Dodaj do ulubionych

J.Żakowski pięknie zjechał Kaczyńskiego :O)

22.02.23, 17:22

Biden "nic nie powiedział"? Ależ powiedział, a jego słowa dotyczyły i Putina, i Kaczyńskiego


Jacek Żakowski
22.02.2023


panu, i Putinowi się zdawało, panie prezesie, że nadszedł wasz czas. I obaj się pomyliliście. Nie doceniliście zdolności Zachodu do mówienia "nie", gdy zagrożone są fundamentalne wartości.
„Nic nie powiedział" – rzucił Jarosław Kaczyński po przemówieniu prezydenta Bidena w Arkadach Kubickiego. Hmmm… Ale to chyba nawet lepiej, że Kaczyński niczego nie zrozumiał z tego, co Biden powiedział. Bo gdyby zrozumiał, to by się zdenerwował. I pewnie znów nagadałby głupot.

Spokojnie, panie prezesie. To dobrze, że pan nie zauważył, iż właśnie spektakularnie i definitywnie runęła cała pańska wielka strategiczna koncepcja balansowania między Zachodem i Wschodem, a zwłaszcza między demokracją i praworządnością Zachodu a samodzierżawiem Wschodu. Niech pan, broń Boże, nie otwiera oczu, bo mógłby pan zauważyć, że właśnie zawalił się pański wielki plan przesuwania Polski na wschód i zarażenia Zachodu wschodnią cywilizacją, a zwłaszcza wschodnią kulturą polityczną. Skończyła się misja Osła Trojańskiego. Znikła szansa rozwalenia od środka Unii Europejskiej i NATO.

Rok temu, kiedy Putin zgromadził wojska wzdłuż ukraińskiej granicy, pan, panie prezesie, zgromadził w Warszawie konie trojańskie Putina, hasające wewnątrz zachodniej wspólnoty. Trudno jest uwierzyć, że to było bez związku. Przynajmniej w tym sensie, że pan i Putin mieliście to samo złudzenie, iż Zachód jest podzielony, słaby, zagubiony, niemrawy, niezdolny do reakcji w obronie cywilizowanego ładu, więc historia stanęła po stronie autorytarnych watażków. Czyli między innymi po stronie Putina i pańskiej. Obaj myśleliście, że przyszedł czas frontalnego ataku. Obaj zgodnie rzuciliście rękawice zachodniej wspólnocie i jej konstytutywnym wartościom. Putin rzucił ją NATO, atakując wolną Ukrainę. A pan rzucił ją Unii, atakując polską demokrację. Z bardzo podobnym skutkiem, co dziś dobrze widać.

Obu wam się zdawało, że nadszedł wasz czas. I obaj się pomyliliście. Także do pana skierowane więc były słowa prezydenta Bidena: „Demokracje świata będą strzegły wolności dzisiaj, jutro i zawsze. Bo stawką jest wolność".

Nie szkodzi, że pan tego nie zrozumiał. Pan już nie ma odwrotu, więc po co się denerwować? Nawet dobrze, że pan nie zrozumiał słów, które także pana dotyczyły, choć nie były do pana skierowane: „Apetytu autokraty nie da się zaspokoić, trzeba mu się przeciwstawić. Autokraci rozumieją tylko jedno słowo: »nie, nie i nie«".

Obaj, Putin i pan, nie doceniliście zdolności Zachodu do mówienia „nie", gdy zagrożone są fundamentalne wartości. Putina zaskoczyło zdecydowane „nie" większości Ukraińców, NATO i koalicji 50 państw, którą zbudował Biden. Pana zaskoczyło „nie" większości Polaków, Komisji Europejskiej i koalicji demokratycznych instytucji całego Zachodu. Za błąd Putina Rosja płaci, tracąc tysiące żołnierzy, międzynarodową pozycję i miliardy marnowane przez absurdalną wojnę. Za pana błąd Polska płaci, tracąc miliardy z Unii i wizerunek kraju wzorowej transformacji.

Biedny panie prezesie, czy pan naprawdę myśli, że prezydent Biden niczego nie powiedział, mówiąc tak dużo o zasługach polskiego społeczeństwa, a z całego obozu sprawującego władzę chwaląc (bez szczególnej przyczyny) jedną panią prezydentową? Było to równie szarmanckie, co wymowne.

Niech się pan trzyma zdania, że Biden „nic nie powiedział". To pozwoli panu zachować milczenie. Ale sam niech pan w to nie uwierzy. Bo ważne słowa padły. Także na temat pana. Warto je przemyśleć.


wyborcza.pl/7,75968,29491522,biden-nic-nie-powiedzial-alez-powiedzial-a-jego-slowa-dotyczyly.html#S.TD-K.C-B.1-L.3.maly

Ze slow Kaczynskiego wynika, ze mial on powazne obawy, ze Biden przejedzie sie po autorytaryzmie w wydaniu PiSowskich klero-faszystow. Doskonale wiedzial jakie znaczenie maja dla Polakow slowa prezydenta USA. I niewatpliwie odetchnal z ulga nie uslyszawszy polajanki czym, z radosci, nie omieszkal sie podzielic.
Tyle, ze teraz najwazniejsza jest Ukraina i danie Rosji po lapach, wiec polityk tej miary co Biden nie bedzie rozmienial sie na drobne. O tym - po tym.

A Zakowski zaplusowal u mnie tym artykulem, gdyz niedawno musialem odpisac go na straty - jako kryptokomuniste-symetryste.
KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze, z blogiem na Salonie24.

Obserwuj wątek
  • qwardian Re: J.Żakowski pięknie zjechał Kaczyńskiego :O) 22.02.23, 17:49
   nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/ojczysty-dodaj-do-ulubionych/ciekawostki-jezykowe/PIEPRZYC_czy_CHRZANIC___,cltt,P

   Mój Prezydent Lech Wałęsa..

   — Było ładne, zgrabne, natomiast ciekawych elementów nie było.
  • boomerang Żakowski tylko raz powiedział prawdę 23.02.23, 00:25
   ale tylko dzięki wszystkowiedzącemu Radosławowi

  • benek231 J.Żakowski pięknie zjechał Kaczyńskiego :O) 26.02.23, 16:15
   "Za pana błąd Polska płaci, tracąc miliardy z Unii i wizerunek kraju wzorowej transformacji."

   **
   A zaplaci znacznie wiecej gdyz Kaczynski ze swymi klero-faszystami nie odstapili od planu wyprowadzenia Polski z Unii badz umieszczenia jej na jak najdalszej orbicie, byle zachowac dostep do unijnego rynku i unijnych przywilejow, ale nie miec zadnych zobowiazan i obowiazkow.
   KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
   Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze, z blogiem na Salonie24.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka