Dodaj do ulubionych

To jest miodem dla duszy KretynaLuki :O)

30.08.22, 17:32
oraz reszty tutejszych mizoginicznych poyebow.Raport węgierskiego NIK-u: Wykształcone kobiety są zagrożeniem dla gospodarki


Michał Kokot
30.08.2022


Państwowy urząd nadzoru (NAV) na Węgrzech krytycznie ocenił wysoki poziom wykształcenia kobiet w kraju. Według urzędu stanowi on zagrożenie dla przyrostu naturalnego, bo kobiety, zamiast rodzić, będą stawiać na karierę.
Raport zatytułowany „Oznaki różowej edukacji na Węgrzech?!" został opublikowany na początku lipca, ale dopiero teraz opisał go dziennik „Nepszava". Przedstawia i analizuje statystyki z ostatniej dekady i podkreśla, że przez cały ten okres na studia szło więcej kobiet niż mężczyzn, a obecnie kobiety stanowią 54,5 proc. ogółu studentów.

Audytorzy ocenili ten fakt krytycznie. „Jeśli w małżeństwie istnieje różnica w poziomie wykształcenia, zwykle to żona jest bardziej wykształcona niż mąż. Jeśli ta tendencja się utrzyma, w perspektywie długofalowej może grozić to spadkiem urodzeń ze względu na mniejsze prawdopodobieństwo, że kobiety zdecydują się na małżeństwo i rodzenie dzieci" – piszą w raporcie dla NAV akademicy z niepublicznej Wyższej Szkoły Ekonomii i Biznesu w Budapeszcie (w zespole znalazły się trzy kobiety i jeden mężczyzna).

Raport przywołuje też inny wynik: 82 proc. nauczycieli w węgierskich szkołach to kobiety. Zdaniem autorów analizy może to doprowadzić do dyskryminacji mężczyzn, a w efekcie „obniżenia oceny męskich cech, takich jak zdolności techniczne, podejmowanie ryzyka czy przedsiębiorczość", co w konsekwencji odbije się na węgierskiej gospodarce.

Autorzy raportu idą w swojej analizie jeszcze dalej. Twierdzą, że może to mieć negatywne konsekwencje w życiu, bo „młodzi ludzie nie będą wiedzieli, co zrobić z zawieszającym się komputerem czy cieknącym kranem ani nie będą umieli złożyć mebli".
(...)


wyborcza.pl/7,75399,28844858,raport-wegierskiego-nik-u-wyksztalcone-kobiety-sa-zagrozeniem.html#S.TD-K.C-B.8-L.2.duzy

Gdyby Kretyn nie uciekl z tego Forum to z cala pewnoscia bardzo by sie ucieszyl z antykobiecej kampanii na Wegrzech, z ktorych polscy klero-faszysci czerpia pelnymi garsciami.

KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.Obserwuj wątek
  • benek231 To jest miodem dla duszy KretynaLuki :O) 01.09.22, 16:33
   Te intelektualne osiagniecia Wegrow nie sa dla mnie niczym nowym. Juz 40 lat temu moi solidarnosciowi koledzy doszli do tego samego, a wyslanie kobiet do domu okazalo sie czescia ich przyszlosciowego programu gospodarczego. Bezrobocie spadloby w ten sposob do zera, a zony troszczylyby sie o dzieci, dom i meza. Czyli w koncu moglyby calkowicie poswiecic sie realizacji swej misji.

   Gdy spytalem czy moja siostra i corka takze musialaby zrezygnowac ze swych marzen i ambicji uslyszalem, ze wielkie dziela wymagaja poswiecen.

   KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
   Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
   • boomerang Re: To jest miodem dla duszy KretynaLuki :O) 02.09.22, 02:35
    Więcej szacunku dla Węgrów, Krzyżtopie, bo Węgrzy to bardzo zasłużony dla Świata naród. To Węgrzy wynaleźli długopis, kostkę Rubika, koktajl Mołotowa, język komputerowy BASIC, choć sami używają języka starobułgarskiego, błędnie nazywanego madziarskim i nie są wcale Ugro-finami jak Putin. Wreszcie to Węgier skomponował słynny hymn samobójców, który polecam ci do posłuchania w niedzielę na Dzikim Zachodzie w twoim domku pokrytym papą.
    A autor artykułu Kokot to chyba jest z epoki rokoka i stąd ci tak zamącił w twojej nie najtęższej główce.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka