Dodaj do ulubionych

Zaczyna Zosia popuszczac w gacie, Najmilsi :O)

29.11.22, 17:01
Igor Tuleya przywrócony do orzekania. "Sędzia nie popełnił przestępstwa"

29.11.2022, 08:46
Łukasz Woźnicki
Ewa Ivanova


Izba Odpowiedzialności Zawodowej SN nie wyraziła zgody na zatrzymanie sędziego Igora Tulei z Sądu Okręgowego w Warszawie. Przywróciła go też do orzekania. - Sędzia Igor Tuleya nie popełnił żadnego przestępstwa - stwierdziła.IOZ - czyli nowa izba SN utworzona na miejsce zlikwidowanej Izby Dyscyplinarnej - rozpoznawała we wtorek zażalenie prokuratury na odmowę zatrzymania sędziego Igora Tulei. Zgody na jego zatrzymanie nie wyraziła w kwietniu 2021 r. Izba Dyscyplinarna. Prokuratura Krajowa zakwestionowała tę uchwałę. 
- Po rozpoznaniu zażalenia prokuratury Sąd Najwyższy utrzymuje w mocy zaskarżoną uchwałę - zaczął przedstawiać orzeczenie przewodniczący składu IOZ Wiesław Kozielewicz. Dodał, że SN z urzędu uchyla również dwa punkty innej uchwały ID z 2020 r. w sprawie Tulei - mówiące o zawieszeniu sędziego i obniżeniu mu wynagrodzenia (ale nie o uchyleniu mu immunitetu.

(...)

Tuleya: IOZ nie jest niezależnym sądem 

Tuleya nie wystąpił o wznowienie postępowania i występować nie zamierza. Sędzia uważa, że nie musi walczyć o przywrócenie immunitetu, bo nigdy go nie stracił - nieskutecznie odebrała mu go nielegalna Izba Dyscyplinarna, zakwestionowana przez polskie sądy i międzynarodowe trybunały. 
Za niezależny sąd Tuleya nie uznaje również Izby Odpowiedzialności Zawodowej, bo nową izbę obsadzono decyzjami prezydenta i pierwszej prezes SN Małgorzaty Manowskiej. W IOZ obok legalnych sędziów orzekają też tzw. neosędziowie, jak nazywane są osoby powołane do SN na wniosek upolitycznionej przez PiS KRS. 
- Trudno mi występować o przywrócenie immunitetu, skoro ja ten immunitet mam. Nie chcę mieć dwóch immunitetów. Nie chcę brnąć w ten absurd i pogłębiać zamieszania - mówił we wtorek w SN Tuleya. - Dwa lata temu coś, co nie było niezależnym sądem, uniemożliwiało mi pracę. Dziś coś, co również nie jest niezależnym sądem, do pracy mnie przywróciło - dodał.

Jednocześnie Tuleya zapowiedział, że w środę stawi się w sądzie okręgowym. - Przez przeszło dwa lata kilkukrotnie próbowałem wrócić. Uniemożliwiano mi to. Zobaczymy, jak teraz zachowają się prezesi. Wierzę, że nie będą bezprawnie uniemożliwiali mi powrotu - mówił. 
Kozielewicz: Dzisiejsze orzeczenie może utracić moc 

- Ogłoszona dziś uchwała SN nie podlega zaskarżeniu. Jest uchwałą ostateczną - stwierdził we wtorek przewodniczący składu Kozielewicz.
Teoretycznie istnieje jednak możliwość, że uchwałę trzeba będzie wyrzucić do kosza.
Taki może być skutek wniosku złożonego w listopadzie przez Tuleyę. Sędzia wystąpił wtedy o wyłączenie z rozstrzygania sprawy dwóch członków składu, który dziś orzekał: sędziów Kozielewicza i Kali. Zarzucił im brak bezstronności, bo m.in. zgłosili zdania odrębne do głośnej uchwały trzech izb SN dotyczącej orzeczeń neosędziów i nie mieli zastrzeżeń do sposobu obsadzenia IOZ.
Kozielewicz i Kala odnieśli się dziś do tego wniosku w oświadczeniu. "Mówi się, że świat jest pełen paradoksów. Jest to zdanie prawdziwe" - napisali. Jak dodali, jednym z paradoksów jest, że sędziowie wyczuleni na zagrożenia dla sędziowskiej niezawisłości swoimi wnioskami kwestionują prawo sędziego do złożenia zdania odrębnego. "To uprawnienie od dziesięcioleci powszechnie uznaje się za jedną z gwarancji sędziowskiej niezawisłości" - podkreśliło dwóch członków składu. 

wyborcza.pl/7,75398,29152062,tuleya-przywrocony-do-orzekania-sedzia-nie-popelnil-przestepstwa.html#S.MT-K.C-B.1-L.1.duzy
Zastanawiajace, jest to jakich tepych sadziow musi dobierac sobie Zosia Kaczynski by go chronili. Ale skazany jest on na dobieranie sobie ich sposrod tepego antydemokratycznego gowna.

Tuleya nie kwestionowal prawa Kozielewicza i Kali do zdania odrebnego lecz ich mozliwa bezstronnosc w oparciu o to wlasnie zdanie odrebne.


KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
Obserwuj wątek
  • benek231 O, Zosia znowu popuscil w porteczki :O 06.12.22, 16:47
   Neosędziowie SN nie uchylili immunitetu sędziemu Raczkowskiemu

   06.12.2022, 15:34
   Łukasz Woźnicki


   >>
   Były wiceszef legalnej KRS sędzia Piotr Raczkowski nie może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej - zdecydowała we wtorek Izba Odpowiedzialności Zawodowej SN. Rozstrzygnięcie wydali jednak neosędziowie, którzy nie zapewniają rzetelnego procesu.

   (...)

   7
   IZBA ODPOWIEDZIALNOŚCI ZAWODOWEJ NEOSĘDZIOWIE SĄD NAJWYŻSZY SĘDZIOWIE
   Czy złamano zabezpieczenie ETPC?

   IOZ jest nową izbą od spraw dyscyplinarnych Sądu Najwyższego. Prezydencka ustawa z czerwca utworzyła ją na miejsce zlikwidowanej Izby Dyscyplinarnej. O składzie IOZ zdecydowali prezydent do spółki z premierem, bo Mateusz Morawiecki kontrasygnował decyzję prezydenta o tym, kto ma orzekać w nowej izbie.

   W IOZ – obok legalnych sędziów – znaleźli się także tzw. neosędziowie, jak nazywane są osoby powołane na wniosek upolitycznionej przez PiS KRS. Orzekają w SN, chociaż Europejski Trybunał Praw Człowieka stwierdził, że nie zapewnią rzetelnego procesu. Składy z ich udziałem "nie mają atrybutów sądu" – ocenił Trybunał w Strasburgu.

   Zażaleniem Prokuratury Krajowej w sprawie Raczkowskiego zajmował się trzyosobowy skład złożony z neosędziów: Marek Motuk (przewodniczący), Marek Dobrowolski (sprawozdawca) oraz Marek Siwek.

   Obrońcy Raczkowskiego wystąpili z wnioskiem o ich wyłączenie. – Ale wniosek nie został jeszcze rozpoznany – mówi Gąciarek. To praktyka często stosowana w IOZ: izba nie czeka z orzeczeniem na rozstrzygnięcie wniosków o wyłączenie. Gdyby już po orzeczeniu wniosek został jednak uwzględniony, sprawę trzeba by prowadzić od początku.

   Igor Tuleya przywrócony do orzekania. "Sędzia nie popełnił przestępstwa"
   ZAPISZ NA PÓŹNIEJ
   Czy IOZ, orzekając w sprawie sędziego Raczkowskiego, złamała zabezpieczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka? – pytamy Gąciarka. – To jest dobre pytanie – odpowiada sędzia.

   W lipcu Trybunał w Strasburgu nakazał Polsce zapewnić sędziemu rzetelny proces. Taki środek tymczasowy orzekł, gdy sędzia zawiadomił Trybunał, że jego sprawą zajmować się będą neosędziowie ze zlikwidowanej już Izby Dyscyplinarnej – poprzedniczki IOZ. To powstrzymało neosędziów z ID. Teraz jednak o immunitecie sędziego decydowali neosędziowie z innej izby.


   – Sądzę, że gdyby dzisiejsze orzeczenie było niekorzystne, można by mówić o złamaniu środka tymczasowego. Ale skoro żadna represja sędziego nie spotkała, to sprawa staje się bezprzedmiotowa – mówi Gąciarek.

   Gąciarek: Wniosek prokuratury był szykaną

   Raczkowski jest sędzią Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie. W przeszłości był wiceszefem legalnej KRS, która działała do 2018 r. i została rozwiązana przez rządzących.

   – Bezzasadny wniosek Prokuratury Krajowej należy odebrać jako represję i szykanę wobec sędziego, który był wiceprzewodniczącym KRS w czasie, gdy rada niejednokrotnie zabierała głos w obronie niezależnych sądów – mówi Gąciarek.


   O uchylenie immunitetu sędziemu wystąpił Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej, który chciał przedstawić Raczkowskiemu zarzut przekroczenia uprawnień przy odtajnianiu dokumentów kontrwywiadu, za co grozi kara do trzech lat więzienia.

   Prokuratura zarzucała Raczkowskiemu, że bez zgody ABW zniósł klauzulę tajności z archiwalnych akt dotyczących afery szpiegowskiej z lat 90. Miało to pozwolić na zapoznanie się z dokumentami osobom nieuprawnionym. Chodziło o dziennikarzy – autorów książki "Antoni Macierewicz. Biografia nieautoryzowana". Z książki wynikało, że na początku lat 90. ówczesny szef MSW Antoni Macierewicz miał sparaliżować akcję kontrwywiadu wobec rosyjskiego szpiega.

   Dzisiejsze rozstrzygnięcie wskazuje, że prokuratura nie przekonała IOZ, że istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa przez Raczkowskiego. Szczegółów nie poznamy – uzasadnienie uchwały IOZ jest niejawne, co wynika z charakteru sprawy. >>

   wyborcza.pl/7,75398,29228510,neosedziowie-sn-nie-uchylili-immunitetu-sedziemu-raczkowskiemu.html#S.TD-K.C-B.1-L.2.duzy
   Czyli w sumie nie bylo sprawy. Przedtem uradzili sobie klero-faszysci, ze beda przesladowac sedziego Raczkowskiego, a teraz klero-faszysci zmienili zdanie. Ciekawe dlaczego?
   Czyzby Zosia zaczela dostawac sraczki?
   KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
   Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.
  • benek231 I ustapil Zosia przed Bruksela dla mamony :O) 14.12.22, 16:20
   Choc przysiegal, ze predzej ucieknie niz ustapi. No i dal dupy. Znowu. I co wy na to, Najmilsi?

   Klero-faszystowska rozgrywka kasy na KPO, z Bruksela, oparla sie na najlepszych koscielnych wzorcach. Od razu poznalem troskliwa reke oraz nauczanie biskupow. Zapewne poprzez Rydzyka, w charakterze posrednika. Polega ta taktyka na upartym trwaniu na swym stanowisku i nie ustepowaniu - chocby sie walilo i palilo. Az do momentu gdy dalsze trwanie przy swoim bezsprzecznie przyniesie wylacznie straty. Tyle, ze jest to taktyka z pozycji silniejszego, a pisiory przy Unii takim nie byly. Znaczy nie mozna bezkrytycznie kupowac wszystkiego tylko dlatego, ze koscielne. Zapamietnijcie to sobie raz na jutro, Matoly.

   Osobiscie mam nadzieje, ze KE dopilnuje by te kamienie milowe zostaly zrealizowane. A szczegolnie te zwiazane z sadownictwem. Bo od zalozen do realizacji kamieni milowych dosc daleka droga. Szczegolnie gdy ma sie do czynienia z ludzmi tak podlymi, nieuczciwymi, klamliwymi, jak pisiory. Bo taka juz jest ta polska prawica: obrzydliwa. Co najlepiej widac po wyplakiwaniu i wyblagiwaniu laskawosci od tej niemieckiej i antypolskiej Unii Europejskiej. Cale ich szczescie w tym, ze pozycje kleczaca maja ciagle dobrze opanowana.
   KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
   Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka