Dodaj do ulubionych

Goebbels to pikuś przy kłamcach z PiSu :O)

01.01.23, 20:29
Przesłanie na nowy rok dla PiS i dla nas. O kłamstwie i cudzie


Marek Beylin
30.12.2022Nigdy dotąd kierownictwo PiS nie okłamywało w takiej skali własnej partii - to polityczna nowość.
Przyzwyczailiśmy się już, że politycy PiS kłamią od rana do wieczora. Od lat ustawicznie kłamie premier Morawiecki, kłamie prezes Kaczyński, kłamią ministrowie i parlamentarzyści. System PiS opiera się na totalnym kłamstwie, zaczerpniętym jako sposób sprawowania władzy z reżimów totalitarnych.

Chodzi nie tylko o to, by przysłaniać nieprawości rządzących i by jawili się oni zawsze jako jedyni sprawiedliwi oraz godni zaufania. Systemowe kłamstwo ma nas również pozbawiać kryteriów rozstrzygania, co w rzeczywistości jest sensowne, co jest prawdą, a co kłamstwem.

Rządzący uzależnili się od kłamstwa

Od początku swych rządów Kaczyński i jego ludzie cynicznie używali kłamstwa jako instrumentu utrzymania i konsolidacji władzy. Ale ostatnio to się zmieniło, co dobitnie pokazała awantura o kompromis z Unią w sprawie pieniędzy z KPO. Mamy porozumienie z Unią, wynegocjowaliśmy zmiany w ustawie o Sądzie Najwyższym, będą pieniądze – gromko obwieścił Morawiecki w porozumieniu z Kaczyńskim. I dodał, że w proponowanej ustawie nie wolno zmienić ani przecinka. Obaj okłamali więc własnych ministrów, parlamentarzystów i działaczy, prezydenta, bo żadnego trwałego porozumienia z Unią nie było i nie ma. Komisja Europejska przedstawiła jedynie rekomendacje, jak przywracać w Polsce praworządność, co stanowi warunek uruchomienia funduszy z KPO.

To już nie jest kłamstwo cyniczne, popełniane z premedytacją, do jakiego przywykliśmy. Mamy do czynienia z kłamstwem rozpaczliwym oraz odruchowym, gdy władza czuje się zagoniona do kąta i nie wie, co robić.

Pokazuje to, jak bardzo rządzący uzależnili się od kłamstwa. Kłamać, nawet swoim – to pierwsze, co nasuwa im się w trudnych sytuacjach. Tyle że kiedy kłamstwo staje się rozpaczliwe, gdy stosuje się je na ślepo, samo szybko się demaskuje i pogrąża sprawców. Oto kłamcy – taki wizerunek Morawieckiego i Kaczyńskiego coraz bardziej się dziś upowszechnia, również w ich własnym obozie.

Zdaniem PiS nie ma społeczeństwa, jest ciemny lud

Cyniczne kłamstwo systemowe, jakie stosuje PiS, oraz kłamstwo z rozpaczy, które właśnie zobaczyliśmy, mają jednak wiele wspólnego. Łączy je przekonanie, że nie ma społeczeństwa potrafiącego suwerennie rozstrzygać, co jest dobre, a co złe. Są tylko bierni klienci, którym władza dostarcza bonusy oraz kłamliwe propagandowe przekazy.

A to, że PiS nigdy nie uwierzył w społeczeństwo, kierując się przekonaniem, że ciemny lud wszystko kupi, dziś obraca się przeciw tej partii.

Kłamca powszechnie zdemaskowany staje się bowiem niemy, także wśród wielu swoich. Mało kto słucha tego, co mówi. A przecież zwłaszcza w kryzysach, jak obecnie, władza, żeby rządzić, musi mieć jakąkolwiek, nawet wątłą, nić porozumienia ze społeczeństwem, nie tylko z najwierniejszym elektoratem. Na przykład w sprawie tego, jak wychodzić z kryzysów. Taką ostatnią nicią była sprawa uruchomienia pieniędzy z KPO. Kłamstwa Morawieckiego oraz Kaczyńskiego i tę nić zerwały.

Oczywiście PiS nie uwierzy w społeczeństwo i będzie nadal kłamać, tyle że coraz bardziej rozpaczliwie. Kaczyński i Morawiecki czekają więc na cud, który może ocalić ich władzę. Ale zdolność do czynienia cudów jest dziś po stronie społeczeństwa, wśród nas.

Życzenia na Nowy Rok

„Jeśli sensem polityki jest wolność, znaczy to, iż w tym obszarze mamy prawo oczekiwać cudów. Nie dlatego, że zabobonnie wierzymy w cuda, ale dlatego, że istoty ludzkie, bez względu na to, czy o tym wiedzą, o ile mogą działać, są zdolne do osiągania tego, co nieprawdopodobne i nieprzewidywalne, i stale to osiągają" – pisała Hannah Arendt.

Dedykuję to przesłanie rządzącym. I życzę im, by w nowym roku pojęli, że ich kłamstwa przestały działać. Że społeczeństwo istnieje i stać je na ów „cud" osiągania wolności.

A nam, według Arendt cudotwórcom, życzę, byśmy skorzystali z tej naszej siły i skutecznie wyprawili się po wolność oraz prawa.

Dedykuję to przesłanie rządzącym. I życzę im, by w nowym roku pojęli, że ich kłamstwa przestały działać. Że społeczeństwo istnieje i stać je na ów „cud" osiągania wolności.

A nam, według Arendt cudotwórcom, życzę, byśmy skorzystali z tej naszej siły i skutecznie wyprawili się po wolność oraz prawa.

Dedykuję to przesłanie rządzącym. I życzę im, by w nowym roku pojęli, że ich kłamstwa przestały działać. Że społeczeństwo istnieje i stać je na ów „cud" osiągania wolności.

A nam, według Arendt cudotwórcom, życzę, byśmy skorzystali z tej naszej siły i skutecznie wyprawili się po wolność oraz prawa.

wyborcza.pl/7,75968,29313397,przeslanie-na-nowy-rok-dla-pis-i-dla-nas-o-klamstwie-i-cudzie.html

O klamstwach pisiorow mowie tu, i nie tylko tu, od czasow ich poprzednich rzadow. Po 2015 roku byla to juz taka eksplozja klamstwa jakiej nie wysnilbym w najczarniejszych snach. Rece wrecz opadaly, gdyz oni poszli w slady Trumpa - klamcy tak bezczelnego jakiego swiat nie widzial. A wy, pisiorki - czyli Kretyn, Oleg3, Sz0k, Qwardian, Institoris, dziwka Kaczynskiego pisujaca tu takze jako Perla, Falusik - podreptaliscie za nimi. Ale jesli liczy ktos na to, ze i was prawda wyzwoli to sie przeliczy. Was prawda nie wyzwoli, Najmilsi.


KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze, z blogiem na Salonie24.
Obserwuj wątek
  • qwardian Re: Goebbels to pikuś przy kłamcach z PiSu :O) 01.01.23, 22:33
   Jesteś Krzysiu jedynym oprócz mnie, który przetrwał zagładę Sylwestra 2023 roku, stąd możesz wnieść proces o odszkodowanie wobec kosmopolitycznego tworu, o inicjałach RP. Zostawmy świętego doktora Goebbelsa, bolszewicko-pisowska Polska to Urban stanu wojennego, który szerzy kłamstwa o holokauście, bolszewickim micie, jednocześnie beszta teutońskich bohaterów i wynosi semickich pasożytów.
   • benek231 Goebbels to pikuś przy kłamcach z PiSu :O) 04.01.23, 21:34
    Albo wez tego Morawieckiego, klamce tak notorycznego, ze nawet przez sen mowi to bydle nieprawde. Gdzie takie cos wyroslo? Znaczy ja wiem, ze wyroslo w lonie tego zlodziejskiego kosciolka, tak jak pozostali klamcy i zlodzieje z PiSu. Na co liczy takie klamliwe antydemokratyczne gowno, oprocz kasy? Nie wiem.

    Choc wiem na co liczy, taki np. Oleg3, inne antydemokratyczne i antyunijne pisowskie gowno, ktory na kase liczyc nie moze.
    qwardian napisał:    KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
    Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze, z blogiem na Salonie24.
    • qwardian Re: Goebbels to pikuś przy kłamcach z PiSu :O) 05.01.23, 09:16
     Nie ma się co dziwić Benku, bo premier obraca się w bardzo podejrzanym towarzystwie i wysyłał swoje dzieci do szkół żydowskich..

     ekspedyt.org/2018/04/14/kulisy-koszernej-kolacji-premiera-morawieckiego-to-przestaje-byc-smieszne/
  • oleg3 Proponuję ambitniejszy tekst 02.01.23, 15:07

   Algorytm kocha Tuska. Opozycja wygrywa z PiS-em bitwę o internet

   Platforma ma w internecie „Silnych Razem". Śledzisz, co oni wypisują?
   Żyleta. Każda partia ma swoją żyletę.

   Dla nich nawet Dominika Wielowieyska to „pisówa" i „symetrystka". Rozsyłają apele, żeby ją zwolnić z „Wyborczej" i TOK-u. „Niech idzie do TVPInfo". Ty to rozumiesz?
   Każda żyleta kibolska tak działa. O co właściwie pytasz?

   Czy to jest sterowane przez PO?
   Nie wiem.

   Brejza z Budką są rano niezadowoleni, bo zadała im w TOK-u niewygodne pytanie, więc wysyłają do swojego „social media ninja" esemesa: „Pohejtujcie trochę Wielowieyską". Tak?
   Nie. Moim zdaniem politycy nie zajmują się hejtowaniem dziennikarzy w sieci.

   Tyle że w przypadku „Silnych Razem" występuje powtarzający się schemat. Poranny prowadzący w TOK-u zaprasza kogoś z PO i jeśli tylko zada mu niewygodne pytanie albo skrytykuje za cokolwiek Tuska, to zostaje na jeden dzień wrogiem publicznym numer jeden w opozycyjnej bańce. „Zwolnić". „Szkaluje opozycję". „Pisowiec" itd. itp. Zastanawiam się zawsze, czy ci ludzie są aż tak oszołomieni, czy to po prostu partyjny trolling?
   To są raczej ruchy oddolne całkowicie niezależne od polityków. Zaraz ktoś mnie oskarży o ejdżyzm, ale trzeba pamiętać, jakie grupy wiekowe takie rzeczy piszą. Głównie boomerzy. Oni w specyficzny sposób traktują internet, można powiedzieć, że biorą go jeden do jednego. Bardzo wierzą w to, co robią i uważają, że tak trzeba.

   Żeby nie było rano w TOK-u Wielowieyskiej albo Wróbla? I żadnych niemiłych pytań do „pani Leszczyny, która najlepiej zna się na ekonomii"?
   Tak. Bo wtedy opozycja wygra. I nie chodzi o to, że te osoby mają złe intencje, tylko one w ten sposób rozumieją politykę, bo zawsze walczyły po jedynie słusznej i moralnie wyższej stronie. Tak samo w latach 80-tych i tak samo dzisiaj. A potem to już samo idzie.

   Samo?
   Fraza lub frazy kluczowe zawierające słowa „Wielowieyska" czy „Wróbel" świecą się potem na czerwono, czyli algorytm wie, że ta fraza wywołuje emocje. I wie też, których użytkowników te frazy wkurzają. Tym oburzonym osobom pokaże potem Wielowieyską jeszcze częściej, żeby ponownie wywołać złość, czyli zaangażowanie.
   • benek231 Wez go sobie wetknij, Oleg :O) 02.01.23, 17:46
    Twoje opinie, Oleg, najzupelniej mnie nie interesuja, ty antydemokratyczne gowno. Po latach prob nawiazania uczciwej rozmowy z toba, doszedlem do wniosku, ze moge sobie darowac rozmowe z toba - pisowską swinią.
    Jestes antydemokratyczne gowno i pisowska swinia wiec niby o czym mielibysmy rozmawiac. Takze teraz bronisz swoich pisiorow poprzez probe zaciemniania obrazu - na symetrystyczna modle. Choc artykul Beylina o klamstwach tzw. ZP jest jednoznaczny. Bo i wypowiedzi wielu z tych panow, na czele z notorycznym klamca Morawieckim, nie pozostawiaja zludzen co do tych osobnikow, oraz tych ktorzy pomimo klamstw politykow nadal bezkrytycznie ich popieraja. Czyli jak najbardziej o tobie mowie, Oleg.
    Bo jesli taki Ziobro stwierdza w TVP, ze "te niby doplaty z KPO - obok oficjalnych pozyczek - to nie sa zadne doplaty lecz (tajne) pozyczki na 300 i 400 procent" i nikt z PiSu (wlacznie z Toba) nie probuje tego odklamac to was wszystkich, wy klamcy, mozna jedynie ukamienowac. Przy okazji innych spotkan to samo powtarzal Wojcik i Wos - takze z SP. Czyli na TVP oklamywali elektorat calej ZP, kontynuowali robienie mu wody z mozgu, a ty, wszystkowiedzacy mondrala, na to nie probowal reagowac.
    Ja moge ci jedynie napluc w ten twoj wredny, podly, i klamliwy ryj, Oleg. Bo z dyskusji juz dawno wykluczyles sie sam.


    oleg3 napisał:


    KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
    Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze, z blogiem na Salonie24.
    • oleg3 Re: Wez go sobie wetknij, Oleg :O) 02.01.23, 18:38
     Krzysiu. Ja cytowałem gazetę.pl.
     • andrzejg Re: Wez go sobie wetknij, Oleg :O) 02.01.23, 19:00
      Ale to jest temat na osobny wątek.
      Kolejny raz jestem świadkiem Twojej zgody na wszelkie łajdactwo i bezeceństwo Twoich idoli z PiS. Uciekasz od oceny pisowców i ewentualnych kłamstw na ich temat i wrzucasz wpis o opozycji.
      Nie przyznasz, że "Dobra zmiana" to jeden wielki pic i fotomontaż. Najważniejsze , że z tą władzą KK ma się dobrze, stróż tradycji. A przekręty, złodziejstwo, dążenie do totalitaryzmu? Masz w dupie.
      • boomerang Re: Wez go sobie wetknij, Oleg :O) 02.01.23, 20:39
       tutaj powinien wkroczyć arbiter Marciniak
       • andrzejg Re: Wez go sobie wetknij, Oleg :O) 02.01.23, 21:05
        VAR
      • oleg3 Re: Wez go sobie wetknij, Oleg :O) 03.01.23, 07:49
       andrzejg napisał:


       > Kolejny raz jestem świadkiem Twojej zgody na wszelkie łajdactwo i bezeceństwo

       Napij się wody.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka