Dodaj do ulubionych

Z tonącego okrętu warto uciekać na początku

12.08.22, 09:46
Faktycznie, rząd ponosi konsekwencje swojej błędnej decyzji sprzed dwóch lat, gdy nie zastosował weta w stosunku do systemu warunkowości finansowej, czyli możliwości odbierania funduszy, tak naprawdę pod każdym pretekstem. Niemniej można wycofać się z niekorzystnego programu, a jednocześnie pozostawać w UE. Spójrzmy, że nie jesteśmy członkiem strefy euro, a jesteśmy członkiem UE. EFO jest programem jednorazowym, jednak mający kolosalne znaczenie z punktu widzenia ustrojowego dla przyszłości UE. Dodatkowo ma sporo wad z punktu widzenia polskich interesów.
Prof. Tomasz Grzegorz Grosse

pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Grosse
Tomasz Grzegorz Grosse (ur. 1968[1]) – polski politolog i socjolog, profesor nauk społecznych. Wykładowca na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalista w zakresie polityki gospodarczej Unii Europejskiej i jej państw członkowskich, a także w dziedzinie zarządzania publicznego[2].

Obserwuj wątek
  • qwardian Re: Z tonącego okrętu warto uciekać na początku 12.08.22, 10:47
   To się nawa głos rozsądku, voice of reason..

   Po pierwsze, powinniśmy wykorzystać okazję do tego, że Unia Europejska jest wiarołomna i nie dotrzymuje swoich obietnic. Wycofać się z tego programu, bowiem każdy dzień pozostawania w ramach Europejskiego Funduszu Odbudowy jest niekorzystny dla polskich interesów. Przypomnę, że my od kilku lat nie realizujemy reformy sądownictwa, a kamienie milowe, które narzuca Bruksela, prowadzą wprost do paraliżu sądownictwa. Dlatego istotny element w funkcjonowaniu państwa oraz ważna obietnica wyborcza z którą Zjednoczona Prawica szła po władzę, nie jest z powodu nieskutecznych negocjacji z Brukselą zawieszona. Po drugie, nie powinniśmy ratować strefy euro.
  • qwardian Bardzo powoli czytam.. 12.08.22, 11:07
   Dlaczego?

   Ponieważ ten program, o którym mowa, ma na celu stabilizację południa unii walutowej i wciąga nas w orbitę dysfunkcjonalnej strefy euro, więc stanowi dla nas duże zagrożenie. Kolejny argument przeciwko pozostawaniu w Europejskim Funduszu Odbudowy, to są podatki europejskie. Nie dość, że zgodziliśmy się na jeden podatek, to wkrótce zostaną uchwalone kolejne, które obciążą polskich podatników. Będziemy przez następne 30 lat spłacać lub gwarantować długi dla największych beneficjentów EFO, czyli krajów południa. Rząd nie powinien zaciągać tak długich zobowiązań w sytuacji, kiedy wszystko wskazuje, że nie otrzyma tych funduszy, a nawet jeśli otrzyma, to będzie zbyt późno, żeby mógł je skutecznie dla obywateli wydawać. Nie powinniśmy obciążać naszych dzieci długami.
  • benek231 Grosse to tez antydemokratyczne i antunijne :O) 12.08.22, 15:26
   gowno - tak jak ty, Olegu3. Klamca, oszust i manipulant czyl typowy pisior - tak jak ty, Olegu3. W dodatku ty kupujesz te klamstwa gdyz nie jestes w stanie ich odsiac. Bo jestes glupcem.

   KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
   Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
   • oleg3 Re: Grosse to tez antydemokratyczne i antunijne : 12.08.22, 15:44
    Krzyś jak zawsze merytorycznie. I kulturalnie, co polecam uwadze PF czy Tete.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka