznaniem i popularnością - na przykład akceptacją ze strony jakiejś grupy.

   To niezwykle niebezpieczne zjawisko społeczne, wobec którego bardzo wiele osób jest bezsilna i którą obserwujemy teraz w Polsce.

   Zatrzymajmy się na chwilę przy premierze Morawieckim. Pierwszy szef rządu w najnowszej historii Polski, który po wyrokach sądów dwa razy musiał publicznie przyznać, że powiedział nieprawdę. I nic, obywatele nie za bardzo się chyba tym przejęli.

   - Niezupełnie nic. Są tacy, którzy to piętnują i ciągle przypominają. Liczy się każda nawet pojedyncza oznaka obywatelskiego zaangażowania.

   Kaczyński i Morawiecki ruszyli w Polskę... za Tuskiem

   Ma pan rację. Kropla drąży skałę.

   - Pan premier jest w tej chwili najbardziej popularnym aktorem i to nie tylko w mediach. Objeżdża Polskę, jest wędrującą trupą polityczną , która wyraźnie lansuje i neutralizuje wszystko to, co - szczególnie opozycja pokazuje, jeśli chodzi o rzeczywistość i prawdę. Co więcej, pan premier, korzystając ze swoich specjalistów, w dużym stopniu lansuje i wzmacnia jeden z bardzo ważnych czynników zniekształcających myślenie racjonalne i odnoszące się do rzeczywistości - uruchamia emocje. Często uruchamia negatywne emocje związane z niechęcią , mówiąc łagodnie, ale u niektórych to narasta do nienawiści, ukazując jeden podstawowy "obiekt" w postaci Donalda Tuska.

   Wszystko, co złe, nieudolne, każda porażka i problem to według władzy "wina Tuska". No może jeszcze Niemiec.

   - I to jest symbol, który u rozsądnie myślących obywateli wzbudza już uśmiech politowania. Uśmiech o różnym znaczeniu i różnych odcieniach. Ale trzeba pamiętać, że nie wszyscy myślą w tych kategoriach. Jest co najmniej jedna trzecia, a może i więcej, naszego społeczeństwa, która nie jest zainteresowana tym, jaka jest rzeczywistość i jaka jest prawda.

   A jeśli nawet okaże się, że są dowody na to, że pan premier Morawiecki kłamie , to są również bardzo silne bodźce psychologiczne, które neutralizują wiedzę i informację. Stąd też działania rządzących z ożywianiem negatywnych postaw u wyborców wobec określonych grup i osób. Nie chodzi tylko o Tuska. To dotyczy np. osób LGBT+, dziennikarzy wolnych mediów, sędziów. Mechanizm jest ten sam, negatywne uczucia mają rozgrzeszyć rzeczywistość polegającą na naruszaniu powszechnych wartości, a prawda do nich należy.

   Za miesiąc, za dwa, część z nas już nie będzie pamiętać, na czym kłamstwo premiera polegało, czego dotyczyło? PR-owcy o to zadbają, zajmiemy się innymi przygotowanymi newsami.

   - W zależności od różnych okoliczności przeszłość będzie się w naszej pamięci inaczej kształtować i ewoluować. Również ta świeża przeszłość, z niedawnych wydarzeń, może być zniekształcana przez różnego typu zabiegi socjopsychotechniczne władzy i na przykład rządowe media, których osoby o mniej wyostrzonym spojrzeniu na realia nie zauważają już. W naszej codzienności tylko niektórzy są bardzo sfokusowani na konkrecie. Patrzą na to, co dokucza najbardziej im i ich najbliższym. Nie patrzą szeroko, czyli szerokokątnym spojrzeniem mentalnym - jedni nie ogarniają, inni zbytnio są zaangażowani w codzienność. Takie postawy wynikają z różnych procesów psychologicznych, które nas dotyczą.

   Procesów psychologicznych, którym jesteśmy poddawani.

   - Bombardowani różnego typu środkami wpływu, na przykład działaniami medialnymi związanymi z tak zwanymi przykrywkami.


   wyborcza.pl/7,82983,28716536,kretactwo-wpisane-w-rzadzenie-polska-lekcewazenie-i.html#S.TD-K.C-B.8-L.1.duzy

   KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
   Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
   • boomerang Re: Kaczynski umiescil was w psychiatryku, :O) - 28.07.22, 00:57
    słodko i zaszczytnie jest umierać za ojczyznę
  • krzys52 Kaczynski umiescil was w psychiatryku :O) - 3 28.07.22, 15:54
   Zakaz aborcji, LGBT+, zmiana płci. Wrzutki i tematy zastępcze PiS

   Wrzutkami, o których mówiliśmy.

   - Kiedy coś się dzieje niewygodnego dla władzy, pojawiają się tematy zastępcze. Właściwie większość z nas to wie, ale to nie przeszkadza, że większość z nas temu ulega. Niektórzy ulegają totalnie, całkowicie i rzeczywiście zajmują się sprawami, które są dość odległe, abstrakcyjne. To są nawracające fale "fajnej" dyskusji.

   Jakaś wypowiedź prezesa Kaczyńskiego, premiera. Wszystko, byśmy się nie skupiali na błędach rządu.

   - To wszystko narzędzia obezwładniające niezależność myślenia oraz to, co nazwałbym fokusowaniem mentalnym. Zdolność, którą posiada większość osób do - raz, odległego, - dwa, szerokiego, a następnie w bardzo bliskim planie tu i teraz, postrzegania rzeczywistości. I tym można manipulować.

   Manipulacja jest cechą, której ludzie się uczą. Nie każdy jest manipulatorem, ale każdy się nim może stać. Manipulacja jest często takim słodkim źródłem wielu przyjemności i satysfakcji. Stąd też, jeśli ludzie wchodzą w pewne grupy, ugrupowania, gdzie manipulacja odgrywa ważną rolę, przestają być rzecznikami rzeczywistości. Stają się uczestnikami gry. Platon powiedział, że życie to teatr. Słowo "gra" jest dzisiaj pojęciem fachowym z dziedziny psychologii i socjologii. I w tych grach uczestniczą ludzie, którzy uczą się manipulacji.

   Często manipulacja w pewnych społecznościach przynosi różnego typu korzyści, a więc wzmocnienia, tym szybciej i tym perfekcyjniej ludzie stają się manipulatorami. Ale każda manipulacja oparta jest na kłamstwie lub kryptoprawdzie. Każda manipulacja zawiera w sobie świadome lub nieświadome pragnienie podporządkowania drugiej strony, osoby, ludzi. Nieprawdą jest, że dominatorami są tylko wybrańcy, a inni nie. Wszyscy mamy takie właściwości, tylko jedni są bardziej, drudzy mniej skłonni do dominacji. To naturalny, pierwotny, atawistyczny odruch. Dzięki niemu rodzice mogą opiekować się swoim potomstwem. A potem na nie wpływać, chronić.

   Albo dominować do końca swoich dni. A w temacie naszej rozmowy do kolejnych wygranych wyborów.

   - To czynniki, które zbudowane są na bazie psychobiologicznych potrzeb. Stąd też łatwiej jest niektórym, wchodząc w świat manipulatorów stawać się nimi. Każda manipulacja niesie ze sobą zmaganie się naturalnych potrzeb człowieka związanych z dominacją.

   Wyjątkowej spokojności, jak na polską scenę polityk, Władysław Kosiniak-Kamysz zwraca się do premiera z mównicy sejmowej w trakcie debaty nad ustawą dotyczącą pseudolikwidacji Izby Dyscyplinarnej i zaleca mu diagnozę, nazywając go publicznie patologicznym kłamcą. To reakcja na kłamstwa dotyczące kryzysu z węglem, kopalni Turów, Unii Europejskiej, sędziów, którzy według premiera są gwałcicielami. I wreszcie "afery mailowej Dworczyka" - polska rzeczywistość, sposób rządzenia państwem i nami w pełnej krasie.

   - To przerażające, że taki sposób działania państwa i władz jest bezkarny . A ze strony specjalistów, komentatorów słyszymy, że uchodzi to władzy, że mamy do czynienia z patologią, ponieważ obywatele się do tego przyzwyczajają. To bardzo niebezpieczne.

   Jeżeli to nie będzie komentowane, dyskredytowane, pozostanie bez konsekwencji, patologia zacznie dominować w naszym życiu społecznym.

   Po prostu nasze funkcjonowanie będzie życiem w otwartym zakładzie psychiatrycznym.

   Tam, gdzie wewnętrzne kłamstwo, czyli często zniekształcenie myślenia staje się urojeniem lub obsesją, pojawiają się specjaliści (psychiatrzy, psycholodzy), którzy pomagają pacjentom w radzeniu sobie z tymi zaburzeniami, neutralizując ich negatywne skutki dla pacjenta i otoczenia. W życiu publicznym niestety nie ma takich wyraźnych neutralizatorów zbliżających zniekształcone myślenie do rzeczywistości.

   Jeśli znajdują się nieliczni dziennikarze, którzy się tego podejmują, ich widoczne wysiłki są miażdżone potężną siłą propagandy i osobistymi świadectwami deformantów, powielających kłamstwa i nie rzadko agresywnymi konfabulacjami. Celem jest dewaluowanie poglądów a czasami i osób starających się być strażnikami rzeczywistości. To zjawisko naprawdę niebezpieczne.

   Kolejna sprawa związana jest z pośpiechem. Rzeczywiście pośpiech jest teraźniejszą dolegliwością, choć nie zrodził się w naszych czasach. W Princeton University w Stanach Zjednoczonych przeprowadzono eksperyment - młodym księżom (alumnom Seminarium Duchownego), przygotowywanym do spotkania z biskupami, gdzie mieli mówić na temat swojego posłannictwa duchowego i efektu samarytanina, stworzono sytuację eksperymentalną. Poproszono ich, żeby jedna grupa w pośpiechu przebiegła przez krużganki i plac, na którym leżał pokrwawiony człowiek i wymagał pomocy. Druga grupa dostała informację: macie spokojnie przejść, macie 15 minut, tam czekają biskupi. Obserwowano, jak się zachowają wobec pokrwawionej osoby. Co się okazało? Grupa "pośpiechu" niemalże go zadeptała, ponieważ odruchy samarytanina były wygaszone, chociaż biegli mówić właśnie o tym wydarzeniu biblijnym. To badaczy zaskoczyło. Druga grupa rzeczywiście się zatrzymała, udzielono pomocy i to była ta różnica.

   Sondaż Kantar Public: Koalicja Obywatelska przed PiS

   A pośpiech anno domini 2022 i nasze wartości?

   - Okazuje się, że ludzie, którzy żyją w pośpiechu, potrafią wierzyć w różne ważne wartości, potrafią głosić te wartości, ale w pośpiechu nie potrafią już ich przestrzegać. Pośpiech w ogóle jest bardzo ciekawym zjawiskiem. Ludzie narzekają na pośpiech, a badania sprzed pandemii pokazały, że bardzo się spieszymy również dlatego, że w ten sposób jesteśmy lepiej oceniani.

   Schemat jest taki: jak się spieszysz, to masz dużo zajęć, to znaczy, jesteś ważny, jesteś potrzebny. Badania socjopsychologiczne pokazały, że ludzie, którzy się spieszą, mają większe zyski świadczące o tym, że są wyżej w hierarchii. Jak więc nie mówić, że się spieszymy, wygaszać pośpiech, skoro inni podziwiają nas świadomie i nieświadomie. To pułapki psychologiczne, o których wiedząc, można wyciągać różnego typu narzędzia do wpływania na innych, jeśli jest się manipulatorem. Również do obezwładniania psychicznego innych.

   Przykład zza oceanu, 2019 r., jedna ze stacji amerykańskich przerwała konferencję prasową prezydenta Trumpa i powiedziała ustami prowadzącego: przepraszamy, nie lubimy tego robić, ale prezydent mówi nieprawdę. W czasie pandemii w Polsce była konferencja PiS dotycząca wysokich cen energii, które miały być zdaniem polityków tej partii spowodowane przez Unię Europejską. Stacja TVN 24 również ją przerwała. To działanie z naszego dziennikarskiego podwórka, możemy reagować, pokazywać, kontrolować, tropić.

   - Rzeczywiście ludzie nie wiedzą, że niewielkim wysiłkiem mogą zrobić wiele, ażeby nie dopuścić do pogłębiania się tego zaburzenia społecznego, tej patologii. Pierwszy krok - takie osoby muszą podjąć decyzję, że w ogóle chcą coś robić w tej sprawie. To podstawowa zasada. Zanim zaczniesz się zastanawiać co, zastanów się czy i jak bardzo chcesz. To podstawa determinacji w działaniu.


   wyborcza.pl/7,82983,28716536,kaczynski-i-pis-maja-to-dokladnie-przemyslane-dr-mellibruda.html#S.TD-K.C-B.8-L.1.duzy   KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
   Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
  • benek231 Kaczynski umiescil was w psychiatryku :O) - 4 28.07.22, 21:45
   Jeśli podejmiesz taką decyzję, zacznij od siebie, poprzez dozbrojenie się w argumenty do rozmowy z najbliższymi znajomymi w domu, pracy, na ulicy.

   Proszę zwrócić uwagę, większość polskich domów, rodzin, podzielona jest różnego typu sytuacjami zaaranżowanymi przez ciemnych sterników naszej świadomości społecznej, prokurowane były i są przez bieżące wydarzenia i działania polityków. Najczęściej świadome i zaplanowane.

   Kiedy będą wybory parlamentarne? PiS patrzy na sondaże i zwiera szyki

   Obecna polityka podzieliła, skłóciła, a czasami rozbiła polskie rodziny, przyjaźnie. Rany czasami nie do zagojenia. My i oni.

   - Jednocześnie powstało w nas samoograniczenie, że w rodzinach się nie mówi o polityce, bo...

   Nie denerwujmy cioci, babci, odłóżmy tematy polityczne podczas Wigilii. Udajemy, że jesteśmy wspólnotą, chociaż skoczylibyśmy sobie do gardeł rozmawiając o polityce.

   - Dokładnie. Dlatego mówię, że jeżeli wiesz, że chcesz reagować na rzeczywistość to drugim krokiem działania nie jest startuj od razu, tylko przygotuj się nawet na spotkanie z babcią. Bez przygotowania dzisiaj nie ma mowy, to zabrnęło tak daleko, że naturalne, zdroworozsądkowe podejście nie wystarczy. Trzeba być takim mini ekspertem od zawiłych spraw związanych ze skutkami globalnej manipulacji, jakiej podlegamy właściwie wszędzie.

   Globalnej, bo to nie tylko polityka, to również biznes. Różne aspekty związane z tym, że ludzi się oszukuje. Na przykład downsizing - formy oszukiwania klientów. Przedstawiciele korporacji mówią: nie, to nie jest oszukiwanie, to na zdrowie nam wychodzi. A to jest oszukiwanie.

   Trzeba umieć przygotować się do skutecznego reagowania na rzeczywistość, fakty, aktualne wydarzenia.

   Małymi, ale przygotowanymi krokami, skok przez płot już był.

   - Mówimy w tej chwili o mentalnej zmianie w podejściu do niezwykle trudnej i złożonej sytuacji społeczno-politycznej, w jakiej się znajdujemy. Współczesny, naukowy kanon zmiany składa się z trzech elementów. I zwykle pomijany jest ten, który powinien być na początku, a przesuwany jest na koniec. Każda zmiana, jeśli ma być skuteczna, powinna się zacząć od tego, żeby określić, czego nie robić. Dopiero potem: co robić, bo działa, wychodzi, ma efekty. I na trzecim miejscu: co robić po nowemu. Ludzie najczęściej zaczynają od trzeciego elementu.

   Pisze pan: autorytet został zastąpiony popularnością, fakty zostały zastąpione cyframi. Tego doświadczamy obecnie. Ale "przeciwieństwem nieufności jest kontrola" - to nasza dzisiejsza polska rzeczywistość.

   - Zdziwiło to panią troszkę.

   Tak.

   - Nam się wydaje, że przeciwieństwem nieufności jest zaufanie. No nie. Zaufanie jest czymś innym. Człowiek pełen zaufania jest wypełniony innymi przekonaniami, tam się mieści podejście do ryzyka. Ważnym elementem zaufania jest to, jak ludzie podchodzą do ryzyka, w ogóle ryzyka w życiu, ze sobą, ryzyka w relacjach z innymi, ryzyka finansowego.

   Nieufność w dużym stopniu odwołuje się do faktu, gdy wiemy albo przeczuwamy, że druga osoba jest nieprzewidywalna i może nas okłamać właściwie we wszystkim. Czyli nie mamy żadnej kontroli nad tym, co ona mówi, co jest prawdziwe, co będzie.

   Dlatego przeciwieństwem nieufności jest kontrola, poczucie kontroli. To ostatnie jest niezwykle ważną czynnością psychiczną zapewniającą bezpieczeństwo i zdrowie psychiczne. Każdy z nas ma odruch kontroli otoczenia, ale również i siebie. Tak zostały zbudowane zresztą nasze narządy, a więc to jest potrzeba psycho-biologiczna. Mamy odruchy orientacyjne, które polegają na tym, żeby kontrolować otoczenie, czy coś nam nie zagraża albo gdzie jest łatwiejsza droga, jeśli to jest ucieczka.


   wyborcza.pl/7,82983,28716536,kaczynski-i-pis-maja-to-dokladnie-przemyslane-dr-mellibruda.html#S.TD-K.C-B.8-L.1.duzy   KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
   Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
   • boomerang Re: Kaczynski umiescil was w psychiatryku :O) - 4 28.07.22, 23:40
    Jakiś krzyś52 ci się wtrącił powyżej. To już jest nas 3-ch dyskutantów tutaj.
  • benek231 Kaczynski umiescil was w psychiatryku :O) - 5 29.07.22, 15:35
   Co powoduje nieufność?

   - Na przykład większą ostrożność albo wycofanie. Ostrożność nie do końca mówi o tym, że będę zmieniał kłamcę i mówił mu, że kłamie. Nie, ja będę się wycofywał, będę szukał kogoś innego, innych dróg rozumienia. Odpuszczę. A teraz proszę, żeby czytający naszą rozmowę odnieśli to do działań naszych polityków wobec obywateli.

   Obserwuję konferencje prasowe polityków władzy. Słucham programów, w których uczestniczą, i zauważam taki format: pada pytanie, odpowiedź jest o czym innym, ponowienie pytania, odpowiedź jest zupełnie o czymś innym. Trzeci raz - poproszę następne pytanie, mówi rzecznik prasowy: bo już pan premier odpowiedział. Władza buduje równoległą rzeczywistość, w której jej wygodnie, żebyśmy nie wiedzieli, co jest prawdą, a co nie. Trwa budowanie enklawy swoich wyznawców.

   - Tak, w tej chwili to jeden ze strategicznych celów władzy.

   Gdy rządzący przeganiają innych, wolnych, niezgadzających się z nimi obywateli, a na spotkaniach wyborczych są tylko "swoi", zachowują się jak sekta albo mafijny układ, który nie dopuszcza ludzi z zewnątrz.

   To, co pani mówi, w dużym stopniu obrazuje zjawisko, które narasta, i właściwie zostało usankcjonowane. Ta pewnego rodzaju bezczelność, pogarda dla dobrych obyczajów związanych z poszanowaniem drugiej strony. Autorytarne zachowania pełne lekceważenia. Ale pamiętając, że cieniem autorytaryzmu jest manipulacja, można spodziewać się, że władza zorientuje się, że niedopuszczanie osób o innych poglądach na spotkania ze swoimi liderami może się nie spodobać również i „własnym wyznawcom". Wtedy jak za czasów PRL będą dopuszczani „etatowi oponenci", aby dać złudzenie, że władza rozmawia z całym społeczeństwem. Doświadczamy wyrafinowanego lekceważenia i oszukiwania znacznej części opinii publicznej.

   Tak jak w przypadku reasumpcji głosowania, zdobywania większości sejmowej przez stanowiska w spółkach.

   - To korozja systemów społecznych w państwie. Dochodzi do niej, bo ciągle widzimy bezkarność rządzących, nikogo z nich nie spotykają żadne sankcje, obstrukcja. PiS i rządzący w swojej bezczelności, o której już rozmawialiśmy, zrobili z tego wręcz atut i kartę przetargową, momentami już nawet nieskrywaną.

   "Wina Tuska" - wyjście awaryjne Morawieckiego i polityków władzy

   Skoro nadpremier Kaczyński może powiedzieć z mównicy sejmowej do opozycji: „kanalie, zabiliście mi brata" i nic go za to nie spotyka, przykład idzie dalej.

   - Reakcją, to jest moje wrażenie, na zjawiska, o których mówimy, jest gwałtowny wzrost wulgaryzmu, przekleństw w codziennym języku. Zauważyłem to również u siebie, przyznam, że po prostu przeklinamy swobodnie. W ten sposób odreagowujemy frustrację, napięcia, negatywne emocje które w nas się gromadzą. Kończy się konferencja prasowa, wystąpienie oficjeli, ten nastrój przecież nie znika, tylko niesiemy go w sobie.

   Powiedziałabym nawet, że to wkurzenie, irytacja po trosze na siebie, na bezradność obywatela wobec państwa, urzędników, polityków. Stoimy naprzeciwko przedstawiciela władzy, on wie, że mówi nieprawdę, że wprowadza obywatela w błąd, dziennikarze udowadniają to i nic dalej z tym nie można zrobić. Polityk pójdzie następnie do telewizji rządowej, powie, że to "wina Tuska" albo Niemców, i koło się zamyka.

   - Bezkarność usankcjonowana przez konieczność utrzymania większości sejmowej. Już coraz mniej stabilnej, a jednocześnie coraz droższej dla obywatela. A dla jej uczestników coraz intratniejszej.

   Wszechobecne poczucie oszukiwania i nieliczenia się z obywatelami. Ta ciągła chęć wykorzystania sytuacji. Nocne głosowania, wrzutki do ustaw, jak teraz w przypadku ustawy dotyczącej podatku węglowego, wrzutka bankowa, w ustawach covidowych pojawiła się sprawa aborcji. Wręcz perwersyjna chęć ugrania czegoś kosztem rodaków. Na zasadzie: a może nie zauważą albo pogadają i zapomną. Władza traktuje nas jak ludzi nierozumnych, A przecież politycy są naszymi pracownikami, mówiąc kolokwialnie. Płacimy im, by działali w imieniu nas wszystkich, a nie tylko swojego elektoratu. Ogon kręci psem czy pies ogonem?

   - Ten pies tańczy już z ogonem w zębach. Już trudno powiedzieć, kto czym i kim kręci.

   Krętactwo wpisane jest w obecne rządzenie Polską. Lekceważenie czy poniżanie innych, wynika z wiedzy i jest przemyślane


   wyborcza.pl/7,82983,28716536,kaczynski-i-pis-maja-to-dokladnie-przemyslane-dr-mellibruda.html#S.TD-K.C-B.8-L.1.duzy   KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
   Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
   • boomerang Re: Kaczynski umiescil was w psychiatryku :O) - 5 30.07.22, 01:01
    Kaczor to by się mógł uczyć wulgaryzmów od ciebie, Krzysiu rocznik 52.
    Zamiast kanalie, zabiliście mi brata należało powiedzieć płynne gówna w ludzkiej skórze... .
  • benek231 Kaczynski umiescil was w psychiatryku :O) - 6 30.07.22, 06:31
   - Ten pies tańczy już z ogonem w zębach. Już trudno powiedzieć, kto czym i kim kręci.

   Krętactwo wpisane jest w obecne rządzenie Polską. Lekceważenie czy poniżanie innych, wynika z wiedzy i jest przemyślane

   Jest taka technika negocjacji, która nazywa się "ostatni kęs" albo "ostatnie życzenie". Wrzutki do ustaw, o których pani wspominała, gdy wszyscy są już nastawieni, żeby skończyć pracę, to prawdziwe pole do popisu dla manipulatorów. Oni wiedzą, że ludzie mają skłonność, która w psychologii nazywa się tendencją do zamykania: jak coś zaczynasz, lepiej się czujesz, gdy to skończysz. Jak jest sprawa i widać, że już możemy ją zamknąć, to jeszcze tylko ten jeden kęs, no gryźnij sobie i będzie koniec. I druga sytuacja, nazywana efektem Zeigarnika – zadania niewykonane zapamiętywane są lepiej niż zadania wykonane. Zakończenie, zamknięcie wykonywanego zadania prowadzi do poprawy samopoczucia, wzrostu poczucia własnej wartości i pewności siebie. Daje poczucie spełnienia. Pośpiech nocnych głosowań może również odnosić się do takich zjawisk.

   Przemyślany plan, mamy wypracowane metody i nie zawahamy się ich użyć wobec "nienaszego" obywatela, żeby wygrać.

   - Dokładnie. Obawiam się, że ma pani rację.

   Wojna w Ukrainie, inflacja, drożyzna i kryzys węglowy. Polska przed wyborami

   Przed nami wybory. Obywatele będą bardziej krytyczni wobec władzy, jej nieprawd i przekrętów?

   - Mam niestety mało optymizmu. Po pierwsze, zmęczenie mentalne Polaków. Po drugie, zwykle w sytuacjach, które mają charakter społeczny, nie tylko polityczny, u osób ponadprzeciętnych, wybitnych uruchamia się energia i jej zasoby, które zawsze są w ludziach. U osób, które potrafią być przywódcami, są w stanie pociągać innych za sobą. Są wiarygodne, w budowaniu nie tylko swojego autorytetu, ale i samej sprawy, projektu. Takich osób nie widzę. Proszę zwrócić uwagę, rozmawiamy i ani razu nie pojawiło się słowo autorytet, co też jest znaczące.

   Czas i prawda do bólu zweryfikowały już wiele autorytetów. Jan Paweł II dobitnym tego przykładem.

   - Charyzmatyczność jest właściwością tylko niektórych ludzi. Z tej, po papieżu Polaku, zostaje coraz mniej. Obecnie nie widzę takich postaci na horyzoncie w naszym kraju. Nie oznacza, że ich nie ma. Dla mnie osobiście dodatkowym i przygnębiającym wektorem na przyszłość jest brak na obecnej scenie politycznej, szerszego napływu młodszego pokolenia. Koalicja Obywatelska stale kręci się wokół własnego ogona. Jedna, dwie, trzy osoby, ale w większości to znani już wieloletni działacze Platformy. Gdy widzę, że ciągle występuje na przykład pani Krystyna Szumilas, której przez ponad rok byłem doradcą, zanim mnie zwolniła, ponieważ znała się na wszystkim, nie czuję nowego ducha w tej partii. Uważam, że porażka Platformy zaczęła się od niej, to ona położyła cały projekt sześciolatka. Nie doceniła państwa Elbanowskich, którzy potrafili w pół roku zebrać ponad 1,2 mln głosów przeciw reformie, od tego zaczęło się deformowanie Polski. To mój osobisty kamień w plecaku.


   wyborcza.pl/7,82983,28716536,kaczynski-i-pis-maja-to-dokladnie-przemyslane-dr-mellibruda.html#S.TD-K.C-B.8-L.1.duzy   KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
   Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
   • boomerang Re: Kaczynski umiescil was w psychiatryku :O) - 6 30.07.22, 08:35
    płynne gówna w ludzkiej skórze (Putin) zgotowały nam ten los
    • benek231 Kaczynski umiescil was w psychiatryku :O) - 6 31.07.22, 18:03
     boomerang napisał:

     > płynne gówna w ludzkiej skórze (Putin) zgotowały nam ten los

     **
     A moim zdaniem to wasi rodzice, gdy plodzili was po pijanemu.

     KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
     Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
     • boomerang Re: Kaczynski umiescil was w psychiatryku :O) - 6 31.07.22, 23:33
      przecież to trzeźwi księża zapładniali nasze matki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka