Dodaj do ulubionych

Chcielibyście jakiegoś moralnego naiwniaka na szef

17.10.06, 11:09
a PiS-u?
Przyznajcie się moi nawróceni moraliści!

Piłsudski mawiał, że z przeciwnikiem bez zasad nie mozna wygrać
nie stosując jego zasad.
Obserwuj wątek
    • andrzejg nawrócony idealista to Ty Haszu 17.10.06, 11:32
      hasz0 napisał:

> a PiS-u?
      > Przyznajcie się moi nawróceni moraliści!
      >
      > Piłsudski mawiał, że z przeciwnikiem bez zasad nie mozna wygrać
      > nie stosując jego zasad.

Toz od samego początku pisałem Ci,że wszyscy politycy sa siebie warci
      a Ty ciagle o szlachetności PiSu.Powinieneś kupić Beger bukiet róż
      w podzięce za uswiadomienie

A.
      • hasz0 Re: nawrócony idealista to Ty Haszu 17.10.06, 12:37
        Sianie pesymizmu, odbieranie nadziei wyborcom, zamazywanie prawdziwych różnic
        socjotechniką i prowokacją ma wyzwolić Polakom wolę pozbycia się pozostałości
        systemowych, naprawy szkód uczynionych w mentalności społecznej i realnej
        agentury uposażonej na początku majatkiem najlepszych 500 firm NFI i niejasnymi
        przekretami w systemie bankowym oderwania kotwic pozostałych po okupancie?
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=50445246&a=50470316
        • andrzejg Re: nawrócony idealista to Ty Haszu 17.10.06, 12:43
          co T z tymi 500 firmami???
          Jest to najlepszy dowód na to,ze prywatne w gospodarce jest lepsze
          a nie jakies tam komisaryczne zarządzania.Ja tam te akcje sprzedałem zaraz
          przy wyściu z banku, bo od razu wiedziałem czym sie to skończy.

A.
          • hasz0 No właśnie! Tym się różnimy a ja sprzedałem za pół 17.10.06, 13:29
            ceny gdy sie przekonałem, że to co obiecywał Balcerowicz
            (po pól roku miało być dobrze - zajrzyj do starych gazet)
            to lipa do okradzenia uczciwych Polaków z oszczędności
            $ bo przyjął niższy kurs i b. niskie oprocentowanie a oszczedności
            w złotówkach Polacy siął rzezcy nie mieli w warunkach hiperinflacji.

Umożliwił za to wszystkich innym wymianę walut na złote
            przy satłym kursie i okradzeni Polski na 75% + 34 % + 15%
            w trzy miesiące!!!!!

I dlatego nomenklatura chciała mieć to samo co Ty
            ale kosztem nie swej pracy czy pracy swoich rodziców ale
            mojej i reszty narodu.

Jeśli wiedziałeś czymm sie to skończy to dlaczego na nich głosujesz?
            Tego naprawdę nie rozumiem! Albo staram sie nie rozumieć....

> Jest to najlepszy dowód na to,ze prywatne w gospodarce jest lepsze
            > a nie jakies tam komisaryczne zarządzania.Ja tam te akcje sprzedałem zaraz
            > przy wyściu z banku, bo od razu wiedziałem czym sie to skończy.
            >
            > A.
            • andrzejg Re: No właśnie! Tym się różnimy a ja sprzedałem z 17.10.06, 21:48
              hasz0 napisał:

> ceny gdy sie przekonałem, że to co obiecywał Balcerowicz
              > (po pól roku miało być dobrze - zajrzyj do starych gazet)
              > to lipa do okradzenia uczciwych Polaków z oszczędności
              > $ bo przyjął niższy kurs i b. niskie oprocentowanie a oszczedności
              > w złotówkach Polacy siął rzezcy nie mieli w warunkach hiperinflacji.

dla okradzenia UCZDCIWYCH Polaków?Cóż za słowa?
              Pomyliłeś się i straciłeś.Pretensje miej do siebie samego.

>
              > Umożliwił za to wszystkich innym wymianę walut na złote
              > przy satłym kursie i okradzeni Polski na 75% + 34 % + 15%
              > w trzy miesiące!!!!!

Jakim wszystkim innym?Wszystkim poza UCZCIWYMI Polakami?
              Czy ktos ci zabraniał sprzedac dolary i ulokować złotówki na koncie?
              Bajdurzysz.

>
              > I dlatego nomenklatura chciała mieć to samo co Ty
              > ale kosztem nie swej pracy czy pracy swoich rodziców ale
              > mojej i reszty narodu.

Wielu uwłaszczyło się doprowadzając wcześniej firmę do ruiny,
              ale to będzie ciężko udowodnić Haszu, bo w też firmy padały ze względu
              na brak umiejętności znalezienie się w nowym otoczeniu.

>
              > Jeśli wiedziałeś czymm sie to skończy to dlaczego na nich głosujesz?
              > Tego naprawdę nie rozumiem! Albo staram sie nie rozumieć....

Jest między nami zasadnicza różnica.Ty widzisz w tym wszystkim spisek,
              a ja po prostu niemozność przeskoczenia pewnej bariery.Był nacisk społeczny
              na prywatyzację, bo każdy po transformacji spodziewał się zostac kapitalistą
              Tak więc zrobili to.Czy zrobił to sam Balcerowicz, czy była to ustawa sejmowa?
              Jak zobaczyłem,że oni prywatyzuja rozdając akcje zostawiając zakłady przktycznie
              bez zmian, czyli z państwowa strukturą, to byłem pewny,że to nie wypali.Ten
              zarządca firmy nie zrobi tego co prywatny właściciel.Przecież prawdę mówiąc
              to nie jego, to po co będzie się szarpał.Wyższość prywatnego nad państwowym
              w gospodarce.Dlaczego na nich głosuję?Bo mają rosądniejsze podejście do gospodarki
              PiS ma mentalność jak przy NFI,ciązy do państwowego i ich gospodarzenie musi
              się skończyć jak tamten , w pewnym sensie wymuszony przez społeczeństwo,
              eksperyment.

A.
                • andrzejg tłumaczenie jak ja to zrozumiałem 18.10.06, 06:13
                  ####
                  ceny gdy sie przekonałem, że to co obiecywał Balcerowicz
                  (po pól roku miało być dobrze - zajrzyj do starych gazet)
                  to lipa do okradzenia uczciwych Polaków z oszczędności
                  ####

AG
                  Chodzi o akcje NFI , które swego czasu rozdawali, a które straciły na wartości
                  Hasz uwierzył w zapewnienia autorów tej prywatyzacji i stracił połowę pieniędzy
                  Moim zdaniem to zarobił pół z tego co mógł, bo przecież te pieniądze dostał

###
                  $ bo przyjął niższy kurs i b. niskie oprocentowanie a oszczedności
                  w złotówkach Polacy siął rzezcy nie mieli w warunkach hiperinflacji.
                  Umożliwił za to wszystkich innym wymianę walut na złote
                  przy satłym kursie i okradzeni Polski na 75% + 34 % + 15%
                  w trzy miesiące!!!!!
                  ###

AG
                  Chodzi o walkę z inflacja, gdy (chba na początku 90) oprocentowanie wkładów
                  oszczędnościowych sięgało kilkudziesięciu procent miesięcznie, a kurs dolara
                  był stały.W PRL dolar był potęgą i wielu swoje oszczędności trzymało w tej
                  walucie.Zagapienie się skutkowało stratą swoich oszczędności.Po prostu należało
                  na czasie pozbyc sie dolarów i uzyskane w ten sposób złotówki wpłacic do banku.
                  Hasz widzi tu spisek i celowe działanie Balcerowicza,aby ludzie z układu
                  mogli sie wzbogacić kosztem tych uczciwych, którzy się zhapili,albo po prostu
                  nic nie mieli.Te 3 miesiące to 3 pierwsze miesiące walki z hiperinflacją

###
                  I dlatego nomenklatura chciała mieć to samo co Ty
                  ale kosztem nie swej pracy czy pracy swoich rodziców ale
                  mojej i reszty narodu.
                  ###

AG
                  Chodzi o uwłaszczenie się nomenklatury bez własnego i rodziny wkłau pracy
                  Po prostu, wielu ówczesnych kacyków będących sekretarzami i dyrektorami
                  skorzystało na prywatyzacji.
                  Ta nomenklatura chciała mieć własny biznes 'ale kosztem nie swej pracy czy pracy
                  swoich rodziców ale mojej i reszty narodu.'

###
                  Jeśli wiedziałeś czymm sie to skończy to dlaczego na nich głosujesz?
                  Tego naprawdę nie rozumiem! Albo staram sie nie rozumieć....
                  ###

Pyta się dlaczego głosuje na PO winnych tych wszystkich plag

A.
    • piq bardzo dziwne stwierdzenie w ustach hasza,... 17.10.06, 19:13
      ...człeka dobrze wychowanego i gardłującego kulturalnie za odnową moralną:
      jarosław jest wprawdzie moralnie gnojkiem, ale to dobrze, bo ma zwalczać innych
      gnojków. Haszu, a może jednak byś się odwołał do swojego deklarowanego
      katolicyzmu i przypomniał sobie "zło dobrem zwyciężaj", bo widzę, że sie
      pograzasz w kompromisy moralne. Skąd już krok do szamba im. jarosława.

PS. Dzisiaj w derdzienniku Michał Karnowski, publicysta, który stał przez długi
      czas po stronie PiSu, w niezwykle emocjonalnym tekście zmieszał jarka z błotem.
      Ja chcę, żeby PiS został w polityce, bo jest potrzebny, jednak jeżeli Obrońca
      Funkcjonariuszy Bezpieki jarosław zostanie na czele, skończy się to tak, jak
      skończył PC. PiS zostanie rozpieprzony w nicość. I na żaden układ pokazać się
      już palcem nie będzie dało.
      • hasz0 ___________szafa nie każdemu gra 18.10.06, 00:06
        PiQ:
        bardzo dziwne stwierdzenie w ustach hasza,...
        ...człeka dobrze wychowanego i gardłującego kulturalnie za odnową moralną:

Haszcz######:
        Dlaczego dziwne? Odnowę ma robić nieefektywny ale efektowny naiwniak
        wierzący w zamawiane przez siebie sondaże
        czy zdolny do podporządkowania warchołów cham
        inteligentny i sprawdzony kilkunastoletnimi atakami i kruczkami amoralnych?

PiQ:
        jarosław jest wprawdzie moralnie gnojkiem, ale to dobrze, bo ma zwalczać innych
        gnojków.

Haszcz####: To tylko Twoja opinia bez uzasadnienia. Gdyby była prawdziwa
        od dawna by się sprzymierzył z krętactwem.

PiQ:
        Haszu, a może jednak byś się odwołał do swojego deklarowanego
        katolicyzmu i przypomniał sobie "zło dobrem zwyciężaj", bo widzę, że sie
        pograzasz w kompromisy moralne. Skąd już krok do szamba im. jarosława.

Haszcz####:
        A czym to zło jest zwalczane? Nie demokracją? Nie większością
        sejmową? Nie ma może sledztwa w sprawie "taśm prawdy"?
        Łamie się prawo? Są podsłuchy, agenci, skrytobójstwa itp?

Pomyliło Ci się z tym( jak wołominwi_w_nocy i Tuskowi z nazwą
        "nocna zmiana") -->
        www.prawy.net/?dz=felietony&id=14776&subdz=17
        • hasz0 chciałeś napisać "czystym dobrem"? 18.10.06, 00:14
          > o swojego deklarowanego
          > katolicyzmu i przypomniał sobie "zło dobrem zwyciężaj", bo widzę, że sie
          > pograzasz w kompromisy moralne.

Czy ważniejsze jest dokarmienie 1/3 polskich głodujących dzieci
          w koalicji "marnej reputacji" wg Tuska czy dopieszczenie inwestorów
          - donatorów kampanii - w honorowej koalicji (z kim "RAZEM"?)
          ich kosztem ?

• wikul Re: chciałeś napisać "czystym dobrem"? 18.10.06, 00:15
            hasz0 napisał:

> > o swojego deklarowanego
            > > katolicyzmu i przypomniał sobie "zło dobrem zwyciężaj", bo widzę, że sie
            > > pograzasz w kompromisy moralne.
            >
            > Czy ważniejsze jest dokarmienie 1/3 polskich głodujących dzieci
            > w koalicji "marnej reputacji" wg Tuska czy dopieszczenie inwestorów
            > - donatorów kampanii - w honorowej koalicji (z kim "RAZEM"?)
            > ich kosztem ?

Znów kłamiesz ? Czy może tym razem konfabulujesz.
        • piq tobie nie gra 18.10.06, 16:28
          To jak w końcu, bo się placzesz: czy jarosław jest niemoralnym sukinsynem, lecz
          skutecznym, i jak ty łykasz taka własną hipokryzję? Pytanie drugie: czy
          rewolucję moralną zatem może robić niemoralny sukinsyn? I do jakich zasad ona
          prowadzi, skoro struktura założycielska jest amoralna?

Mam nadzieję, że rozumiesz i odpowiesz na temat.

> PiQ:
          > jarosław jest wprawdzie moralnie gnojkiem, ale to dobrze, bo ma zwalczać innych
          > gnojków.
          >
          > Haszcz####: To tylko Twoja opinia bez uzasadnienia. Gdyby była prawdziwa
          > od dawna by się sprzymierzył z krętactwem.

Sam wytoczyłeś na początku watku pytanie: czy wolelibyście na czele PiSu
          moralnego naiwniaka, czy niemoralnego a skutecznego w walce z niemoralnością?
          Więc nie jest to moja opinia, tylko twoja, wyłożona explicite. Kręcisz, kolego.

> Haszcz####:
          > A czym to zło jest zwalczane? Nie demokracją? Nie większością
          > sejmową? Nie ma może sledztwa w sprawie "taśm prawdy"?
          > Łamie się prawo? Są podsłuchy, agenci, skrytobójstwa itp?

Rzniesz głupa? Przecież sam postawiłeś tezę, że z "układem" trzeba walczyć
          metodami "układu", czyli amoralnymi. A demokracja, większość sejmowa, śledztwo,
          łamanie prawa, podsłuchy, agenci, a nawet skrytobójstwa nie są wartosciami
          moralnie pozytywnymi lub negatywnymi wprost, czyli same w sobie, jeno w
          kontekście. Nie zrobisz ze mnie głupka tak łatwo. Firer tez zwalczał zło
          demokracją, wiekszością parlamentarną i śledztwami. Zatem wg twojej logiki było
          to wysoce moralnie akceptowalne.

Hihihi, wijesz się jak piskorz, haszu. A propos - jak tam lustracja i
          dekomunizacja? Kiedy wyleci jasiński, tw beata i karski i co słychać z ustawą -
          czy już jest wystarczająco wykastrowana?
          • hasz0 no i kto tu widzi świat na czarno-biało? nie ja! 18.10.06, 17:46
            Nawet najzagorzalsi zwolennicy PO
            nie przebierający w metodach krytykowania PiS-u
            zauważyli czym się gra od 1990 roku.

I uczciwiej od Ciebie oceniają metody.
            Stosujesz argumentum ad populum i onus probandi dobrze wiedząc, że "jarosław
            nie jest "niemoralnym sukinsynem" i stosuje metody zgodne z polskim prawem.
            Tyle, ze nie jest "moralnym naiwniakiem" ulegającym argumentum ad hominem w
            znaczeniu takim, iż nie łapie się na tanie nielojalne insynuacje a sprawy
            mają się zupełnei odwrotnie jak w przypadku "taśm (PÓŁ)prawdy" i "korupcji
            politycznej" - Beger przyszła do PiS a nie PiS do Beger i nie proponowano
            jej ale ona proponowała i dostała odmowę.
            Do zwolenników PO już dotarło a do ciebie jeszcze nie?
            Wciskasz kit w PiS pasujący do PO:
            "skoro struktura założycielska jest amoralna?" itd itp.
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=50546593&v=2&s=0
            • andrzejg Re: no i kto tu widzi świat na czarno-biało? nie 18.10.06, 18:45
              hasz0 napisał:

"jarosław nie jest "niemoralnym sukinsynem"

jest

- Beger przyszła do PiS a nie PiS do Beger i nie proponowano
              > jej ale ona proponowała i dostała odmowę.

Już odwracasz kota ogonem?
              A minęło dopiero kilka tygodni.Liczysz na krótką pamięć ludzi?
              Taśmy prawdy były efektem łażenie posłów PiS za posłami Samoobrony celem
              wyciągnięcia ich z partii Leppera.O tym szeptano, czy tez mówiono półgebkiem
              to tu, czy tam, Beger z pomoca dziennikarzy tylko to nagrała.Aleś Ty podatny
              na propagandę swoich idoli.Ponadto.Owe taśmy prawdy świadczą właśnie o poziomie
              moralności PiSu, przymierzającego się do budowy IV RP.Dla dobra sprawy można
              sprzymierzyć się z łajdakiem?NIe wciskaj ludziom kitu o wysokim morale pisowców

A.
            • piq ty jednak rżniesz głupa, haszu,... 18.10.06, 21:19
              ...albo nie widzisz własnej niekonsekwencji i - co tu dużo ukrywać - hipokryzji.
              Oto co napisałeś w poście otwierającym watek:

"Chcielibyście jakiegoś moralnego naiwniaka na szefa PiS-u?
              Przyznajcie się moi nawróceni moraliści!
              Piłsudski mawiał, ze z przeciwnikiem bez zasad nie można wygrać nie stosując
              jego zasad."

Jest oczywiste, że wątpiąc (słusznie) w czystość moralną jarosława
              usprawiedliwiasz jednocześnie jego działania, uważając, że cel uświęca środki -
              na to wskazuje ten tekst. Nie dziwię się, że go napisałeś, bo napisałeś go w
              chwili, gdy jarosław zrobił z gęby cholewę i zrobił w butza wszystkich swoich
              zwolennikow przy okazji - już nie ołgał partnerów czy przeciwników, co jakimś
              cudem mieści ci się bez szczególnego trudu w wartościach chrześcijańskich - lecz
              swoich własnych zwolenników, ktorzy świecili oczami przez tę żabę. Przynajmniej
              ci przyzwoitsi.

> Stosujesz argumentum ad populum i onus probandi dobrze wiedząc, że "jarosław
              > nie jest "niemoralnym sukinsynem" i stosuje metody zgodne z polskim prawem.

Haszeńku, ileż razy trzeba ci tłumaczyć jak komuś mądremu: metody zgodne z
              polskim prawem nie mają znaku moralnego. Będziesz wrzeszczał w niebogłosy, gdy
              ktoś zgodnie z polskim prawem dokona eksmisji z własnej kamienicy na bruk matusi
              z trójka dzieci, bo nie płaci za czynsz. Więc nie ściemniaj, chyba że nie
              rozumiesz podstawowych rzeczy.

I nie próbuj mnie tu zmamić jakimiś pobocznymi (bzdurnymi zresztą koszmarnie)
              rozważaniami o begerowej, bo mowa jest o czym innym.

No a jak tam ustawa lustracyjna po poprawkach pisowskiego "antykomunistycznego"
              senatu? Podoba ci się?
    • alfalfa Re: nie 18.10.06, 21:20
      A co więcej bardzo się cieszę, że koalicja znowu jest i że zwyciążył pragmatyzm
      utrzymania władzy. Trzeba dać czas i szansę na "naprawę państwa". Do bólu, do
      kości, do końca i bez wątpliwości wyborcy powinni móc się przekonać kto jest
      kim i jak realizuje swoje obietnice. Odkrycie faktycznej natury sld zajęło aż
      12 lat bo min. był nieszczęsny interwał z aws-em, który podtrzymał tę
      postkomunistyczną mimozę. Teraz gdy jest znowu koalicja, jest też szansa, że
      upadek iluzji budowanej na szczytnych hasłach i ideach, odkrycie faktycznej
      twarzy polityków tego rozdania zajmie mniej niż 4 lata. Szkoda tylko, że
      beneficjentami mogą okazać się po i sld (znowu!) czyli w zasadzie druga strona
      medalu. Ale taki jest koszt edukacji politycznej społeczeństwa i nie ma co
      marudzić. Może w końcu sprowokowani zaczną głosować młodzi (nie tylko "nogami
      do Irlandii")?
      A.
      • hasz0 __________Ustawa ma + dodatnie i ujemne! 19.10.06, 10:04
        Daruję już sobie jakiekolwiek dywagacje na temat waszego uwielbienia dla
        megaoszustwa ustrojowego, gdy nomenklaturowe spółki cyckające państwowe
        przedsiębiorstwa w stanie wojennym, stworzyły system rządów do przejęcia
        pozostałego majątku na wszelkie możliwe złodziejskie, bandyckie i mafijne
        sposoby. To muszą wam nie pasować dwa rządy, które starają się odsłonić
        i rozliczyć kulisy tych mechanizmów.

Szkoda moich słów i tak nie wzbudzę najmniejszej dezaprobaty do Wielkiego
        Nadzorcy Przemian choć nawet ostatnie szwindle jak Unicredito czy Eureko
        ciągną za nim smród. Pilnował korzyści obcych - zawsze od poczatku do końca.
        "Tłumaczenia" AG - że nie można było inaczej - choć naokoło Polski było można
        już rozumiem.

Jeśli pasuje wam mrówka co kupuje słonia za pieniądze słonia a ministra Skarbu
        może wyrzucić pod zarzutem stronniczości w interesie Polaków nadzorca polskiego
        słonia który uzurpuje sobie niepodległość od wszelkich polskich władz
        i osądów...

I podzielam zdanie Alfy, pomimo ewidentnych błędów, słabości, uwikłań,
        wpadek i kosztów (ale nie tak katastroficznych jak wyrokowano)
        gdy już TERAZ WIEMY, ze "kością niezgody" był przetarg niedoszłych kolacjantów
        o MSW -
        gdy widzimy, ze GŁÓWNE MEDIA włączyły się w obronę PO i atak na PiS, że
        działalność rządu Jana Olszewskiego, by wejść do NATO i EWG, wyprowadzić wojska
        radzieckich była sabotowana przez te same media i tych samych polityków,
        najpierw w nocnej zmianie, w gabinecie Hanny Suchockiej i otoczeniu prezydenta
        Wałesy a dziś ci sami jednocza się bez żenady z SLD przeciw PiS-owi
        - niech ten rząd trwa nawet z Samoobroną o której tyle wie
        www.pis.org.pl/article.php?id=3421
        i dlatego po niezgodzie na koalicję (PATRZ WYŻEJ - jak ładnie pasuje do
        poprzednich działań PO - można było to przewidzieć) akceptuję takie srodki
        arytmetyki sejmowej jakie były dostępne
        - po to bym się wyedukował do końca.

Bo moze młodzi zaczną głosować nie nogami na podstawie opinii
        autorytetu Waltz, Tuska, Schetyny, Rokity, Niesiołowskiego i Komorowskiego
        ale po poznaniu ich prawdziwych intencji.
        • andrzejg łoj 20.10.06, 17:04
          > Daruję już sobie jakiekolwiek dywagacje na temat waszego uwielbienia dla
          > megaoszustwa ustrojowego, gdy nomenklaturowe spółki cyckające państwowe
          > przedsiębiorstwa w stanie wojennym, stworzyły system rządów do przejęcia
          > pozostałego majątku na wszelkie możliwe złodziejskie, bandyckie i mafijne
          > sposoby.

to sięgamy już lat 80-ch?
          Może lepiej lat 45-ch, bo to wtedy ta cała transformacja się zaczęła,
          aby w 1989 zmienic kierunek na te 17 lat i od ostatnich wybórów znów
          powócić.Komuna wiecznie żywa?

A.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka