Dodaj do ulubionych

Spiegelleser wissen mehr....

03.10.22, 15:53

Jednak polska prawica znacznie przekracza granice uprawnionej krytyki Niemiec. Niesłusznie przypisuje im jako narodową cechę bezwzględną wolę dominacji, dążenie do zniewolenia, przede wszystkim polskich sąsiadów

Obserwuj wątek
  • polski_francuz Dziel i rzadz 03.10.22, 21:01
   oleg3 napisał:

   " niemiecki-dziennik-uderza-w-pis-przekracza-granice-uprawnionej-krytyki-niemiec"

   Polskie spoleczenstwo jest juz podzielone. Teraz przekraczono granice kraju. Jaki to ma sens? Pewnie chodzi o wladze w Polsce. I jak ja Kaczynski uzyska, jaki bedzie ciag dalszy?

   Troche strach patrzec w przyszlosc.

   PF
   • boomerang Re: Dziel i rzadz 03.10.22, 23:21
    Nie histeryzuj. Żółte Kamizelki coś przycichły po tym jak Rosja przestała w nie inwestować.
   • felusiak1 Re: Dziel i rzadz 04.10.22, 08:33
    Polskie spoeczeństwo jest podzielone od 1945 roku. Wszystkie spoeczeństwa w krajach demokratycznych są podzielone. Ciągle o tym piszesz nie wiadomo po co.
    Czy niemcy uwazają się za lepszych? Z cała pewnością. Tacy są. Czy polacy mają prawo rościć sobie wyższość moralną wobec niemców? Napewno.
    Niemcy wpusciły się w maliny. W oczach polakow pani vonder L jest niemką i jej dyktat postrzegany jest jako dyktat niemiecki. Przyjmij to do wiadomości.
    • polski_francuz Re: Dziel i rzadz 04.10.22, 09:58
     felusiak1 napisał:

     " Polskie spoeczeństwo jest podzielone od 1945 roku. Wszystkie spoeczeństwa w krajach demokratycznych są podzielone. Ciągle o tym piszesz nie wiadomo po co."

     Sa poprzez pracowitosc, urodzenie, IQ, znajomosci, itp, itd. Politycy, by dac sie wybrac demokratycznie musza sie podobac wiekszosci. A wiec staraje sie efekty tych roznic zmniejszac.

     Inna z mozliwosci jest grac na jednych i sklocac reszte.

     Wole jak sie efekty roznic zmniejsza.

     PF
     • sz0k Re: Dziel i rzadz 04.10.22, 10:13
      polski_francuz napisał:

      > Inna z mozliwosci jest grac na jednych i sklocac reszte.
      >
      > Wole jak sie efekty roznic zmniejsza.

      I która siła polityczna w Polsce, czy Europie, czy w ogóle na świecie, tak robi? Podasz jakieś przykłady?
      • qwardian Re: Dziel i rzadz 04.10.22, 11:30
       Czerpiesz z tego satysfakcję, bo ja identyfikuję się z Völkischen, którzy byli gotowi żyć wspólnie i umierać za swoje przekonania, nawet jeżeli cały świat był ich wrogiem. Szoku, odpowiedz, czy jesteś z całym światem, bo ja nie..
   • oleg3 Re: Dziel i rzadz 04.10.22, 12:09
    Profesorze. Tzw. dialog niemiecko-polski wygląda tak. Niemcy "rozmawiają" z własnymi agentami wpływu w Polsce (sporo zainwestowali) i udają, że to dialog. Jak przyjdzie do wymiany opinii z kimś spoza środowiska germanofilów i oikofobów przeżywają traumę. Kończy się dialog, a zaczyna jazda ( zwykle) bez trzymanki.
    • felusiak1 Re: Dziel i rzadz 04.10.22, 16:45
     święte słowa
  • qwardian Re: Spiegelleser wissen mehr.... 03.10.22, 21:43
   Trudno, żebym się identyfikował z jakimś Der Spiegel, ale granica jest przekroczona zwłaszcza w absurdalnych pretensjach wobec Niemiec i Węgier, zwłaszcza tych pierwszych za brak zbrojenia stepu. 80 lat temu zrobili to, postawili gestapowski bucior w stepie i cały świat ma do dziś o to pretensje. Również ci, którzy wysłali tam własne dywizje, włącznie z 33 Dywizją Grenadierów SS Karola Wielkiego. Polatschken jeszcze nie przeprosili teutońskiego nadczłowieka za sojusz z kremlowskim belzebubem, ale tańczą na mogiłkach nazich bohaterów..
   • polski_francuz Son contraire... 03.10.22, 22:14
    qwardian napisał:

    " 80 lat temu zrobili to, postawili gestapowski bucior w stepie i cały świat ma do dziś o to pretensje."

    Zawalczyli i przegrali. Ich kraj podzielono na Landy. A jego czesc, DDR, miala inny model spoleczny do 1990 roku. Czy cena za arogancjei za zbrodnie hitlerowskie zaplacili? Wydaje, ze w duzym stopniu tak. Byla Norymberga i kary smierci dla animatorow zbrodni.

    Poza tym czesc odpowiedzialnosci za zbrodnie w Polsce spada na ruskich. Oni wkroczlyli do Polski 17 wrzesnia 1939 rpki i oni stali pod Warszawa jak ja likwidowano. A wiec Kaczynskie rozgrywki nie maja charakteru historycznego ale histeryczno-polityczny.

    I to budzi strach.

    PF
    • qwardian Re: Son contraire... 03.10.22, 22:38
     Polski Francuzie, dzisiaj już wiemy, że przegrani mieli rację, a wygrani ze wstydem korygują pomyłki i smród, który PO sobie zostawili w formie komunizmu. Ale Ty PF nie musisz się wstydzić Francja wysłała w step dzielnych żołnierzy, podczas kiedy żałośni polatschken podczas II wojny bawili się na karuzelach, organizowali kasyna w gettach und zajmowali się spekulacją und szwindlem, korumpowali moich soldaten

  • andrzejg Re: Spiegelleser wissen mehr.... 04.10.22, 08:34
   Poprzez tytuł i cytat chciałeś powiedzieć , że czytelnicy Spiegla wiedzą więcej tak w ogóle, czy dowiedzieli się więcej po tym artykule?
   • oleg3 Re: Spiegelleser wissen mehr.... 04.10.22, 09:44
    Ty na poważnie?
    • andrzejg Re: Spiegelleser wissen mehr.... 05.10.22, 12:12
     Znów czegoś nie rozumiesz, albo rozumiesz inaczej?

     Pytanie jest zasadne. W zalinkowanym artykule dowiadujemy się, że czytelnicy Spiegla mogli zapoznać z opinią polskiego politologa Piotr Bursa. Napisałeś ,że czytelnicy Spiegla wiedzą więcej... no i?
     Wiedzą , bo wiedza, czy dlatego, że się dowiedzieli?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka