Dodaj do ulubionych

“Posłanie do robotników Europy Wschodniej”

22.09.23, 17:18
8 września 1981 na Pierwszym Zjeździe Solidarności. Posłanie w tzw. demoludach wywołało lawinę protestów. Robotnicy i aktyw protestowali przeciw posłaniu widząc w nim zagrożenie dla "najlepszego" ustroju.
Czy ktoś z nich to posłanie czytał? Pytanie retoryczne. Zatem ludzie nie wiedzieli przeciw czemu protestują.

Lata lecą... w Rzeczypospolitej Pomrocznej ukazuje się film Agnieszki Holland "Zielona Granica". Film wywołał furię wśród rządzących. Protestowała Straż Graniczna, Prezes, ministrowie i Prezydent.
Zadam więc znów retoryczne pytanie: Czy któryś z protestujących film oglądał?


I tak to...
Obserwuj wątek
  • pikrat Re: “Posłanie do robotników Europy Wschodniej” 23.09.23, 11:54
   Posłanki PiS-u pojawiły się w Sejmie w mundurach. Solidaryzują się ze służbami i wzbudzają zdumienie
   To hasło pojawia się podczas protestów środowisk radykalnych, które towarzyszą pokazom filmu Agnieszki Holland "Zielona granica". Obraz jest atakowanych przez prawicę i przedstawicieli najwyższych władz w państwie, w tym prezydenta, jako antypolski i "szkalujący" polski mundur. Nikt z tych osób filmu nie widział, o czym otwarcie mówią.

   I tak to...
   • pikrat Re: “Posłanie do robotników Europy Wschodniej” 27.09.23, 11:25
    "Film Agnieszki Holland na festiwalu założonym przez Jana Pawła II. "Zielona granica" ze specjalną nagrodą."

    ==========================

    No taaaaki numer smile


    No i jak się czujecie ateiści? Film z festiwalu założonego przez JPII macie w pogardzie?!

    Tymczasem:

    "Reżyserka filmu "Zielona granica" Agnieszka Holland odbierze Nagrodę Specjalną Fuoricampo, która jest przyznawana dziełom, które "poruszają ludzkie sumienia i otwierają serca widzów". Twórczyni odbierze ją w obecności najwyższych hierarchów Stolicy Apostolskiej. Festiwal odbędzie się 13 listopada w Filmotece Watykańskiej.

    "Nagroda przyznawana jest filmowi, który był w stanie, lepiej niż jakikolwiek inny, ożywić i zinterpretować temat poszukiwania najgłębszego sensu życia i wstrząsnąć sumieniami, oświetlając ciemne i jasne obszary ludzkiej duszy, tej, która zwykle znajduje się poza ekranem" - czytamy w informacji prasowej opublikowanej na stronie internetowej wydarzenia. Podczas festiwalu zostaną przyznane cztery nagrody: oprócz nagrody Fuoricampo, nagroda Tertio Millennio dla najlepszego filmu w konkursie przyznawana przez jury międzyreligijne, nagroda dla najlepszego filmu przyznawana przez jury krytyków SNCCI oraz nagroda "Nuovi Sguardi" przyznawana przez studentów filmowych Uniwersytetu Salezjańskiego."


    I tak to...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka