Dodaj do ulubionych

"Zadziwiająca kariera Tomasza Duklanowskiego. :O)

08.03.23, 17:42
Reporter Radia Szczecin przy taśmociągu"


Jerzy Połowniak
07.03.2023

>>
Tomasz Duklanowski nie ma świadomości, że wyrządza zło. Tak bardzo wierzy w to, co robi, że przypomina członka jakiejś sekty - ocenia jeden z pracowników Radia Szczecin. Kto napisał artykuł, który ułatwił zidentyfikowanie ofiary pedofila i mógł przyczynić się do śmierci 15-letniego Mikołaja Filiksa?
(...)

Za co Tomasz Duklanowski wylatywał z pracy

Zaangażowana politycznie rodzina pomagała mu znaleźć pracę w innych tworzących się wolnych mediach. Został zatrudniony w redakcji solidarnościowego związkowego pisma „Jedność", gdy przewodniczącym zarządu regionu był Longin Komołowski (zmarł w 2016 r.). Obecny szef „S" w regionie, Mieczysław Jurek, źle wspomina ten epizod z życiorysu Duklanowskiego.

- Pamiętam, jak Longin Komołowski mówił mi, że ludzie, o których pisał Tomasz Duklanowski, przychodzą ze skargami, że zmienia ich wypowiedzi i przekręca fakty. Trzeba było za niego przepraszać - wspomina Mieczysław Jurek. - Jego praca w „Solidarności" skończyła się, gdy po miesięcznej nieuzasadnionej nieobecności w pracy Longin polecił, żeby zwolnić go dyscyplinarnie.

Potem Duklanowski zmieniał redakcje jak rękawiczki. Przynajmniej dwa razy został zwolniony za brak dziennikarskiej rzetelności. Najpierw przez Annę Więckowską-Machay z „Kuriera Szczecińskiego", a po 1996 r. z „Życia" Tomasza Wołka. Po śmierci Mikołaja Filiksa były rzecznik szczecińskiej policji Przemysław Nadolski opisał na Fb taką historię:

„W listopadzie 1999 roku nieznani sprawcy uprowadzili w Szczecinie 8-letnią dziewczynkę. Porywacze zostawili list, z którego wynikało, że zrobią dziecku krzywdę, jeśli rodzina powiadomi media i policję. O sprawie zrobiło się głośno wśród nie tylko szczecińskich dziennikarzy. Na moją prośbę spotkaliśmy się wszyscy. Opowiedziałem szczerze o tym, co wiemy i o tym, co robimy. Tyle ile mogłem. Zobowiązałem się, że co godzinę będę informował o tym, co się dzieje. Poprosiłem dziennikarzy o jedno: "dopóki nie wiemy, co dzieje się z dzieckiem i kto je ma, nie podkręcajcie atmosfery. Życie dziecka jest ważniejsze niż wasze newsy". I wiecie co? Wszyscy okazali niesamowitą solidarność i zrozumienie. No, prawie wszyscy... Jeden »dziennikarz« na drugi dzień napisał w ogólnopolskim dzienniku »Życie« sensacyjny tekst. Cytuję z pamięci: »Udaliśmy się do domu, z którego uprowadzono ośmioletnią dziewczynkę. Drzwi otworzyła nam jej matka w towarzystwie dwóch policyjnych wywiadowców, którzy czekają na telefon od porywaczy…« Oczywiście skończyło się to interwencją u redaktora naczelnego Tomasza Wołka. Zgadnijcie, kto był autorem wspomnianego artykułu..."
(...)

Wielkie i mniejsze tematy Tomasza Duklanowskiego

Gwiazdą prawicowych mediów stał się dzięki nakręcaniu spirali oskarżeń wobec prof. Tomasza Grodzkiego. Zaczęło się od internetowego wpisu prof. Agnieszki Popieli z Uniwersytetu Szczecińskiego, która napisała, że przed operacją jej mamy, którą miał zrobić Grodzki, musiała wpłacić 500 dolarów na medyczną fundację. Później się z tego wycofała twierdząc, że nikt jej do wpłaty nie zmuszał.
(...)

Marszałek Grodzki pozwał Duklanowskiego za zniesławienie. W listopadzie 2022 odbyło się sądowe posiedzenie pojednawcze, które nie doprowadziło do ugody. Będzie proces.

Duklanowski relacjonuje też dla RS proces senatora Stanisława Gawłowskiego z Koszalina, byłego sekretarza generalnego PO, oskarżonego o korupcję w tzw. aferze melioracyjnej. Też zawsze ma najświeższe informacje, które w swoich tekstach dodatkowo „podkręca".

- Między prokuraturą a nim jest taśmociąg – ocenia Gawłowski. – Duklanowski ma wszystkie informacje podane na złotej tacy.

Duklanowski uwielbia grzebać ludziom w życiorysach i nie ma żadnych skrupułów, by upubliczniać nawet niesprawdzone informacje. Po śmierci ojca Bartosza Arłukowicza napisał w social mediach, że był ORMO-wcem. Twierdził też, że ojciec burmistrza Polic Władysława Diakuna (zwalczanego przez PiS) "był członkiem bandy UPA", na co dowodem mają być ubeckie zapisy.

Mimo tych wszystkich wpadek PiS-owskie media Duklanowskiemu schlebiają. W styczniu 2020 r. Piotr Lisiewicz przedstawił go na antenie publicznego Radia Poznań jako „najniebezpieczniejszego dziennikarza w Polsce" i kreował na jedynego sprawiedliwego dziennikarza w Szczecinie.
(...)

O dwa słowa za dużo w tekście o pedofilu

„Afera pedofilska w urzędzie marszałkowskim" miała być jego kolejnym wielkim tematem. 29 grudnia 2022 r. Duklanowski opublikował tekst, w którym opisał sprawę molestowania dziecka przez pedofila, chociaż zdarzenie było prawie sprzed trzech lat, prawomocny wyrok zapadł ponad rok wcześniej, a sprawca został skazany na prawie 5 lat więzienia i odsiaduje wyrok. Duklanowski podał to jako sensację mającą uderzyć w szczecińską Platformę Obywatelską - pedofil przed zatrzymaniem był pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Główny zarzut był de facto taki, że nikt wcześniej nie poinformował mediów o tym zdarzeniu, chociaż to sąd utajnił postępowanie, żeby chronić ofiarę pedofila. Aby „podkręcić" tezę o pedofilskiej zmowie w PO, w leadzie artykułu Duklanowskiego znalazła się informacja, że ofiarą pedofila był syn „znanej parlamentarzystki".

„Aferą pedofilską" w PO zagrały jednocześnie inne media usłużne wobec PiS. Czekały w blokach startowych na tyle niecierpliwie, że omówienie artykułu Duklanowskiego na stronie TVP Info ukazało się dwie minuty wcześniej niż źródłowy tekst Duklanowskiego na radioszczecin.pl. Zaraz potem był kolejny artykuł na stronie orlenowskiego „Głosu Szczecińskiego". Już po godz. 9 Duklanowski udzielał wywiadu w TVP Szczecin.

szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,29534982,zadziwiajaca-kariera-tomasza-duklanowskiego-reporter-radia.html

Takie samo gono jak ten jego antydemokratyczny PiS. Odnalezli sie w korcu maku.

KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze, z blogiem na Salonie24.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka