Dodaj do ulubionych

czy tete zwiała już ze Szczecina?

12.08.22, 11:59
Niemcy twierdzą, że w Odrze jest więcej rtęci niż wody.
Mam nadzieję, że tete dała dyla w plener właśnie.
Obserwuj wątek
  • oleg3 Rtęć spłynie. Tusk już wie, że winny PiS 12.08.22, 14:02
   Niemcy mają inny problem. Bezczelni Polacy chcą budować na wyspie Uznam terminal kontenerowy. PO co Polakom port kontenerowy? Jest przecież w Hamburgu. Najgłośniej protestuje pani premier Manuela Schwesig (SPD), ta sama co zakładała lipne fundacje byle tylko wybudować NS3. Wtedy miała w doopie polskie interesy. Teraz ważne są jakieś świerszcze i ptaszki.

   www.tysol.pl/a89129-die-zeit-niemcy-chca-zastopowac-budowe-portu-kontenerowego-w-swinoujsciu-by-chronic-ustronny-urlopowy-raj
   • polski_francuz Dialog mozliwy? 12.08.22, 14:49
    oleg3 napisał:

    " Niemcy mają inny problem. Bezczelni Polacy chcą budować na wyspie Uznam terminal kontenerowy. PO co Polakom port kontenerowy? Jest przecież w Hamburgu. Najgłośniej protestuje pani premier Manuela Schwesig (SPD), ta sama co zakładała lipne fundacje byle tylko wybudować NS3. Wtedy miała w doopie polskie interesy. "

    Niemcy dbaja o niemieckie interesy. Polacy powinni dbac o polskie. Czy dbaja? Nie: nie szukaja dialogu z sasiadami zachodnimi, nie potrafia zadbac o inflacje, ze juz nie wspomne o zanieczyszczaniu rzek bo niewiadamo jaki zbrodniczy idiota to uczynil.

    Czy wszyscy Polacy sa tacy? Nie nie wszyscy. Ale do wladzy dorwala sie grupa idiotow, ktorzy dziela spolecznestwo i nie dbaja o polskie interesy. A jedynie o interesy tych co ich wybieraja.

    PF
    • boomerang Re: Dialog mozliwy? 12.08.22, 15:08
     Ale do wladzy dorwala sie grupa idiotow, ktorzy dziela spolecznestwo

     No właśnie, a społeczeństwo trzeba jednoczyć, jak niegdyś Gomułka albo Gierek.
    • oleg3 Re: Dialog mozliwy? 12.08.22, 15:10
     > Niemcy dbaja o niemieckie interesy. Polacy powinni dbac o polskie.
     Jako żywo! Nie poznaję cię PF. Der Spiegel odstawiony?

     > nie wspomne o zanieczyszczaniu rzek
     To już się wyjaśniło, że to Polacy?
     • boomerang Re: Dialog mozliwy? 13.08.22, 00:39
      Wspólnych interesów w Unii, jak wiemy, jak wie p_f, po prostu nie ma.
  • qwardian Re: czy tete zwiała już ze Szczecina? 12.08.22, 14:44
   Dotyczy wszystkich, którzy wydają ciężkie pieniądze na "zdrową i ekologiczną żywność nazich ryb bałtyckich". Tylko świnty, katolicki, hodowlany polski karp, albo alzheimer..

   "Szczególnie niebezpieczna dla ludzi jest rtęć, która w postaci jej formy organicznej – metylortęci dostaje się do organizmu ryby bezpośrednio poprzez skrzela. Natomiast głównym źródłem rtęci dla ryb jest pokarm. Pierwiastek ten ma tendencję do odkładania się we wnętrznościach – w wątrobie i mięśniach. Metylortęć głównie wchłaniana jest przez układ pokarmowy człowieka, a następnie przez krew szybko transportowana do tkanek. Łatwo przenika przez barierę krew–mózg oraz krew–łożysko. W mózgu dorosłych przy dużym poziomie narażenia powoduje ona zanik komórek w specyficznych obszarach, najczęściej w móżdżku i korze wzrokowej mózgu. Od wielu lat toczą się dyskusje w środowiskach naukowych na temat powiązania niektórych chorób o podłożu neurologicznym takich jak autyzm, choroba Parkinsona, Alzheimera czy stwardnienie zanikowe z zanieczyszczeniem chemicznymi środowiska."
   • boomerang Re: czy tete zwiała już ze Szczecina? 13.08.22, 00:42
    Wstyd się przyznać, ale ja wciąż używam termometr na rtęć. Rzadko używam, to fakt, w czasie pandemii ani razu.
    • qwardian Re: czy tete zwiała już ze Szczecina? 13.08.22, 07:30
     Od czasów dziecięcych ani razu, bo niby po co. Wystarczająco wiele rtęci jest w najbardziej zapaskudzonym morzu świata bałtyckim, bo od czasu fuhrera nikt nie dba o jakość nazich wód w których Narodowy Robotnik tradycyjnie łowił ryby i pakował w beczki. Karp jest czyściutki, nie ruszy żadnego toksycznego paskudztwa..


     "Karpia można kochać albo nienawidzić. Przeciwnicy zarzucają mu powojenną tradycję, kaloryczność (100 g świeżej ryby – 110 kcal), niewielką wartość odżywczą i błotny posmak. Zwolennicy zwracają uwagę, że wbrew pozorom jest rybą średniotłustą, cennym źródłem pełnowartościowego białka, witamin z grupy B, witaminy D, magnezu, selenu, potasu i cynku. Jeść więc czy nie jeść. Od święta na pewno nie zaszkodzi. Pamiętaj tylko, że najlepsze w smaku są karpie mniejsze, ważące od 1,2 do 1,4 kg. Świeżą rybę rozpoznasz po błyszczącej, sprężystej skórze, czerwonych skrzelach i wypukłych szklistych oczach. My polecamy karpia zatorskiego, który w 2011 roku został wpisany na unijną listę produktów o chronionej nazwie pochodzenia. W przypadku tej ryby na pewno nie musisz bać się rtęci, ale musisz uważać na ości."
  • boomerang Re: czy tete zwiała już ze Szczecina? 13.08.22, 02:15
   Rtęć już odpadła. Niemcy gonią w piętkę.
   • gerlalt Re: czy tete zwiała już ze Szczecina? 13.08.22, 08:54
    No Wartę też przed paru laty zatruli. Do tej pory nikogo nie skazano sprawa się toczy a Góra matactw korupcji rośnie. Tutaj będzie to samo

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka