Dodaj do ulubionych

List Eugeniusza Smolara - fragment :O)

19.08.22, 08:55
do min. Annaleny Baerbock

>>
Szanowna Pani Minister,

z satysfakcją zapoznałem się z Pani wystąpieniem w New School w Nowym Jorku. Odnalazłem w nim liczne wątki, które są bliskie mi i bardzo dużej części polskiej opinii publicznej:

Bezwzględne potępienie Rosji za agresję na Ukrainę i deklarację pomocy naszemu wschodniemu sąsiadowi, by nie uległ imperializmowi Moskwy.
Uznanie, że celem Putina jest zniszczenie nie tylko niepodległości Ukrainy i jej tożsamości narodowej, ale też podstaw porządku międzynarodowego.
Wzmocnienie NATO poprzez zwiększenie wkładu Europejczyków w bezpieczeństwo.
Budowanie strategicznej roli Unii Europejskiej w świecie przyszłości przy jednoczesnym podkreślaniu zasadniczego dla naszego wspólnego bezpieczeństwa znaczenia NATO oraz więzi transatlantyckich z USA.
Uznanie wagi umacniania demokracji oraz wartości liberalnych jako podstaw wspólnego działania na rzecz respektowania praw człowieka oraz prawa i porządku międzynarodowego, który tak dobrze służył wszystkim, a który jest obecnie podważany przez Rosję, Chiny i inne państwa.
Tezy Pani popiera z pewnością duża część polskiej opinii publicznej. Ale nie cała.

Rządzący Polską podzielają wiele „wartości" Putina

Od 2015 roku rządzi Polską koalicja, która łamie rządy prawa, w tym niezależność sądownictwa, kolonizuje niemal wszystkie instytucje publiczne, atakuje prawa kobiet czy mniejszości, takich jak środowiska LGBTQ+. Rządzącym chodzi nie o suwerenność Polski, lecz o suwerenność ich władzy w Polsce. To wrogie przejęcie państwa (state capture) utrudniają traktaty i zasady unijne.

PiS z sojusznikami koalicyjnymi jest ugrupowaniem głęboko nieufnym wobec Unii Europejskiej, której zarzuca podporządkowanie interesom niemieckim i francuskim. W praktyce łamie jej podstawowe wartości i zasady. Podobnie jak Putin uważa, że Europa zachodnia jest dekadencka, osłabiona przez imigrację i „lewacką" wielokulturowość, prawa LGBTQ+, bezbożność i pacyfizm, gotowa do „sprzedania" wszystkiego i wszystkich dla korzyści gospodarczych. A przy tym elity europejskie, głównie niemieckie, mają dążyć do stworzenia federacyjnego państwa europejskiego, które ma wyeliminować państwa narodowe. Polska w tej chorej wizji ulegnie nie tylko hegemonii francusko-niemieckiej, lecz wręcz znowu przestanie istnieć.

PiS prowadzi agresywną politykę antyniemiecką odwołującą się do pamięci o zbrodniach niemieckich lat 1939-45. Rządy niemieckie wykazywały się wstrzemięźliwością, nie reagując na obraźliwe często wystąpienia Kaczyńskiego i jego akolitów. Nie dziwi przy tym niechęć licznych państw do bliskiej współpracy z rządami w Warszawie i w Budapeszcie łamiącymi podstawowe zasady lojalnej współpracy w UE. PiS nie przyjmuje do wiadomości, że orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE czy stanowiska Komisji oraz Parlamentu Europejskiego nie mają na celu, jak PiS twierdzi, obalenia jego rządów, lecz obronę podstaw oraz spoistości wewnętrznej Unii Europejskiej.

Pisząc ten list do Pani, odmawiam przyjęcia nacjonalistyczno-suwerenistycznej perspektywy PiS oraz kompleksów liderów i zwolenników tej partii wobec zachodniej Europy, odrzucam założenia i sposób prowadzenia nieskutecznej polityki zagranicznej wymierzonej w Niemcy, Francję czy Brukselę i z niepokojem obserwuję jej konsekwencje prowadzące do osłabienia pozycji i możliwości działania Polski. Będąc świadom stopnia pozytywnej współzależności naszych gospodarek, państw i społeczeństw, odrzucam wszechobecną w propagandzie rządu PiS schadenfreude wobec Niemiec borykających się obecnie z kryzysem energetycznym i możliwością recesji. Nie tylko dlatego, że konsekwencje tych trudności uderzą i w polską gospodarkę.

Dla rozpatrzenia proponowanych przez Panią i rząd niemiecki zmian w UE przyjąć winniśmy dłuższą perspektywę czasową, gdyż rządy się zmieniają, a realizacja sugerowanych przez Francję i Niemcy reform obliczona jest na wiele lat. Zdaję sobie również sprawę z różnic w niemieckiej koalicji rządowej, także z tego, że Zieloni – Pani partia – odmiennie od SPD, od lat reprezentują pryncypialnie proatlantyckie i krytyczne wobec polityki Moskwy stanowisko. (...) >>


Eugeniusz Smolar (ur. w 1945 r.) – analityk oraz członek Rady Centrum Stosunków Międzynarodowych, były dyrektor sekcji polskiej serwisu światowego BBC w Londynie.


wyborcza.pl/7,75968,28804272,oto-dlaczego-oslablo-zaufanie-do-niemiec-list-otwarty-eugeniusza.html#S.TD-K.C-B.3-L.2.duzy

Nie bez kozery wybralem fragmenty dot. putinizacji Polski przez klero-faszystow. Od wielu lat wskazuje na prorosyjskie zachowania i dzialania PiSu, oraz na wyznawanie przez nich tych samych co Putin "wartosci". Tych samych wartosci, ktore wyznajecie wy, Najmilsi.








KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
Obserwuj wątek
  • gerlalt Re: List Eugeniusza Smolara - fragment :O) 19.08.22, 09:05
   Komentarz do twoich wypocin: boli dupa o jak mnie boli dupa a po wyborach będzie Cię boleć jeszcze bardziej. Maść na ból polecana.
  • qwardian Re: List Eugeniusza Smolara - fragment :O) 19.08.22, 09:33
   PiS prowadzi agresywną politykę antyniemiecką odwołującą się do pamięci o zbrodniach niemieckich lat 1939-45.
   Podkreślam to przy każdej okazji, za niecałe dwa tygodnie będę obchodził wyzwolenie kosmopolitycznego tworu o nazwie Kraj Warty i Wisły z rąk masońsko-żydowskich oprychów..

   Dzisiaj natomiast celebruję prawybory w USA, podczas których sympatycy Donalda Trumpa wyrżnęli piątą kolumnę wewnątrz Partii Republikańskiej, prawdziwa noc długich noży. Krzyś przez wrodzoną skromność nie wspomniał o tym fakcie, co niniejszym robi wam dedykowany Narodowy Robotnik..
  • boomerang Re: List Eugeniusza Smolara - fragment :O) 19.08.22, 09:49
   a czy Eugeniusz Smolar - nie mylić z Euzebiuszem Smolarkiem - przeprosił już za ojca komunistę ?
   • qwardian Re: List Eugeniusza Smolara - fragment :O) 19.08.22, 10:18
    Narodowy Robotnik w mojej osobie przeprosił za kolaborację i sojusz z kremlowskim belzebubem, jude und polatschken są krnąbrni, odbierali nagrody Nobla za poezję czczącą Józefa Stalina..
    • boomerang Re: List Eugeniusza Smolara - fragment :O) 19.08.22, 10:52
     Ojciec Gienka Smolara kierował Fołks Sztyme - organem prasowym PZPR w języku jidysz, za co niewątpliwie należał mu się Nobel.
     • qwardian Re: List Eugeniusza Smolara - fragment :O) 19.08.22, 11:12
      Zabroniłem przyjmowania Nagrody Nobla (prize to the anti-militarist Carl von Ossietzky in 1936 had so infuriated Hitler as to make him forbid all Germans to receive any Nobel prize), ale publikowałem Neues Volk, który nie celował do Nobla..
      • boomerang Re: List Eugeniusza Smolara - fragment :O) 19.08.22, 19:34
       Krzyś52 nie czytywał Neues Volk, ale za to czytywał Fołks Sztyme w bibliotece publicznej w Łodzi..
  • oleg3 Re: List Eugeniusza Smolara - fragment :O) 19.08.22, 12:39
   Jawohl, Herr Kanzler

   Populistom mówimy NIE!
   O tym, kto jest populistą w Polsce decyduje Herr Kanzler.

   Niech żyje demokracja! Demokracji w Polsce będziemy bronić do ostatniego centa niemieckich grantów.
   • benek231 List Eugeniusza Smolara - fragment :O) 19.08.22, 20:32
    oleg3 napisał:

    jak to antydemokratyczne gowno i glupiec: idiotyzmy








    KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
    Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka