Dodaj do ulubionych

Larum grają! PiS wygrywa z inflacją. PF@AG ...

09.08.22, 15:42
do broni.!

Oczywiście PiS wygrywa z inflacją jeżeli zastosujemy metodologię Newsweeka, obszernie omawianą
forum.gazeta.pl/forum/w,13,173928405,173928405,Ekonomia_polityczna.html?so=0
Jestem pewien, że teraz Newsweek rozpocznie sagę o spadku płac realnych. Oczywiście żaden czytelnik nie zorientuje się, że to się nie spina. Newsweek ma wykształconych czytelników!

next.gazeta.pl/next/7,151003,28773356,srednie-wynagrodzenie-w-polsce-spadlo-gus-podal-dane-za-drugi.html#s=BoxOpImg6

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w II kwartale 2022 roku wyniosło 6156,25 zł. W I kwartale było to 6235,22 zł. Obserwujemy więc spadek o 78,97 zł, czyli o 1,3 proc.

Z kolei przeciętne wynagrodzenie w średnich i dużych firmach w czerwcu 2022 r. wzrosło o 13 proc. W praktyce oznacza to, że średnie wynagrodzenie w tym miesiącu zmniejszyło się o 2,5 proc. Oprócz tego - jak wynika z danych GUS - Polacy w ostatnich miesiącach zaczęli zarabiać mniej.

"***** *** ale przede wszystkim ***** kretynów, bo tych jest dużo dużo więcej"
Robert Górski
Obserwuj wątek
    • oleg3 Szansa 09.08.22, 15:57
      GUS-owski odczyt płac (nieważne z jakim błędem) daje nadzieję na wygranie przez polską gospodarkę wojny na 2 fronty.

Podnieś rękę, boże Dziecię
      Błogosław ojczyznę miłą
      W dobrych radach, w dobrym bycie
      Wspieraj jej siłę Swą siłą

• polski_francuz Bezcen to polprawda 10.08.22, 09:55
      oleg3 napisał:

" Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w II kwartale 2022 roku wyniosło 6156,25 zł. W kwartale było to 6235,22 zł. Obserwujemy więc spadek o 78,97 zł, czyli o 1,3 proc. "

By dane byly niekrytykowalne to trzeba by jeszcze dodac ewolucje cen. Wonczas bedzie mozna juz mowic o malejacej inflacji na niedzielnych kazaniach.

Poki co, to pewnie kontratak na newsweekowy atak.

PF
      • oleg3 Re: Bezcen to polprawda 10.08.22, 12:33
        polski_francuz napisał:

> Poki co, to pewnie kontratak na newsweekowy atak.
        Dostałem SMS-a od kota szefuncia. Zadanie wykonałem!

PiS ma farta. Inflację ustabilizuje krach na rynku kredytów hipotecznych. Recesja w budownictwie mieszkaniowym jest pewna. Problemem dla rządu może być wzrost bezrobocia. Na razie jest niskie.
    • oleg3 Prorok mniejszy? 11.08.22, 10:46
      oleg3 napisał:

> Jestem pewien, że teraz Newsweek rozpocznie sagę o spadku płac realnych.

Szykuje się zapaść płac, a rząd posuwa się do bezczelności największej. Związkowiec: Będzie atak pracowniczy!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka