Dodaj do ulubionych

Opozycja ciężko pracuje na III kadencję PiS

10.03.23, 11:15
Wygrana PiS w wyborach do Sejmu 2023 wydawała się nieprawdopodobna. Teraz jest inaczej. Szanse są "pa pałam". Idzie wiosna i nie zamarzliśmy. Inflacja ustabilizowana i będzie spadać. A opozycja?

Cóż. Opozycja to media. I antypisowskie media ciężko pracują na wygraną PiS. Zwarcie ma być kolejną odsłoną wojny kulturowej. PiS zaciera ręce.

„Spadkobiercy komunistów niszczą Jana Pawła II po jego śmierci” – te słowa marszałkini Sejmu Elżbiety Witek najlepiej streszczają wyborczą narrację PiS na najbliższe tygodnie, a może nawet miesiące.


Obserwuj wątek
  • boomerang Re: Opozycja ciężko pracuje na III kadencję PiS 10.03.23, 11:25
   PO ma większe szanse w Holandii.
  • oleg3 Re: Opozycja ciężko pracuje na III kadencję PiS 10.03.23, 11:26
   Przy okazji sejmowej uchwały PiS udało się – niestety, po raz kolejny – podzielić opozycję, i to aż na trzy obozy. Uchwałę w obronie Jana Pawła II gorliwie poparł opierający się na wiejskim, małomiasteczkowym i konserwatywnym elektoracie PSL. Ludowcy zgłosili nawet swoją wersję tego dokumentu, ale w końcu de facto poparli projekt złożony przez PiS – z pewnymi modyfikacjami. Przeciwko uchwale opowiedziała się Lewica, która już od kilku dni nawołuje np. do zmiany nazw ulic Jana Pawła II w całym kraju. Pośrodku znalazły się Koalicja Obywatelska i Polska 2050, które odmówiły udziału w głosowaniu nad uchwałą, która – jak mówił Paweł Kowal z KO – nie broni papieża, tylko „zapisuje Jana Pawła II do PiS”.
   www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/2204760,1,czy-jan-pawel-ii-wygra-wybory-dla-pis.read
   • oleg3 Re: Opozycja ciężko pracuje na III kadencję PiS 10.03.23, 12:02

    Wedle naszych informacji Donald Tusk i władze klubu uznali, że temat jest dla Platformy niebezpieczny i może zdezintegrować klub. W klubie KO są przecież jeszcze niedobitki konserwatystów - gotowi bronić Jana Pawła II, jak poseł Marek Sowa - acz nie w takiej formie, jak chciało PiS. Jest też lewicowe skrzydło oraz Zieloni, którzy z satysfakcją zagłosowałoby przeciw uchwale.
  • qwardian Re: Opozycja ciężko pracuje na III kadencję PiS 10.03.23, 12:39
   Obawiam się wybuchu euforii, która prowadzi do Piekła. Czyli tańczących posłów PiS z radosnym uśmiechem..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka