Dodaj do ulubionych

Transpłciowa osoba zgwałciła dwie kobiety

26.01.23, 13:56
O takich historiach pisały niszowe, transfobiczne, portaliki. A tu na gazeta.pl


Do gwałtów doszło w 2016 i 2019 roku. Isla Bryson popełniła przestępstwa, zanim dokonała korekty płci, (a zatem kiedy była uznawana za mężczyznę). Jak relacjonują brytyjskie media, m.in. BBC, przed procesem Bryson podjęła decyzję o korekcie płci. Wyrok, który zapadł we wtorek przed sądem w Glasgow, ma zostać ogłoszony w lutym. Obecnie, jak wynika z doniesień mediów, Bryson przebywa w areszcie dla kobiet i jest izolowana od pozostałych osadzonych.


Sprawa Bryson wywołała w Szkocji dyskusję. Członek Szkockich Konserwatystów Russel Findlay powiedział, że "niewłaściwe i niedopuszczalne" jest umieszczenie przestępczyni w więzieniu dla kobiet. Findlay wezwał szefa służby więziennej o informacje na temat więźniów transpłciowych przebywających w więzieniach. Sekretarz sprawiedliwości Keith Brown w rozmowie z "Guardianem" przekazał, że dane zostaną opublikowane w najbliższych miesiącach.

Kwestia osadzenia Bryson w więzieniu wywołuje również debatę nad nową ustawą o uznaniu płci, którą w grudniu ubiegłego roku przyjął szkocki parlament. Zmiana w dużym stopniu ułatwia doprowadzenie do prawnego uznania korekty płci. W myśl tych przepisów nie jest wymagane zaświadczenie lekarskie dotyczące dysforii płciowej, kluczowa zaś będzie sama deklaracja. Obniżony został też minimalny wiek osoby, która chce przejść korektę płci z 18 do 16 lat.

Komentarz? Nieśmiertelny Kisiel:
Socjalizm to ustrój, który bohatersko walczy z problemami nieznanymi w innych ustrojach.
Obserwuj wątek
    • qwardian Re: Transpłciowa osoba zgwałciła dwie kobiety 26.01.23, 15:48
      Jeżeli jeszcze wydaje głośne pierdnięcie przed wydaleniem biegunki to profil idealnie pokrywa się z uczestnikiem forum o inicjałach dwuliterowych..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka