Dodaj do ulubionych

Chodzi o odzyskanie ulic

09.11.22, 09:57
Antyfaszyści z Polski, Rosji i Ukrainy pójdą razem 11 listopada. Przeciw tym, którzy otwarcie jadą z Putinem

Rosjanie, Ukraińcy, Czeczeni, Kurdowie i Polacy 11 listopada pójdą wspólnie w antyfaszystowskim marszu "Za wolność Waszą i Naszą". Na odbywający się tego samego dnia Marsz Niepodległości spoglądają z niepokojem. - To impreza zbudowana przez nacjonalistów, ale na pieniądzach PiS-u - mówią działacze Koalicji Antyfaszystowskiej.
- Chodzi o odzyskanie ulic - wyjaśnia Ada z Koalicji Antyfaszystowskiej, jedna z organizatorek wydarzenia "Za wolność Waszą i Naszą". 11 listopada barwny przemarsz przejdzie przez stolicę, w rytm antyfaszystowskich haseł i muzyki elektronicznej. To odpowiedź na odbywający się tego samego dnia pochód organizowany przez narodowców. Chociaż nastrój imprezy ma być radosny, to sprawa jest poważna.

- Tak jak robi "Jedna Rosja". Tak samo - podkreśla Marina. - W Polsce sytuacja jest analogiczna jak w Rosji. PiS robi to samo co Putin. Z tego powodu musimy wspólnie działać i protestować. Jeśli tego nie zrobimy, PiS może wygrać wybory, to będzie jeszcze gorzej. Musimy coś z tym zrobić. Ja już widzę analogię. Mówię, jako aktywistka, walcząca o wolną Rosję - dodaje.

Obserwuj wątek
    • qwardian Re: Chodzi o odzyskanie ulic 11.11.22, 07:30
      Pierwszy Marsz Niepodległości w Poznaniu więc będę na tym, nie w Warszawie. Dla mnie świętem niepodległości jest data Chrztu Polski 14 kwietnia, bo wcześniej byliśmy jak murzyni, których łapano i wysyłano do kalifa w Bagdadzie i Kordobie. 11 listopada traktuję jako nieszczęście, bo to data likwidacji Rady Regencyjnej, najlepszej świeckiej władzy niemilitarnej w historii Polski. Potem były same problemy.
      • boomerang Re: Chodzi o odzyskanie ulic 11.11.22, 22:16
        Chrzest Polski to był rzeczywiście skuteczny cios w Judaizm, organizatora tych łapanek do kalifatów. A co do Rady Regencyjnej, to ona z własnej woli przekazała władzę swojemu agentowi antykomuniście Piłsudskiemu.
        • qwardian Re: Chodzi o odzyskanie ulic 12.11.22, 08:17
          Lokalny łobuz zamknął ulicę Grunwaldzką, żeby zniechęcić mieszkańców Grunwaldu do udziału w marszu, ale ja poszedłem piechotą i nieco spóźniony dołączyłem na moście dworcowym. Z Polską łączy mnie wspólna niedola i bieda, której doświadczyliśmy od bliskowschodnich hochsztaplerów, stąd poniewierka po obcych landach, ale jestem na prastarej, świętej polskiej ziemi i nikt mnie już nie przesadzi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka