Dodaj do ulubionych

"Papież Franciszek, Putin i biedna dziewczyna :O)

30.08.22, 16:36
Daria Dugin."


AGNIESZKA GRAFF
30.08.2022


Masa ludzi nadal wierzy w naiwność papieża - stareńki jest, pogubił się biedaczek, popadł w sentymentalizm. Serio? Nie wiedział kim była Dugin? A wystarczyło zajrzeć do Wikipedii

Papież zachęca do modlitwy o pokój dla „ukochanego narodu ukraińskiego", ubolewa, że „wojna jest szaleństwem, jest tyle okrucieństwa…" i pochyla się nad sierotami: „Bycie sierotą nie ma narodowości. Straciły ojca i matkę, Rosyjskie i Ukraińskie…". Wspomina też imię ofiary zamachu w Moskwie: „Myślę o tej biednej dziewczynie…".

Wzruszające? Nieszczególnie, bo chodzi o Darię Dugin, córkę i współpracowniczkę Aleksandra Dugina, czołowego ideologa Kremla, autora teorii o upadku Zachodu i rosyjskiej misji imperialnej. Dugin to ojciec chrzestny współczesnego rosyjskiego faszyzmu, a „biedna dziewczyna" dzielnie mu pomagała jako polityczna komentatorka. Jej śmierć w ciągu kilku godzin obrosła nacjonalistyczną legendą. Cóż, dla Franciszka ten zamach to dowód, że „niewinne ofiary płacą za wojnę, niewinne ofiary". Masa ludzi nadal wierzy w naiwność papieża – stareńki jest, pogubił się biedaczek, popadł w sentymentalizm. Serio? Nie wiedział kim była Dugin? A wystarczyło zajrzeć do Wikipedii: „Kwestionowała m.in. zbrodnie w Buczy. Przez zagraniczne organizacje uznawana była za jeden z trybów kremlowskiej propagandy i zajmowała się szerzeniem dezinformacji na temat Ukrainy".

Drugi sposób obrony papieża polega na twierdzeniu, że jest on ponad polityką, a jego słowa to namysł nad ludzkim cierpieniem ponad podziałami. Cóż, zrównanie cierpienia kata i ofiary z etyką ma niewiele wspólnego, poza tym opłakiwanie Dugin słabo do tej teorii pasuje. Wreszcie, krążą teorie o geniuszu papieskiej dyplomacji. Franciszek dba rzekomo o neutralność państwa Watykan w nadziei, że uda mu się doprowadzić do pogodzenia zwaśnionych stron.

Gadanina o rosyjskich sierotach i niewinnej Dugin, telefony do patriarchy Kiryła, wizyta w ambasadzie Rosji i brak wizyty w Ukrainie, czy decyzja, by wysłannik Watykanu wysłuchał do końca monologu Ławrowa, podczas gdy 140 dyplomatów z całego świata wyszło z sali – wszystko to miałoby znaczyć zgoła coś innego niż to, co widać gołym okiem.

Cóż, słucham papieskich kazań, czytam rozmaite teorie i myślę sobie, że papież robi dokładnie, to co widać i słychać: sympatyzuje z Rosją. Nie robi tego wprost, bo jednak Watykan leży w Europie, no i pewnie słyszał to i owo o Piusie XII, ale też tak bardzo się z tym nie kryje. Nie jest ani sentymentalnym idiotą, ani apolitycznym świętym, ani sprytnym dyplomatą, który pragnie mediować między Ukrainą a Rosją.

Franciszek nie potępia Putina z tej prostej przyczyny, że… go nie potępia.

Żałuje Dugin i szczerze wierzy w jej „niewinność", bo czytał Dugina i podziela jego wizję świata: Zachód jest zgniły, a Rosja słusznie się przed tą zgnilizną broni (a poza tym sprowokowało ją NATO). Papież naprawdę nie jest sojusznikiem zachodniej demokracji. Zachęcam bywalców niedzielnej mszy, by wzięli to pod rozwagę.

www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,100865,28846576,papiez-franciszek-putin-i-bieda-dziewczyna-daria-dugina.html?_ga=2.136123897.919983217.1661263114-873628612.1652083396#S.opinion-K.P-B.1-L.1.glowka
No coz, papiez Franciszek wywodzi sie z Ameryki Lacinskiej a tam imperialistą są Stany Zjednoczone. Przetrwal tez tam obrazek dobrej Rosji, gdyz zwalczajacej ow amerykanski imperializm. Tak wiec skoro Ukrainie pomagaja Stany to znaczy, ze Ukraina znajduje sie po zlej stronie mocy. Ta skorupka za młodu mocno nasiąknęła i stała sie skorupą.
KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka