Dodaj do ulubionych

zmiana papieża?

29.08.22, 16:00
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28842190,dziewiec-lat-po-abdykacji-benedykta-xvi-czy-papiez-franciszek.html

++++++++++++++++++++++++++++++++
osobiście jestem za właśnie.
Obserwuj wątek
    • qwardian Re: zmiana papieża? 29.08.22, 20:50
      To jest łatwo powiedzieć, ale muszę wziąć pod uwagę, że zostanę powołany do służby Bogu w lokalnej parafii, a kto wie czy nie w Stolicy Piotrowej. Czasami zastanawiam się, czy potrafiłbym poprowadzić liturgię i byłbym gotów dokonać ofiary z własnej osoby, ale takie rzeczy wie się po fakcie..
      • benek231 Czy wiesz Qwardianie, ze ta Perla nie goli sie :O) 29.08.22, 22:47
        pod pachami?

Fuj!

qwardian napisał:

KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
        Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
      • benek231 Czy wiesz Qwardianie, ze ta Perla nie goli sie :O) 29.08.22, 22:47
        pod pachami?

Fuj!

qwardian napisał:

KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
        Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
        • boomerang Re: Czy wiesz Qwardianie, ze ta Perla nie goli si 30.08.22, 00:45
          masz pasożyta pod pachami? fuj!
        • qwardian Re: Czy wiesz Qwardianie, ze ta Perla nie goli si 30.08.22, 19:14
          To musi być Benku rodzaj alegorii, której nie chwytam, bo jestem przeciwny goleniu czegokolwiek poza twarzą mężczyzny, W tym akurat jestem nadgorliwcem, mógłbym się nie kąpać przez tydzień, ale muszę się codziennie golić i myć głowę. To nie obowiązuje teraz latem, codziennie wchodzę pod prysznic. Co do świętej pamięci Perłę to wspominam go z nostalgią i modlę się za jego duszę....
      • boomerang Re: zmiana papieża? 30.08.22, 00:44
        dasz radę, tylko z kobietą będziesz musiał obchodzić się po kryjomu
        • qwardian Re: zmiana papieża? 31.08.22, 07:21
          Adolf również nie obnosił się z kobietą, a poślubił ją dopiero przed śmiercią.
          • boomerang Re: zmiana papieża? 01.09.22, 00:48
            Czyli skazał ją na śmierć, Ewę w dodatku. Adolf czyli nowa wersja Adama.
            • qwardian Re: zmiana papieża? 01.09.22, 17:04
              Nigdy nie odnaleziono zwłok Ewy, jam z niej powstał i cały świat po mnie..

www.upi.com/Archives/1981/11/08/Mystery-body-found-with-Hitler-may-not-be-Eva-Brauns/1626374043600/
    • boomerang Re: zmiana papieża? 30.08.22, 00:43
      komu w drogę, temu czas
    • felusiak1 Re: zmiana papieża? 30.08.22, 18:35
      Sekretarz Generalny Biura Politycznego Watykanu chce na emeryturę i obstawił jaczejkę swomi ludźmi, którzy wybiorą nowego sekretarza na jego obraz i podobieństwo. Nowy bedzie tak samo bezużyteczny i bezjajeczny.
      • oleg3 Re: zmiana papieża? 02.09.22, 14:39
        felusiak1 napisał:

> Sekretarz Generalny Biura Politycznego Watykanu chce na emeryturę i obstawił ja
        > czejkę swomi ludźmi, którzy wybiorą nowego sekretarza na jego obraz i podobieńs
        > two. Nowy bedzie tak samo bezużyteczny i bezjajeczny.

www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/kard-leonardo-ulrich-steiner-zwi%C4%85zki-homoseksualne-to-nie-jest-problem-moralny/ar-AA11o9xs?ocid=msedgntp&cvid=717ba3108f59470bae378373df65d974
        W wywiadzie dla portalu life Site News nowy kardynał z Brazylii został zapytany, czy podtrzymuje swoje stanowisko dot. związków jednopłciowych w Kościele. W odpowiedzi kard. Leonardo Ulrich Steiner powołał się na poparcie ze strony papieża Franciszka. Stwierdził, że cywilne związki tej samej płci to nie jest problem moralności, a jedynie kwestia zabezpieczenia finansowego.

Na pytanie, czy zgadza się ze stanowiskiem Kościoła, co do grzeszności praktyk homoseksualnych, kard. Steiner podkreślił, że chrześcijanie nie mogą narzucać swojej wiary osobom innego wyznania bądź niewierzącym. – Jak możemy rozmawiać o tym, czy to grzech, skoro oni nie żyją wiarą chrześcijańską? – pytał.
        • felusiak1 Re: zmiana papieża? 04.09.22, 22:57
          To jest pokrna odpowied kogoś bez kregoslupa.
          To tak jak mówienie, ze most sie zawalił bo byl zaprojektowany w funtach i calach a nie w kilogramach i metrach.
    • oleg3 Re: zmiana papieża? 31.08.22, 12:12
      Nie znamy bożych planów. Katolikom pozostała modlitwa i cierpliwość.
      Osobiście, niech mi Bóg wybaczy za śmiałość, coraz mi bliżej do sedekwantystów. Nie, jeszcze nie jestem sedekwantystą, ale już wsłuchuję się w ich argumenty.
      • sz0k Re: zmiana papieża? 31.08.22, 13:07
        oleg3 napisał:

> coraz mi bliżej do sedekwantystów.
        > Nie, jeszcze nie jestem sedekwantystą

Kim? smile
        • qwardian Re: zmiana papieża? 31.08.22, 13:32
          Bez względu Szoku, ja do śmierci pozostaję formalnie katolikiem i duchowo zakonnikiem Najświętszej Maryi, proszę jedynie żebyś w dniu jutrzejszym nie ciskał klątw na moich teutońskich braci..
          • sz0k Re: zmiana papieża? 31.08.22, 13:38
            qwardian napisał:

> Bez względu Szoku, ja do śmierci pozostaję formalnie katolikiem i duchowo zakon
            > nikiem Najświętszej Maryi, proszę jedynie żebyś w dniu jutrzejszym nie ciskał k
            > lątw na moich teutońskich braci..

Niestety qwardiania, ale Twoi idole, wszyscy co do jednego, stali się protestantami. Więc mimo najszczerszych chęci nie jestem wstanie żywić do nich sympatii...
            • qwardian Re: zmiana papieża? 31.08.22, 14:16
              Mieli nie tylko klamry na pasach, ale również krzyżyki na szyi. Nawet Szoku jeżeli jutro będziesz wymachiwał wściekłą zaciśniętą pięścią w kierunku Narodowego Robotnika, ja pogodnie i przyjaźnie pomacham do Ciebie wyprostowaną ręką i otwartą dłonią w Twoim kierunku..
        • oleg3 Re: zmiana papieża? 31.08.22, 14:09
          sz0k napisał:

> oleg3 napisał:
          >
          > > coraz mi bliżej do sedekwantystów.
          > > Nie, jeszcze nie jestem sedekwantystą
          >
          > Kim? smile

Sedewakantystą.

Coś mi się literki rozjechały. smile

sede vacante
          • sz0k Re: zmiana papieża? 31.08.22, 14:14
            oleg3 napisał:

> sz0k napisał:
            >
            > > oleg3 napisał:
            > >
            > > > coraz mi bliżej do sedekwantystów.
            > > > Nie, jeszcze nie jestem sedekwantystą
            > >
            > > Kim? smile
            >
            > Sedewakantystą.
            >
            > Coś mi się literki rozjechały. smile
            >
            > sede vacante

Czytałeś/udzielałeś się na Forum Frondy? Tam ich nazywali w skrócie "sedekami", może to stamtąd? wink
            • oleg3 Re: zmiana papieża? 31.08.22, 15:04
              sz0k napisał:

> > sede vacante
              > Czytałeś/udzielałeś się na Forum Frondy? Tam ich nazywali w skrócie "sedekami",
              > może to stamtąd? wink

Sprawa jest niestety poważna. Można stawiać otwarcie pytanie czy papież Franciszek jest jeszcze katolikiem?
              • perla_z_roztocza Re: zmiana papieża? 31.08.22, 15:34
                oleg3 napisał:

> Sprawa jest niestety poważna. Można stawiać otwarcie pytanie czy papież Francis
                > zek jest jeszcze katolikiem?

trochę pojechałeś Oleg.
                Ja bym zapytał czy Franciszek jest kompetentny aby sprawować władzę w Watykanie właśnie.
                • oleg3 Re: zmiana papieża? 31.08.22, 17:28
                  Czym jest wprowadzenie pogańskich figurek do katolickiej świątyni, jeśli nie bałwochwalstwem, bluźnierstwem? – mówił w telewizji wSensie Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy".

W centrum uroczystości otwarcia synodu amazońskiego w ogrodach watykańskich znalazły się figurki Pachamamy. To czczona przez rodzime ludy Ameryki Łacińskiej bogini płodności, matka-ziemia. Sprawa wywołała ogromne kontrowersje.

– Po tym, jak te figurki wylądowały w Tybrze, papież Franciszek zabrał głos i powiedział, że jako biskup Rzymu przeprasza za to, co się wydarzyło. Ale przeprasza nie tych katolików, którzy uważają, że ich wiarę się podkopuje. Gdyby to nie był wzgląd na osoby, to moglibyśmy wprost powiedzieć, że mamy do czynienia niemal z aktem bluźnierstwa – mówił w programie "Wierzę" Lisicki.

– Bo czym innym jest wprowadzenie pogańskich figurek do katolickiej świątyni? Tradycyjny język nie znałby innego pojęcia, niż właśnie to (bluźnierstwo – red.). No ale żyjemy w XXI wieku, wszyscy dialogują, więc powiedzmy, że może nie było to bałwochwalstwo czy bluźnierstwo, czym byłoby w normalnym języku, tylko że był to akt niestosowny, urażający uczucia – stwierdził dziennikarz.

Redaktor naczelny "Do Rzeczy" zwrócił uwagę, że papież nie przeprosił tych katolików, których uczucia zostały urażone, lecz tych, którym nie spodobało się zabranie figurki pogańskiej bogini z kościoła i wrzucenie jej do Tybru. – To jest rzeczywiście groteskowe, mamy do czynienia z tragifarsą – ocenił.
                  • boomerang Re: zmiana papieża? 01.09.22, 00:51
                    Nie mogę darować Janowi Pawłowi Drugiemu że nie wprowadził drewnianego posągu Światowida do Watykanu.
                  • perla_z_roztocza Re: zmiana papieża? 01.09.22, 03:36
                    Oleg, nie jestem intelektualistą i ciężko mi z tym polemizować na pewnym poziomie.
                    Natomiast wiem, że w każdej religii istnieje tradycja, która ma w jakiejś części pochodzenie pogańskie. Podkreślam - tradycja a nie istota wiary.
                    Np. przeczytałem ze dwa razy Koran, i to jest bezdyskusyjny nakaz Boga jak człowiek ma żyć. Tam nie ma miejsca na interpretację. Np. Koran dokładnie opisuje jak podzielić majątek, ile komu się należy, jakie kary stosować itp.
                    Przepisów na życie w Koranie jest bez liku i muzułmanie nie mogą z tym dyskutować. Dlatego nie powstała tam nauka, bo nauka to namysł jak działa świat a to byłaby obraza Allacha.
                    Niemniej nie znalazłem w Koranie zapisu, że kobiety mają chodzić w burkach. Więc czemu chodzą tak zakryte? To tradycja i chyba pogańska.
                    Moja teoria jest taka, że dotyczy to czasów Mahometa, który miał wiele żon. Ale jedną z nich była 9-latka czego Mahomet niekoniecznie chciał ujawniać i gdy ktoś wchodził do jego namiotu to zakrywał ją kocem.
                    Aha pomyśleli sobie wierni, skoro Prorok zakrywa swoją żonę to i my będziemy zakrywać żony i córki. I dziś setki milionów muzułmanek chodzi w burkach bo kiedyś Prorok ożenił się z dzieckiem.
                    Z tym, że to nie ma nic wspólnego z Koranem i przekazem w nim zawartym.
                    Chrześcijaństwo opiera się na Biblii a Biblia w przeciwieństwie do Koranu nie jest przepisem na każdy szczegół życia lecz opisuje relacje człowieka z Bogiem. Biblia nie tłumaczy nauki dlatego nauka powstała w chrześcijaństwie a nie w innej religii.
                    W chrześcijaństwie też jest pełno tradycji, która nie wynika z sacrum a być może ma nieistotne z punktu wiary pochodzenie pogańskie. Np. czy w Biblii jest coś o choince?
                    W Biblii też jest dużo nakazów.
                    Np. Jezus powiedział aby nikogo nie nazywać bezbożnikiem.
                    Jest to bardzo głębokie stwierdzenie.
                    Bo wiara jest odczuciem bardzo intymnym, delikatnym, osobistym.
                    Dlatego nie nam wchodzić innym w ich serca i dusze w kwestii wiary.
                    Natomiast odniosłem wrażenie, że twój wpis podważał wiarę Franciszka, choć być może się mylę w tej i w wielu innych sprawach właśnie.
                    • oleg3 Re: zmiana papieża? 01.09.22, 09:24
                      Wybacz perła. Nie będę kontynuował wątku (tego w wątku czyli mojej opinii o papieżu Franciszku). Zasygnalizowałem mój sceptycyzm. I basta.
      • perla_z_roztocza Re: zmiana papieża? 31.08.22, 13:36
        oleg3 napisał:

> Nie, jeszcze nie jestem sedekwantystą, ale już wsłuchuję się w ich argumenty.

onegdaj rozmawiałem z księdzem, który pracuje we Włoszech.
        I powiedział mi, że Franciszek nie jest papieżem a legalnym papieżem jest nadal Benedykt XVI.
        Oczywiście ten ksiądz podał argumenty na swoją tezę właśnie.
      • benek231 Najpierw to ty jestes kompletnie niewiarygodny :O) 31.08.22, 19:52
        oleg3 napisał:

> Nie znamy bożych planów. Katolikom pozostała modlitwa i cierpliwość.
        > Osobiście, niech mi Bóg wybaczy za śmiałość, coraz mi bliżej do sedekwantystów.
        > Nie, jeszcze nie jestem sedekwantystą, ale już wsłuchuję się w ich argumenty.

**
        Robiles tu juz za demokrate, robiles za konfederaste choc naprawde byles i jestes pisiorem czyli antydemokratycznym i antyunijnym gownem. Czyli zalgany jestes po cebulki wlosow na swym pustaku.
        Teraz znalazles w googlach info o sedewakantyzmie i oczywiscie znow usilujesz byc bardzo oryginalny, ty gowno. Na swoje nieszczescie zapomniales podeprzec sie Misesem, zalosny pajacu.

• boomerang Re: Najpierw to ty jestes kompletnie niewiarygodn 01.09.22, 00:55
          Ty robisz za ćwierćinteligenta, Krzyżtopie, korzystając z łaski bożej.
        • oleg3 Re: Najpierw to ty jestes kompletnie niewiarygodn 01.09.22, 09:35
          Nigdy nie robiłem za demokratę Krzysiu. Nie jestem wyznawcą Św. Demokracji, co jest powszechne wśród szczerych demokratów, nie potrafiących zaakceptować prostego faktu, że demokracja jest narzędziem mającym prowadzić do wolności, a nie wartością samą w sobie. Ty Krzysiu nie jesteś demokratą tylko zamordystą stosującym zasadę: o tym kto jest demokratą decyduję JA.
          • benek231 Najpierw to ty jestes kompletnie niewiarygodny :O) 01.09.22, 16:07
            oleg3 napisał:

> Nigdy nie robiłem za demokratę Krzysiu.

**
            Klamiesz, na poczatku udawales demokrate. Tak jak udawales zwolennika klasycznej liberalnej ekonomii ty klamco, choc byles juz pisiorem. A udawales w celu dokopywania Platfusom, z pozycji liberalnych.

Jestes pisiorku antydemokratycznym gownem, zaklamanym po uszy. Jestes smieciem bez twarzy. Jestes nieuczciwy do szpiku kosci. Niewatpliwie dlatego, ze jestes tez glupi. Tylko, ze to niczego nie zmienia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka