Dodaj do ulubionych

O upadaniu tego zlodziejskiego kosciolka :O)

29.09.23, 17:52
Kościół stracił 7 mln wiernych w 10 lat, były ksiądz nie przebiera w słowach: Utracona wiarygodność

Łukasz Grzegorczyk
29 września 2023,Najnowsze dane GUS można uznać za miażdżące dla Kościoła w Polsce. Wyszło, że w 10 lat liczba zadeklarowanych katolików spadła o ponad 6,5 mln osób. – Sekularyzacja polskiego społeczeństwa przybrała formę galopującą od czasu przejęcia władzy przez PiS – zauważa w rozmowie z naTemat prof. Stanisław Obirek, teolog i były jezuita. Jego zdaniem Kościół jako instytucja w obecnej formie nie ma możliwości odrodzenia.

(...)

Prof. Obirek: Kościół to instytucja, która już dawno utraciła wiarygodność

O pustoszejących kościołach w Polsce mówi się już długo. Podobnie jak o lekcjach religii, bo zdarza się, że z tych zajęć rezygnują już całe klasy. – Dane GUS pokazują, że Polacy odchodzą od Kościoła i to jest stan faktyczny. Nowość polega na tym, że coraz więcej ludzi publicznie przyznaje się do tego – tłumaczy nam prof. Stanisław Obirek, którego zapytaliśmy o nowy raport GUS.

(...)

"Kościół jest skrajnie upolityczniony"

(...)

Zacytuję Ewangelię. "Jeśli ziarno nie obumrze, nie przyniesie owocu". Myślę, że Kościół jaki znamy, czyli skrajnie upolityczniony, zamiatający pod dywan wszelkie skandale, chciwy na grosz, obsypywany milionami dotacji bez żadnego trybu, taki Kościół nie ma szans na odzyskanie wiarygodności. Nie widzę możliwości odrodzenia.
Prof. Stanisław Obirek


natemat.pl/513754,prof-obirek-miazdzaco-o-kosciele-w-polsce

No coz takze na tym forum o upadek kk staraja sie przerozne antychrzescijanskie i antykatolickie kreatury jak Sz0k, Oleg3, KretynLuka, Institoris czy Qwardian - udajace katolikow. I jak do tej pory maja calkiem niezle osiagniecia.

Staralem sie uzdrowic ten zlodziejski kosciolek ale trudno jest pomagac glupcom i kanaliom.
--
KretynLuka jest zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta, entuzjasta Ordo Iuris, zacieklym wrogiem WOSPu oraz Niemcow i Ukraincow, chodzącą kwintesencją zamordyzmu.
Xiazeluka znany tez jako Kretyn to czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego Forum - plynne gowno w ludzkiej skorze, z blogiem na Salonie24
Obserwuj wątek
    • boomerang Re: O upadaniu tego zlodziejskiego kosciolka :O) 01.10.23, 12:47
      też jestem za tym żeby zamienić kościoły na meczety i synagogi

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka