Dodaj do ulubionych

Ukraina atakuje Niemców na Bałtyku

27.09.22, 12:33
next.gazeta.pl/next/7,151003,28957996,szwecja-ostrzega-przed-dwoma-wyciekami-gazu-z-nord-stream-1.html

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
dziś w Polsce otwieramy Baltic Pipe co docelowo nie tylko nas uniezależni od gazu w Rosji ale też przesyłać ten gaz do innych krajów.
A w tym samym czasie zaczął przeciekać rury NS1 i NS2.
Niemcy od razu wskazali na ukraiński sabotaż bo do tego, że oni, Niemcy, zrobili fuszerkę to się nigdy nie przyznają .
Powinniśmy sprzedawać im gaz za podwójną marżę właśnie.
Obserwuj wątek
    • oleg3 Re: Ukraina atakuje Niemców na Bałtyku 27.09.22, 13:13
      No tak.
      "- Rurociąg jest stosunkowo nowy i zbudowany z solidnej i dobrej niemieckiej stali - powiedział Trittin w NTV. Dodał, że "jeśli taki rurociąg nagle przecieka, to musiało nastąpić jego gwałtowne przerwanie."
    • gerlalt Re: Ukraina atakuje Niemców na Bałtyku 27.09.22, 13:21
      A ten gaz do naszej rurki to kto będzie wypierdywał. Bo Morawiecki coś tam płakał o bogatych Norwegach co to mają nas głęboko w hmm poważaniu.
      • oleg3 Re: Ukraina atakuje Niemców na Bałtyku 27.09.22, 13:44
        Czas zweryfikuje. Gaz popłynie bądź nie popłynie, węgiel dopłynie bądź nie dopłynie.
      • qwardian Re: Ukraina atakuje Niemców na Bałtyku 27.09.22, 17:02
        Od momentu kiedy Morawiecki to powiedział, ceny gazu spadły na rynkach..
    • qwardian Re: Ukraina atakuje Niemców na Bałtyku 27.09.22, 15:04
      Nie można wykluczyć rodzimego talentu, od rana zastanawiam się w jaki sposób tak szybko napełniono Baltic Pipe. W każdym razie jestem pod wrażeniem Antoniego Macierewicza, zawsze potrafi naź zaskoczyć..

www.tysol.pl/a90519-imponujace-antoni-macierewicz-pokazal-jak-skacze-do-wody-wideo
      • boomerang Re: Ukraina atakuje Niemców na Bałtyku 27.09.22, 15:57
        Czyżby podłączono Nordstream do Baltic Pipe?
        • qwardian Re: Ukraina atakuje Niemców na Bałtyku 27.09.22, 17:00
          Pod wodą jest to bardziej bezpieczna operacja niż na powierzchni. Rurę z adapterem po jednej stronie spawasz do gazociągu Nord Stream, a następnie długim wiertłem wiercisz otwór. Po wywierceniu skręcasz otwarty zawór, zamykasz go i już pracujesz po własnej stronie. Ja robię bardziej skomplikowane rzeczy na moim ogródku. Nie wymieniam butli, tylko napełniam je z pompy na stacji, a potem przelewam w używane pojemniki jednorazowe. Problemem u mnie jest różnica ciśnień zbyt mała, dlatego podgrzewam zbiornik dużej butli, a ładowane pojemniki trzymam w zamrażalniku i w ten sposób ładowanie przebiega jak w skroplonym gazie, który przybywa do portu w Świnoujściu z USA..
          • boomerang Re: Ukraina atakuje Niemców na Bałtyku 27.09.22, 23:02
            A ja gaz odłączyłem od grzejnika gazowego, gdyż pod tym grzejnikiem uwiła sobie gniazdko papużka i znosi tam jajka, 2 na miesiąc. Szczęście papużki właśnie jest dla mnie zagadnieniem priorytetowym.
            • qwardian Re: Ukraina atakuje Niemców na Bałtyku 28.09.22, 11:01
              A nazie rybki w Odrze posnęły od metanu w wodzie, który musiał uciekać z gazociągu już dłuższy czas, odszkodowania za tą katastrofę będą w biliardach. Nie zazdroszczę Putinowi, Tuskowi und Merkel..
              • boomerang Re: Ukraina atakuje Niemców na Bałtyku 29.09.22, 06:04
                To były bardzo nazie rybki, świeże ale jednak rzeczne. To nie o nich wspominał Gall Anonim:
                "Naszym przodkom wystarczały ryby słone i cuchnące,
                My po świeże przychodzimy, w oceanie pluskające!"

Czyżby nazi przodkowie nie znali ryb rzecznych? A może już wtedy były one zatrute?

• qwardian Re: Ukraina atakuje Niemców na Bałtyku 29.09.22, 07:40
                  Pewnie chodzi o import beczkowy solonych śledzi z wybrzeża, mi osobiście pasują, z cebulą w gęstej śmietanie. Mniej w oleju, ale do alkoholu w sam raz..
      • boomerang Re: Ukraina atakuje Niemców na Bałtyku 29.09.22, 05:57
        Gdyby Antoni miał skrzydełka jak moja papużka to z pewnością nie nauczyłby się skakać na główkę.
    • boomerang Re: Ukraina atakuje Niemców na Bałtyku 28.09.22, 06:43
      To nieprawda. Radek Sikorski jak zawsze nie zawiódł i podziękował USA za te wybuchy.
      • gosc88 Re: Ukraina atakuje Niemców na Bałtyku 29.09.22, 00:11
        boomerang napisał:

> To nieprawda. Radek Sikorski jak zawsze nie zawiódł i podziękował USA za te wyb
        > uchy.

Widac poczucie humoru cie nie opuszcza.
        • boomerang Re: Ukraina atakuje Niemców na Bałtyku 29.09.22, 06:06
          To poczucie rzeczywistości, a nie humoru.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka