Dodaj do ulubionych

Chyba wlasne ucho zobaczycie predzej niz kase :O)

27.02.23, 18:00
z KPO, Najmilsi...


Stało się. I dobrze. "Trybunał" magister Przyłębskiej na celowniku

Wojciech Sadurski
15.02.2023


Jeśli wyrok - oby rychły! - będzie zgodny z treścią skargi, Trybunał zostanie uznany za ciało bezprawne, o czym wszyscy i tak wiedzieliśmy. Ale jedna rzecz: wiedzieć, a druga rzecz: mieć w ręku wyrok najwyższej unijnej sądowej instancji.
Jest pewnym paradoksem, że dosłownie w kilka dni po tym, jak Andrzej Duda znów zwrócił uwagę opinii publicznej na Trybunał mgr Przyłębskiej, kierując do tego fasadowego i w coraz większym stopniu groteskowego ciała wniosek o zbadanie konstytucyjności noweli ustawy o SN, Komisja Europejska skierowała do TSUE formalny wniosek o naruszenie prawa europejskiego właśnie w związku z tym organem.

Wniosek ten nie jest nieoczekiwany (w istocie, procedura wstępna trwała już od ponad roku) i nawet prawnicy Prezydenta mogli to przewidzieć i uniknąć tego dodatkowego ambarasu. Ale stało się – i dobrze. Trybunał mgr Przyłębskiej, podobnie jak neo-KRS, od dłuższego czasu był na celowniku instytucji europejskich, w ramach kontroli spełniania standardów prawa europejskiego przez państwa członkowskie. Już w obszernym dokumencie z grudnia 2017 r., stanowiącym podstawę wszczęcia procedury sankcjonującej z Art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej jak i w kilku wyrokach TSUE, oba te organy były wymienione jako aberracja. Teraz Komisja stawia kropkę nad „i", jeśli chodzi o Trybunał na Szucha i wytacza najpoważniejsze prawne działo, jakie ma w swym arsenale – a mianowicie skargę do Trybunału w Luksemburgu. Jeśli wyrok – oby rychły! – będzie zgodny z treścią skargi, Trybunał zostanie uznany za ciało bezprawne, o czym wszyscy i tak wiedzieliśmy.

Ale jedna rzecz: wiedzieć, a druga rzecz: mieć w ręku wyrok najwyższej unijnej sądowej instancji, której wyroki stosują się bezpośrednio i która ma ostatnie słowo w sprawach dotyczących prawa unijnego. Dla instytucji UE (które, przypominam, są równocześnie instytucjami polskimi, na mocy suwerennej decyzji Polaków z 2003 roku) najważniejsze są prowokacje Trybunału mgr Przyłębskiej: w tzw. wyrokach (nieważnych, z powodu niewłaściwego składu), wymienionych zresztą w skardze Komisji, grupa znajomych z Al., Szucha „uznawała" orzecznictwo TSUE i same artykuły Traktatu za niezgodne z polską Konstytucją (np. „wyrok" z 7 października 2021). Nawet gdyby to był Trybunał normalny, nie miałby do tego kompetencji. Ale niezgodność z polską Konstytucją była obiekcją źle sformułowaną – to polskie ustawy rozmontowujące niezależność sądownictwa były z naszą Konstytucją sprzeczne.

W jednym z bardziej groteskowych „wyroków" (z 24 listopada 2021), Trybunał mgr Przyłębskiej uznał, że w ogóle nie jest sądem. Akurat miał rację, choć chodziło mu o to, by uniknąć stosowania wobec niego kryteriów "niezawisłego i bezstronnego sądu" z Art. 6 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka (chodziło wtedy o uchronienie się przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka). Dziś Komisja Europejska zauważa, że tzw. TK nie spełnia wymagań „niezależnego i bezstronnego trybunału, ustanowionego przez prawo". I ma w tym absolutnie rację. A potwierdza to, znów paradoksalnie, fronda grupy nierobów z tzw. TK przeciwko mgr Przyłębskiej i skupionej wokół niej drugiej grupie nierobów. (Dlaczego nierobów? Proszę sprawdzić statystyki dotyczące liczby „wyroków" oraz stronę Trybunału, na której wokanda zawiera… 3 wyznaczone sprawy do końca tego roku).

I taki to Trybunał znalazł się w świetle reflektorów, po tchórzliwej decyzji Andrzeja Dudy, unikającego odpowiedzialności za decyzję w sprawie ustawy o SN. I po właściwym postanowieniu Komisji o skardze do TSUE. W tle obu tych decyzji jest ta sama sprawa: pieniądze unijne dla Polski. A wspólnym mianownikiem jest oddalenie perspektywy przyznania tych funduszy.


wyborcza.pl/7,75968,29468841,stalo-sie-i-dobrze-trybunal-magister-przylebskiej-na-celowniku.html?_ga=2.1654258.274126454.1677484641-1243880823.1668427429

Nieuchronna totalna kompromitacja polskiego sadownictwa oraz Polski mozliwa jest takze dzieki wam pisiorki - takze dzieki wam, wy antydemokratyczne gowno.

KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze, z blogiem na Salonie24.
Obserwuj wątek
  • boomerang Re: Chyba wlasne ucho zobaczycie predzej niz kase 27.02.23, 23:07
   To naprawdę trudny prawniczy tekst naukowca z krainy kangurów. Równania różniczkowe cząstkowe nie są moją najmocniejszą stroną.
   • gerlalt Re: Chyba wlasne ucho zobaczycie predzej niz kase 28.02.23, 08:25
    Kiedy polska spieprzy z tego kołchozu? Skorumpowanego do cna hak to socjaliści.
  • oleg3 To jest news? 28.02.23, 11:24
   Od dawna wiadomo, że o tej kasie możemy pogadać po wyborach.

   Jest podobno druga strona tej monety. Jak KE nie wypłaci Polsce tej kasy (choćby z paroletnim poślizgiem), to cała koncepcja wspólnego zadłużania UE pójdzie w pis..du. Eurokraci jadą po bandzie.
    • boomerang Re: :) 28.02.23, 12:15
     Wypowiedzi profesora Sadurskiego będę sukcesywnie ignorował dopóki nie udowodni on że umie tańczyć.
     • qwardian Re: :) 28.02.23, 12:38
      Zamierzam osobiście zachęcić go do lekcji tańca, olé!
   • benek231 Wez ty sie lepiej za podorywke, gamoniu :O) 28.02.23, 15:24
    oleg3 napisał:

    > Od dawna wiadomo, że o tej kasie możemy pogadać po wyborach.
    **
    Komu wiadomo ty dupo wolowa? Przeciez nie tobie i twoim przywodcom. Gdyby bylo wiadomo to nie staralibyscie sie by te kase dostac... by rozkrasc. A w dodatku nadal sie staracie.

    *
    > Jest podobno druga strona tej monety. Jak KE nie wypłaci Polsce tej kasy (choćb
    > y z paroletnim poślizgiem), to cała koncepcja wspólnego zadłużania UE pójdzie w
    > pis..du. Eurokraci jadą po bandzie.
    **
    To powstanie wowczas nowa koncepcja wspolnego zadluzenia, bez Polski, ty antydemokratyczne gowno.
    KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
    Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze, z blogiem na Salonie24.


Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka