Dodaj do ulubionych

Nie tylko Jude obrazili się Polakow i sobie poszli

01.05.23, 09:53

Kilkanaście wieków temu nagle Burgundowie, Goci i Wandale spakowali swoje manatki i opuścili siedliska nad Odrą i Wisłą. Potem zapisali się złą i dobrą sławą w Europie, a nawet w Afryce (Wandalowie). Ci jednak spowodowali wiele szkód w Rzymie wyrywając metalowe kotwy i obejmy, które trzymały ich domy do kupy. Goci zdobyli Rzym i przejęli w nim władzę. Burgundowie z Lubuskiego i Dolnego Śląska zaznaczyli się we Francji nazwą słonecznej Burgundii.

Narodowy Robotnik jest wybitnym socjologiem i musi zbadać powód traumy jaką tubylcy wywołują na obcych plemionach. Pozdrowienia z Posen w Dniu Narodowego Robotnika i nie próżnować zbytnio, acz troszeczkę ..
Obserwuj wątek
  • boomerang Re: Nie tylko Jude obrazili się Polakow i sobie p 01.05.23, 12:51
   Wandale to opuścili siedliska w Panonii, bo to już wtedy panowie byli, a w Rzymie dali się poznać jako dżentelmeni, ratując życie wdowy po zamordowanym cesarzu i jego córki, które na ich prośbę król Wandali i jego syn pojęli za żony. Fakt że zabrali przy tym do Afryki, do swojego królestwa ogrodów, którym zachwycał się poeta Luxorius, też i posag, co im przysługiwało staropolskim obyczajem.
   • qwardian Re: Nie tylko Jude obrazili się Polakow i sobie p 01.05.23, 15:55
    Chyba w Polsce zabawili dłużej, bo wiele jest teorii skąd do Polski przybyli, natomiast nie ma polemiki, że z niej wyjechali na teren Panonii i dalej. To wyjaśnia dlaczego Słowian nazywano Vendami i dlaczego znikły z terytorium obecnej Polski koła garncarskie, bo potem przez trzysta lat lepiono garnki ręcznie, nie taśmowo. Może dlatego Wandale kojarzą się nam negatywnie, bo my mamy w nosie co się działo w Rzymie..
    • boomerang Re: Nie tylko Jude obrazili się Polakow i sobie p 02.05.23, 01:44
     Wandale nie kojarzą się nam negatywnie, im ten negatywizm przypiął kościół rzymsko-chrześcijański. Wandale byli chrześcijanami obrządku zwanego arianizmem, podobnie jak Goci, ale Goci dali się nawrócić na wersję rzymską, czyli tą z Papieżem, a Wandale nie i ostro tępili chrześcijaństwo rzymskie aż do końca i dlatego kościół przypiął im łatkę wandali, które to słowo funkcjonuje do dziś. Podobnież ostatni król Wandali Gelimer (Dzielimierz) dokończył żywota wraz ze swą świtą na majątku w Anatolii, gdzie zesłał ich cesarz, podczas gdy jego pogromcę Belizariusza, który stał się zbyt sławny, kazał oślepić.
     • qwardian Re: Nie tylko Jude obrazili się Polakow i sobie p 02.05.23, 06:17
      Teraz już rozumiem dlaczego prosty lud zaakceptował rzymską religię, a zignorował arianizm, który miał wzięcie wśród ludzi tzw. światłych. Pamięta się, że zajumali nam te koła garncarskie i uciekli do ciepłych krajów. Na poważnie Niemcy nazywali Słowian Wendami i tak samo określały nas sagi skandynawskie
      • boomerang Re: Nie tylko Jude obrazili się Polakow i sobie p 02.05.23, 10:29
       Wędy graniczyły na rzece Łabie z Anglami (Haczykami). Stąd mamy dziś w języku angielskim słowa pochodzenia słowiańskiego, czego Anglicy nie chcą przyjąć do wiadomości.
       • qwardian Re: Nie tylko Jude obrazili się Polakow i sobie p 03.05.23, 09:40
        Gdyby nie inwazja Anglo-Saxonów Brytania byłaby jedynym państwem świata posługującym się językiem celtyckim. Niebywałe, że język, którym kiedyś posługiwało się dwie trzecie naszego kontynentu zupełnie zniknął..

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka