Dodaj do ulubionych

czeka nas czas słabych rządów...

24.08.23, 15:49
...bez względu na to, kto wygra. Prawdopodobnie szybko będą następne wybory, czyli będzie stała kampania wyborcza i dalsze demolowanie naszego nieistniejącego już i tak w sensie prawnym i funkcjonalnym państwa, a co gorsza społeczeństwa i wspólnoty narodowej.

Naszła mnie ta myśl na widok projektowanego deficytu budżetowego na 2024, który jest ewidentnie wyborczy. Będziemy w plecy 165 mld zł. Powtórzę: sto sześćdziesiąt pięć miliardów złotych. Jednocześnie przy takim deficycie rząd zakłada ukorzystnienie wskaźników makroekonomicznych, czyli to wszystko stoi na glinianych nogach. Prawdopodobieństwo, że będzie z nimi raczej gorzej, a nie lepiej, jest bardzo wysokie.

Na ten rok to było 92 mld. Bardzo dużo i w ustawie okołobudżetowej w uzasadnieniu art. 19 było wprost napisane o możliwości niewypłacalności skarbu państwa. Zadłużenie poza budżetem przekroczyło 400 mld. Czyli teraz będzie jeszcze większe, skoro oficjalny deficyt jest taki.

Źle jest.
Obserwuj wątek
  • benek231 czeka nas czas słabych rządów... 24.08.23, 16:36
   zdravko_vypic napisał:

   > ...bez względu na to, kto wygra. Prawdopodobnie szybko będą następne wybory, cz
   > yli będzie stała kampania wyborcza i dalsze demolowanie naszego nieistniejącego
   > już i tak w sensie prawnym i funkcjonalnym państwa, a co gorsza społeczeństwa
   > i wspólnoty narodowej.
   **
   To moze w miedzyczasie, tak dla zabicia nudy, opowiedz nam, pisowska swinio, jaki jest twoj udzial w tym co zauwazyles powyzej? Opowiedz nam ladnie, ty antydemokratyczne gowno bezwstydne.
   --
   KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
   Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze, z blogiem na Salonie24.
   • zdravko_vypic a twój, cipeńko męska,... 24.08.23, 19:14
    ...kupująca wdzięki lokalnych beelemów w tym twoim Oregonie, jaki jest udział w naszym Polaków dorobku?
    • benek231 Sam zadeklarowales sie jako antydemokrata :O) 24.08.23, 20:04
     zdravko_vypic napisał:

     > ...kupująca wdzięki lokalnych beelemów w tym twoim Oregonie, jaki jest udział w
     > naszym Polaków dorobku?
     **

     W czyim? W "naszym"? "Polakow dorobku"? Ty antydemokratyczne gowno...
     Twoj dorobek jest taki jaki wlasnie zdazyles opisac na poczatku swego postu otwierajacego, ty pijaku. Narastajacy burdel i bezprawie - rzady bandytow, zlodziei, klamcow i oszustow. To jest ten twoj dorobek. I to przekresla ciebie jako Polaka ktory zrobil cokolwiek dobrego dla Polski.
     Dla mnie bylo oczywiste, ze tacy jak ty, Kretyn, Oleg3, Sz0k, czy Qwardian, ryjacy pod raczkujaca demokracja na rzecz blizej nieokreslonego zamordyzmu, a takze przeciwko obecnosci Polski w Unii Europejskiej, gdy juz dopna swego i doprowadza do totalnego burdelu, rzadow bandziorow i nieudacznikow, rzadow zlodziejskiej sitwy, natychmiast zaczna sie zastanawiac jak (do cholery!) moglo do tego dojsc. Zaczna rozgladac sie wokol za winnymi nieciekawego stanu panstwa i spolecznych stosunkow. No bo oczywiscie wy z tym nie macie nic wspolnego - wy tylko chcialiscie dobrze. Zapominajac oczywiscie o tym, ze np. zescie sami popierali taki PiS i Kaczynskiego badz innego ruskiego agenta, jak J*M, w rozwalaniu panstwa prawa, w rozwalaniu demokracji, oraz zwiazkow Polski z UE.
     Tak tak, ty pisowska swinio, to takze twoja zasluga - ten otaczajacy cie syf. Sam tego chciales Grzegorzu Dyndalo. Sam bardzo starales sie o to, ty antydemokratyczne gowno.
     --
     KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
     Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze, z blogiem na Salonie24.
     • oleg3 Re: Sam zadeklarowales sie jako antydemokrata :O) 25.08.23, 12:37
      benek231 napisał:

      > Dla mnie bylo oczywiste, ze tacy jak... , Oleg3... , ryjacy pod raczkujaca demokracja na rzecz blizej nieokreslonego zamordyzmu

      Tak Krzysiu. Mam do ciebie pytanie jako wybitnego defektologa (praktyka, acz bez matury). Co robić jak UE demokratycznie zakaże papieru toaletowego?
  • boomerang Re: czeka nas czas słabych rządów... 25.08.23, 07:58
   za rządami silnej ręki nie tęsknię
  • oleg3 Re: czeka nas czas słabych rządów... 25.08.23, 12:48
   Jasne. Wybory parlamentarne 15X23 nie będą przełomem. Tym przełomem będą wybory prezydenckie 2025. Nawet jak Tusk@silnirazem wygrają wybory i utworzą rząd, to nie będą w stanie przeforsować żadnej ustawy.
  • zdravko_vypic między innymi te buce... 25.08.23, 14:33
   ...zakładają przy liczeniu budżetu spadek inflacji jednocześnie projektując taki ogromny deficyt budżetowy, czyli pożyczając kasę. To się jedno z drugim nie trzyma kupy. Chętnie bym kopnął Morawieckiego w mordę.
   • boomerang Re: między innymi te buce... 26.08.23, 00:40
    Ktoś ten dług kupuje, co znaczy że banki mają zaufanie, bo rząd spłaca regularnie procenty. Pamiętam jak zbankrutowała Rosja, gdy Jelcyn przestał obsługiwać obligacje. A czy ty nigdy nie usiłowałeś rozwinąć swojego biznesu poprzez wyemitowanie obligacji?
    • zdravko_vypic napisałeś "biznesu", prawda?... 26.08.23, 00:54
     ...a pezetpiser zamierza wydać tę kasę na świadczenia i o wiele lat spóźnione zakupy wojskowe z półki (z łapówką do ręki) zamiast inwestycji we własne możliwości, bo aż do wojny tawariszczi z pisetpeer nie kiwnęli palcem przy modernizacji armii, a wręcz część programów wstrzymali. Chłopczyku, oni to pożyczą albo wydrukują. Skutki ich genialnych tarcz i dopłat z dodruku kasy i pożyczek "bo inflacja" właśnie mamy w cenach.
     • zdravko_vypic nawiasem: zarówno Tusk jak Rostowski... 26.08.23, 01:04
      ...(odpowiednio: 2012 tzw. 2. ekspozeeee i 2011 w europarlamencie na tle kryzysu strefy euro) twierdzili publicznie, że w ciągu 10 lat wybuchnie w Europie duża wojna. Rostowski zbierał na to kasę aż za bardzo i Tusk go musiał wymienić. Ale kasa była. Kiedy pisostwo doszło do żłobu, natychmiast tę kasę na wypadek wojny wydało. Teraz, gdy jest wojna i tej kasy potrzeba, to jej nie ma.

      Z Rostowskiego się w 2011 pisowcy nabijali na spółkę z niemieckimi i innymi zachodnimi europosłami, bo jego wypowiedź o wojnie za 10 lat, cytuję: "przyjęto z zażenowaniem". Jaka wojna? No to właśnie taka.
     • boomerang Re: napisałeś "biznesu", prawda?... 26.08.23, 01:07
      Skoro zakładają spadek inflacji przy jednoczesnym zaciąganiu długu to znaczy że będą podnosić stopę procentową i złotówka się umocni. Potanieją ci zagraniczne wycieczki. Warto też będzie lokować oszczędności w złotówkach, a nie w dolarach australijskich, na ten przykład.
      • zdravko_vypic acha, jak się dosypuje pożyczonej kasy... 28.08.23, 13:06
       ...albo, co pewniejsze, wydrukowanej na rynek, to waluta się umacnia, bo będą podnosić stopy procentowe. Współczuję smykałki do inwestycji.


       boomerang napisał:

       > Skoro zakładają spadek inflacji przy jednoczesnym zaciąganiu długu to znaczy że
       > będą podnosić stopę procentową i złotówka się umocni. Potanieją ci zagraniczne
       > wycieczki. Warto też będzie lokować oszczędności w złotówkach, a nie w dolarac
       > h australijskich, na ten przykład.
       • boomerang Re: acha, jak się dosypuje pożyczonej kasy... 29.08.23, 01:43
        jak na razie to złotówka się umacnia i to powinno jeszcze potrwać, bo nie zapominaj że wszyscy dodrukowują swoje waluty

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka