Dodaj do ulubionych

Wrocław miastem kultury!

10.08.22, 18:12
O cywilizacyjnej wyższości Wrocławia nad Podlasiem czy Podkarpaciem napisała Gazeta Wrocławska


- W ciągu tygodnia zdarza się kilka aktów kradzieży. Zabierają materace, śpiworki. W tamtym tygodniu chłopak wyciągnął całe łóżeczko, taką wanienkę. Pewnie dla zabawy. Potem zostawił ją na chodniku. A to wszystko kosztuje. Taka wanienka ponad 500 złotych. Ciężko też kupić odpowiednio dopasowane do okna rzeczy. Muszą mieć odpowiedni wymiar, a okno życia powinno ciągle funkcjonować - mówiła "Gazecie Wrocławskiej" siostra Macieja Miozga, która opiekuje się oknem życia.

Najnowszy przypadek zniszczenia okna życia dotyczy ponad 20-letniej dziewczyny, która weszła i zatrzasnęła się w środku. Była pod wpływem alkoholu i chciała sobie zrobić dla zabawy selfie. "Połamała cały sprzęt i pokopała ściany. Trzeba było pomalować je kolejny raz" - wskazał dziennik.

Siostry oszacowały straty na 500 zł. Pijaną 20-latkę zatrzymała policja. Okazało się, że dziewczyna chciała starać się o pracę w służbach mundurowych, do których konieczna jest niekaralność.

- Przedtem nie było kradzieży i wchodzenia do środka. Nie rozumiem kompletnie takich żartów dorosłych przecież ludzi. Gdy coś zniszczą, ciężko nam tak szybko wyremontować to miejsce, które musi być czynne cały czas. Nawet dla takiego miejsca nie ma poszanowania - dodała siostra Macieja Miozga.


Obserwuj wątek
    • felusiak1 Re: Wrocław miastem kultury! 11.08.22, 03:41
      Wiedziałem, że to miasto kultury a nie jakiś Białystok czy coś podobnego.
      polski francuz jest z Wrocławia i jest kulturalny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka