Dodaj do ulubionych

Jestescie jak panszczyzniani chlopi, Najmilsi :O)

26.08.22, 18:38
Michalik o wystawnym weselu wiceministra rządu PiS: Tak zwykli bawić się panowie na folwarku


Eliza Michalik
26 sierpnia 2022


Oburzeni na wystawne wesele wiceministra rolnictwa zrozumcie: tak właśnie zwykli bawić się panowie na folwarku. To ich prawo, a chłopstwu i pospólstwu (czyli nam wszystkim) nic do tego. My jesteśmy szarą masą, pracującą bezimienną „czernią”, która istnieje po to, by zarabiać w pocie czoła na panów i ich rozrywki. A jak się komuś nie podoba, jego problem.

Tak PiS widzi Polskę i Polaków.

Kto nie pamięta, temu przypominam: stosunki ekonomiczne i społeczne na folwarku, którego odwzorowaniem jest dzisiejsza Polska, zawsze były układane tak, żeby to feudałowi i jego rodzinie żyło się dobrze. Folwark opierał się na przymusowej, a później źle opłacanej pracy chłopów i chłopek pańszczyźnianych. Chłopi nie mieli nic do powiedzenia i całkowicie zależeli od kaprysu pana.

Chamstwo, bezczelność, bezprawie i wyzysk były na folwarku na porządku dziennym. Przed chłopami pan się nie tłumaczył, z uczuciami chłopów się nie liczono. Pan mówił co i jak ma być i nikt z nim nie dyskutował. Jego słowo, a nie jakieś kodeksy czy przepisy, było najwyższym nakazem.

Dlatego dziś, gdy opinia publiczna sarka na przepych na weselu niezbyt zamożnego urzędnika państwowego, na ciągnik za 1,5 mln zł, który dostał w prezencie ślubnym i na to, że reklamował producenta ciągnika, choć jako urzędnikowi państwowemu nie wypada, a nawet nie wolno mu tego robić, to wychodzi z roli folwarcznych chłopów, w jakiej umieścił ją PiS.

Sarkający nie rozumieją bowiem, że politycy PiS nie rozumują w kategoriach nowoczesnej polityki, w której obywatel jest podmiotem, a polityk wykonawcą jego woli. Przeciwnie: w ich oczach wyborcy są mięsem armatnim, ciemną masą poddającą się nieograniczonej niemal manipulacji.

Ich dobro nie jest celem władzy, ba! - jest dokładnie odwrotnie! - według PiS, to obywatele są środkiem do celu, jakim jest dobro materialne polityków! A celem sprawowania władzy nie jest pomyślność Polski, tylko wzbogacenie się tak bardzo, jak tylko się da.

Bo - pisałam już o tym kilka razy, ale powtarzam przy każdej możliwej okazji - politycy PiS robią teraz majątki życia i uważają to za swoje święte prawo. Traktują Polskę nie jak swoją Ojczyznę, ale jak łup wojenny, a wszystko, co znajduje się na terenie tego podbitego kraju, za swoją własność. Nie zachowują się jak nasi współobywatele i pobratymcy, tylko jak okupanci - łupią, niszczą, kradną, depczą, łamią prawa i zasady - i sądzą, że im wolno, bo przecież, w swoim mniemaniu, wygrali wojnę.

A że była to wojna polska - polska pod, jak się teraz okazuje, rosyjską flagą, o to mniejsza. Ludzie i tak nie zauważą - myślą sobie politycy PiS i niestety zbyt często mają rację.

Nowobogackie zachowania i kłucie w oczy swoimi przywilejami są nie tylko domeną ludzi z bardzo niskim poczuciem własnej wartości, ale i typowym zachowaniem mającym pokazać podbitym tubylcom (czyli wszystkim, którzy nie głosowali na PiS) kto tu rządzi, kto jest lepszy, kto stoi ponad prawem i komu więcej wolno.

Władza nie jest postrzegana jako odpowiedzialność i publiczna służba, tylko jak glejt na nietykalność i licencja na łupienie.

Zresztą - po co komu władza i kasa, skoro nie można nią zaszpanować. Przecież sprawienie, żeby inni czuli się gorzej i podkreślanie swojej przewagi, na przykład finansowej, tym cenniejszej, że spadła jak manna z nieba, że się na nią uczciwie nie zapracowało, to co najmniej połowa przyjemności z bycia u władzy!

Rząd PiS od pierwszych dni swoich rządów wymykał się regułom nie tylko państwa prawa, ale i porządnego społeczeństwa obywatelskiego, ma na koncie wiele aktów bezprawia, afer i nadużyć. Ale i tak mam wrażenie, nic nie sprawia jego urzędnikom takiej frajdy jak nowobogackie, żenujące podkreślanie, że się jest kimś lepszym i się więcej „może” (które oczywiście oznacza, że tak naprawdę jest się kimś gorszym i się nie może nic).

Normalna władza w normalnych krajach solidaryzuje się teraz z ludźmi boleśnie dotykanymi kryzysem, nienormalna, w nienormalnym kraju za wszelką cenę usiłuje pokazać, że zwykłe życie jej nie dotyczy. Na tym polega różnica.


natemat.pl/433039,michalik-o-wystawnym-weselu-wiceministra-rzadu-pis-jak-pan-na-folwarku

A moze nawet nie jak chlopi jestescie lecz ich posluszne bydleta.

KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
Obserwuj wątek
  • qwardian Re: Jestescie jak panszczyzniani chlopi, Najmilsi 26.08.22, 19:41
   Pamiętam chłopów przywiązanych do ziemi, nie do pana, bo tak stanowiło prawo. W ZSRR semici ich wyrzucili z tej ziemi w procesie Kolektywizacji, wcześniej tysiąc lat wysyłali Słowian do kalifa w Kordobie i Bagdadzie. Dzisiaj na moim sąsiednim nowo tworzącym Osiedlu Marcelin widzę ludzi przywiązanych do pożyczek bankowych i życia na mniejszej przestrzeni niż w Auschwitz.

   Wcześniej naigrywano się z obecności traktora na tym weselu, kiedy ja dojdę do władzy, pasożyty uciekną na samą wieść o tym.
   • boomerang Re: Jestescie jak panszczyzniani chlopi, Najmilsi 26.08.22, 23:42
    Sąsiadka mojego kolegi spod Myślenic, to przywiązana do ziemi chłopka, przywiązana do bardzo nieurodzajnej galicyjskiej ziemi. Jeszcze za Gierka chodziła na piechotę na targ kleparski w Krakowie z płachtą na plecach, z warzywami, kurczakami, serami i czym tam, oraz z bańką z mlekiem na piersi. Dwa razy dziennie tak chodziła do tego Krakowa i z powrotem. Dziś dzięki tej ziemi, kilka ubywających hektarów, do której była przywiązana dojeżdża do kościoła Mercedesem-nówką i poza tym nie wie co z pieniędzmi robić, więc i z proboszczem się dzieli.
    • qwardian Re: Jestescie jak panszczyzniani chlopi, Najmilsi 27.08.22, 10:06
     Dla opozycji tacy ludzie to reakcja, ekstremiści, robią wesela na wsi i jeszcze do tego jeżdżą traktorem. I to wszystko kiedy w miastach układa się ludzi w betonowych puszkach stłoczonych jak sardynki..
  • andrzejg Re: Jestescie jak panszczyzniani chlopi, Najmilsi 27.08.22, 14:29
   Byłem w czerwcu na weselu we wsi podkrakowskiej. Wesele u mojego kuzyna, który wydawał za mąż ostatnią córkę. Wesele było na 200 osób. Normalka w tamtych rejonach. Kuzyn prowadzi małe gospodarstwo, a mimo to wyprawił weselicho , że hej.

   Nie czepiałbym sie wielkości wesela. Ich sprawa. Nie czepiałbym się prezentu. Każdy może dać.

   Jedynie sprawdziłbym, czy odprowadzony jest podatek od darowizny i czy przypadkiem John Deer nie wygrał jakichś intratnych rządowych kontraktów.

   Najdurniejszym było tłumacze się wiceministra i przywołanie zegarka i ośmiorniczek... nie ten rząd kwot pieniężnych. Sam zatapia SP wskazując, że kiedyś politykom wystarczył zegarek, czy też ośmiorniczka jedzona w jakiejś restauracyjce, a teraz to jest ciągnik , wóda i żarło w sali na 500 osób.
   • benek231 Jestescie jak panszczyzniani chlopi, Najmilsi :O) 27.08.22, 18:08
    andrzejg napisał:
    >
    > Najdurniejszym było tłumacze się wiceministra i przywołanie zegarka i ośmiornic
    > zek... nie ten rząd kwot pieniężnych. Sam zatapia SP wskazując, że kiedyś polit
    > ykom wystarczył zegarek, czy też ośmiorniczka jedzona w jakiejś restauracyjce,
    > a teraz to jest ciągnik , wóda i żarło w sali na 500 osób.

    **
    Problem w tym, ze pisiorski elektorat tego sam nie wymysli. Oni popieraja swych zlodziei bezwarunkowo. Popatrz na naszego Perle, wyjatkowego glupa, pisiora, ktory popiera pisiory dlatego, ze klamia, oszukuja i kradna - jak on sam. Najmniejszej refleksji w jego pustaku. Bo jest jak panszczyzniany chlop, ktory nawet nie probowal zastanowic sie nad tym co robi Pan. On po prostu byl tym wolem w kieracie, a nie do wolu nalezy ocenianie pana. Wol jest od tego by robic ciezka robote i milczec. W pokorze.    KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
    Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
   • boomerang Re: Jestescie jak panszczyzniani chlopi, Najmilsi 28.08.22, 00:13
    Może sprzedał parę mórg jako działkę budowlaną.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka