Dodaj do ulubionych

Polacy to ksenofobi!

28.07.22, 13:58
Aż 77 proc. polskiego społeczeństwa szybko zdecydowało się pomóc Ukraińcom. Jak czytamy w raporcie PIE na łamach "Rzeczpospolitej", 59 proc. Polaków kupowało w sklepach żywność, odzież, artykuły higieniczne i inne, a następnie przekazywało je potrzebującym uciekinierom. Ponad połowa pomagających - 53 proc. - dawało wprost pieniądze.

Blisko 20 proc. zaangażowanych obywateli uczestniczyło w wolontariacie, natomiast 7 proc. podjęło decyzję o udostępnieniu swoich czterech kątów dla uchodźców. Według analiz Polskiego Instytutu Ekonomicznego, Polacy ofiarowali minimum 5,5 mld złotych z prywatnych środków dla Ukraińców, choć bliższy prawdy - zdaniem ekspertów - jest przedział między 9, a 10 mld złotych.
Obserwuj wątek
  • andrzejg Re: Polacy to ksenofobi! 28.07.22, 16:10
   Jednak są. Ukraina to specyficzny przypadek.
   - stoi za tym wszystkim Rosja, czyli wróg większy , silniejszy i niosący większe zagrozenie
   - kulturowo, językowo i rasowo jesteśmy podobni.
   - mimo tragicznych momentów mamy wspólną historię . Bardzo dobrze to widać w Brazylii, gdzie festyny ludowe z różnych okazji organizują wspólnie potomkowie Polaków i Ukraińców. O ostatnim takim czytałem z okazji wizyty naszego wiceministra do sprawa Polonii ( czy jakoś tak )

   Wpuść do Polski taką ilość muzułmanów, czy mieszkańców Afryki. Sprawdzimy dobroczynność.
   ( sam bym protestował )
   • oleg3 Re: Polacy to ksenofobi! 28.07.22, 17:13
    > Wpuść do Polski taką ilość muzułmanów, czy mieszkańców Afryki. Sprawdzimy dobroczynność.
    < ( sam bym protestował )

    Ja też bym protestował Andrzeju.
    Dlaczego miałbym wspierać wrogów?
  • benek231 Zatem ty, Kretyn, Perla, Sz0k, Perly 'Puppet M :O) 28.07.22, 16:29
   Master', i paru innych z waszego czarnoszczecinnego towarystwa, nie jestescie Polakami, gdyz z artykulu wynika, ze Polacy nie sa ksenofobami. Autor artykulu nie przewidzial waszej egzystencji.

   A moim zdaniem Polacy bardzo czesto sa ksenofobami, niemniej Ukraincy nie sa juz w Polsce ludzmi nieznanymi, a wiec tymi ktorych nalezy sie obawiac. Obawiaja sie wszystkich innych. Czyli, przy okazji, wasza antyukrainskosc wcale nie wynika z obawy przed nieznanym, czyli z ksenofobii, lecz z niecheci do wszystkiego co nie jest polskie. A to juz jest raczej blizej szowinizmu niz ksenofobii. Niezle was wychowal ten wasz zlodziejski kosciolek.
   KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
   Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
   • qwardian Re: Zatem ty, Kretyn, Perla, Sz0k, Perly 'Puppet 29.07.22, 07:30
    Polacy to niewdzięczny naród, Poseners od lat czekają na Pomnik Wdzięczności dla załogi twierdzy Poznań i ich komendantów generałów Ernsta Matterna i Gonella, którzy bronili miasta przed bolszewikami. Już nie wspomnę o seansach nienawiści wobec nazich banderowskich braci..
   • boomerang Re: Zatem ty, Kretyn, Perla, Sz0k, Perly 'Puppet 29.07.22, 09:07
    ...a największym ksenofobem jesteś ty Krzysiu rocznik 52. Przykładów ksenofobii a nawet rasizmu wobec Australijczyków dostarczyłeś nie raz.
    • qwardian Re: Zatem ty, Kretyn, Perla, Sz0k, Perly 'Puppet 29.07.22, 11:30
     Ma szansę zrehabilitować podpisując się pod projektem ustawy..

     www.wobroniechrzescijan.pl/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka