Dodaj do ulubionych

Aborcja pourodzeniowa

27.07.22, 13:01
16-miesięczna dziewczynka zmarła w Mediolanie po tym, jak została porzucona na tydzień przez swoją matkę, 37-letnią Alessię Pifferi. Służby o tragedii zawiadomiła sama matka, która zostawiła córkę, by na tydzień dołączyć do swojego partnera. (Matka) W końcu przyznała, że liczyła się z tym, że jej córka pozostawiona w domu sama może umrzeć.

Tekst linku
Obserwuj wątek
    • qwardian Re: Aborcja pourodzeniowa 27.07.22, 13:50
      Nikt tej dziewczynki nie gonił z szaleństwem w oczach i skalpelem w ręku jak Jude Jezuska od Betlejem, aż po Egipt, nie traktuję śmierci jak zło samo w sobie. Po urodzeniu jesteśmy zdani na samych siebie, chyba, że mieliśmy szczęście mieć dobrych rodziców, ale jesteśmy roszczeniowi, domagamy się gwiazdki z Nieba..
      • oleg3 Re: Aborcja pourodzeniowa 27.07.22, 14:24
        > Po urodzeniu jesteśmy zdani na samych siebie, chyba, że mieliśmy szczęście mieć dobrych rodziców

W tym sęk, że po urodzeniu potrzebujemy lat opieki. Nawet AH ! I Narodowy Robotnik też.
        • qwardian Re: Aborcja pourodzeniowa 27.07.22, 14:48
          Nic nam się nie należy drogi kolego i to nie jest aborcja, polecam tą drobną lekcję angielskiego..

• oleg3 Re: Aborcja pourodzeniowa 27.07.22, 14:53
            qwardian napisał:

> Nic nam się nie należy drogi kolego i to nie jest aborcja, polecam tą drobną lecję angielskiego..

Należy się, Narodowy Robotniku.
            • sz0k Re: Aborcja pourodzeniowa 27.07.22, 21:25
              oleg3 napisał:

> qwardian napisał:
              >
              > > Nic nam się nie należy drogi kolego i to nie jest aborcja, polecam tą dro
              > bną lecję angielskiego..
              >
              > Należy się, Narodowy Robotniku.

Narodowy Robotnik wyszedł z łona matki z sierpem w jednym ręku i młotem w drugim i natychmiast ruszył do pracy na przodku. Ku chwale ojczyzny!
              • qwardian Re: Aborcja pourodzeniowa 28.07.22, 09:16
                The future is not our to see, z lekkim przytyczkiem w nosek..
    • benek231 Aborcja pourodzeniowa?!?! 27.07.22, 15:14
      Za Wikipedia:

>> Aborcja (łac. abortus lub abortio[1] „poronienie, wywołanie poronienia”) – zamierzone zakończenie ciąży w wyniku interwencji zewnętrznej, np. działań lekarskich[2][3], w j. łacińskim abortus provocatus[4]. Przeważnie w efekcie dochodzi do śmierci[5] zarodka lub płodu[6] (łac. nasciturus). >>

Czyli nalezy byc takim podlaskim poyebem, Olegiem3, by aborcja nazwac usmiercenie 18-miesiecznego dziecka, ty antydemokratyczne gowno.

I po cos ty wylazil z tej dziupli...(?)

oleg3 napisał:

jak to on - kretynizmy

KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
      Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
      • oleg3 Re: Aborcja pourodzeniowa?!?! 27.07.22, 15:20
        Krzysiu. Ja nie napisałem o" aborcji" tylko o "aborcji pourodzeniowej".

P.S.
        Parę wątków temu zrugałeś mnie strasznie za cytowanie wikipedii.
        • benek231 Aborcja pourodzeniowa?!?! 27.07.22, 16:49
          oleg3 napisał:

> Krzysiu. Ja nie napisałem o" aborcji" tylko o "aborcji pourodzeniowej".
          >
          > P.S.
          > Parę wątków temu zrugałeś mnie strasznie za cytowanie wikipedii.
          >
          **
          Totez juz w tytule spytalem co to takiego. Gdyz o aborcji mowimy w przypadku plodu (przed urodzeniem) a nie w przypadku 18-miesiecznego dziecka (juz narodzonego, oczywiscie). Ten Kretyn niezle nasral ci do glowki, bo po moim poprzednim wpisie powinienes byl pod zimie zapasc sie ze wstydu. A on najwyrazniej nasral ci na caly twoj wstyd.

Siegnalem do Wikipedii gdyz wiem, ze akurat z Wikipedia jestes za pan brat. No i, w odroznieniu od ciebie, nie przypisalem sobie autorstwa przytoczonego tekstu, plagiatorze - ty antydemokratyczne gowno.

A swoja droga to nie powinienem ci odpisywac, gdyz ty zawsze masz niecne zamiary.

KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
          Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
    • t_ete Re: Aborcja pourodzeniowa 28.07.22, 09:22
      oleg3 napisał:

> 16-miesięczna dziewczynka zmarła w Mediolanie po tym, jak została porzucona na
      > tydzień przez swoją matkę, 37-letnią Alessię Pifferi. Służby o tragedii zawiado
      > miła sama matka, która zostawiła córkę, by na tydzień dołączyć do swojego partn
      > era. (Matka) W końcu przyznała, że liczyła się z tym, że jej córka pozostawiona
      > w domu sama może umrzeć.

Nie wiem Oleg co chciales osiagnac wymachujac flaga aborcji w tytule?
      Przyciagnac uwage? Pobawic sie slowami?

Bo przeciez 'pourodzeniowa aborcja' to okreslenie nielogiczne.

Wiesz doskonale, ze w tej historii mozna mowic tylko o celowym doprowadzeniu do
      smierci dziecka. Porzucenie i zaglodzenie. Niewyobrazalne cierpienie, ktore
      psychopatyczna matka zgotowala swojemu dziecku ...

Przywolywanie hasla 'aborcja' sugeruje, ze mozna porownac cierpienie zaglodzonego,
      pozostawionego bez opieki 1,5 rocznego dziecka - i jego smierc
      do aborcji.

Jakis tato po libacji zakatowal syna siekierka.
      Dokonal 'aborcji pourodzeniowej'?

tete
      • qwardian Re: Aborcja pourodzeniowa 28.07.22, 09:49
        O ile aborcja jest starannie zaplanowanym i zorganizowanym ludobójstwem, trudno na wstępie zdecydować czym kieruje się kobieta, która opuszcza własne dziecko..
      • oleg3 Re: Aborcja pourodzeniowa 28.07.22, 11:27
        > Bo przeciez 'pourodzeniowa aborcja' to okreslenie nielogiczne.

A "małżeństwo jednopłciowe" jest logiczne, Tete?

Jaka jest różnica między zamordowaniem 9-mies. płodu, a niemowlaka?
        • t_ete Re: Aborcja pourodzeniowa 28.07.22, 12:36
          oleg3 napisał:

> A "małżeństwo jednopłciowe" jest logiczne, Tete?

'Malzenstwo jednoplciowe' brzmi rownie okropnie jak
          'malzenstwo roznoplciowe'.
          Zwiazek kochajacych sie ludzi - brzmi dobrze,
          i bardzo uniwersalnie.

I ja tak rozumiem malzenstwo. Jako zwiazek kochajacych sie ludzi,
          ktorzy chca formalnego 'przypieczetowania'. Jestem za ale nie
          oczekuje, ze 'przy oltarzu'. Bo jestem pragmatyczna.

> Jaka jest różnica między zamordowaniem 9-mies. płodu, a niemowlaka?

Dla ciebie Oleg nie ma zadnej roznicy miedzy tym gdy kobieta decyduje sie na aborcje
          do12 tyg ciazy, a tym gdy kobieta zabija przez zaglodzenie swoje poltoraroczne dziecko.

Ja widze roznice ... Polski kodeks karny rowniez ja widzi mimo, ze nasze prawo nie zezwala
          na aborcje do 12 tyg ciazy 'na zyczenie' tak jak kodeksy w innych krajach UE (a dlaczego ten 12 tydzien ciazy -
          mam nadzieje, ze wiesz?)

O 'zamordowaniu 9 mies plodu' czytales gdzies - czy tak sobie rzuciles porownanie by
          mocniej wybrzmialo?

tete

• oleg3 Re: Aborcja pourodzeniowa 28.07.22, 13:00
            t_ete napisała:

> oleg3 napisał:
            >
            >
            > > A "małżeństwo jednopłciowe" jest logiczne, Tete?
            >
            > 'Malzenstwo jednoplciowe' brzmi rownie okropnie jak
            > 'malzenstwo roznoplciowe'.
            > Zwiazek kochajacych sie ludzi - brzmi dobrze,
            > i bardzo uniwersalnie.
            >
            > I ja tak rozumiem malzenstwo. Jako zwiazek kochajacych sie ludzi,
            > ktorzy chca formalnego 'przypieczetowania'. Jestem za ale nie
            > oczekuje, ze 'przy oltarzu'. Bo jestem pragmatyczna.

Małżeństwo Tete to nie "związek kochających się ludzi" (wtedy mogłoby być wieloosobowe) tylko instytucja prawna i społeczna łącząca trwale (w sensie prawnym i społecznym) mężczyznę i kobietę (co nie wyklucza w różnych cywilizacjach, że mężczyzna czy kobieta może zawrzeć jednocześnie więcej niż jedno małżeństwo).

> > Jaka jest różnica między zamordowaniem 9-mies. płodu, a niemowlaka?
            >
            > Dla ciebie Oleg nie ma zadnej roznicy miedzy tym gdy kobieta decyduje sie na aborcje
            > do12 tyg ciazy, a tym gdy kobieta zabija przez zaglodzenie swoje poltoraroczne dziecko.

Morderstwo jest morderstwem, Tete. W opisywanym przypadku powodem morderstwa było to, że dziewczynka utrudniała mamusi wakacje. W znanym kiedyś przypadku pani Przybysz powodem morderstwa nienarodzonego dziecka były trudy przeprowadzki do większego mieszkania.
            • t_ete Re: Aborcja pourodzeniowa 28.07.22, 19:28
              oleg3 napisał:

> Małżeństwo Tete to nie "związek kochających się ludzi" (wtedy mogłoby być wielo
              > osobowe) tylko instytucja prawna i społeczna łącząca trwale (w sensie prawnym i
              > społecznym) mężczyznę i kobietę (co nie wyklucza w różnych cywilizacjach, że
              > mężczyzna czy kobieta może zawrzeć jednocześnie więcej niż jedno małżeństwo).

Poprawka : zwiazek dwojga kochajacych sie ludzi.
              Innych cywilizacji nie bede omawiac.

Bez milosci ta 'instytucja' prawna i spoleczna - zazwyczaj
              dokonuje zywota pedzac szybko lub czlapiac latami do rozwodu.
              W niektorych przypadkach trwa w charakterze 'malzenskiej fasady' skrywajacej
              emocjonalna pustke. Ale to ludzie decyduja czy chca w niej tkwic.
              Ja moge jedynie ubolewac i wspolczuc.

> Morderstwo jest morderstwem, Tete. W opisywanym przypadku powodem morderstwa by
              > ło to, że dziewczynka utrudniała mamusi wakacje. W znanym kiedyś przypadku pani
              > Przybysz powodem morderstwa nienarodzonego dziecka były trudy przeprowadzki do
              > większego mieszkania.

Oleg, ja w sprawie aborcji nie zmienie zdania.
              A ty - mozesz oczywiscie ignorowac zapisy w kodeksie karnym i uwazac, ze
              'morderstwo jest morderstwem'.

tete
              • boomerang Re: Aborcja pourodzeniowa 29.07.22, 00:23
                zwiazek dwojga kochajacych sie ludzi

a co z małżeństwami z t.zw. rozsądku?
      • boomerang Re: Aborcja pourodzeniowa 28.07.22, 11:41
        Ten termin "aborcja pourodzeniowa" albo "skrobanka poporodowa" pojawił się w nowelce pt "Przedludzie" (The Pre-Persons) renomowanego pisarza science-fiction Philipa K. Dicka. Polecam.
        • oleg3 Re: Aborcja pourodzeniowa 28.07.22, 11:46
          Dzięki za podanie źródła. Sam pisarz, przynajmniej z nazwiska, jest mi znany.

Pozdrawiam Antypody!
        • t_ete Medycznie 28.07.22, 12:58
          boomerang napisał:

> Ten termin "aborcja pourodzeniowa" albo "skrobanka poporodowa" pojawił się w no
          > welce pt "Przedludzie" (The Pre-Persons) renomowanego pisarza science-fiction P
          > hilipa K. Dicka. Polecam.

Potocznie 'skrobanka' czyli lyzeczkowanie macicy (fachowo - abrazja), przeprowadzana
          jest w celach diagnostycznych i leczniczych ; zdarza sie, ze po porodzie -
          gdy w macicy pozostaja czesci lozyska - i wowczas mozna uzyc okreslenia
          'skrobanka poporodowa'.

Natomiast termin 'aborcja pourodzeniowa' pojawia sie czesto na portalach katolickich
          w tekstach dotyczacych aborcji i mozliwe, ze samo okreslenie ma zrodlo w przerazajacym
          opowiadaniu P.K.Dicka.

tete

• boomerang Re: Medycznie 29.07.22, 00:28
            mozliwe, ze samo okreslenie ma zrodlo w przerazajacym opowiadaniu P.K.Dicka.

Science-fiction wyprzedza życie i często się realizuje w rzeczywistości za jakiś czas. Może więc nasi potomni doczekają czasu gdy "aborcja pourodzeniowa" do 12 roku życia stanie się normalnością.
        • qwardian Re: Aborcja pourodzeniowa 28.07.22, 14:18
          boomerang napisał:

> Ten termin "aborcja pourodzeniowa" albo "skrobanka poporodowa" pojawił się w no
          > welce pt "Przedludzie" (The Pre-Persons) renomowanego pisarza science-fiction P
          > hilipa K. Dicka. Polecam.

Powstał na podstawie procesu Roe v. Wade, który obalał Artykuł 2 amerykańskiej konstytucji ludzkich praw do życia, dlatego nie wolno uchwalać praw do zabijania. Ale nie gwarantuje nam przetrwania, bo na te jesteśmy zdani na siebie.

> liczyła się z tym, że jej córka pozostawiona w domu sama może umrzeć.

Każde dziecko w tropiku wychodząc z domu jest narażone na śmierć od ukąszenia węża, kopnięcia i nadepnięcia przez duże zwierzę, moja żona wspinała się na 25 metrowe palmy kiedy miała siedem lat, a spadający kokos zabije każdego, kto nie chodzi w hełmie. Ja chodziłem w młodości po wszystkich okolicznych bunkrach (Stary Grunwald był pruskim i niemieckim magazynem amunicji) i rodzice przymykali na to oko do momentu kiedy przyniosłem bombę do domu. Wtedy dostałem wielkie wciery, które pamiętam do dzisiaj..
    • andrzejg Re: Aborcja pourodzeniowa 28.07.22, 16:02
      Dal celów ściśle formalnych pozostałbym przy określeniu aborcji w przypadku dziecka nienarodzonego. Po urodzeniu mówimy już o morderstwie. Czysto formalnie, bo ocena moralna czynów jest taka sama. W jednym i drugim przypadku są sytuacje , któe pozwalają na złagodzenie osądu moralnego.

Może oprzyj się na praktyce kościoła. Nienarodzonego nie ochrzcisz, czyli pewne działania dotyczą dzieci narodzone.

Tworzenie sztucznych określeń wprowadza zamęt. Wiem ,że chcesz pograć na emocjach, ale zawsze reklamowałeś się jako logik i pragmatyk.
      • qwardian Re: Aborcja pourodzeniowa 28.07.22, 16:18
        andrzejg napisał:

> Po urodzeniu mówimy już o morderstwie.

Po urodzeniu śmierć jest morderstwem?
      • oleg3 Re: Aborcja pourodzeniowa 28.07.22, 17:16
        > Czysto formalnie, bo ocena moralna czynów jest taka sama. W jednym i drugim przypadku są sytuacje , któe
        > pozwalają na złagodzenie osądu moralnego.

Zgoda Andrzeju.
      • sz0k Re: Aborcja pourodzeniowa 28.07.22, 17:34
        andrzejg napisał:

> Dal celów ściśle formalnych pozostałbym przy określeniu aborcji w przypadku dzi
        > ecka nienarodzonego. Po urodzeniu mówimy już o morderstwie.

Moment, a jak to jest z zabójstwem kobiety w ciąży? Nie odpowiada się jak za podwójne morderstwo?

> Tworzenie sztucznych określeń wprowadza zamęt. Wiem ,że chcesz pograć na emocja
        > ch, ale zawsze reklamowałeś się jako logik i pragmatyk.

To raczej ironiczny prztyczek w nos dla tych, którzy "tworzeniem sztucznych określeń wprowadzających zamęt" zajmują się na co dzień... Przeróżnych "homofobii", "genderów", "cis", "fluid", itp. nie istniejących nonsensów. Tete już dała się złapać.
    • benek231 Aborcja pourodzeniowa?!?! 28.07.22, 21:11
      W watku opodal, tym "nudnym", w watku o "szpitalu psychiatrycznym", mowa jest takze o odbieraniu slowom ich pierwotnego znaczenia. O takich zmianach znaczen slow ktore doprowadzaja do niemoznosci porozumiewania sie. Wlasnie bierzesz w tym udzial, z ta wasza "pourodzeniowa aborcja". Do spolki z inna koscielna kurwa, Sz0kiem.
      Nie bez kozery wspominam o tym zlodziejskim kosciolku gdyz wlasnie polski katolicyzm spacjalizuje sie w dorabianiu nowych znaczen znanym slowom. Bo cel uswieca srodki a wasze cele zawsze sa szczytne - jak to u totalitarystow. Zatem by jeszcze bardziej obrzydzic i zohydzic aborcje siegacie do takich wlasnie zabiegow socjotechnicznych jak ta "pourodzeniowa aborcja". I bez ogladania sie na konsekwencje z zapalem, do spolki z Kaczynskim, budujecie psychiatryczny szpital.

oleg3 napisał:

bzdury i kretynizmy

• boomerang Re: Aborcja pourodzeniowa?!?! 28.07.22, 23:50
        Nie bez kozery wspominam

co z tego że nie bez kozery, jeśli z kozą w nosie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka