Dodaj do ulubionych

"Talent większy od Bońka, Deyny i Lubańskiego" ["]

04.11.22, 11:27
Jak poinformował "Dziennik Zachodni", w nocy z czwartku na piątek zmarł Igor Sypniewski, były piłkarz i wychowanek ŁKS. Zmarł tydzień przed swoimi 48. urodzinami.

Sypniewski był jednym z największych talentów polskiej piłki, ale przez lata zmagał się z uzależnieniem od alkoholu. Chorował również na depresję, przeszedł udar, próbę samobójczą i pobyt w więzieniu. "Jego pierwsze skojarzenie z Manchesterem? Że w hotelu pracował Polak i podrzucił mu do pokoju kilka piw. Na drugi dzień ogrywał Gary'ego Neville'a i Davida Beckhama na oczach 70 tysięcy kibiców.

Obserwuj wątek
    • oleg3 "Absolutny szczyt" 04.11.22, 14:32
      Szwedzi opłakują Igora Sypniewskiego

- Zmarła ikona. Miał 47 lat - piszą szwedzkie media o Igorze Sypniewskim. Dla niektórych był "świetnym piłkarzem" i "najwspanialszym talentem", a dla innych zupełnie odwrotnie. Wszyscy wspominają go jednak ciepło i jako "miłego człowieka". Byłego piłkarza żegnają m.in. miasto Łódź, byłe kluby, trenerzy, kibice oraz zagraniczne media.
      • qwardian Re: "Absolutny szczyt" 04.11.22, 16:56
        Nigdy go nie znałem, ani nie widziałem ze zrozumiałych względów, dla mnie największą ikoną był Mirosław Okoński, kiedy Lech jeszcze grał na Dębcu obok torów kolejowych skąd maszyniści parowozu oglądali mecz wspólnie z kibicami. Działacze "zadbali", żeby Mirek napił się z nimi po każdym meczu..
        • boomerang Re: "Absolutny szczyt" 05.11.22, 07:27
          GTS Wisła miała inaczej. G = gwardyjski, czyli wtedy milicyjny klub. Trzymani byli przez milicjantów na krótkiej smyczy i nic z ich wybryków nie przeciekało do prasy, a mieli wtedy pierwszorzędny atak K-K-K, czyli Kmiecik-Kapka-Kusto. Ojciec Marka Kusto był zdajesie pułkownikiem w stanie spoczynku i wykładał studentom krakowskich uczelni artystycznych ASP i PWST zagadnienia przysposobienia wojennego. To wtedy jaja były, nie to co dziś.
      • boomerang Re: "Absolutny szczyt" 05.11.22, 06:01
        To że Szwedzi po tylu latach pamiętają jakiegoś Sypniewskiego - i zareagowali jak należy - to świadczy o Szwedach nie najgorzej, a nawet chciałoby się powiedzieć "Polska Szwecja dwa bratanki...". Ze swej strony nigdy nie słyszałem o tym piłkarzu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka