Dodaj do ulubionych

Imponujący wzrost obrotów handlowych Polski

16.09.22, 15:40
Polska została sklasyfikowana na 8. miejscu na świecie pod względem bezwzględnego wzrostu obrotów handlu międzynarodowego w latach 2016-2021 i na 12. miejscu pod względem tempa wzrostu wolumenu handlu, który wyniósł 7 proc. rocznie w tym czasie, wynika z raportu „DHL Trade Growth Atlas 2022”, przygotowanego przez NYU Stern School of Business, Center for the Future of Management oraz DHL Initiative on Globalization.
Patrząc na kraje, które znalazły się w pierwszej dwudziestce zarówno pod względem tempa, jak i skali wzrostu ich handlu, trzy […] kraje się wyróżniają: Chiny, Polska i Irlandia. Polska zajęła 8. miejsce pod względem wzrostu obrotów handlowych w wartościach bezwzględnych i 12. pod względem tempa wzrostu wolumenu handlu (7 proc.). Wzrost obrotów handlowych Polski był imponujący od początku lat 90. i został wzmocniony przez wejście do Unii Europejskiej w 2004 r. - czytamy w raporcie.

Niemcy są głównym partnerem Polski zarówno pod względem eksportu, jak i importu, a Polska stała się ważnym elementem regionalnych łańcuchów wartości, specjalizując się w maszynach przemysłowych i samochodach - dodano.
Obserwuj wątek
    • felusiak1 Re: Imponujący wzrost obrotów handlowych Polski 16.09.22, 16:48
      To dlaczego ciagle słyszę i czytam, ze PiS niszczy Polskę?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka