Dodaj do ulubionych

Pisiory zalatwili was takze z gazem :O)

12.08.22, 07:39
Pusty Baltic Pipe. Gazu ze Skandynawii zimą nie będzie


RADOSŁAW OMACHEL
10 sierpnia 2022

(...)

Pusty Baltic Pipe
Mieliśmy aż nadto czasu, żeby budując gazociąg do Danii zapewnić sobie dostawy paliwa, które go wypełnią. Tak się jednak nie stało. Na dwa miesiące przed początkiem sezonu grzewczego PGNiG, podmiot odpowiedzialny za zapewnienie dostaw przez Baltic Pipe, nie może się pochwalić żadnym kontraktem gwarantującym choćby częściowe zastąpienie gazu rosyjskiego importem z północy już tej zimy.

Żeby wykorzystać możliwości nowego połączenia, Polska potrzebuje albo dostępu do eksploatowanych właśnie złóż na Morzu Północnym, a ściślej na należącym do krajów skandynawskich Szelfie Kontynentalnym, albo kontraktów na zakup surowca na miejscu.

(...)

Opóźnienie na złożu Tyra
Minister klimatu Anna Moskwa przekonywała niedawno, że rozmowy z Norwegami są prowadzone i uspokajała, że obok własnego wydobycia ze złóż na szelfie, do Baltic Pipe popłynie wkrótce także gaz z kontraktu z duńską firmą Orsted. Miał to być surowiec pochodzący z zamkniętego kilka lat temu złoża Tyra II. W 2019 r. PST, spółka zależna PGNiG, podpisała z podmiotem zależnym Orsteda kontrakt na dostawę między 2022 a 2028 r. w sumie 6,4 mld m3 z tego złoża. Import miał ruszyć na początku 2023 r. Tak się jednak nie stanie.

– Opóźnienia w uruchomieniu ponownego wydobycia ze złoża Tyra oznaczają, że dostawy spółki Orsted do PGNiG ruszą później. Kontrakt dopuszcza takie przesunięcie w czasie – mówi Carsten Birkeland Kjær z biura prasowego grup Orsted. Wydobycie ma się rozpocząć na przełomie 2023 i 2024 r. Duński gaz w Baltic Pipe pojawi się zatem najwcześniej za półtora roku.

To w praktyce oznacza, że na chwilę przed początkiem sezonu grzewczego, na kilka tygodni przed uruchomieniem Baltic Pipe sztandarowy projekt, który miał uniezależnić Polskę od rosyjskiego gazu, pozostaje tylko i aż infrastrukturalnym gadżetem.

www.newsweek.pl/biznes/gaz-z-norwegii-i-danii-nie-poplynie-baltic-pipe-pgnig-nie-ma-kontraktow/3jd92c6

Niestety przykra sprawa ale na pocieszenie trzeba przyznac, ze klamstwa i oszustwa to ten wasz rzad ma opanowane do perfekcji. No coz, jest taki jak wy, Najmilsi - klamliwy, oszukanczy, perfidny, podly...
Nic dziwnego, ze doszedl do wniosku, iz prosciej i taniej niz robic cos pozytecznego bedzie klamac o tym jak sie to robi i ma zamiar zrobic.


KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
Obserwuj wątek
  • benek231 Piotr Woźniak tez tak uwaza :O) 12.08.22, 15:35
   Były minister gospodarki w rządach PiS: w przyszłym roku może zabraknąć gazu. Po norweski musimy ustawić się w kolejce

   (...)

   W 2019 r. do uruchomienia gazociągu Baltic Pipe pozostawało kilka lat, do zakończenia kontraktu jamalskiego pełne trzy lata. Nie było pośpiechu, poza tym cały czas wywieraliśmy presję na korzystne warunki dostaw, w tym na uzyskanie najniższej możliwej ceny.

   Żeby sfinalizować tego typu transakcje, trzeba przede wszystkim znać branżę, bo po drugiej stronie są zawodowcy, a przy tym wysokiej klasy negocjatorzy. I trzeba z nimi rozmawiać w obcych językach. Te dwie bariery najwyraźniej okazały się przeszkodami nie do pokonania

   (...)

   ...Słowem, gdzie nie spojrzeć, piętrzą się problemy.

   Co to w praktyce oznacza dla polskich odbiorców gazu?

   – Trzeba się będzie ustawić na końcu długiej kolejki chętnych na gaz, także ten z Norwegii, i zapewne trzeba będzie za niego słono zapłacić. Nie wykluczam, że w 2023 r. pojawi się konieczność redukcji zużycia, w pierwszej kolejności przez przemysł. Odbiorcy indywidualni nie ucierpią z powodu braków, raczej od kwot na rachunkach za gaz. Oczywiście pod warunkiem, że sektor będzie zarządzany przez zawodowców z branży.


   www.newsweek.pl/biznes/czy-w-polsce-zabraknie-gazu-byly-minister-gospodarki-piotr-wozniak-ostrzega/397wbyf
   Cos mi sie widzi, ze klero-faszysci wystawiaja was dupami do witru. Niemniej zawsze mozecie miec nadzieje, ze nie bedzie to wiatr syberyjski.

   KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
   Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
  • qwardian Re: Pisiory zalatwili was takze z gazem :O) 16.08.22, 11:40
   Narodowy Robotnik nie wierzy w żaden gaz, TYLKO ŚWINTY KATOLICKI POLSKI WYNGIEL. ZANOTOWAĆ..

   2022-08-16 09:16
   aktualizacja
   2022-08-16 09:46
   JSW wyprodukuje więcej węgla. Ruszyła sprzedaż dla odbiorów indywidualnych
   W 2022 roku Jastrzębska Spółka Węglowa wyprodukuje ponad 2,7 mln ton węgla do celów energetycznych, o 400 tysięcy ton więcej, niż planowano - poinformowała spółka w komunikacie.

   JSW wskazuje, że wraz z planowym zwiększeniem produkcji granulatu energetycznego, wesprze w ten sposób w obecnej sytuacji rynkowej odbiorców indywidualnych i energetykę zawodową.

   Jak poinformował we wtorek rzecznik Jastrzębskiej Spółki Węglowej Tomasz Siemieniec, spółka wyprodukuje w tym roku o 400 tys. ton węgla do celów energetycznych więcej, niż planowano – ogółem 2,7 mln ton.

   Z informacji Siemieńca wynika, że zarząd JSW zdecydował o uruchomieniu produkcji węgla do celów energetycznych sortymentu Orzech. Węgiel, którego podaż ma wynieść do 180 ton na dobę, od wtorku jest sprzedawany w kopalni Budryk z przeznaczeniem dla odbiorców indywidualnych.

   Sprzedaż prowadzona jest wyłącznie dla klientów indywidualnych, zużywających węgiel na własne potrzeby, a limit dla jednego kupującego wynosi 3 tony i przysługuje do końca 2022 r. Ponadto, podczas zakupu kupujący powinien mieć dokument potwierdzający, że pod podanym adresem znajduje się odpowiednie źródło spalania.
   • boomerang Re: Pisiory zalatwili was takze z gazem :O) 16.08.22, 12:10
    Australijskie kopalnie węgla też przechodzą renesans, tyle że są mniej święte, bo odkrywkowe (open-pit).

    • qwardian Re: Pisiory zalatwili was takze z gazem :O) 16.08.22, 13:51
     Kiedy byndzie zima stulecia, korsarstwo zaatakuje stateczki z wynglem szybciej niż lis kurniku..

     • boomerang Re: Pisiory zalatwili was takze z gazem :O) 16.08.22, 23:52
      Gdy puściłem ten filmik na cały głos to aż mi papużka zaprotestowała wrzaskiem.
      Dobry kogut potrafi się lisowi postawić i wydziobać mu oko.
    • boomerang Re: Pisiory zalatwili was takze z gazem :O) 16.08.22, 23:47
     Świętej Barbarze w kopalni odkrywkowej jest dużo lżej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka